Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,511
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da nadjem odgovor u temi, da li je moguce castovanje hbo go sa iphone telefona na hisense smart tv, sa njihovim OS, dakle ne android?

Huawei P30
 
Meni sa eon boxom radi sa p30 normalno.

Drug ima hisense smart tv sa njihovim vidaa OS i iphone, i ne uspeva nikako da castuje, konkretno hbo go.

Huawei P30
 
Zato što ne može. Objašnjeno milion puta. Možeš da mirroruješ ekran telefona i tako da "kastuješ", to se zove anyview cast na vidaa, ali pravi kast, da nađeš sadržaj na telefonu i da zatim TV preuzme strim u potpunosti, kao sa YT aplikacijom, to ne može. TV nema chromecast a nema ni HBOGO app, tako da nema načina.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Meni jutros Hisense H40B5600 po prvi put od kupovine ponudio ažuriranje softvera. Do sada sam instalirao nove verzije preko USB. Od izmena je pisalo nešto vezano za britanski Freeview. Nisam primetio ništa novo osim informacije da potrošnja može biti veća prilikom promene režima slike, npr. u dynamic u meniju za parametre slike.
 
Mozda je bilo u temi, ali nikako da nadjem.

Kako da spojim iphone telefon sa Anyview Cast?

Telefon je zakacen na wifi, na kom je i tv...

Pise ovako i ne spoje se niti se prepoznaju??
cce5838ebffcfd012b62e5fb5760cc09.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pitanjce, kada gledam TV preko kartice u cam modulu imam podešavanja slike Standard, Cinema day, Cinema nigh, Dxnamic i Sport i maksimalnu rezoluciju 1920x1080i. Kada koristim eksterni uređaj imam HDR dynamic, HDR day, HDR night i HDR sport i maksimalnu rezoluciju 2160p. Da li ovo znači da mi je slika preko eksternog uređaja kvalitetnija?

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Stigao je najzad U8QF na test. Prvi utisci su da je to to :)
Sredili su kretanje, nisam primećivao ono što sam viđao na U7QF i što je Vincent Theo pominjao za svoj U8QF, Local Dimming je vrlo dobar i ima dovoljno zona (12 horizontalno x 15 vertikalno, ne znam zašto nije obrnuto) pa je slika možda čak i bolja nego na Q95T. Sutra nosim test materijale na posao i krenuću sa merenjima, pa ćemo videti detaljnije, a u redakciji je i dalje Q95T, pa će biti prilike i za direktno poređenje.
 
Čekamo test.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Pitanjce, kada gledam TV preko kartice u cam modulu imam podešavanja slike Standard, Cinema day, Cinema nigh, Dxnamic i Sport i maksimalnu rezoluciju 1920x1080i. Kada koristim eksterni uređaj imam HDR dynamic, HDR day, HDR night i HDR sport i maksimalnu rezoluciju 2160p. Da li ovo znači da mi je slika preko eksternog uređaja kvalitetnija?

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka

Sam video sadrzaj sa eksternog diska je boljk kvalitet i ima hdr...tv ga prepozna i zato daje te opcije


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
&Mancha
Da li je moguce da kada radite testove televizora ubacite i recimo kako radi upscale sa nizih rezolucija (480p, 576i..). S obzirom da nasi operateri i dalje imaju fin broj kanala koji pustaju u ovako losem kvalitetu. Pogotovu kad su u pitanju tipa Hisense, TCL, Tesla i ostali “domaci” brendovi. Mislim da navedeni brendovi i dalje nisu na nivou Sony, Samsung, Lg modela a ljudima su interesantni zbog odnosa ulozeno/dobijeno. Mislim da i dalje ima korisnika koji kupuju televizore koji su sada vecinom 4K a da na njima vecinom gledaju ovakav tip sadrzaja.
 
Sam video sadrzaj sa eksternog diska je boljk kvalitet i ima hdr...tv ga prepozna i zato daje te opcije


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nije u pitanju eksterni disk nego hibridni stb uređaj. Dakle tv kanali preko njega su kvalitetniji nego preko modula. Samo me nervira što je bela nekako jaka.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
&Mancha
Da li je moguce da kada radite testove televizora ubacite i recimo kako radi upscale sa nizih rezolucija (480p, 576i..). S obzirom da nasi operateri i dalje imaju fin broj kanala koji pustaju u ovako losem kvalitetu. Pogotovu kad su u pitanju tipa Hisense, TCL, Tesla i ostali “domaci” brendovi. Mislim da navedeni brendovi i dalje nisu na nivou Sony, Samsung, Lg modela a ljudima su interesantni zbog odnosa ulozeno/dobijeno. Mislim da i dalje ima korisnika koji kupuju televizore koji su sada vecinom 4K a da na njima vecinom gledaju ovakav tip sadrzaja.

Niti su Hisense i TCL domaci brendovi, niti spadaju u klasu tesle....
Tacno je da su ljudima interesantni zbog odnosa ulozeno/dobijeno....Isto vazi i za Phillips, odlican odnos ulozeno/dobijeno.
 
Poslednja izmena:
Stigao je najzad U8QF na test. Sutra nosim test materijale na posao i krenuću sa merenjima, pa ćemo videti detaljnije, a u redakciji je i dalje Q95T, pa će biti prilike i za direktno poređenje.

Bogme ćete se zameriti Samsungu ukoliko ispadne Hisense bolji. Neće vam dati ni jedan više TV na test.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Ima i dalje dosta stvari zbog kojih je Q95T bolji TV (uglovi gledanja, HDMI 2.1, operativni sistem i aplikacije), ali je problem što je U8QF više nego duplo jeftiniji, a nudi poredivu sliku.

&Mancha
Da li je moguce da kada radite testove televizora ubacite i recimo kako radi upscale sa nizih rezolucija (480p, 576i..).

Proverimo svaki put na test paternima, ali na 65" te dve rezolucije neminovno izgledaju katastrofalno pošto jedan piksel zauzima cela 3mm. Neki to rade malo bolje (Sony, LG, Samsung), ali i dalje to izgleda loše čim je ispod 720p.
 
@[Mancha], jel se znaju cene za 55 i 65 verzije možda?

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Vidim i ja 125k za 55 verziju. :D
 
Verovatno ću da uzmem U7QF za praznike 50 verziju, za matorce i više nego ok.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Ako cemo realno, pod uslovom da uzmemo KP u obzir, za taj novac se kupuje OLED pa ovi QLED, ULED, sta vec, nijedan nema sta da trazi :) Jedino sto moze npr. LG CX "samo" 55ica za slican novac.
 
Poslednja izmena:
Ko hoće 65, nema tu šta da traži 55 model.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Stigao je najzad U8QF na test. Prvi utisci su da je to to :)
Sredili su kretanje, nisam primećivao ono što sam viđao na U7QF i što je Vincent Theo pominjao za svoj U8QF, Local Dimming je vrlo dobar i ima dovoljno zona (12 horizontalno x 15 vertikalno, ne znam zašto nije obrnuto) pa je slika možda čak i bolja nego na Q95T. Sutra nosim test materijale na posao i krenuću sa merenjima, pa ćemo videti detaljnije, a u redakciji je i dalje Q95T, pa će biti prilike i za direktno poređenje.
Da znate da vam fali direktno poredjenje,to bi bilo odlicno i predpostavljam da bi imalo vecu gledanost nego obicna recenzija...
 
Nazad
Vrh Dno