Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,513
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
U stvari moj je IO315, a neće da povuče ni jedan OTA update. Ne verujem da ću da čačkam baš, sve radi kako treba.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Preneto sa Hisense RU foruma...izašlo danas...

За моделе А6500 издата је исправка која исправља видео репродукцију од 4К са УСБ медија, а испод је линк за преузимање нове верзије софтвера за сваку дијагоналу одвојено

https://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:22869-135
 
U stvari moj je IO315, a neće da povuče ni jedan OTA update. Ne verujem da ću da čačkam baš, sve radi kako treba.

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Radi ti USM sa tom verzijom? Većini ovde sa I0325 nije radio, uvek je bilo sve SMOOTH.

Ja stavio taj I0926, i dalje preko kablovskog risivera (SBB D3Mini) ne gledljivo, sport pogotovu, stalno neko seckanje. Mislim da ima problem sa 1080i50hz modom.

Ti se rekao da ti nemaš takve probleme na kablovskoj, jel isto risiver koristiš?
 
Nemam problema, gledam preko d3 risivera sbb. Uvek mi je uključen game mode jer i kad poisključujem sve kao da obrađuje još nešto, to me nervira pa ugasim, ali nema problema sa seckanjem.
Ali mi je namešteno 720p na d3, moraću da prebacim na 1080i da probam.
Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
OK, u game modu nema nikakvih problema svakako. Samo van game moda, kad USM radi, i kad ga stavim na OFF npr., fudbal, basket, sve secka nekad više, nekad manje.
 
Evo sad sam probao, 1920*1080i, game mode na off, dobijam mogućnost menjanja USM. Na sve tri pozicije nema seckanja na SK2 HD, fudbal liga nacija.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Inženjer iz Hisensa mi je bio juče kod kuće da pregleda TV (H50A6500), veoma ozbiljno ispituju sva tržišta, čovek je već neko vreme u BGu, inače je stacioniram u razvojnom centru u Duisburgu.

Primetio je sve što i ja, seckanje kad se gleda kablovska (50hz), gubitak frejmova kod 4K HDRa, razne bagove sa Game Modom, skoro sve probleme pravi MEMC procesor, koji je nezavistan od glavnog procesora.
Videće i da se ubaci HBO, a Amazon Prime da bude omogućen i kad je izabrana zemlja Srbija.
On konkretno radi na razvoju elektronike i misli da je problem prisutan na svakom TVu ovog modela, ali ne gledaju svi isti sadržaj, pa ne primećuju.
Na stariji verzijama softvera Ultra Smooth Motion je zakucan na SMOOTH, pa to malo maskira problem. Takođe nakon gašenja Game Mode-a USM je uvek SMOOTH, nema veze šta je u opcijama.
Kad smo zakačili antenu za DVB-T (25hz), fudbal uopste ne trza, a preko risivera je trzao kao lud.
 
ti si u ozbiljnoj komunikaciji sa podrškom Hisense-a :) te probleme i ja (opet) potvrđujem, mada nisam nadogradio firmware (I0315 je, mislim)

lepo za HBO. je li rečeno nešto vezano za OTA nadogradnje?
 
Za OTA za sada samo prebaciš zemlju na Nemačku, dobićeš neku novu verziju sigurno, ako ne i zadnju dostupnu.
Posle može da se vrati na Srbiju.
 
Inženjer iz Hisensa mi je bio juče kod kuće da pregleda TV (H50A6500), veoma ozbiljno ispituju sva tržišta, čovek je već neko vreme u BGu, inače je stacioniram u razvojnom centru u Duisburgu.

Primetio je sve što i ja, seckanje kad se gleda kablovska (50hz), gubitak frejmova kod 4K HDRa, razne bagove sa Game Modom, skoro sve probleme pravi MEMC procesor, koji je nezavistan od glavnog procesora.
Videće i da se ubaci HBO, a Amazon Prime da bude omogućen i kad je izabrana zemlja Srbija.
On konkretno radi na razvoju elektronike i misli da je problem prisutan na svakom TVu ovog modela, ali ne gledaju svi isti sadržaj, pa ne primećuju.
Na stariji verzijama softvera Ultra Smooth Motion je zakucan na SMOOTH, pa to malo maskira problem. Takođe nakon gašenja Game Mode-a USM je uvek SMOOTH, nema veze šta je u opcijama.
Kad smo zakačili antenu za DVB-T (25hz), fudbal uopste ne trza, a preko risivera je trzao kao lud.

Sve je tačno kako ste videli. Ja sam podigao ovu novu verziju sa ruskog Hisense sajta (I0926) i nikakav problem za sada nemam. Jedino što mora sa Usb fleša. Kod mene je prošlo bez ikakvog problema. Izbačena je početna slika fudbalskog prvenstva i sada stoji kao i na svim TV_iam samo logo *HISENSE*. Ja sam takodje na običnoj anteni (čehinja sa pojačivačem) i ni trunke nema trzaja ili pikselizacije...sve radi kao podmazano. Sa vleške pustim film sa hdr_om sa 265 kodekom, takodje radi savršeno. To su rusi takodje potvrdili. Inače ovaj model H50A6500 je sa AUO displejem. Evo skrinšotovi..
 

Prilozi

  • IMAG0080.jpg
    IMAG0080.jpg
    325.1 KB · Pregleda: 230
  • IMAG0081.jpg
    IMAG0081.jpg
    327 KB · Pregleda: 201
  • 2018-10-16.png
    2018-10-16.png
    262.3 KB · Pregleda: 199
  • 2018-10-16 (1).png
    2018-10-16 (1).png
    174 KB · Pregleda: 179
Poslednja izmena:
Apdejtovao sam sw promenom regiona, na IO511. Ne vidim frame dropove na reklami, mada mi kvalitet nije nešto, kao da je loša kompresija, stoji na 1080p. Moguće da mi promiču ta "seckanja" ako nisu baš drastična? Game mode na off, USM na off, sve ostalo isto na OFF. Ali defininitivno radi neku obradu i kad se ugasi USM, jer dok ne upalim game mode svi filmovi izgledaju kao da su u 60fps.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Onda ti i dalje ne radi USM kako treba jer kad je na OFF, onda pušta lepo u 24fps.
Zato i ne vidiš dropove.
Kada isključiš game mode sve će biti smooth, iako je USM na OFF. Mora da prebaciš na smooth, pa posle na OFF i onda će biti OK (to je bug)
Takođe nakon apdejta ja sam morao i factory reset da uradim da bi USM proradio.

Probaj sa onim 24p videom na YT, mora da se vidi lepo da je 24fps sa USM na OFF. Kad ti to proradi onda probaj opet onu reklamu.
 
Ako kupujes kod nas u prodavnicama Hisense je bestbuy... Kod madjara na KP verovatno moze da se nadje neki LG 43" UHD za te pare ili koju hiljadu vise, vidi sa nekim ko je upuceniji u KP cene. Postavi pitanje u temi Koji TV kupiti , pa ce se vec neko ko zna javiti..
 
Sačekaj ako ne žuriš, biće valjda toga opet. Kad nije akcija, cene LG kod mađara se približavaju hisenseu, tako da nije baš lako odlučiti. Kad je akcija nema dileme. A biće valjda sad oko nove godine.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
tipujem da će biti akcija i za Crni petak. mada, e**e*e**a zna da pravi akcije i ovako.
 
ima SS IPTV i isti radi (nisam probao sa listama)

Boqy, hvala na otkriću za OTA nadogradnju. sad je H50A6500 na 0515 (valjda). juče sam gledao 2 4K HDR materijala, 1 od njih onak koji te je mučio. nažalost, kratko je trajalo da bih video seckanja jer je flash, izgleda, puk'o. uglavnom, sad mi deluje kao da pušta ubrzano (UMC je isključen). samo jednom ili dva puta je secnulo.
ako ništa, lepše mi izgleda HDR materijal i mogu samo da zamislim kakav je ugođaj gledati 4K HDR 10bit na TV-u koji pošteno podržava HDR 10bit (četvorocifrena cena)
 
ima SS IPTV i isti radi (nisam probao sa listama)

Boqy, hvala na otkriću za OTA nadogradnju. sad je H50A6500 na 0515 (valjda). juče sam gledao 2 4K HDR materijala, 1 od njih onak koji te je mučio. nažalost, kratko je trajalo da bih video seckanja jer je flash, izgleda, puk'o. uglavnom, sad mi deluje kao da pušta ubrzano (UMC je isključen). samo jednom ili dva puta je secnulo.
ako ništa, lepše mi izgleda HDR materijal i mogu samo da zamislim kakav je ugođaj gledati 4K HDR 10bit na TV-u koji pošteno podržava HDR 10bit (četvorocifrena cena)

Hvala vam puno znaci odlican tv za ove pare.Ima li mozda miracast ili da se sheruje sa mobilnog? pozdrav
 
Koja je razlika između H50A6500 i H50A6100? Koliko vidim oba su smart,. Imaju wifi I istu rezoluciju. Sta ima ovaj skuplji što drugi nema da znam da li mi i to treba [emoji4]
 
Ukratko, skuplji ima brži hardver (dualcore vs quadcore), drugi panel, metalno kućište. Ima i razlike oko tog MEMC -a koji ne znam ni tačno šta je, neki procesor za ulepšavanje slike koji ni ne radi kako treba i meni je uvek isključen, ali to će Boqy ili neko drugi da objasni. Ja sam otišao u radnju po 6100 i kad sam ih video jednog pored drugog došao kući sa 6500.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ukratko, skuplji ima brži hardver (dualcore vs quadcore), drugi panel, metalno kućište. Ima i razlike oko tog MEMC -a koji ne znam ni tačno šta je, neki procesor za ulepšavanje slike koji ni ne radi kako treba i meni je uvek isključen, ali to će Boqy ili neko drugi da objasni. Ja sam otišao u radnju po 6100 i kad sam ih video jednog pored drugog došao kući sa 6500.

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Takodje sam hteo da pitam da li postoji popcorn aplikacija za gleda je serija kao na androidu. Ili nesto slicno za serije na tom opera tv u?
 
Nazad
Vrh Dno