Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,513
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Ljudi, dal' sam blesav ili ćorav, gde se nalazi serijski broj na 32b5600?
Pozadi na tv-u nema bar kod, ima sa strane na foliji zalepljen neki bar kod sa gomilom brojeva i ima na kutiji bar kod sa sekvencom brojeva koja bi mogla biti tačna.
Ne znam da li su mogli da zakomplikuju više, zar je teško staviti sve potrebne informacije na etiketu?
I još jedna glupost, na stranici za registraciju postoji padajući meni gde piše: Naziv Modela a posle se traži i tačan model :D
Zaboga, zar to nije isto?

To je ono "Hoćete 5 godina garancije? Eeee, neće to tako lako" :D
 
To sa strane je serijski broj, koliko sam video, kod svih aktuelnih modela tu stoji.
Nakon druge reklamacije TCL-a, dok čekam da se razreši i razduži, uzeo sam h40b5600 na akciji, izuzetno slaba ponuda 40" televizora na tržištu.


Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
pozdrav, da li znate može li na Hisense televizorima da se instalira HBO GO aplikacija? negde pročitah da neko nije uspeo, e sad nisam siguran da li nije znao ili stvarno ne može
 
na samrt modele sa VIDAAU sistemom (ili kako već) ne mogu ni HBO Go ni EON. nisam siguran za retke samrt modele (32") sa Android-om na tržištu Srbije
 
Inace cena od 115k je bila do sinoc, jutros je opet 130k u gig...

Inace, fale odgovori na:

1. Da li probija osvetljenje (ko sto rece kolega)
2. Kakvi su uglovi gledanja
3. Kakav je input lag
4. Kakav je upscaling djubre sadrzaja preko kablovske

Mozda i jos nesto, ali svakako po ovom review-u deluje da ko god da se dvoumi treba da uzme ovo..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Stavke 3 i 4 mogu da probam tek kad odem kuci, tome i sluze review-i.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Hmmm... kako bas input lag da proverim u radnji?
 
Зато што никад ниси сигуран док не пробаш. Веровање остави религији, ово је ипак производ људске технике... није савршено...
 
Evo o input lagu...
https://www.techradar.com/uk/reviews/hisense-u8b-uled-tv-h55u8buk-h65u8buk

Sound and gaming

While the U8B’s built-in speakers are Dolby Atmos compatible, they don’t have the sonic prowess to make anything of the immersive format. That said, the speakers aren’t short of impact either, with an output of 2x15W. Dialogue is clear, and there's a reasonable mid-range, so there’s no overwhelming need to add a soundbar.

The set also marks an improvement on what we’ve seen from the brand when it comes to gaming performance. With that dedicated Game mode enabled, input lag falls to a relatively low 31.5ms. While some rival screens can dramatically undercut this figure, 30ms remains a good benchmark for decent gaming performance on a TV. The U8B falls short, but not by much.

Ko je pratio recenzije prošlogodisnjih modela, zna da Hisense ima pristojan input lag, čak i ovi iz niže klase. Tako da tu teško da će nazadovati.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sta je tesko otici u radnju i ispitati sve te stavke!

Imaš li predstavu koliko modela televizora NEMA raspakovanih po radnjama za probu, koliko po raznim radnjama nema kablovskog TV signala, i kada ima, kroz koliko to splitera prolazi po samoj radnji, koliko su prodavci (ne)spremni da dozvole sve moguće probe koje raznim gledačima/pipačima/probačima/šetačima i ponekom kupcu mogu pasti na pamet, i koliko je sve to još gore kada se mrdne malo dalje od radnji u Beogradu?!?
 
Poslednja izmena:
Sta predlazes, da se tv kupi na nevidjeno, samo po oceni drugih ljudi?
Mora se dici dupe i u radnju, ono sto se meni svidi mozda tebi nece, internet je pun informacija i testova, ako zelim neki model zahtevacu da mi ga raspakuju, nisu male pare u pitanju!
 
Kakav je softver na u7b? Dvoumim se izmedju njega i samsunga ru7400 ali imam vec hisense a6100 valjda, i ono je nesto najgore sto se tice softvera. Sva sreca sto ga koristim samo za ps4 i plex pa mi ne smeta toliko ali kad bih ga koristio savkodnevno za kablovsku mislim da bih ga izlupao posle 10 dana

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Dobro sam sam kriv jer nisam napisao na sta sam mislio. Los je i siromasan, to stoji ali mi ne smeta to toliko koliko i to sto uzasno baguje. Pa ovaj sam za godinu dana jedno deset puta cupao iz struje. Kad ga tek upalim skoro uvek mu treba minut da dodje sebi, pa nekad i tokom obicnog pojacavanja zvuka njemu treba 5 sekundi da odreaguje. Mada vidim ovaj vise fensi deluje pa zato i pitam ove sto koriste duze jel im baguje ko ovi jeftiniji modeli

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Onda su mozda popravili sa tom verzijom koja verovatno nikad nece ni stici za ovaj a6100. Za godinu dana dobio jedan apdejt i jedino sto je promenjeno je to da sad kad se pali ne pise vise oficijelni televizor svetskog prvenstva nego vidaa. Ima li mozda negde gda se skine trojka pa rucno instalira?

Kako nece prevod? Pa preko cega pustas? Ja koristim plex i ima prevod, naravno prevod se zove kao i film

Eh da i wifi je uzasan. Cim je neki malo veci bitrate pocne da secka, i onda moram ukljucujem plex na ps4, koji takodje ima uzasan wifi ali bar malo bolji nego na televizoru pa moze i malo veci bitrate da gura

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Prevodi rade sa svih medija, sa usb , hard diska, osim kad pustam sa racunara gde mi je serovan folder sa filmovima(znaci kroz mrezu preko wi fi) plex ne koristim, zasto bih, ova VIDAA pusta sve fajlove, plex kompresuje sliku, pogotovo 4k HDR, koji opusteno radi sa hard diska prikacenog na USB.
Ps4 koristim da pustim neke filmove, jer mu je plejer JADAN i ne podrzava sve tipove kontejnera recimo DTS zvuk ili brdo drugih kontejnera, za razliku od tv-a koji guta i pusta sve!
Zamisao mi je bila da mi PS4 bude glavni multimedija centar, jer hisense procesira svu sliku tj. ne moze se upaliti game mode , osim kad je izvor medija povezan na HDMI, znaci na HDMI imam sve opcije tj. game mode, jer mi procesiranje smeta u nekim filmovima i suvisno je!
 
Pozdrav svima jedno pitanje vezano za Hisense h50b7500
sve radi ok, slika, yt, ne baguje ali neprepoznaje CI modul (karticu) za zakljucane kanale.
Kako operater uskoro zakljucava sve kanale necu mocu da pustam ni jedan program i zato je vracen stb umesto kartice.

Da li je do losih modula ovog operatera ili je neko imao slicna iskustva?
 
^^ Zbog softvera pisanog u nekoj garaži u Indiji, izabranog po principu najjeftinije ponude. :(



Sta predlazes, da se tv kupi na nevidjeno, samo po oceni drugih ljudi?

Ne. Predlažem da otvoriš lanac radnji gde će biti da se proba bar velika velićina od svih aktuelnih modela televizora, i u kojoj će trgovci raspakivati sve modele koji kupac poželi.
I naravno, mora biti po jedna takva radnja u svakom iole većem mestu u Srbiji.

:p
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno