Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,522
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Dvoumim se izmeđui h55u7b ili 55a7500f, ima li ko koju mudru da prozbori
A7500F je naslednik B7500 a koji je ispod U7B. iliti, U7B je klasa iznad A7500F i bolji je TV, još ako pređe na VIDAA U 4 (trebalo bi uskoro)
 
Cenu od 50k za h55b7500 prosto treba pobediti

https://www.produkttest24.com/test-philips-50pus6704-12-ultra-hd-4k-fernseher/

Poredio oba, B7500 definitivno ima atraktivniji dizajn/tanje bezele ali je kvalitet panela ipak na strani Philipsa (mala je razlika ali postoji) + Ambilight. I zvucnici na Philipsu su za nijansu bolji, malo manje paraju usi.

I B7500 i taj Philips su odlicna kupovina u toj cenovnoj klasi (za 50-ak hiljada, posebno uz 2+3 god. promo garanciju), ali zbog navedenih nijansi, prednost sam dao Philips modelu. Da nisam poredio uzivo, verovatno bih narucio Hisense. Svima savetujem da, ako je ikako moguce, uzivo provere TV pre kupovine. I Hisense i Philips su bolji od malo jeftinijih Tesla ili ''Sharp'' modela slicne cene, a bio sam ubedjen da su manje-vise isti TV u pitanju, samo sa potpisom razlicitih brendova.
 
Poslednja izmena:
https://www.produkttest24.com/test-philips-50pus6704-12-ultra-hd-4k-fernseher/

Poredio oba, B7500 definitivno ima atraktivniji dizajn/tanje bezele ali je kvalitet panela ipak na strani Philipsa (mala je razlika ali postoji) + Ambilight. I zvucnici na Philipsu su za nijansu bolji, malo manje paraju usi.

I B7500 i taj Philips su odlicna kupovina u toj cenovnoj klasi (za 50-ak hiljada, posebno uz 2+3 god. promo garanciju), ali zbog navedenih nijansi, prednost sam dao Philips modelu. Da nisam poredio uzivo, verovatno bih narucio Hisense. Svima savetujem da, ako je ikako moguce, uzivo provere TV pre kupovine. I Hisense i Philips su bolji od malo jeftinijih Tesla ili ''Sharp'' modela slicne cene, a bio sam ubedjen da su manje-vise isti TV u pitanju, samo sa potpisom razlicitih brendova.

To je ips panel?tjst ako je ips panel nije ni cudo sto ti izgledao bolje u radnji a onda ova prica gore ne pije vodu ....
 
Poslednja izmena:
https://www.produkttest24.com/test-philips-50pus6704-12-ultra-hd-4k-fernseher/

Poredio oba, B7500 definitivno ima atraktivniji dizajn/tanje bezele ali je kvalitet panela ipak na strani Philipsa (mala je razlika ali postoji) + Ambilight. I zvucnici na Philipsu su za nijansu bolji, malo manje paraju usi.

I B7500 i taj Philips su odlicna kupovina u toj cenovnoj klasi (za 50-ak hiljada, posebno uz 2+3 god. promo garanciju), ali zbog navedenih nijansi, prednost sam dao Philips modelu. Da nisam poredio uzivo, verovatno bih narucio Hisense. Svima savetujem da, ako je ikako moguce, uzivo provere TV pre kupovine. I Hisense i Philips su bolji od malo jeftinijih Tesla ili ''Sharp'' modela slicne cene, a bio sam ubedjen da su manje-vise isti TV u pitanju, samo sa potpisom razlicitih brendova.

Ips vs Va! Drugo po ceni 50-ke kod Filipsa, dobijes 55 od Hisense,i jos ti ostane 5-6 k!Mislim ja nisam nasao taj Filips za 50k.Filips ima bolji OS + lampa, sto se tice slike, nema bolju sliku i jos je 5 incha manji.
 
Kvota 1.05 da ce dakula74 da plane u roku od najvise pola sata. Druze, tejk it izi.
I reci nam konacno, kakva je plata u Hajsensu Zerbija? Posto tolika kolicina hajsens fanbojima u ovom delu foruma nikada nije vidjena, da bar znamo da je finansijski podmazano kucanje tolikih postova. Cudi me da moderatori odavno nisu reagovali.

To je ips panel?tjst ako je ips panel nije ni cudo sto ti izgledao bolje u radnji a onda ova prica gore ne pije vodu ....

Oba panela (50'') su VA, i nisam ih poredio u prodavnici vec u komsiluku. Pokusaj da vidis oba modela pre kupovine pa sam proceni, pusti forumske hajpove, fanbojizma itd. ;)
Nema greske sa oba modela, provereno su bolja kupovina od Sharp-ova iz tog ranga, ali daleko od toga da je Hisense bez ikakve konkurencije, osim sto nudi najtanje bezele za taj novac.
 
Poslednja izmena:
Racunao sam da ovo nije podforum o telefonima, i da je manje ''zapaljiv'', ali li ne vredi :)

Za te pare ne bih pogresio ni da sam narucio B7500, jer mi je U7B (na snizenju) izmakao za nekoliko casova :d, ali je dobro sto sam ipak proverio uzivo i izabrao malo bolji TV (za 53k din).
 
Poslednja izmena:
Kvota 1.05 da ce dakula74 da plane u roku od najvise pola sata. Druze, tejk it izi.
I reci nam konacno, kakva je plata u Hajsensu Zerbija? Posto tolika kolicina hajsens fanbojima u ovom delu foruma nikada nije vidjena, da bar znamo da je finansijski podmazano kucanje tolikih postova. Cudi me da moderatori odavno nisu reagovali.



Oba panela (50'') su VA, i nisam ih poredio u prodavnici vec u komsiluku. Pokusaj da vidis oba modela pre kupovine pa sam proceni, pusti forumske hajpove, fanbojizma itd. ;)

Ma sve ok, ali ja sam pricao o h55 b7500 55" a ne o 50" e sad pokusavam da nadjem podatke za taj philips i pise ips i za 55" i za 50" .Danas sam video cenu od 50k za h55b7500 u bc.......i mislim da je ovaj tv za tu lovu fenomenalan....
 
50'' verzija Philipsa je VA panel.

Ok, moja greska, mislio sam da pises o 50'' verziji B7500. Slazem se, za 50k din 55'' je odlicna kupovina.
 
Poslednja izmena:
mozda kad je neka akcija kao i za tog hisensa, u svakom slucaju pre bih dao 50-100e vise za bolji tv nego da se tesim da sam kupio najbolji da bi lakse spavao i tvrdio kako je sve isto, neko npr voli i bolji software (bar i ne toliko bagljiv) ;) pa samo na predhodnoj strani se prepirete koji je bolji u7b ili b7500. polako, pare ionako idu samo proizvodjacima u dzep ;)
 
mozda kad je neka akcija kao i za tog hisensa, u svakom slucaju pre bih dao 50-100e vise za bolji tv nego da se tesim da sam kupio najbolji da bi lakse spavao i tvrdio kako je sve isto, neko npr voli i bolji software (bar i ne toliko bagljiv) ;) pa samo na predhodnoj strani se prepirete koji je bolji u7b ili b7500. polako, pare ionako idu samo proizvodjacima u dzep ;)

Ne prepiremo se samo razmenjujemo misljenja (zato valjda forum i sluzi) ,za 50-100 nakacim ja uredjaj koji ce tom tvom izboru(smart tv) pokazati koliko je glup ili malo pametan.Realno i za 100e vise nemas ni pametnije ni bolje zato ili izadji sa konkretnim modelom ili nemoj da prekidas .Samo sam predlozio coveku da ubaci i ovaj model u razmatranje i ode prica u drugu stranu...
 
vala ja ne moram da doplacujem 50-100e da bi dobio upotrebljiv smart, da pogadjam ti imas b7500 :d ja koliko vidim ne razmenjujete misljenja vec hvalite misljenje da je bolji b7500, a omalozavate misljenje da je bolji u7b Elem u pravu si, ne postoji nista bolje od b7500, niti je ikada napravljeno niti ce se ikada napraviti :) sad moze da se spava.
 
@Markoz
Sto ti trolujes kad nemas Hisense,msm o cemu da pisemo u Hisense temi? Da hvalimo LG? Skrpio si se za neki LG i sad mudrujes ovde da si car, sta bi bilo da imas para za neki OLED, ne bi mogli da te snosimo ovde!Lg os je bolji, ali VIDAA 4 ce ga stici, i onda tebi ostaje da ckiljis u taj ips RGBW panel i da zoves komsiju da ti preprica GOT season 8 EP.3!! XD
 
zapravo ja vec imam oled i to evo tece treca godina jer mi ne kupuje mama i tata tv pa da gledam u 50e sta cu da kupim ;) inace znam da je b7500 bolji i od oleda tu nema diskusije, pogotovo vidaa os.

Mare, jutro je pametnije ajde laku noc.

nista licno samo kazem da kad srbin nesto kupi to postaje najbolje na svetu. hisense tema je primer toga. Cim se spomene druga marka odmah krene pljuvanje (par strana unazad ima lg primer, zatim sada philips od kolege hsv sto je cak i ok proslo, pa sad imamo i b7500 vs u7b). Ok u pocetku se stvarno kvalitetno diskutovalo o prednostima i manama kao i o uporedjivanju serija. Sada se samo pisu hvalospevi i ciji je model bolji, javi se 47alukard i popljuje sve sto ne nosi ime hisense ili oznaku b7500 jer su mu eto to kupili mama i tata pa ga je sramota u drustvu da kaze da mu nisu kupili tipa sony. Kao kada neko kupi elephone za 200e i tvrdi da je dobio isto sto i s20 samo jeftinije. Svakako ima modela i losijih ali i boljih u 50-100e zavisno od velicine i karakteristika, a koju ce kupac izabrati zavisi samo od njegovog dzepa (nema tu nikakve sramote nismo svajcarska) i njegove zelje i potrebe. Nekome ce i fox zavrsavati posao pa mu je i hisense nepotrebna ili nedostizna stavka.
 
Poslednja izmena:
Ajd sad , imas Oled , necemo u raspravu sa bajkama!
Od samog starta sto i sam znas, ali namerno izvrces moje reci, ja tvrdim da je kupovina Hisense modela odlicna kupovina u nizim segmentima.
Mene bi bilo sramota da kao ti savetujem ljudima da kupe neki LG i nizem segmentu, kad osim oS-a ne nude nista, plus prevara sa RGBW panelima, iako kazes da ce to nekom zavrsavati posao!Ne radi se o tome vec zasto da bilo ko uzme i plati nesto kad od druge kompanije i manje poznate kompanije ima za iste pare bolji televizor?
Da ne pricamo o vaznosti garancije, do sada imam licno samo negativno iskustvo sa LG , LG samo sa 5 godina garancije!!!
Ja ne tvrdim da je 7500 najbolji televizor na svetu, ali za ulozeni novac daje pristojan kvalitet u odnosu na druge i daje vise.
Na zalost i Hisense kao i sve druge firme smanjuju iz godine u godinu kvalitet komponenti , cene rastu i sa njima umesto mnogih poboljsanja i bolje slike korisnik dobije bolji OS, al mu zato svuku snagu zvucnika sa 10w na 7w!
Ali jos nisu dosli do toga da varaju ljude sa RGBW panelima, i da im je trajnost jedva par meseci posle isteka garancije od 2 godine.
Zato bih ja nekome preporucio Lg 50-ku sa RGBW panelom umesto 55 Hisense za manje pare?
 
eto vidis konacno i nesto pristojno da napises. Ja samo do sada nisam video da si ista preporucio sem hisensa sa tolikim hvaljenjem i pljuvanjem drugih da se pojedinima smucio hisense. I opet imam primedbu na hisense tim, da ti da ako ne neki besplatni uzorak onda bar popust na sledeci tv. Hisense je ok u nizoj klasi ali je to upravo to, niza klasa, problem je sto se ta niza klasa preuvelicava u premium. A svi znamo koliko je hisense cenio svoj "premium" tv sa 8bit+frc, sa losijim karakteristikama kostao je skuplje cak i od q9f. To nije prevara?. A ako si mislio na lg 50 inca za 50tak evra vise imas 50um7450, nije rgbw, nije ips, bolji procesor slike, dobijes magicni daljinski i dosta bolji os ali i 5 inca manje pa svako neka odabere po svojim potrebama i dzepu. 5 inca vise, a i 50e nekome nije za bacanje. Sta kome zavrsava posao nije na nama da kazemo sta je bolje, nekome je bolji hisense, a nekome ce vise odgovarati rgbw sa boljim os pa sta ko voli.
 
Markoz@Da je neko dosao u temu sa boljim lg niko ga nebi popljuvao ....sto se tice smart platforme vidaa 3.0 sasvim ok funkcionalnost najosnovnije stvari rade korektno e sad da moze bolje moze.Recimo ja preferiram externa resenja za sve televizore ne vidim razlog da kategoricki odbijas nesto tako ?Razlike u upotrebljivosti i funkcionalnosti itekako ima.Ne vidim potrebu da se objasnjavam koji je tv bolji i dal vredi ne vredi itd...Preporucio sam nesto sto sam testirao i ponovo bi isto uradio.....
 
Taj hisense os uopšte nije hrđav. Lično sam video kako radi android na nekom vivaxu kod familije, to je nefunkcionalno totalno. Pričam o najjeftinijim varijantama, jer imam kući i b5600 koji je najniža smart klasa, sasvim ok radi, mnogo bolje nego android na vivaxu. Cenovno su tu negde.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Sve je to subjektivno kome je šta ok. Meni nijedan smart nikada ne može da zameni moj HTPC, tako da mi smart apsolutno ne treba. Mnogima je dobar smart bitan, a tu LG i Samsung vode glavnu reč. Nadam se da će se i drugi igrači približiti njima, to je dobro za krajnje korisnike.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Markoz@Da je neko dosao u temu sa boljim lg niko ga nebi popljuvao ....sto se tice smart platforme vidaa 3.0 sasvim ok funkcionalnost najosnovnije stvari rade korektno e sad da moze bolje moze.Recimo ja preferiram externa resenja za sve televizore ne vidim razlog da kategoricki odbijas nesto tako ?Razlike u upotrebljivosti i funkcionalnosti itekako ima.Ne vidim potrebu da se objasnjavam koji je tv bolji i dal vredi ne vredi itd...Preporucio sam nesto sto sam testirao i ponovo bi isto uradio.....

ajd ovako i da zavrsimo sa tim. Ono sto je tebi bolje ne znaci da je nekome drugom. Evo ti primer, popljuvani lg sm8 vs u8b (rekao si da si testirao oba pa si na osnovu toga preporucio ako sam dobro razumeo)

lg sm8, kontrast 1200:1 (lazni boostovani oko 2000), peak brightness 430nits, dci p3 oko 90%, edge led, lag 13ms, 100hz, 10bit...

u8b kontrast oko 4000:1, peak brightness 400nits (lazni boostovani 1000 koji je moguce dobiti samo u test patern-u). dci p3 oko 90%, edge led, lag 35ms, 100hz, 8bit+frc

dakle oba neka niza srednja klasa, ako se to moze nazvati srednjom klasom.

Sta je ovde toliko drasticno bolje da se vidi iz aviona sem razlike va vs ips? Dakle nekome kome treba sto bolji smart, gaming u sirokoj sobi ti bi preporucio hisense? Ja eto ne volim da imam iza 10 prikljucaka da bi tv radio normalno. Dakle nanocell sa antiglow filterom, ips panel sa sirim uglovima gledanja(diskutabilno), boljim procesiranjem slike, losijim kontrastom, manji lag, mnogo bolji os i daljinski i td i td vs osiromaseni qled, va panel sa uskim uglovima gledanja, vecim lagom, gorim os i dosta boljim kontrastom. Da se ne lazemo da me neko pita (tj pitao posto mi se kao sto rekoh hisense smucio bez veze i meni i jos nekima) koji tv od ta dva, dakle gledanje u mraku, vecinom pod pravim uglom, smart nije presudan ja bih naravno odgovorio u8b jer u tom slucaju i jeste bolji tv, a da ima bolji os kada bi se vracao na lcd odgovarao bi mojim potrebama vise nego lg ali opet i mnoge druge stvari ulaze u odabir, ako i npr sta se nudi kod drugih proizvodjaca. Kao sto gulftown rece vecinom je subjektivno sta je kome ok.

U pravu si forum sluzi za razmenu misljenja ali vecinom u pogresnom smeru. Ovaj podforum treba da sluzi da se mane svih televizora jasno istaknu kako bi odabir tv-a svima bio laksi bilo da kupujes prvi ili peti tv jer smo ovde vecinom (stalnih) entuzijasti pa ce i iskustvo drugog meni pomoci u odabiru sledeceg tv-a, a moje iskustvo tebi pri izboru sledeceg tv-a. Mozda se cela serija izbegne pa proizvodjac odluci da poboljsa kvalitet. Kao sto rece drakula sto bih kupovao neki tv ako za isti novac imam bolji koji ce odgovarati mojim potrebama. Ali se nekako svede na to ja sam kupio i meni je najbolji... (cast izuzecima koji pricaju svoja realna iskustva, a ima ih i u ovoj temi), a pare se samo slivaju proizvodjacima u dzep, a oni nam iz godine u godinu plasiraju samo losije proizvode od predhodnih (izuzev premium klase).
 
Poslednja izmena:
u8b kontrast oko 4000:1, peak brightness 400nits (lazni boostovani 1000 koji je moguce dobiti samo u test patern-u). dci p3 oko 90%, edge led, lag 35ms, 100hz, 8bit+frc

Malo si zbrkao karakteristike. Lag je 31ms, panel je 120hz. Činjenica je da 1000 nita nisu pravi već peak, ali ga ni ne reklamiraju tako, a u realnom radu je ovo TV sa najboljim HDR prikazom u cenovnoj kategoriji, to potpisujem.

Edit:

Razmazili su nas telefoni tako da stalno očekujemo neke nove funkcionalnosti u OS i sl. Ja hvatam sebe da očekujem da TV i Android box-evi dodaju funkcionalnosti na pola godine... a činjenica je da su ovo znaaaatno sporije industrije.
 
Poslednja izmena:
nisu ni peak vec samo marketinska fora u testovima. obrati paznju na lag

https://www.youtube.com/watch?v=lmA9jAEw3es

@babic

https://allhomecinema.com/review-lg-49sm8200pla-sm8200-series-lcd-led-tv/

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sm8600 sm86 je bolja verzija tj direct led, vise diming zona (opet nedovoljno) ali su tu negde, opet neka niza srednja klasa, tek od serije 9 se po meni moze smatrati srednjom klasom. Nema nekih konkretnih testova, kao sto nema ni za hisense.

@jorgovan

meni je kralj srednje klase philips the one, npr vs u8b bolji procesor, veca svetlina, bolji os, ambilight, podrzava sve hdr formate i td... Sad opet kako ko voli. Ko hoce 55 inca i VA panel morace hisense.
 
Poslednja izmena:
nisu ni peak vec samo marketinska fora u testovima. obrati paznju na lag

https://www.youtube.com/watch?v=lmA9jAEw3es

@babic

https://allhomecinema.com/review-lg-49sm8200pla-sm8200-series-lcd-led-tv/

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sm8600 sm86 je bolja verzija tj direct led, vise diming zona (opet nedovoljno) ali su tu negde, opet neka niza srednja klasa, tek od serije 9 se po meni moze smatrati srednjom klasom. Nema nekih konkretnih testova, kao sto nema ni za hisense.

@jorgovan

meni je kralj srednje klase philips the one, npr vs u8b bolji procesor, veca svetlina, bolji os, ambilight, podrzava sve hdr formate i td... Sad opet kako ko voli. Ko hoce 55 inca i VA panel morace hisense.
Sta je ovo? kakav sad sm86?Specifikacije koje si spominjao u onom postu odgovaraju sm9000 a ne sm8200.Ocekivao sam da kazes da si pogresio sto je citava istina a ti se ponasas veoma neozbiljno .Ne mozes da dodjes i da pises laznu specifikaciju a posle da ti to prodje (kao da niko nije pogledao spec) Sto se mene tice ova rasprava je bar sa moje strane ovde zavrsena a tacne spec za dati cu okaciti ispod
https://www.displayspecifications.com/en/model/295f18da
 
Poslednja izmena:
ja ti dam link review-a (prvi link) ti mi das neki link sa sajta gde svako moze da menja specifikacije? Da li ti je toliko tesko da prihvatis da postoji ista bolje od b7500? Cak i na tom linku su specifikacije iste kao sto sam napisao sem 10bit panela tj pise da ima 8bit+frc kao i u8b, i da sad vidim da pise 60hz opet upitno. Cak je naveden i veci peak brightness 700nita koji je netacan. Dakle koja razlika se vidi iz aviona to ja tebe pitam? Doduse u8b je i skuplji tv.

Svakako diskusija moze da se zavrsi, davno sam prestao da se ganjam sa hisense kultom ;) Cinjenica je da je nekome bolji u8b, a nekome ce vise vrsiti posao sm82.
 
Dobro nadji mi ti gde pise da je panel 120hz tjst odakle tebi taj podatak ako vec neces da prihvatis i da si ostatak spec preuzeo od jace verzije lg?Mislim da je za nekog ko zeli da kupi tv jako bitno da poseduje prave informacije .Da da i ostatak je sve kao sto si ti napisao ;)Ovaj b7500 je bolji od tog lg ;)
 
ok znaci tebi smeta samo to 120hz vs 60hz posto se za drugo ne zalis gde su cak i bolje specifikacije ili iste. Navedi koje specifikacije nisu tacne. 100/120hz sam uzeo od sm8600 tako je kako nisam zapazio nigde koliko ima stvarnih hz. sm9 nisam ni otvarao da pogledam jer je to drugi tv. Evo stidim se i pokrivam se usima, jedina razlika dakle iz aviona se vidi 120hz vs 60hz tako da je vredna doplata za u8b + neki dodatni uredjaj da smart bude upotrebljiv ;) samo sta ce onaj ko ima veliku prostoriju za gaming i igra u drustvu ;) I opet neces da mi odgovoris na pitanje, dakle koja se razlika, sem ajde tih 120 vs 60hz, vidi iz aviona, koje su specifikacije uzete iz jaceg modela i ne pripadaju sk82? Zamisli ti kupio tv, a nije najbolji na svetu, pa ne, to nije tako, jednostavno ne moze :d
 
Poslednja izmena:
ok znaci tebi smeta samo to 120hz vs 60hz posto se za drugo ne zalis gde su cak i bolje specifikacije ili iste. Navedi koje specifikacije nisu tacne. 100/120hz sam uzeo od sm8600 tako je kako nisam zapazio nigde koliko ima stvarnih hz. sm9 nisam ni otvarao da pogledam jer je to drugi tv. Evo stidim se i pokrivam se usima, jedina razlika dakle iz aviona se vidi 120hz vs 60hz tako da je vredna doplata za u8b + neki dodatni uredjaj da smart bude upotrebljiv ;) samo sta ce onaj ko ima veliku prostoriju za gaming i igra u drustvu ;) I opet neces da mi odgovoris na pitanje, dakle koja se razlika, sem ajde tih 120 vs 60hz, vidi iz aviona, koje su specifikacije uzete iz jaceg modela i ne pripadaju sk82? Zamisli ti kupio tv, a nije najbolji na svetu, pa ne, to nije tako, jednostavno ne moze :d
Pa sta mi vredim i da se zalim 3 puta sam napisao da je komplet spec sto si okacio od drugog televizora.Ti kazes da je ta ispravna sto si ti napisao
https://www.zkelectronics.com/tv/lg-55sm8200pla/uk/

https://www.kitele.com/en/tv-lg-55sm8200pla
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno