Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,461
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
nesto im dosta pada cena...
Ja sam pre 2 meseca kupio 43a5100 za 270eur to je bila najniza moguca cena.
Mislim da ih je samo dosta uvezeno sto se i odrazilo sa povoljnom cenom sada na akcijama. Ostale vrv uvoze na kasicicu da bi mogli da nas deru i cekaju kupce opusteno.

Dobro za nas svakako. Emmez.... inace razbija. Greota bi bila da ona kolicina izlozene robe ne ostvaruje promet.
 
Dok sam čekao tv tamo na prijemu, ljudi pre mene uzeli hisense 32" a tip posle mene isto, onaj model 43" uhd. :)

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ja imam h39a5600 smart, super tv nisam imao nikakvih problema i zadovoljan sam ... Isti je kao ta dva samo je razlika u smartu i dijagonali.. Ja sam ga platio pre par meseci 36000... Tako da za tu cenu bez razmišljanja možeš uzeti, u tom cenovnom rangu su im konkurencija Fox, Vox, Tesla, Stella... I Hisense je daleko bolji izbor...

Hvala na odgovoru :) Verovatno ce da "padne" 43"
 
Poslao tatu po tv h49n5700, ostao samo izložen primerak čovek mu rekao da je 2 nedelje stajao izložen i kupio ga... Jel greška što je uzeo ili? 3 god garancije 46k

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Takvi primerci u nomalnim zemljama uvek idu sa dodatnim popustom ili se ne prodaju. Ko garantuje da su smo 3 nedelje. Uostalom, to više nije nov uređaj već polovan.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Ne kupujem takve nikad ali ako može iz nekog servisnog menija da se proveri, kad si ga već uzeo, dve nedelje nije strašno. Ako je radio više, vratio bih mu iz principa jer je lagao.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Nisam ga mnogo ni platio pa neću ni da se bunim, super je televizor. Samo mi nije jasna accuweather aplikacija kada kucam belgrade beograd ili srbija piše da ne postoji...
Jel može neko da preporuči neku aplikaciju za stream arene sport
Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ili mi za takvo nešto treba android stick?
Nisam ga mnogo ni platio pa neću ni da se bunim, super je televizor. Samo mi nije jasna accuweather aplikacija kada kucam belgrade beograd ili srbija piše da ne postoji...
Jel može neko da preporuči neku aplikaciju za stream arene sport
Sent from my MI 5s using Tapatalk

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Postoji li onaj mod da samo čujem zvuk bez slike na h50a6500?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
N5700 ima taj mod, a za ssiptv nisam 100% siguran da li ima ali video sam nabrzaka danas u prodavnici aplikacija da ima nešto iptv sad da li je to što tražiš ne znam ali vrv jeste... Javljam oko ponoći kad dođem kući

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Ima ssiptv
9693b52b3bc262825954f2484789c99e.jpg


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Nađoh manu na H43A6500, možda neko ima rešenje... Kada gledam 4k spotove sa YT preko njegove aplikacije ton malo kasni za slikom, tipa 3 stota dela sekunde, ali se primeti :)
 
Nema na čemu. Televizor je odličan, jel može na taj ssiptv da se gledaju arena sport kanali i gde se mogu naći linkovi i koliko košta?

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Ja sam gledao placene liste. Ima na kp za 800-1000 dinara mesecno da uzmes i imas sve, arene, sk, hbo itd...24h besplatan test da vidis kako radi.

Ni ludilu nikad ne bih platio televiziju mts-u, sbb-u (njima posebno) i slicnima.
 
Nije isti store na seriji 5 i 6, ne znam da li je druga platforma. Kod mene taj ssiptv nema.
784d8913faae2f9c51c7e637aa7b2a5b.jpg


Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Nađoh manu na H43A6500, možda neko ima rešenje... Kada gledam 4k spotove sa YT preko njegove aplikacije ton malo kasni za slikom, tipa 3 stota dela sekunde, ali se primeti :)

Lip sync u speaker settings-u
 
Kupio sam h49n5700 i imam problem, ne radi kablovska preko HDMI-a. Prijavljuje Weak or no signal na svakom portu na koji nakačim STB.
Pokušao sam sa promenom rezolucije na STB, isključio sva napredna podešavanja na TV-u, eksperimentisao sa CEC, sa HDMI 2.0 Format Standard/Enhanced...
Najviše što sam postigao je da se pojavi slika sa trčećom tankom šarenom horizontalnom linijom, i šumom na pola minuta.

Probao sam sa dva različita kabla. HDMI portovi funkcionišu, Chromecast radi, sliku sa kompjutera DVI-->HDMI prikazuje lepo, Youtube, media plejer sa USB-a funkcionišu.

Preko kompozitnog ulaza radi, naravno sa lošom rezolucijom.

Ima li neko sličan problem? Da li je ovo do TV-a ili STB-a? U pitanju je SBB sa Cisco PDS 2100.
 
Kupio sam h49n5700 i imam problem, ne radi kablovska preko HDMI-a. Prijavljuje Weak or no signal na svakom portu na koji nakačim STB.
Pokušao sam sa promenom rezolucije na STB, isključio sva napredna podešavanja na TV-u, eksperimentisao sa CEC, sa HDMI 2.0 Format Standard/Enhanced...
Najviše što sam postigao je da se pojavi slika sa trčećom tankom šarenom horizontalnom linijom, i šumom na pola minuta.

Probao sam sa dva različita kabla. HDMI portovi funkcionišu, Chromecast radi, sliku sa kompjutera DVI-->HDMI prikazuje lepo, Youtube, media plejer sa USB-a funkcionišu.

Preko kompozitnog ulaza radi, naravno sa lošom rezolucijom.

Ima li neko sličan problem? Da li je ovo do TV-a ili STB-a? U pitanju je SBB sa Cisco PDS 2100.
Biće da je do stb.
Nema šta drugo

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Kupio sam h49n5700 i imam problem, ne radi kablovska preko HDMI-a. Prijavljuje Weak or no signal na svakom portu na koji nakačim STB.
Pokušao sam sa promenom rezolucije na STB, isključio sva napredna podešavanja na TV-u, eksperimentisao sa CEC, sa HDMI 2.0 Format Standard/Enhanced...
Najviše što sam postigao je da se pojavi slika sa trčećom tankom šarenom horizontalnom linijom, i šumom na pola minuta.

Probao sam sa dva različita kabla. HDMI portovi funkcionišu, Chromecast radi, sliku sa kompjutera DVI-->HDMI prikazuje lepo, Youtube, media plejer sa USB-a funkcionišu.

Preko kompozitnog ulaza radi, naravno sa lošom rezolucijom.

Ima li neko sličan problem? Da li je ovo do TV-a ili STB-a? U pitanju je SBB sa Cisco PDS 2100.
. Meni već danima prijavljuje tu grešku ali onda odjednom proradi kablovska... Dešavalo se i na starom tv i sad na istom tom hisense. Do sbb je sigurno

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Je li ti software na TV-u up to date? Ažuriraj na poslednju verziju ako nije, moguće i da je do toga.

Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Kupio sam h49n5700 i imam problem, ne radi kablovska preko HDMI-a. Prijavljuje Weak or no signal na svakom portu na koji nakačim STB.
Pokušao sam sa promenom rezolucije na STB, isključio sva napredna podešavanja na TV-u, eksperimentisao sa CEC, sa HDMI 2.0 Format Standard/Enhanced...
Najviše što sam postigao je da se pojavi slika sa trčećom tankom šarenom horizontalnom linijom, i šumom na pola minuta.

Probao sam sa dva različita kabla. HDMI portovi funkcionišu, Chromecast radi, sliku sa kompjutera DVI-->HDMI prikazuje lepo, Youtube, media plejer sa USB-a funkcionišu.

Preko kompozitnog ulaza radi, naravno sa lošom rezolucijom.

Ima li neko sličan problem? Da li je ovo do TV-a ili STB-a? U pitanju je SBB sa Cisco PDS 2100.
Najverovatnije je do stb-a.. Posto su meni kod Kopernikusa dva crkla na isti način, znači pojave se neke linije u boji, nekad krči zvuk i tako ponekad.. I onda jedan dan tako preko celog ekrana linije u raznim bojama i posle toga stb vise ne daje signal na hdmi, ali na displeju stb radi i vidi se kad se menjaju brojevi od kanala... Tako da najverovatnije ti crkava hdmi port na stb-u...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nova ažuriranja za pojedine modele Hisense tv_a, datum 03.09.2018. Moguće je za sada samo preko usb fleša. Sada sam podigao nov firmware i ...radi...Model je H50A6500 a firmware je I0625. Oni koji se odluče rade na svoju punu odgovornost....razmislite pre nego se odlučite. Link za preuzimanje je na ruskom sajtu, ovde.
(okačio bih skrin shot ali na ovom sada novom forumu neznam kako)

https://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:22869-125
 
Poslednja izmena:
Pravo je pitanje šta se dobija? Koje uopšte firmvere imate? Ja ću proveriti kad dođem kući, ali mislim da od brojeva ima samo 13.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno