Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,456
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Probao sam na h50b7500.

U principu, podesavanja izgledaju okej, game mod mi je ukljucen na svim izvorima, jedino mi je HDR dynamic pravio probleme nekad su senke i crne stvari bile ljubicaste (ps4), pa sam prebacio na day. Za filmove i serije izgleda poprilicno prirodno (dynamic, uporedjivao sa dell monitorom). Smanjio sam boje na 60, previse mi je 76. Ali da, ovaj smanjeni gain za crvenu je taman.
 
Pozdrav svima na temi. Juče mi je crkao lg42lm640s kupljen kod madjara 2014.Dok se ne utvrdi šta je kvar i koliko košta popravka, razgledam neke druge opcije za nov tv. Zanima me veća dijagonala od starog tv-a, znači 50-55 inča. Ono za šta nama tv treba, bukvalno je gledanje tv sadržaja preko iptv-a. Za sada dok klinci ne stasaju, bez igrica, povezivanja sa kompom, onih silnih skraćenica koje većina vas koristi što uglavnom i ne znam šta znače. Znači, gledanje tv-a najjednostavnije. Da li su Hisense modeli generalno ok i da li su u bilo kakvoj prednosti u odnosu na druge manje poznate marke tipa Fox, Vox, Tesla i sl.?Za oko mi je konkretno zapao model h55b7300 čija je cena ispod 50000.Vidim da drugar par postova iznad ima taj model, pa bih zamolio za utiske, a i ostali koje ne mrzi da ukratko napišu par rečenica generalno o ovome o čemu sam pisao, ukoliko ne mogu o konkretno tom modelu. Zahvaljujem svakome ko odvoji svoje vreme za odgovor.
 
Jel realno da 55 u7b u nekim manje poznatim radnjama košta 65k a u malo više poznatim 10k više? I koja je uopšte realna cena ovog tv-a danas, vredi li tih 65-75k ?

Tačnije, vredi li 75k, pošto 65k verovatno da vredi, ali pretpostavljam da su to neki izložbeni primerci.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel realno da 55 u7b u nekim manje poznatim radnjama košta 65k a u malo više poznatim 10k više? I koja je uopšte realna cena ovog tv-a danas, vredi li tih 65-75k ?

Tačnije, vredi li 75k, pošto 65k verovatno da vredi, ali pretpostavljam da su to neki izložbeni primerci.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
Evo i tebi da ustedim pare :) 55k za h55b7500 razlike vs u7b direct vs edge led jedan manje hdmi port i plasticno umesto alu kucista inace meni se cini da razlike u kvalitetu slike i nema a cak i da je ima onda je na strani direkta zato sto bas 16 diming zona kod u7b ne prave nikakvu razliku...(uporedjivao sa u7b u realnim uslovima)
https://youtu.be/NS5DSkVEcrU
 
Poslednja izmena:
Ne znam, meni je b7500 baš ružan tv, korak nazad u odnosu na a6500 čiji je naslednik. Nisam upoređivao panele ali recimo daljinac je za klasu lošiji kao i dizajn/kvalitet izrade. U7b je mnogo lepši, ali ne znam ima li još nekih realnih prednosti, recimo zvuk? Moraću da idem da vidim lično, mnogo je 20.000 više ako nije bolji panel.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Ne znam, meni je b7500 baš ružan tv, korak nazad u odnosu na a6500 čiji je naslednik. Nisam upoređivao panele ali recimo daljinac je za klasu lošiji kao i dizajn/kvalitet izrade. U7b je mnogo lepši, ali ne znam ima li još nekih realnih prednosti, recimo zvuk? Moraću da idem da vidim lično, mnogo je 20.000 više ako nije bolji panel.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Nije 20k razlika ,za 80k imas u8b a u7b je 64k promenili su cene i za b7500 pa je on sad 59k ,slazem se da je lepsi u7b(mada ako ga kacis nema bas neke razlike vs u7b)...a i da je 10k razlika pa da se isplati a ovako samo 6 k pa mozda ni nema smisla ustedeti :)Inace u "velikoj "radnji u7b je 64k tm
 
Poslednja izmena:
^Nema, izgleda da im je otišao taj jedan, ima samo 50". :D

Videću kako i šta, možda na kraju bude i neki drugi brend, mada sam najbliži h55u7b ako ima do 65k.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
a6500 je vise nasledio u7b nego b7500, i po specifikacijama i po izradi.

A u cemu je razlika u specifikaciji?Sto se tice kvaliteta izrade on je sasvim pristojan >plastika je umesto aluminijuma jeste ima hdmi manje i samo 2.4ghz za wifi ali realno je odlicna kupovina kome treba tv sa Va panelom.... Da odgovorim razlike u spec nema osim ove koje sam naveo https://youtu.be/t8UqOAacRZg
 
trebalo bi da je malo bolji kontrast na u7b bar kako oni kazu, klipovi nam nista ne znace dok neko ne izmeri i uporedi direktno, to sto je nekome "na oko" isto ne mora da znači da je tako.
 
A u cemu je razlika u specifikaciji?Sto se tice kvaliteta izrade on je sasvim pristojan >plastika je umesto aluminijuma jeste ima hdmi manje i samo 2.4ghz za wifi ali realno je odlicna kupovina kome treba tv sa Va panelom.... Da odgovorim razlike u spec nema osim ove koje sam naveo https://youtu.be/t8UqOAacRZg
Cena a6500 i b7500 modela je ista (ja sam a6500 platio 49.990), dakle za iste pare dobijaš plastikaner sa jednim hdmi manje i daljincem koji je takođe spušten za jednu klasu ispod. I dalje je to ok kupovina ali ovo su činjenice, da smenom generacije za iste pare dobijaš manje.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Pogledaj bila je recenzija na BenchanrYT kanalu za Ozon, koliko sam video Ozon ima lošiji kvalitet izrade pre svega, drugačija je plastika i ram.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Cena a6500 i b7500 modela je ista (ja sam a6500 platio 49.990), dakle za iste pare dobijaš plastikaner sa jednim hdmi manje i daljincem koji je takođe spušten za jednu klasu ispod. I dalje je to ok kupovina ali ovo su činjenice, da smenom generacije za iste pare dobijaš manje.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

To Samsung radi konstantno iz godine u godinu...nisam gledao starije modele a verujem da je tako kao sto ti kazes....Srecno sa garancijom
Ispade po ovom sto sam citao da je A6500 50" bolji od A6500 55" ....pise da ima 3 hdmi porta ...2 >2.0 i jedan 1.4
 
Poslednja izmena:
To Samsung radi konstantno iz godine u godinu...nisam gledao starije modele a verujem da je tako kao sto ti kazes....Srecno sa garancijom
Ispade po ovom sto sam citao da je A6500 50" bolji od A6500 55" ....pise da ima 3 hdmi porta ...2 >2.0 i jedan 1.4

Ma brat kupio b7500 pa sam se blago razočarao, ne bih ni ja znao. Ako mi priznaju garanciju (a ne vidim zašto ne bi) onda će biti u7b.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Čisto da javim da sam uzeo 55u7b. Hisense servis je ispao vrlo korektan, za 3 dana su obradili TV i odobrili zamenu. U radnji je isto sve bilo korektno, ponudili pare ili vaučer. S obzirom na vrućinu i gužve po bg, i da je sve prošlo glatko, nisam hteo da jurim jeftiniji tv već sam otišao gore i odabrao uređaj, doplatio, strpao u auto i bež' za Pančevo.

Što se tiče samog uređaja, na stranu dizajn i izrada za koje se već zna da su na visokom nivou, utisak je da je ovde ipak nešto bolje procesuiranje slike tj. skaliranje jadnog kablovskog sadržaja nego na 6500. Ne odnosi se na SD kanale koje ni ne gledam, već na ove bedne "hd", gde je ipak sve malo oštrije, ne znam da li je zbog panela ili kvalitetnijeg procesuiranja, ali ipak je ovo 5" veći tv i očekivao sam slabije rezultate nego na 50", te sam prijatno iznenađen. Takođe, rekao bih da je kontrast malo dublji, nekako je sve življe, mada moguće i da su podešavanja malo "napucana", treba to sve proveriti. Jedino razočarenje je daljinac, koji je mali i nezgodan, čak mi je lošiji i od onog mekanog na slabijim modelima, a ni prići daljincu na 6500. Ja ne znam zašto hisense eksperimentiše sa tim upravljačima, daljinac na 6500 je bio ubedljivo najkvalitetniji i sa najviše korisnih prečica, ovo sve nešto sakato. Inače, svuda sam pročitao da sa u7b dolaze dva upravljača, čovek je ispred mene otpakovao tv a ja drugi ne nađoh, jel to važi za druga tržišta ili kako? Jel dobio uopšte neko dva daljinca sa u7b ovde u srbiji?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
https://www.techradar.com/reviews/hisense-h55u7b-tv

The H55U7B ships with two remotes: one slim and elongated, and the other sporting a more pedestrian design. Both carry direct access buttons for Amazon Prime, Netflix, Rakuten, Youtube and Freeview Play.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno