Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,534
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
@robikica
Ispade tvoj samsung iz 2012 cudo od tehnologije naspram Sony playstation 4 konzole!!!
Kako moze non smart tv da pusti bilo sta iz serovanog hard diska sa PC-a?????

Media server.
Godinama vec koristim Mezzmo, a vidi po potrebi i DLNA server apk sa android boksa na kom je prikacen ext hdd.
 
Mora se pisati Hisensu da ovo resi aplikacijom, verovatno se sa njom obilazi neka prepreka kao sto su ucinili Samsung i Lg.
Kod mene ni PS4 nece da pusti titl sa mreze, tako da generalno postoji neki problem koji mora biti resen posebnom aplikacijom , nesto kao All share kod samsa.
 
ma pusti samsung i lg, uvaljuju duplo skuplje i duplo losije, sta oni znaju sta treba da radi... :)

nema firewall veze sa titlom, da ima ne bi ni film pustio. Software je slabasan, kao sto je vise puta receno. Drakula, posto nemas vremena da pises hisense za ovaj problem, jer si verujem dosta vremena izgubio pokusavajuci da pustis film sa titlom, te firewall te ps4 te... da napisem ja dok gledam film na ovim losijim markama? :wave:
 
Zasto trolujes temu, pa pogledaj pun je internet i za Lg i Samsung da nece da povuce prevod,oni su resili aplikacijom, drugo pre cu da gledam sa USB film na dobrom panelu nego tresine koje ti i klapa promovises sa RGBW panelom!Nisam nikad rekao da je LG losija marka od Hisense, ali za vece pare ne nudi nista sto se tice prikaza slike.
Ja razumem da si ti srecan sto mozes da pustis prevod kroz mrezu na tvom LG tv, ali kad padne mrak i mracna je soba, jedino sto se i vidi na tom panelu je titl!
 
Мени LG неће да повуче превод, користим Plex. ТВ је овогодишњи модел.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Zasto trolujes temu, pa pogledaj pun je internet i za Lg i Samsung da nece da povuce prevod,oni su resili aplikacijom, drugo pre cu da gledam sa USB film na dobrom panelu nego tresine koje ti i klapa promovises sa RGBW panelom!Nisam nikad rekao da je LG losija marka od Hisense, ali za vece pare ne nudi nista sto se tice prikaza slike.
Ja razumem da si ti srecan sto mozes da pustis prevod kroz mrezu na tvom LG tv, ali kad padne mrak i mracna je soba, jedino sto se i vidi na tom panelu je titl!

Ne znam sta je klapa, ja vala ucio Srpski u skoli. A ako se na oledu vidi samo titl kada padne mrak onda i treba da ga bacim i kupim bolji hisense. Trolujem jer ti trolujes ostale teme i predstavljas hisense kao osmo svetsko cudo, pa sad kada si poceo malo da koristis i kada vidis iskustva drugih ljudi malo si spustio loptu, sto je ok. Drugo za vece pare... koliko vece? Taman toliko koliko ti ustedi vremena i zivaca smaranja sa njihovim "smartom", cupanjem kabla i kupovinom dodatka android boxa. Ko smart ne koristi hisense moze biti ok izbor i upravo sam preporucio jednom clanu bas u8b za 500e za koliko ga je nasao jer mu smart nije presudan pa se bar nadam da nece zabadati cesto. Ok je kao budzet klasa i to je to. Poredjenje tipa platio sam lg ili samsung duplo skuplje ne pije vodu. Evo ja sam kupio za matorce neku teslu neka njihova srednja klasa pojma nemam ali je bio jeftin, 32 inca fhd. Pre jedno 10god i jace ne secam se tacno sam kupio samsung 42 inca fhd koji je sa sve plastikom velicine ko sad neki od 50. Ova tesla po meni ima lepsu sliku nego tada taj samsung, a samsung je bio tada nekoliko puta skuplji, tako da po Vasem tesla je mnogo bolja marka od izvikanog samsunga koji prodaje samo ime :) Nije upuceno tebi vec svima sa komentarima hisense mi lepsi ili isti, a neki tamo sam proslog milenijuma platio nekoliko puta skuplje, ne uzimajuci u obzir promenu tehnologije. I jedna godina cini veliku razliku u ceni.

Мени LG неће да повуче превод, користим Plex. ТВ је овогодишњи модел.

Mora da bude titl istog naziva kao film. A ukoliko hoces nasa slova dodas na kraju .sr i citace. Naravno ako koristis plex aplikaciju na TV-u.
 
Poslednja izmena:
Slabo si ucio srpski se pise malim slovom!
Drugo kao sto vidis, vecina pisanija i tema je za low budzet televizore, niko od nas ne prica o klasi o kojoj ti pises, sto se tice OS-a, veruj mi na rec nijedan bug nisam imao sa VIDAA 3 softwerom, naravno da znam da ljudi imaju probleme se VIDAA 2, cak i sa VIDAA3 u startu i da su morali da cupaju tv iz struje ili im je tv zabadao cak i u obicnom saltanju kanala!
Ali mi pisemo o aktuelnim modelima za odredjenu svotu novca gde HISENSE ima bolju sliku, ima losiji i manje utegnut softwer, ali su dosli do nekog nivoa stabilnosti, VIDAA 3 nije disfunkcionalna, drugo Hisense ima modele i sa Androidom, ali to podize cenu za 100e, a nekome to mnogo znaci pa se ide na jeftinije varijante.
Moja racunica je da ako zelim solidnu sliku i bitne su mi Smart mogucnosti ipak cu birati Hisense, a kasnije cu doplatiti za neki Android box kojih ima u opesgu cena 3 do 5k dindzi, ali mi ostaje bolja slika, ovako cu dobiti Magic remote od kojeg mnogi pizde, fensi OS, a slika IPS + Edge led +RGBV = NEGLEDLJIVO NOCU!
Ovo sve pisem za budzet televizore, uostalom mozemo zajedno da odemo do bilo koje radnje da parkiramo Hisense i LG u istom cenovnom rangu pa da vidimo koji panel daje bolju sliku, evo placam pice i klopu :smoke:
 
moze, taman cemo da vidimo u radnji kako to izgleda pod svetlima, pravo, pod usglom... :) Meni je sve Srpsko ;)

sto se tice OS-a, veruj mi na rec nijedan bug nisam imao sa VIDAA 3 softwerom, naravno da znam da ljudi imaju probleme se VIDAA 2, cak i sa VIDAA3 u startu i da su morali da cupaju tv iz struje ili im je tv zabadao cak i u obicnom saltanju kanala!

e to htedoh da cujem posto si do sada pricao da ne postoje bugovi sa njihovim os i da su to imali samo odredjeni modeli pa si tako i preporucivao u drugoj temi :) Svako ce izabrati sta njemu odgovara, da li platiti malo manje i imati potencijalne muke a software-om ili malo vise za (pazi sad) npr samsung sa VA panelom koji nema magic remote pa ne moraju da "pizde". Po meni, svakako je bolje doplatiti "malo" ko je u mogucnosti i kupiti provereno bilo sony, samsung, lg... a ko nije u mogucnosti ce birati izmedju hisense ili jeftinijih brendova. Ali svako mora biti upoznat sa radom televizora jer ne povezuju svi pc na tv, a ima i ko uopste ne zeli da rizikuje pa makar dobio i "neglidljiv nocu" tv ili ima mikroskopsko oko pa vidi razliku izmedju rgb i rgbw. Ja bih voleo i da nam slikas npr kad uocis razliku izmedju rgb i rgbw posebno na kablu.
 
7 dana se druzim sa H50U7B pa cu preko vikenda da bacim malo utisaka. (ako ulovim vreme).
Ako neko ima konkretno pitanje neka kaze, ja cu pokusati realno da odgovorim.
Za pocetak, posle prvog paljenja, software se update-ovao i do sada nisam imao ni jedan problem tipa zaglavljivanja ili cupanje iz zida. :)
Smart opcije su na rudimentarnom nivou, meni nesto posebno ni ne treba sem Youtube-a, ali svakako je veliko razocarenje kada shvatis da ne mozes neki krsteni player da instaliras.
Nastavak sutra. :)

PS
Posle pocetnog ogromnog razocarenja, kada se sve utegne utisci su vise nego pozitivni.
 
7 dana se druzim sa H50U7B pa cu preko vikenda da bacim malo utisaka. (ako ulovim vreme).
Ako neko ima konkretno pitanje neka kaze, ja cu pokusati realno da odgovorim.
Za pocetak, posle prvog paljenja, software se update-ovao i do sada nisam imao ni jedan problem tipa zaglavljivanja ili cupanje iz zida. :)
Smart opcije su na rudimentarnom nivou, meni nesto posebno ni ne treba sem Youtube-a, ali svakako je veliko razocarenje kada shvatis da ne mozes neki krsteni player da instaliras.
Nastavak sutra. :)

PS
Posle pocetnog ogromnog razocarenja, kada se sve utegne utisci su vise nego pozitivni.

Probaj browser kako radi i da li otvara sve?
Plejer kao posebna aplikacija ne postoji, ali tv sigurno pusta sve moguce fajlove, ono sto nisam uspeo je da pustim Blu ray iz foldera sa hard diska, znaci disk na crno, blu ray iz drugih kontejnera pusta bez problema nijednom mi nije odbio ni jedan fajl a bas sam ga maltretirao.
Da i interesuje me kako radi local dimmimg, jel ima neke vajde?
 
Poslednja izmena:
Ako neko želi da preko hdmi kabla pušta HDR sadržaj mora da u podešavanju TV-a odradi sledeće System pa HDMI & CEC Functions pa za opciju hdmi 2.0 izabere se Enhanced format.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
jok, niko nije promoter ali plejer pusta i titlove preko mreze i sve formate, a ima i sasvim dovoljno opcija za podesavanje istih, samo, kao sto to nije nijedan tv, nije kompjuter pa da instaliras npr pot plejer gde mozes da biras transarentne titlove ili sa pozadinom, debljinu senke, smer senke... Mozda ubace u nekoj bliskoj buducnosti :) Ali od svih internih plejera na tvima mozda je najnapredniji. :wave:
 
Ovo sve pisem za budzet televizore, uostalom mozemo zajedno da odemo do bilo koje radnje da parkiramo Hisense i LG u istom cenovnom rangu pa da vidimo koji panel daje bolju sliku, evo placam pice i klopu :smoke:

evo mogu ti reci da si duzan ljudima klopu i pice, bez da idete u prodavnicu...a to kazem kao neko ko planira da kupi Hisense.
Hisense generalno ima BAS kriticne uglove gledanja, i to tipa +-15 stepeni od centra, konkretno B7100 (mada su isti i b5xxx, H6140, b7300, kao i novi B6700 android model).
Cim pocnes da se pomeras od centra, pocinje "ïspiranje" boja.
Poredjani jedno do drugog LG 43uj740, tesla 49S903 i 49b7100.
Hisens, gledajuci ga maltene direktno, ima losiji prikaz u odnosu na ova dva spomenuta koja se gledaju iz jos veceg ugla u odnosu na njega.
Imaju i bolji kontrast i dinamicnije boje.
Imam i 32a5600, i nesto mi govori da su u A seriji bolji paneli, tj ne govori mi nista, poredio sam direktno A i B seriju, i A serija ima bolje uglove gledanja -primetno!
Tacno mislim da su posle pocetnog uspeha i probijanja na trzistu napravili namerno losiji (citaj: profitabilniji) model.
Ne znam kakav panel guraju u B seriju, ali spomenuta tesla je zapravo prepakovan Skyworth xxG2A sa innolux VA panelom i kao sto rekoh, ima bolju sliku, sa LG necu da sirim pricu.
Sve u svemu, ovo nije pljuvanje po Hisensu jer mislim da su ok kupovina i jos 5 godina garancije, ali zapravo sam pomalo razocaran posle malo testiranja sto sam sproveo...
 
Poslednja izmena:
VA paneli imaju losiji ugao gledanja, to je opstepoznato!
Nema sanse da pomenuti modeli imaju bolju sliku, Hisens na defaultu ima ispranu sliku, moze se drasticno popraviti, standard daje najtacnije boje, problem je sto je po defaultu smanjeno pozadinsko osvetljenje i kontrast pa je slika blagi uzas, a to sve da se dobije veran kolorit.
Treba da odsrafe saturaciju kao i ostali pa bi se slika izjednacila!
I na kraju koja je cena za taj 43 LG???
Mislim nemojte brkati babe i zabe, cenovni rang neka odredi model@
Uporedio si televizore od preko 50 i 60k sa tv-om koji moze da se kupi za 38000 dinara i to 50-ka!!!
Uporedi sa njima H50B7500 pa onda reci ko ima bolju sliku!
Oni su u cenovnom rangu i jos je Hisense jeftiniji od oba modela!
 
Poslednja izmena:
Znam za razliku izmedju va i ips panela.
Hisense je do pre mesec dana kostao kao ta tesla i on je u tom cenovnom rangu.
Jedino sto teslu poskupljuje je android os.
Najtacniji prikaz uglavnom svi televizori imaju u nekom cinema/movie modu.
Kod hisensa nije problem u pozadinskom osvetljenju, koje je na max na standardu, ako se dobro secam, a u cinema modu na pola.
Ono sto dosta popravlja prikaz je gama, koja treba da se poveca.
 
Tacno, bolje si objasnio nego ja, dosta hvaljeni cinema mod je po mom misljenju truba! Drugo IPS u radnji zna da zablista, gde su jako osvetljene prostorije ima lepsu sliku, ali u mracnim scenama nema sta da trazi pored VA panela, da ne pricam da pomenuti televizori ne mogu da bace osvetljenje ni do 200 nita, sto je moras priznati ocaj, H50B7500 je na Banchu izmereno 370 nita, zato ima bolju i kontrastniju sliku.Drugo izbor videa koji se vrte na Hisensu u radnjama je otuzan i od strane samog Hisensa.
H507100 je bazicni model koji osim velicine za male pare moze da da pristojnu sliku!Od tog modela ne treba previse ocekivati, mimum minimuma za malo bolju sliku je 7500 serija , ne racunajuci 43-ku jer je zakinuta za dosta stvari!Ali za 46000 dinara koliko kosta H507500 tv jednostavno konkurencija za te pare nema pandan.
 
cinema mod nije truba tj mozda je na hisense i treba da se podesi ali kod svih ostalih daje najtacniji prikaz boja i detalja. To sto se Vama ne svidja jer ne sljasti je drugo. Jedno je kalibrisana i tacna slika, a drugo prenaglasena da se stvori vau efekat. Tacno da IPS u mraku nema sta da trazi pored VA, isto koliko i kad legnes na garnituru pa gledas tv pod nekim uglom od 20 30 stepeni i buljis u isprano na VA panelu. Za 46000 mozda nema, i ne treba, ali za par hiljada vise ima, taman koliko je i bolji i ispeglaniji pa svako neka bira po svom dzepu i nahodjenju sta hoce, razlika u ceni nekome nije mala, a to sto su kod nas precenjeni pa tek sa akcijama dobijaju neku realnu cenu je drugo.
 
Poslednja izmena:
To stoji, ali i LG u skupljoj klasi i uopste klasi koja ima odlicnu sliku stavlja VA panele iznad 50 incha!
Zato i kazem da treba pre kupovine svaki covek da se dobro informise od velicne sobe do razmestaja samog namestaja!
 
Opet nije tačno
Kod LG su samo paneli na dekadnu jedinicu VA, svi ostali su IPS
 
A gde ima 50b7500 za 46.000 din?
Ja sam pre 2 nedelje uzeo 50B7100 za spavaću sobu a sad i mojima treba neki TV od 50" pa sam mislio da njima dam ovaj moj a za sebe uzmem 50B7500.
Samo što ga ja nigde nisam video ispod 51000 dinara.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Uzmes U7B za te pare, on je 64 000 u gig, iskoristis ovaj sbb popust of 20 posto i to je 51 000. Ili B7300 za 43 soma..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Mislim da U7B ne nudi ništa više od B7500 a skuplji je.
Jedino dizajn i Micro dimming mada je diskutabilno kako to radi u praksi sa samo 16 zona.
Izgleda da je neka nestašica 50B7500 jer ga nema u nekim "većim" radnjama a ovamo gde ga ima je preko 51000 din.
Ako nam kolega dakula74 otkrije gde ga ima za 46.000, bilo bi super. [emoji6]

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Bilo je u Dr. Te.. ! Nema vise rasprodato , ovi ostali su prebudzene cene!Model se rezgrabio! Ovo sto ti je predlozio kolega shomipc je odlicna kombina za 51000!
Sad videh u Emm....i imas za 49990 , u svakom slucaju bih isao U7B, jer ima malo boji index slike iako je edge, treba videti u radnji koliko probija!

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/7090b59a2
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno