Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,509
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
u prodavnicama tesko. kupujemprodajem
 
Već dugo pratim hisense i Soni televizore i verovatno ću uzeti hisense ( Soni su najbolji za mene ali papreno skupi). U8B ima 120 HZ panel ali nije pravi fald pa mu je pozadinsko osvetljenje slabije od U7qf. U8B je model iz 2018., 120 HZ panel, edge led ( mada ima 16 vertikalnih fald zona što je jedinstveno tako da je hibrid edge leda i fald-a ), osvetljene 7 niza dostiže 1000 na 10% ekrana, malo slabija preciznost boja. U7QF model iz 2020., panel od 60 Hz ( jedina slabost- mada ne strašna, pozadinsko osvetljenje direct led full array local dimming tj. Pravi FALD !!! Sa 32 ili 72 ili 92 zona osvetljenja na 50, 55, 65 inča. To daje jače pozadinsko osvetljenje preko 700 a pik je 1027 nita na 25% ekrana pa je skoro pa pravi 4K TV, i ima Quantum dot filter preko panela pa mu je preciznost boja fantastična. Najbolji za uloženi novac. Ali zbog 60 Hz panela malo secka sa filmovima od 34 FPS. E ti je bolji panel od 120 Hz. Pa kome je šta bitnije neka bira. Oba su odlični ali svaki i a svoje prednosti i mane. Ja čekam da pojeftini U8QF (180 fald zona !!! Ima preko 1200 nita osvetljenja) koji nudi najbolje od oba. I da se pojavi na 55 inča. Trenutno ga prodaje samo jedan ponuđač i to na 65 inča. Takođe ima Quantum dot, tj sve što i U7qf samo što je panel bolji tj 120 Hz, dupli broj zona fald 132 ili 180 za 55 tj 65 inča. Osvetljenje preko 1000 pa je pravi HDR 4K TV. Sjajan hardver! Mana mu je sirov i nedorađen softver pa je sada u7qf na av foruma u recenzijama bolje ocenjen jer je bolje zaokružen i usklađen. Ali kad dobije novi update ( u nekim zemljama npr. u Francusku je već stigao) biće zaokružen tj. manje će da secka određene formate slike. Nadam se da sam malo pomogao. Pozdrav svima, rado vas pratim!
 
Eh da, kada će Benchmark recenzija za U8QF??? Od toga će mi bitno zavisiti konačna odluka. U dilemi sam da li za skoro upola para uzeti U7QF na 55 inča ( kad se pojavi) ili U8QF na 65 inča ( razlika u ceni 55 i 65 inča za U8QF je mala). Da li vredi duplo? Hajde pomozite mi da rešim dilemu.
 
Zdravo drugari.
Uzeo sam Hisense H50UQF kao prelazno rešenje, odličan tv za široke narodne mase, one koji ne mogu da vide razliku u kvalitetu ripova i kad nešto nije u redu sa slikom :D
Elem, tv kad se izvadi iz kutije je neupotrebljiv, jer su mu uključene sve moguće gluposti za obradu slike, pritom ničemu ne služe, a medju njima i ono najveće zlo "Ultra Smooth Motion" uz koje je TV praktično negledljiv.
Često se pitam da li je neko probao proizvod koji je napravio pre puštanja u promet.
Kad se sve te gluposti pogase, slika je bez anomalija, osim ako....

4K materijal koji je pun jarkih boja i sa što manje crne, tipa klipovi koji se vrte po televizorima u radnji (a da nisu OLED :D), tu ovaj kinez radi odličan posao, zato i jeste generalno dobar tv,
Ali, zašto mora uvek da ima to "ali", kad se pusti nešto što ima puno crne i krene nešto malo da svetli po ekranu, to je užaš na šta liči, probijanje svetlosti na metar oko tog objekta što svetli,
tipa titlovi mogu da budu strašno veseli sa tim efektom(ne moraš da gledaš titlove, titlovi gledaju tebe).
Kad sam gledao recenzije televizora(generalno) na netu, i kad vidim testove diming zona, uvek sam mislio da se to ne vidi golim okom, već da je to do podešavanja iso vrednosti na kameri, ali ne da se vidi nego oči vadi.
Još jedna stvar mi nije jasna, a to je osvetljenje, sad je postalo in da tv ima što više sveća, ovaj ima 450 i pik od 700, i tako maleni TV od bednih 50" kad bljense, zaboravite i šta ste radili tog dana, a ne šta gledate trenutno.
Pa mi nije jasno šta rade televizori sa 1000+niti, kad od ovog bole oči.

...osim ako ne pustiš remux preko mreže, tu kreće muka sa buffer-om, pa na svakih malo (zavisi od veličine bitrate) krene da štuca, trudi se da pusti video, ali mu ne ide, u slučaju da čita, kreću anomalije.
Ono što je interesantno ne mogu da nađem ni jedan podatak za mrežu, kolika je brizna lan i wifi, imam gigabitni WiFI6 ruter, i na lanu mnogo loše radi, kao da je na 2.4ghz, dok je 5Ghz bolji, guta sve Netflix kvalitete i BR ripove do 15gb, preko toga je lutrija.
Mada sam našao ovaj podatak
The pre-installed media player is as barebones as you might expect, and it won’t help you much if you have a lot of UHD MKVs lying around. It will play most of them for a couple of minutes, and then suffocate. I suggest you use it for Full HD rips and nothing else. Once again you will need an external device, but that is to be expected.
Nije tako crno kap što kažu gore, možda je ipak do mreže, ali to objašnjava zašto je u stanju da pusti kratak Demo sa velikim bitrate 70-90Mbs, a udavi se sa remuxom od 40-50Mbs, to važi i za puštanje sa usb-a
OS je đubre, nema šta o njemu da se priča, ima 3 app koje su korisne i to što ima player(onaj što se muči da pusti remux)

Danas je prestala da mi radi opcija "cast to device" tako da mi ne vidi komp kao streamig media device preko Wifi, a radi preko Lana, stim da je preko lana neupotrebljiv, ne znam šta je u pitanju.

Da ne grešim dušu, Tv je dobar za one koji nisu u stanju da vide anomalije sa slikom(recimo oni koji su gledali hobite u 48p i nisu primetili razliku ;D) ili im to ne smeta, koji ne planiraju da gledaju filmove od 40gb, već lagane ripove, youtube, gaming (mali imput lag) jer njegov adut je i cena od svega 60k u tom cenovnom rangu ne znam šta bi drugo uzeo.

btw da li još neko ima iste muke sa mrežom?
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam Hisense H50UQF
50U7QF, da ne bude zabune :) (promenjen su oznake od ove godine, nema H na početku)

čudi me to za mrežu (LAN). trebalo bi da je 100Mbps inače bi pisalo da je 1Gbps (to ni danas nije uobičajeno kdo televizora, nažalost). U7QF ima problema sa MEMC-om (da štucne pomalo) ali bi to trebalo da bude rešeno nekim ažuriranjem. o ovim problemima je pisao Mancha u drugoj temi (Koji TV kupiti)
 
@smith_bre hvala na realnom opisu.

Trudiću se da budem objektivan i "oštar" kao ti kad budem sledeće nedelje opisivao TCL 50C715, jer su ovaj Hisense i taj TCL najžešći konkurenti za bestbuy budžet QLED u nas... I naravno, sigurno i jedan i drugi imaju bezbroj manakao rezultat da se ponudi QLED po što nižoj ceni.
 
Zdravo drugari.
Uzeo sam Hisense H50UQF kao prelazno rešenje, odličan tv za široke narodne mase, one koji ne mogu da vide razliku u kvalitetu ripova i kad nešto nije u redu sa slikom :D
Elem, tv kad se izvadi iz kutije je neupotrebljiv, jer su mu uključene sve moguće gluposti za obradu slike, pritom ničemu ne služe, a medju njima i ono najveće zlo "Ultra Smooth Motion" uz koje je TV praktično negledljiv.
Često se pitam da li je neko probao proizvod koji je napravio pre puštanja u promet.
Kad se sve te gluposti pogase, slika je bez anomalija, osim ako....

4K materijal koji je pun jarkih boja i sa što manje crne, tipa klipovi koji se vrte po televizorima u radnji (a da nisu OLED :D), tu ovaj kinez radi odličan posao, zato i jeste generalno dobar tv,
Ali, zašto mora uvek da ima to "ali", kad se pusti nešto što ima puno crne i krene nešto malo da svetli po ekranu, to je užaš na šta liči, probijanje svetlosti na metar oko tog objekta što svetli,
tipa titlovi mogu da budu strašno veseli sa tim efektom(ne moraš da gledaš titlove, titlovi gledaju tebe).
Kad sam gledao recenzije televizora(generalno) na netu, i kad vidim testove diming zona, uvek sam mislio da se to ne vidi golim okom, već da je to do podešavanja iso vrednosti na kameri, ali ne da se vidi nego oči vadi.
Još jedna stvar mi nije jasna, a to je osvetljenje, sad je postalo in da tv ima što više sveća, ovaj ima 450 i pik od 700, i tako maleni TV od bednih 50" kad bljense, zaboravite i šta ste radili tog dana, a ne šta gledate trenutno.
Pa mi nije jasno šta rade televizori sa 1000+niti, kad od ovog bole oči.

...osim ako ne pustiš remux preko mreže, tu kreće muka sa buffer-om, pa na svakih malo (zavisi od veličine bitrate) krene da štuca, trudi se da pusti video, ali mu ne ide, u slučaju da čita, kreću anomalije.
Ono što je interesantno ne mogu da nađem ni jedan podatak za mrežu, kolika je brizna lan i wifi, imam gigabitni WiFI6 ruter, i na lanu mnogo loše radi, kao da je na 2.4ghz, dok je 5Ghz bolji, guta sve Netflix kvalitete i BR ripove do 15gb, preko toga je lutrija.
Mada sam našao ovaj podatak

Nije tako crno kap što kažu gore, možda je ipak do mreže, ali to objašnjava zašto je u stanju da pusti kratak Demo sa velikim bitrate 70-90Mbs, a udavi se sa remuxom od 40-50Mbs, to važi i za puštanje sa usb-a
OS je đubre, nema šta o njemu da se priča, ima 3 app koje su korisne i to što ima player(onaj što se muči da pusti remux)

Danas je prestala da mi radi opcija "cast to device" tako da mi ne vidi komp kao streamig media device preko Wifi, a radi preko Lana, stim da je preko lana neupotrebljiv, ne znam šta je u pitanju.

Da ne grešim dušu, Tv je dobar za one koji nisu u stanju da vide anomalije sa slikom(recimo oni koji su gledali hobite u 48p i nisu primetili razliku ;D) ili im to ne smeta, koji ne planiraju da gledaju filmove od 40gb, već lagane ripove, youtube, gaming (mali imput lag) jer njegov adut je i cena od svega 60k u tom cenovnom rangu ne znam šta bi drugo uzeo.
btw da li još neko ima iste muke sa mrežom?

Kad procitam ovako nesto osecam se kao potpuni slepac hahah, ako bi neko hteo da malo objasni sta zasto i kako dajte predlog za podesavanja slike na 50A7500F televizoru a verovatno moze pomoci i drugima slicnima sa tim panelom, jedino sto ja diram u podsavanjima slike je da prebacim na bioskop kad gledam film i na sport kad gledam fudbal :D
 
Poslednja izmena:
Kad procitam ovako nesto osecam se kao potpuni slepac hahah, ako bi neko hteo da malo objasni sta zasto i kako dajte predlog za podesavanja slike na 50A7500F televizoru a verovatno moze pomoci i drugima slicnima sa tim panelom, jedino sto ja diram u podsavanjima slike je da prebacim na bioskop kad gledam film i na sport kad gledam fudbal :D
Podešavanja boje su u principu subjektivna. Nešto što paše meni ne mora tebi. A neki članovi neće da podele javno podešavanja jer bi se našlo ljudi koji bi odmah pametovali.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
55 verzija H7QF ne postoji kod nas? Gledam da stavim kod keve neku 55, pa gledam da li sačekati taj da se pojavi ili U8B 55.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Eh da, kada će Benchmark recenzija za U8QF??? Od toga će mi bitno zavisiti konačna odluka. U dilemi sam da li za skoro upola para uzeti U7QF na 55 inča ( kad se pojavi) ili U8QF na 65 inča ( razlika u ceni 55 i 65 inča za U8QF je mala). Da li vredi duplo? Hajde pomozite mi da rešim dilemu.

Stigli su U8QF sa carine, pa nam stiže i na test koji će verovatno biti početkom naredne nedelje. Pretpostavljam da odmah idu i u prodaju.
Javiću ovde neke preliminarne utiske čim ga probam.
 
Mančo, puno hvala za informaciju!!! Meni je jako bitna. Povući ću ručnu za crni petak da ne uzmem Sony hg9077 za 100K na 55 inča. Nekako mi se najviše sviđa Hisense U8QF (ako izuzmemo Sony xg9505 koji je preskup). Znači, tvoja iliti vaša recenzija, stižu u radnje i pada odluka.
 
Mislite li da je ispravno da povučem ručnu za crni petak? Pratim cene mesecima u uglavnom su prodavci poslednjih nedelja postepeno dizali cene. Kao da žele da kad snize cene za crni petak, imamo utisak da su znatno oborili cene a u stvari daće iste cene kao pre mesec i po dana. Evo videćemo. Da li će biti pravih popusta oko nove godine? Možda je to pravo pitanje?
 
Našao sam odgovor na svoje pitanje na displaydb portalu. KD-65XH9005
Alias:
KD-65XH9288
KD-65XH9299
KD-65XH9096
KD-65XH9077
Verovatno su to varijante istog TV sa nekim manjim razlikama. Valjda...
 
U dilemi sam. Da li da uzmem odmah Sony KD-65XH9096 za 130K ili da sačekam Hisense 65U8QF koji stiže sledeće nedelje i trebalo bi da bude malo preko 130K. Pomagajte! Mančo, mislim da još 3je-4voro ima sličnu dilemu. Sony ima bolje procesiranje slike ali 700 nita i nije baš pravi HDR. Hisense bije 1200 nita skoro ali procesiranje slike i pokreta je lošije (zasad, do novog Firmvera). ...slatke muke.
 
Zar Sony xh 9005, 9077 i 9096 nisu varijante istog TV-a? Koja je zapravo razlika? Mislim sigurno ima inače bi se prodavali pod istim kodnim nazivom. Ali me zanima.

vise puta pominjano dizajn

Sony-TV-identification-Europe-2017-2020-en.jpg
 
Ja nesto gledam H50U7B, za 54 hiljade.
Niko koga znam nema Hisence, svi nesto pricaju ne bih ja to, ne zna se ko je, itd.
Ja imam taj i odličan je, s tim što ja ne koristim EON ili HBO go. Drugo ima 5 godina garancije što mi vrši posao, pa ću posle menjati. A inače sam ga pre nekoliko meseci platio 50k u Tehnomaniji, tako da ako je to cena za BF onda je čista prevara. A takođe mi je tada trebao usisivač tako da sam uz kupovinu TV dobio kod kojim sam uštedeo još 6.500 na usisivaču.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
U Gigatronu, traje akcija za Hisence vec 2 nedelje. I mislim da ta cena nece padatu pod BF popust.
Ja imam MTS optiku, a EON cu preko Android box-a.
Video sam ga izlozenog u Tehnomaniji, 59 hiljada.
 
U Gigatronu, traje akcija za Hisence vec 2 nedelje. I mislim da ta cena nece padatu pod BF popust.
Ja imam MTS optiku, a EON cu preko Android box-a.
Video sam ga izlozenog u Tehnomaniji, 59 hiljada.
Ako si mislio da ga kupiš za keš, nađi nekog ko ima Intesinu debitnu karticu nek plati njom i uštediš još 3.000

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno