Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,513
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Kupio H58A6100 u petak.Prvo o slici koja kad pušta 4K UHD da li sa USB-a ili YouTube-a izgleda odlično.Sa USB-a pušta sve formate jedino ima problem sa titlovima kad pušta neki UHD zna da pročita samo generički engleski titl,dok srpski iako je u folderu ne čita.to je zaista retko a i nisam imao vremena da proveravam detaljno.FHD sa USB-a je isto dobar ta gledanje,slika je čista sa lepim spektrom boja,zvuk jasan.Titlovi mogu da se povećavaju u tri veličine i nekoliko boja i podloga i moraju posebno da se očitaju preko daljinskog upravljača zato što iako su istog naziva kao i film neprepoznaju se automatski.Puštanje digitalnih kanala preko SBB-a u SD formatu je od lošeg do zadovoljavajućeg,HD dobar nekad i vrlo dobar.Što se tiče sportskih kanala u HD formatu slika je kod tenisa,košarke i drugih sportova odlična,fudbal ima problema sa oštrinom slike(kad je zumirana je ok,ali kada je prikazan ceo teren oštrina nije jednaka iako lopta nema blur efekat).Sva podešavanja slike ,zvuka su dobra i ima više opcija.Konektovanje na internet preko kabla je trenutno,ali sa wi-fi-jem sam imao problema neće da se poveže dok je uključena zaštita wpa/wpa 2,kad se isključi u podešavanjima rutera zaštita onda se povezuje trenutno.Smart opcije su siromašne,nisam mnogo istraživao.Trenutna verzija softvera je I0928,azurirana preko regiona Germany.Povezivanje mobilnog telefona preko programa RemoteNOW posle podešavanja radi ok strimuje sve sa mobilnog,samo dok se ne konektuje mora biti telefon pored tv-a.Za cenu od 420Esam više nego zadovoljan,moje potrebe su gledanje filmova sa USB-a,strimovanje sa kompa ili mobilnog,gledanje YouTube-a.Slia,zvuk,lakoća rukovanja,veliki ekran...sve su to prednosti a mana ima vrlo malo.
 
Poslednja izmena:
@ljubomilko
Odlično. Napisao si skoro sve što me interesuje.
Kolika je razdaljina između TV-a i mesta odakle gledaš?
Kakva su crne boje na ekranu kada je ugašeno svetlo u prostoriji?
Koji tv si imao ranije (lcd, plazma, lampaš :) )
 
Trebalo bi da ima pogledaj malo bolje. Na Ubee bi trebalo da piše Wep encryption, i imas poseban prozorcic dole negde ispod onih standardnih WPA, WPA - PSK, WPA2... podešavanja..
e4684d2a4bd5fd54d5d379e6c3f984f3.jpg


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
@ljubomilko
Odlično. Napisao si skoro sve što me interesuje.
Kolika je razdaljina između TV-a i mesta odakle gledaš?
Kakva su crne boje na ekranu kada je ugašeno svetlo u prostoriji?
Koji tv si imao ranije (lcd, plazma, lampaš :) )

Razdaljina je od tri do četiri metra.
Crna boja je crna ,bela je bela VA panel je u pitanju,nisam primetio da mi je tamnija slika ako si to mislio,ima dosta podešavanja što se same slike tiče nažalost nema game mod ali ja sam zadovoljan u svakom slu,aju.
Još uvek imam Teslu 32 inča ide u drugu sobu,Kad ga uporedim sa 58 inča izgleda kao mobilni prema laptopu.
 
@ljubomilko - fino si ga opisao, taman si mi dao odgovore na dosta stvari koje su me zanimale. Kakva je slika kada se tv gleda pod uglom od oko 45 stepeni, da li je prihvatljivo?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
@ljubomilko - fino si ga opisao, taman si mi dao odgovore na dosta stvari koje su me zanimale. Kakva je slika kada se tv gleda pod uglom od oko 45 stepeni, da li je prihvatljivo?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Tv mi je na fiksnom nosaču,preko puta njega sa desne strane imam fotelju kada se gleda iz tog položaja koji je oko 40-50 stepeni slika je i dalje dobra.
 
Super, dobro si rekao, tv ima mnogo više prednosti nego mana. Kazi nam još kako te izašao samo 420€ ako nije tajna?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kako bih mogao da saznam koliki je na HISENSE 50" H50A6100 razmak između nogica?

Širi je od stola na koem bi stajao pa da vidim da li je eventualno razmak između nogica dovoljno manji da može da stane...
 
Super, neka te dugo i dobro služi [emoji106]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Sveo sam izbor na dva modela H43A6100 i H43A6500.

Koliko sam video upoređujući specifikacije, jedine razlike su u tome što A6500 ima osvetljenje 350 cd/m2 a A6100 250 cd/m2 i A6500 ima manji okvir pa izgleda lepše.

Na koji način u praksi može da se manifestuje ta razlika u osvetljenju i da li je to uopšte nešto na šta treba obratiti pažnju?

Da li postoji neka razlika u Smart funkcijama na ova dva modela ili je firmware identičan?

Hvala unapred za info ako neko zna. :)
 
Sveo sam izbor na dva modela H43A6100 i H43A6500.

Koliko sam video upoređujući specifikacije, jedine razlike su u tome što A6500 ima osvetljenje 350 cd/m2 a A6100 250 cd/m2 i A6500 ima manji okvir pa izgleda lepše.

Na koji način u praksi može da se manifestuje ta razlika u osvetljenju i da li je to uopšte nešto na šta treba obratiti pažnju?

Da li postoji neka razlika u Smart funkcijama na ova dva modela ili je firmware identičan?

Hvala unapred za info ako neko zna. :)

I još jedna ali i bitna razlika, 6100 ima dvojezgarni a 6500 četvorojezgarni cpu...ostalo zaključite sami.
 
Drustvo treba mi pomoc. Planiram u skorije vreme da uzimam tv, dvoumim se izmedju H43A6500 i H43A5100. Full HD tv sam pomenuo jer planiram prelazak na eon smart box, gde generalno imam sve sto mi je potreno od smart funkcija. Ono sto mene interesuje u celoj prici, da li se stvarno oseti tolika razlika pri normalnom koriscenju tv-a izmedju 4K i full hd rezolucije. TV ne gledam nesto preterano, posle posla, po neki film uvece. Znaci, da li vredi dati 100e vise za A6500 u mom slucaju. Ili na kraju krajeva uvek mogu da uzmem neki android box i dobiti smart tv.
 
Rečeno više puta do 43 inča FHD,preko 49 UHD.Sve je manje TV-a FHD sa velikom dijagonalom,svi preferiraju UHD iako realno trenutno u našim uslovima to ništa ne znači pošto su digitalni kanali kod nas ili SD ili retko HD.Ipak doživljaj gledati film u UHD ili 2160p je pravi doživljaj čak su odični snimci i FHD ili 1080p formatu.Prešao sam sa 32 na 58 i već sam se navikao.TV ako ne misliš da menjaš neko vreme samo UHD,kako napreduje tehnologija i potrošačka groznica i to će biti malo za neku godinu.Računam dok traje garancija i još godinu preko i puna kapa,po posle opet Jovo nanovo.Hisense daje garanciju tri godine,opet sve zavisi i od finansija,veličine sobe i šta se gleda i preko čega.
 
Ja sam takođe uzeo 5600 samo drugu veličinu ekrana .Kao što kažeš sve je OK osim sistema nekad sporo a nekad normalno (brzo ) radi.Zakucava (zaledi) na raznim mestima ne možeš ništa osim OFF iz struje .Da li si kontaktirao prodavca ili servis? Ja planiram reklamirati !Ne znam koliko je to normalno ,meni ne !?Jedino to kvari ceo veoma pozitivan utisak.Oh da da li video šta za produženu garanciju?
 
Videh sad na netu, u Hrvatskoj Hisense akcija 5 godina garancije, ali stoji sitnim slovima 2god regularne garancije, a 3 god osiguranja. Zanimljivo takoreći isto tržište, a kod nas je regularno 3 god kod njih 2...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
zanimljivo, ulazimo u poslednju trećinu januara a još nema konkretne ponude (ne računajući najave) za ovu godinu


Već su u ponudi i QHD ili tako nešto.

QHD kao 2560x1440 (koliko znam, TV rezolucije na tržištu su HD ready, FHD, UHD iliti 4K, i od skoro 8K) ili nešto drugo?
 
Poslednja izmena:
Stigao TV, kada se nakači na mrežu automatski vidi komp ali ne može da se poveže na njega.

Da li na kompu treba nešto da se podesi da bi moglo da se pristupi fajlovima?

Je l' uopšte moguće da se puštaju mkv fajlovi sa kompa preko mreže?
 
Nazad
Vrh Dno