Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,533
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Hvala ti. Ako ima 2/8 onda je to ok kupovina posto mu treba samo za eon i yt. Koristis Eon Smart app(onu sa kodom) ili obicnu za telefone i tablete
 
Hvala ti. Ako ima 2/8 onda je to ok kupovina posto mu treba samo za eon i yt. Koristis Eon Smart app(onu sa kodom) ili obicnu za telefone i tablete

Videću večeras ili sutra da okačim slike kako izgleda direktno kad se gleda, a kako iz nekog ugla, za mene mu je to velika mana i ne preporučujem ga ako će se gledati iz nekog ugla.
Takođe ću proveriti specifikacije, pa javljam. Inače koristim Eon Smart app(onu sa kodom).
 
Ma to je tv za terasu-letnjikovac. Bitno je da ima 5g garancije i da je ok marka. A i cena od 28000 je pristojna i jos uzima na rate. Hvala ti.
 
Ja sam kupio pre jedno dve nedelje taj B6700 od 40" za spavaću sobu.
Hteo sam baš android zbog EON aplikacije, i ne neki skup, plaćen je 28.000 din.
Uz malo podešavanja slika je odlična, ali samo kad se gleda direktno, već iz nekih uglova slika bledi, i ima malo probijanja svetlosti po ivicama.
Što se tiče samog rada, iznenađujuće je brz (nisam to očekivao za ove pare), i sa zvukom sam zadovoljan glasan i čist.
Sve u svemu za te pare, kao drugi TV, odličan je izbor, ako je neophodan TV sa androidom.

Gde ima taj tv za te pare?.
 
Mislim da nema više nigde. Ta cena je bila u G....... radnji za vreme SBB popusta od 20%.
 
Po toj ceni sam kupio dok je bio na akciji (nije u pitanju SBB akcija).
Na internetu sam našao da je u pitanju IPS panel, ali po meni je to VA panel, iz razloga što je crna stvarno crna, a uglovi gledanja su loši (slika bledi). Android 9.0 je u pitanju, čini mi se da je security patch od septembra. Razlike između 40 i 43" je samo u veličini, sve ostalo je isto.
 
Ima ga za te pare u kednoj poznatoj online prodavnici koja pocinje sa BC... Naravno,prvo morate da predlozitr tu cenu na sajtu pa ce vas zvati oni. Mom kumu su ponudili tu cenu. Nidsm stigao da ga zovem ovih dana i pitam da li ga je uzeo.
 
Vezano za TV. Da li ste na daljinskom pronašli opciju da se sam ugasi za recimo 1 sat, ili to radite na neki drugi način ?
 
Ja sam kupio pre jedno dve nedelje taj B6700 od 40" za spavaću sobu.
Hteo sam baš android zbog EON aplikacije, i ne neki skup, plaćen je 28.000 din.
Uz malo podešavanja slika je odlična, ali samo kad se gleda direktno, već iz nekih uglova slika bledi, i ima malo probijanja svetlosti po ivicama.
Što se tiče samog rada, iznenađujuće je brz (nisam to očekivao za ove pare), i sa zvukom sam zadovoljan glasan i čist.
Sve u svemu za te pare, kao drugi TV, odličan je izbor, ako je neophodan TV sa androidom.
ovaj TV je odličan. ja sam za te pare uzeo dumb 40b5100 pre par meseci

isto za spavaću, gleda se eon box, a netflix ne radi (tj kodi patnja).. ovako bih rešio više muva jednim udarcem.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ima ga za te pare u kednoj poznatoj online prodavnici koja pocinje sa BC... Naravno,prvo morate da predlozitr tu cenu na sajtu pa ce vas zvati oni. Mom kumu su ponudili tu cenu. Nidsm stigao da ga zovem ovih dana i pitam da li ga je uzeo.

Sad je na akciji 30.390 plus promo kod,sto znaci 29.390,sto je ok cena.
E sad android,mislim da je cpu ok ali ram ne znam koliki je.
 
Mislim da je u gorenje centru 27000din. Neko mi rece pre par dana ali nisam zvao da proverim.
 
Jeste
 
Ti smart televizori, sakupljaju statistiku upotrebe, i javaljaju je proizvođaču. Onda proizvođač vidi da se neka funkcija realno koristi otprilike nikad (ili nešto tipa, 0,62% korisnika, upotrebi je 4.2x godišnje), i onda odluče da funkciju izbace.

E sada, što se tiče baš sleep dugmeta za gašenje, uglavnom se izbacuje (vrv zbog navedenih "istraživanja"), ali svi TV-i sada uglavnom imaju funkciju da se sami ugase posle nešto tipa 2-3-4 sata, ako u tom periodu niko ne izda nikakvu komadnu televizoru. To rade i Samsung i Sony što imamo u kući.

Ova funkcija neravira, jer se sve komande uglavnom izdaju EON boxu, a vrlo retko se nešto komanduje samom televizoru.
 
Da li na te televizore sa Android TV sistemom može da se nekako ubudzi obican android EON? Imam uz Total TV EON, ali nemam taj kod što treba za andorid TV aplikaciju.
 
Poslednja izmena:
Ja sam isto zainteresovan za taj model. Danas dobio ponudu od doticne radnje na 28990. Jos uvek nisam odlucio. Inace u prethodnih mesecak dana vratio jednog Fox-a i isto tako jednog Vox-a, a nemam u mojoj blizini nigde uzivo da pogledam taj model.
 
Poslednja izmena:
I mene ovo zanima. Radi li ok ili mora da se "steluje" nesto?
 
Pošto klinac gleda crtaće, evo kako izgleda slika kod B6700 kad se gleda direktno.

IMG_20200217_200632.jpg
 
Nazad
Vrh Dno