Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,505
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
tebi prepoznaje sa isključenim Media Streaming-om? pitam jer meni ne prepoznaje, kao što već napisah, ali prepoznaje sa uključenim
 
ima. to su neki od Full HD i HD Ready modela. pre je pisalo na sajtu ako su IPS, verovatno piše i na ovom novom (www.hisense.rs je od skoro https://rs.hisense.com)

inače, palo još jedno čupanje kabla na mom H50A6500 kupljenom pre 2 godine. uglavnom, ako mi za TV kanale opet bude samo pisalo da su kanali enkriptovani iako ih imam u paketu, onda ću lepo da isključim na daljinskom i da izvučem kabl iz struje na 10 sekundi, da vratim isti i uključim. eventualno ću opet da pustim da pronađe sve kanale, moguće da je došlo do promene u rasporedu od strane provajdera (SBB u mom slučaju)
 
Poslednja izmena:
Meni se to redovno dešava i na non hisense tv-u kao i na h40b5600. Skoro sam siguran da je do CAM modula. Nekad samo gašenje tv-a rešava (stand by), a nekad prebacivanje kanala.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
ima. to su neki od Full HD i HD Ready modela. pre je pisalo na sajtu ako su IPS, verovatno piše i na ovom novom (www.hisense.rs je od skoro https://rs.hisense.com)

inače, palo još jedno čupanje kabla na mom H50A6500 kupljenom pre 2 godine. uglavnom, ako mi za TV kanale opet bude samo pisalo da su kanali enkriptovani iako ih imam u paketu, onda ću lepo da isključim na daljinskom i da izvučem kabl iz struje na 10 sekundi, da vratim isti i uključim. eventualno ću opet da pustim da pronađe sve kanale, moguće da je došlo do promene u rasporedu od strane provajdera (SBB u mom slučaju)

Ja ne vidim da ima informacija koji je tip panela, trenutno se lomim izmedju h43B7300(VA) i h43b6700(ne znam koji je panel.)
 
nažalost, ne piše više za IPS :( ranije su napravili posebnu stranu o IPS-u (verovatno na osnovu diskusija u ovoj temi, znamo da distrubuter prati temu :))
na osnovu kontrasta u tehničkim podacima se može zaključiti da li je IPS ili VA: ako je ispod 2000:1 onda je IPS

npr, navedeni H43B7300 https://rs.hisense.com/proizvodi/televizori/uhd-tv/h43b7300/20001215#spec ima kontrast 4000:1 i ugao vidljivosti 176 stepeni (nije 178) i na osnov utoga se može zaključiti da je VA

što se ta dva modela tiče, dosta su različiti, zajedničko im je što su iz iste godine i što su od 43". za drugi model ima u ovoj temi zanimljiva žalba da ne radi kako treba, pretpostavljam da je faličan primerak
 
Poslednja izmena:
Kupio sam h43b7300 za deciju sobu, definitivno je VA panel.
Kvalitet izrade onako, plastika, vise me podseca na (VOX, FOX, VIVAX, itd) nego na neki (Samsung,Lg, Philips..).
Imam u kuci 2 Philipsa i Samsung. A imao sam FOX i LG
VA panel definitivno mora da se gleda pravo, i jos za deciju sobu IPS bi bio pravi izbor, jer nikad ne gledaju pravo.
I nije samo levo desno nego i gore dole kad se gleda blede boje.
Sad mi je drago sto sam za dnevni izabrao TV sa IPS panelom.
Ali 5 godina garancije je presudilo za HiSense.
 
Ne moze, nema takav program na telefonu, za Hisense preko androljida imas brdo programcica, ali zahtevaju IRBlaster, ako imas telefon sa infrared modulom onda mozes!
Preko blu ne moze!
 
Pozz drustvo, ima li neko iskustva sa H65B7300? Planiram ovih dana kupovinu tv-a pa mi je ovaj zbog cene i dijagonale bas zapao za oko.... slobodno mi preporucite ako ima nesto bolje za kupiti od njega do 70k din.. unapred se zahvaljujem..
 
Pozz drustvo, ima li neko iskustva sa H65B7300? Planiram ovih dana kupovinu tv-a pa mi je ovaj zbog cene i dijagonale bas zapao za oko.... slobodno mi preporucite ako ima nesto bolje za kupiti od njega do 70k din.. unapred se zahvaljujem..

Toliku dijagonalu za te pare neces naci, inace 7300 je bazicni model sa VA panelom koji ima losiji ugao gledanja pd IPS panela, sa druge strane daje lepsu sliku i bolji kontrast, za razliku od IPS panela koji ima bolje uglove gledanja, ali nema kontrast i nema crnu boju!
 
Kupljen hisense 43A7300F i prvi utisci su da je to korektan tv za nekih 40k dinara, slika je skroz lepa sa realnim bojama, zvuk je vise nego dobar, daljinski lepo radi i lepo lezi u ruci, vidaa u 4.0 je zanimljiv i ima sve sto bi trebalo za jedan smart, e sad jedna stvar koja mi pomalo smeta sto mora da se stalno podesava slika na kanalima sa slabijom rezolucijom, tj nema da se sacuva podesavanja.. Mislim da je generalno dobra kupovina


Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Meni je prilikom prvog pokretanja odradio update, ali nisam siguran sta je odradio, bilo bi zgodno naci spisak koji uredjaji dobijaju nadogradnju, ali mislim da bi vecina u evropi dobila, koji su na vidaa 3


Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kupljen hisense 43A7300F i prvi utisci su da je to korektan tv za nekih 40k dinara, slika je skroz lepa sa realnim bojama, zvuk je vise nego dobar, daljinski lepo radi i lepo lezi u ruci, vidaa u 4.0 je zanimljiv i ima sve sto bi trebalo za jedan smart, e sad jedna stvar koja mi pomalo smeta sto mora da se stalno podesava slika na kanalima sa slabijom rezolucijom, tj nema da se sacuva podesavanja.. Mislim da je generalno dobra kupovina


Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
Za te pare si mogao uzeti i malo bolji TV, ali ako si ti zadovoljan, onda super ;)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pozdrav svima.

Kupio sam februara Hisense 32" Android i stvarno sam prezadovoljan, sve aplikacije rade odlično, slika je super, nemam ni jednu zamerku. Sada bih hteo da kupim veći televizor za drugu sobu (50+ inča) i hteo bih opet Hisense i opet Android, po mogućstvu i da je 4K. Da li znate gde u Srbiji može da se nađe takav Hisense model? Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno