Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,531
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Važi 5 godina, sigurno. Tu dodatnu garanciju daje proizvođač, tj. uvoznik pa to nema veze sa radnjom gde je kupljen.
U Emez.... za 50B7500 piše da kupovina nije moguća preko Web-a, to znači da su ostali samo izloženi primerci po radnjama.
Definitivno su rasprodati 50B7500, zato su ovi koji ih imaju i digli cene. Ali mnogo je za taj Tv dati 53000 i više.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
U7A je proslogodisnji model, verovatno i njega nema puno.. Mislim da daju 5g na sve modele. Pitaj ih na fejsbuku, odgovaraju relativno brzo :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Važi 5 godina, sigurno. Tu dodatnu garanciju daje proizvođač, tj. uvoznik pa to nema veze sa radnjom gde je kupljen.
U Emez.... za 50B7500 piše da kupovina nije moguća preko Web-a, to znači da su ostali samo izloženi primerci po radnjama.
Definitivno su rasprodati 50B7500, zato su ovi koji ih imaju i digli cene. Ali mnogo je za taj Tv dati 53000 i više.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Ne mora da znaci! Oni su spustili cenu na 49999, za web cenu bi isao jos 10% dole, verovatno zato ne daju preko weba, uostalom nije tesko otici i pogledati!
 
Pa kod uvoznika na sajtu postoji spisak modela za koje važi produžena a na tom spisku ga nema zbog toga i pitam

Sent from my MI MIX 3
Verovatno su propustili da ga stave na spisak a i lepo piše na njihovom sajtu da se garancija od 5 godina odnosi na sve modele koji su zastupljeni na našem tržištu.
A i kad odeš da registruješ TV za 5-ogodišnju garanciju, u padajućem meniju ti nudi 55U7B, tako da budi bez brige što se toga tiče.


Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Poslao sam im poruku pa ako ne odgovore pozvacu ih u ponedeljak
Zbog ovog uokvirenog sam pitao
967a77e8fa7b00e9c5e2febc16b1354a.jpg


Sent from my MI MIX 3
 
Nema ni u8b na spisku, mada ga nema ni na sajtu uopste... mozda nisu azurirali spisak novim modelima..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Trebalo bi da moze negde da se proveri ovako je je bas bez veze pojma nemaš da li si odradio kako treba i da li je prihvaćena već samo znaš da si poslao

Sent from my MI MIX 3
 
Trebalo bi da moze negde da se proveri ovako je je bas bez veze pojma nemaš da li si odradio kako treba i da li je prihvaćena već samo znaš da si poslao

Sent from my MI MIX 3
Ja sam odradio registraciju sa pogrešnim serijskim brojem, naknadno shvatio, kontaktirao preko FB stranice i rekoše mi da ponovo odradim isto sa validnim serijskim brojem posle čega su mi potvrdili porukom da je sve ok.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Još jedno pitanje oko povezivanja TV-a na pojačalo. Dobijam samo jedan kanal i to malo čudan.
Kao da konektor od 3,5mm ne dohvata sve kontakte u TV-u.
Sa kompom i telefonom pojačalo radi normalno, kanali na broju.
Ne treba neka poseban konektor?

Hvala Dakuli i Nuk-u, našao serijski, registrovao, stigao mejl u roku od minut.
Nisam uopšte video posebnu nalepnicu, očekivao sam je na drugom mestu, sugestija je čudo :D
 
Probao sam više puta, čini se da jesam.
Aj, kad dođem kući probam ponovo pa javljam.
I probaću sa slušalicama.
Na momenat tv ponudi izbor zvučnici + sluške ili samo sluške i cvrc.
Ne bih da kupujem DA konverter bez potrebe.
 
Sa slušalicama radi kad se uguraju baš do kraja i drže u tom položaju, inače se vrate milimetar nazad i nema drugog kanala. Znači to muči i pojačalo.
Meh, da može ovakva glupost da zeza.
Videću da modujem neku bananicu i dobijem na dužini. Ovo zvuči skroz pogrešno, hahahha
 
Kako na Hisense 43A5600 sortirati kanale da budu u standardnoj kopernikusovoj semi? Sortira ih abecedom a ne vidim opciju da izmenim nacin sortiranja.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
već je rečeno: izvezeš na fleš pa na kompu središ i preko fleša se učita sređena lista kanala. ja sam odštampao raspored po abecedi (..., Brainz HD, Brazzers TV,...)
 
Da nemas neki HDMI na pojacalu?

Jok, vintage pojačalo, ima oko 40 godina :D
A i ovo drugo je tih godina :D
Ali imaju topao zvuk :)
U glavnom, ili će pasti neka produžena banan ili ad konvertor, ne znam šta drugo.
Pojačala koja mogu da priuštim nemaju hdmi, ni optiku :(
 
Nazad
Vrh Dno