Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,506
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Ja još nisam naišao na titl koji treba da konvertujem, ali dobro je da znam i za ovu konverziju.Trebaće sigurno.

Upravo gledam razlike u ceni izmedju dva hisense modela.(H43A5100 i H43A5600). 50+ eura je mnogo za sakati smart u ovoj klasi televizora. Bolje te pare dodati za neki android box 2/16 gb sa sve airmousem i tastaturom.
 
Poslednja izmena:
Све зависи који је кодни распоред коришћен за титл, најчешће срећем Windows CE тј CP1250 док је ISO 8859-2 мало ређи а UTF8 ваљда и најређи. Зато се пробају редом ако нешто не ваља.
 
Da, prvo sam probao tako, pa sam onda ovde postavio pitanje. Kada sam uradio onaj konvert, mnogo je bolje, mada se ne prikazuje samo slovo Ć, vec pise ae, ali nije strasno, navikao sam se odavno na to.

Onda ti sam operativni sistem na računaru nije podešen kako treba. Otvori windows setings, lenguage, administrative, sistem locale i podesi kao na slici. Čitaće ti ispravno pa onda kada konvertuješ biće dobro.
 

Prilozi

  • 2019-01-02.jpg
    2019-01-02.jpg
    285.6 KB · Pregleda: 249
Ako može mala pomoć. Imam H50a6500 ali nikako ne mogu da mu da uradim update firmware-a. Tačnije promenom regiona OTA update radi ali sa USB-a na novu I1008 ne radi. Sve varijante sam pokušao (Držanje on/off tastera na daljinskom ... ) USB je u 2.0 portu.
 
Jesi li probao da preformatiraš fleš pa ponovo? Ili drugi fleš da probaš? Ili drugi usb port? Jesi li ispoštovao fajl sistem prilikom pripremanja usb fleša? Pretpostavljam da je i to bitno.
 
Evo uputstva sa sajta Hisense, i ja sam prvi put omanuo jer nisam raspakovao fajl kako treba.

1. Да бисте преузели софтвер, идите на следећи линк и сачувајте датотеку за ажурирање на рачунару:
2. Припремите празан УСБ диск (флеш диск) не већи од 16 ГБ;
3. Форматирајте УСБ диск на рачунару у датотечном систему ФАТ32 (приликом форматирања сви подаци са погона ће бити избрисани);
4. Распакујте преузету датотеку у меморију рачунара;

Пажња: преузета датотека је трострука архива, односно, датотека мора бити распакирана, распакирана датотека ће се поново и поново распакирати, због чега би требали имати датотеку с екстензијом .пкг.

5. Копирајте датотеку на припремљени УСБ диск;
6. На даљинском управљачу притисните дугме "Хоме";
7. Изаберите одељак „Поставке“ и кликните на „У реду“;
8. Изаберите "Суппорт" и кликните на "ОК";
9. Изаберите "Систем Упдате" и кликните на "ОК";
10. Изаберите "УСБ Упграде" и кликните на "ОК";
11. Сачекајте док се процес ажурирања не заврши.
 
Danas ću probati sa drugim USB diskom. Probao sam 3 različita uputstva među kojim je i ovo i ne radi.
@sboban jel tvoj TV H50a6500?
 
Evo mog negativnog iskustva sa uvoznikom za HiSense televizore - EWE.

Kontaktirao sam ih putem mejla pre dve nedelje, pitao ih za način kako da iskoristim vaučer na kupovinu HiSense H58A6100 televizora (popust od 25% na MP cenu kod njih), izveo im računicu za konkretan model televizora i bio spreman odmah da poručim. Taj mejl sam poslao na dve adrese. 

Epilog? Nakon dva dana su podigli MP cenu na svom sajtu za taj model televizora za 8,000din. Bukvalno da anuliraju taj vaučer i izjednače cenu sa drugim sajtom gde je taj TV bio na akciji. Odgovor na taj mejl nikada nisam dobio.

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sad im pošalješ i dr mail u kojem navedes sve sto si ovdje napisao i napišeš da imaju gratis "reklamu" na svim mogućim forumima :) I u prilogu im posaljes sliku svog novog tv-a koji naravno nije Hisense :)

Poslano sa mog Moto G (5S) koristeći Tapatalk
 
Danas ću probati sa drugim USB diskom. Probao sam 3 različita uputstva među kojim je i ovo i ne radi.
@sboban jel tvoj TV H50a6500?
Rešen problem sa drugim USB diskom 4GB neki stari, iz nekog razloga sa predhodnim od 16GB ne radi. Inače novi update (I1008) je odličan rešava dosta stvari.
 
Ajde nabroj neke ako ti nije problem. I ja sam samo apdejtovao na onaj "Nemački", OTA, nisam još flešovao poslednji.
 
Ima li neko info kakav je ovaj H58A6100? Cena je povoljna pa sam ga uzeo u obzir za upgrade sa Panasonic plazme.

Bio sam juče u Gigatronu i hteo da bacim pogled, ali mi je jedan jako "ljubazan" prodavac objasnio kako ne mogu da pustim sliku ili film sa usb-a koji sam poneo sa sobom, iako je TV izložen. Kao, to im nije dozvoljeno!!! Ako je to istina, ja stvarno ne znam šta oni misle, da svi kupuju TV po principu: Daj mi što veći televizor za što manje para!

Pisao im na fb, oni odgovorili da kontaktiram call centar, a tamo se naravno niko ne javlja po pola sata. Postavio pitanje na sajtu, koje naravno niti su objavili, a kamo li da me udostoje odgovorom.

Znači ostala mi je opcija mi je da poslušam nekoga odavde.
 
Savjet je da takve prodavce zaobiđes u sirokom luku, a usput pošalješ email direktno Hisenseu pa im "pohvalis" tu radnju

Poslano sa mog Moto G (5S) koristeći Tapatalk
 
Nemoj da kupiš u Gigatronu. Kupi u bcgroup-online. Imaju niže cene + možeš da se pogađaš da ti skinu još malo cenu. Može i čekovima. A ovi iz Gigatgrona neka nastave sa "svojom politikom" :)
 
Savjet je da takve prodavce zaobiđes u sirokom luku, a usput pošalješ email direktno Hisenseu pa im "pohvalis" tu radnju

Poslano sa mog Moto G (5S) koristeći Tapatalk
Pa nije to hisensova nego Gigatron radnja ;)

Previše značaja dajete gledanju u salonima, tu ništa ne može da se vidi naročito ne sa fleša koji vam ništa neće pokazati o upotrebljivosti TV-a

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
da, sigurno ce im reci "e znate sta, dobili smo mail nezadovoljnog potencijalnog kupca koji jos uvek nista nije ni kupio ali je hteo i mozda bi ili ne bi, i povlacimo(ili otkupljujemo ako su vec placeni) sve nase hisense televizore jer ne zelimo da se prodaju u Vasim objektima". po meni zvuci skroz realno.
 
^ Od toga nema ništa. Ionako im je dostupnost u Srbiji osetno smanjena jer ih nema u ponudi WW.

Ja za sada čekam sa kupovinom i tražim alternativu kod drugih proizvođača. Šta li se dogodilo sa Skyworth televizorima na našem tržištu...

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
 
Pa mozda nece reagovati nakon jedne nezadovoljne musterije, ali ako dodje vise zalbi mozda i hoce. Ja sam imao situaciju da sam bio nezadovoljan odnosom jednog prodavca i poslao sam email u centralu. Ljudi su reagovali na moj email i kontaktirali me, izvinuli se na neugodnosti i jos mi poklon poslali. Nekom je mozda smiješno al niste ni svjesni koliko ozbiljne firme posvecuju tome paznju

Poslano sa mog Moto G (5S) koristeći Tapatalk
 
Koje ozbiljne firme?

Hisense nije na nasem trzistu direktno vec preko uvoznika koji prodaje i druge brendove a hisense je samo jedan od njih.

Za pocetak bi trebali prvo da izadju iz svoje kucice i da nastupe direktno na trzistu pa tek onda oni mogu nesto da odredjuju, do tada ostaju roba na polici pored svih ostalih.
 
@bakara merkam 5100 model, jel hoće preko fleša da gura h.265? Vidim unazad da imaš taj model i da je ok. Ne treba mi nista spektakularno od tv-a. Ali da za te pare bude ok.... Cenim da je taj model pogodak... Neki box uz njega posebno ako zatreba...

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
kupio sam logitech K400 radi lakešeg unosa teksta i na moje ogromno razočarenje, uopšte ne uspevam da bilo šta kucam u youtube. aplikacija ne propoznaje unos teksta u pretragu. Takođe, probao sam da surfujem pomoću ugrađenog brownsera, može da se otkuca tekst ali ne ide baš najbolje kad treba pritisnuti enter, to mora pomoću daljinskog.

da li još neko ima sličnih zapažanja? radi se o 49N5700

ovo plus bagovanje sa zahtevnijim videom na youtube (aplikacija zablokira, mora se ugasiti tv da bi proradila), čini ovaj uređaj korisnim samo kao običnan projektor (TV vrlo malo ne gledam) onoga što stiže sa HDMI/USBa.

dođe mi da reklamiram, tražim drugi tv, mada ne verujem u uspeh.
 
Pisao sam o tome ranije, 43N5700, tj. isti tv. Nem aveze koju kastaturu nakačiš, softver prepoznaje samo strelice. Mora da se koristi tastatura na ekranu.
YT blokiranje nisam iskusio, mada nisam ni koristio, al isto se dešava sa raznim aplikacijama na LG WebOS. YT gledam preko bacakanja sa telefona.
 
Nazad
Vrh Dno