Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,530
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Pročitao sam da preko APP može da se instalira neki Medija player. Baš ću da probam kada dođem kući. Možda reši problem sa titlovima.
 
Jel postoji neka aplikacija za Facebook a da nije onaj njihov pregledač jer kad preko njega uđem na fb sve bude onako razvučeno i ružno, jedva se snađem da pustim video koji ide uživo.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Zna li neko da li Hisense televizori puštaju mkv sa dts zvukom ?

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
Probao sam 3 dts sampla i sva 3 rade normalno i video i audio:
dts_animated_logo_core_1080p-thedigitaltheater
dts_living_world_of_audio_v2_short_core_1080p-thedigitaltheater
dts_animated_logo_lossless_1080p-thedigitaltheater
 
Da li je garancija na Hisense 3 godine i jel ima one produzene koja traje 5 godina? Ako ima, kako registrujem TV? Takodje nisam dobio garantni list kada su mi stigla oba televizora, a koliko znam, za sve preko 2 godine treba da se ima popunjen garantni list.
 
Imaš na Hisense sajtu u Meniju registracija garancije.

Ne znam kako oni to rade, ali npr ja kad sam naručivao u G.... ili BC oni pošalju fiskalni račun i garantni list poštom, kroz jedno nedelju ili dve čini mi se.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
počinjem mislim da moj ima problem sa dirty screen effect, osim što je neravnomerno i prejako osvetljenje. da li neko zna koliko to jako mora biti izraženo da bi moglo da se reklamira? šta je dokaz, da pustim sa usba tamnu scenu i da gledam kako igraju muljave siluete?
lagano se sutam u dupe što sam platio 50% više od vivaxa, za koji bar znam šta da očekujem...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Nažalost, ne možeš da reklamiras za taj problem. Zvanični stav svih servisa je da je ta tehnologija praćena tom manom i da se probijanje svetlosti ne smatra defektom nego da mora da bude prisutno. Ukoliko nije nešto drastično što odudara od svih ostalih primeraka, nećeš moći da reklamiras :/
Možda da pitaš za zamenu za neki drugi model?
 
počinjem mislim da moj ima problem sa dirty screen effect, osim što je neravnomerno i prejako osvetljenje. da li neko zna koliko to jako mora biti izraženo da bi moglo da se reklamira? šta je dokaz, da pustim sa usba tamnu scenu i da gledam kako igraju muljave siluete?
lagano se sutam u dupe što sam platio 50% više od vivaxa, za koji bar znam šta da očekujem...

Ako nije isteklo onih 14 dana (mislim da je 14) od kupovine, možeš da vratiš proizvod kojim nisi zadovoljan bez nekog prevelikog cimanja.
Btw. ne javlja se ewe na moja 3 emaila, o well, LG it is.
 
Ako nije isteklo onih 14 dana (mislim da je 14) od kupovine, možeš da vratiš proizvod kojim nisi zadovoljan bez nekog prevelikog cimanja.
Btw. ne javlja se ewe na moja 3 emaila, o well, LG it is.
proizvod je kupljen u radnji, nema vraćanja ako nisi zadovoljan.

u principu da nije ove teme i bencha ne bih ga nikad kupio. slika, kad je svetla scena je super, ali tamne scene su loše. ni jedan predefinisani mod ne izgleda bolje. Čačkao sam onaj user mod, ali ništa od toga. prosto backlight ne može da se smanji, a on je glavni krivac po meni.


Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ne znam koji model Hisensa imaš, ali na mom H40B5600 može da se smanji backlight. Imaš li možda u podešavanjima slike kategoriju backlight? Ako imaš uđi i meni nudi dynamic backlight control koji je po defaultu na low. Idi strelicom gore ili dole i videćeš backlight koji je po defaultu na 50 pa možeš da smanjiš. Ja isključio dynamic backlight control i backlight stavio na 48. Mislim da sliku najviše kvari adaptive contrast koji je čini preterano svetlom. Isključi ga, kao i obe noise reduction opcije. Brightness i contrast sam smanjio takođe na 48. Probaj pa piši ima li poboljšanja.
 
Ne znam koji model Hisensa imaš, ali na mom H40B5600 može da se smanji backlight. Imaš li možda u podešavanjima slike kategoriju backlight? Ako imaš uđi i meni nudi dynamic backlight control koji je po defaultu na low. Idi strelicom gore ili dole i videćeš backlight koji je po defaultu na 50 pa možeš da smanjiš. Ja isključio dynamic backlight control i backlight stavio na 48. Mislim da sliku najviše kvari adaptive contrast koji je čini preterano svetlom. Isključi ga, kao i obe noise reduction opcije. Brightness i contrast sam smanjio takođe na 48. Probaj pa piši ima li poboljšanja.
h40b5100 i ne vidim opciju. ajde mi slikaj taj meni?

da li možda postoji update fw za moj TV?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Slika-Podesavanje rezima slike-Pozadinsko, pa tu onda imas Kontrola dinamickog poz. osvteljenja i imas meni leve strane, prebaci na dole i onda imaš samo Pozadinsko da podešavas.

Mada koliko sam video smart televizori kod Hisensa imaju dosta više podešavanja, mada pozadisnko bi trebalo da ima na svakom.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Pojavio se H65U9A u ponudi u G. po ceni od dosta neverovatnih 140k, obzirom da je na sajtu hisense srbija 250k a i kod svih ostalih dobavljaca koliko vidim da nema ispod te cifre. Jedini minus je sto je na sok ceni, pa se ne moze iskoristiti sbb vaucer za dodatni popust i placanje na rate.
Jel ima neko ovaj TV, sta mislite o njemu, da li se ovo isplati?
 
Pojavio se H65U9A u ponudi u G. po ceni od dosta neverovatnih 140k, obzirom da je na sajtu hisense srbija 250k a i kod svih ostalih dobavljaca koliko vidim da nema ispod te cifre. Jedini minus je sto je na sok ceni, pa se ne moze iskoristiti sbb vaucer za dodatni popust i placanje na rate.
Jel ima neko ovaj TV, sta mislite o njemu, da li se ovo isplati?
šok cena može na rate. nema dalje popusta, al ako je već 110k ispod cene...

inače naravno da nema ništa slično u mom meniju za sliku :(

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Sad sam se vratio iz emm... ,da pogledam u8b iskreno nisam odusevljen ,gledao i u9a vidna razlika naspram pomenutog.Nedade mi djavo mira odem da bacim pogled na lg oled i raspametim se .Tako da hisense jeste neki dobar za neku srednju klasu za poredjenje ostalo cak i ovaj u9a nema sta da trazi sa oledom.
 
Nazad
Vrh Dno