Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,513
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima,kupio sam Hisense 50A7500f. Ovo je drugi posto je prvi imao fabricku gresku na delu ekrana i uz to na samodiagnostici prikazivao CPU_HIGH_USAGE_ALERT.Zamenili su mi odmah za drugi. Slika mu je zaista odlicna iako sam na analognoj kablovskoj.Vidaa 4 je odlicna,nema kasnjenja,brza,povezana WiFi-em na net. Pusta bukvalno sve video formate filmova sa USB-a.Titlovi u u zeljenoj boji. Velicina titla je odlicna.Podesavanj mali,srednji i veliki titl. Ono sto me interesuje ako je neko imao slicno iskustvo je da li je uopte moguce ispisati rucno imena programa posto signal nije digitalni vec analog.Kod mene ta opcija u UREDI IME ne postoji,imam samo premesti i obrisi tako da rasporedjivanje programa je bez potrebe otezano. Drugo pitanje je da se i na ovom koji je zamenjen pojavila greska CPU_HIGH_USAGE_ALERT. Imam 2 te greske od pocetka i TV radi sasvim normalno.Da napomenem da se i konzola igra na njemu pa je mozda to od nje,neko trenutno preopterecenje procesora. Da li je ozbiljna ta greska,moze li se obrisati mozda u skrivenom meniju ili slicno i da li ikako postoji nekakav nacin da se imena programa ispisu na analognim programima.Hvala
 
Pozdrav svima,kupio sam Hisense 50A7500f. Ovo je drugi posto je prvi imao fabricku gresku na delu ekrana i uz to na samodiagnostici prikazivao CPU_HIGH_USAGE_ALERT.Zamenili su mi odmah za drugi. Slika mu je zaista odlicna iako sam na analognoj kablovskoj.Vidaa 4 je odlicna,nema kasnjenja,brza,povezana WiFi-em na net. Pusta bukvalno sve video formate filmova sa USB-a.Titlovi u u zeljenoj boji. Velicina titla je odlicna.Podesavanj mali,srednji i veliki titl. Ono sto me interesuje ako je neko imao slicno iskustvo je da li je uopte moguce ispisati rucno imena programa posto signal nije digitalni vec analog.Kod mene ta opcija u UREDI IME ne postoji,imam samo premesti i obrisi tako da rasporedjivanje programa je bez potrebe otezano. Drugo pitanje je da se i na ovom koji je zamenjen pojavila greska CPU_HIGH_USAGE_ALERT. Imam 2 te greske od pocetka i TV radi sasvim normalno.Da napomenem da se i konzola igra na njemu pa je mozda to od nje,neko trenutno preopterecenje procesora. Da li je ozbiljna ta greska,moze li se obrisati mozda u skrivenom meniju ili slicno i da li ikako postoji nekakav nacin da se imena programa ispisu na analognim programima.Hvala
Ne mogu ti mnogo pomoci oko uredjivanja kanala, ali meni te greske stoje od prvog dana, u pitanju je 43A7300F
0476b2f8a4896f18b2dd11d338467309.jpg


Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ne mogu da nadjem nigde podešavanje za komjuter za H43B7300. Znam da nema PC mod. Ako neko zna kako da podesim bio bih mu zahvalan.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
To je game mode kod hisense-a, i ako ga tvoj tv nema (a nema ga), ne razumem kako onda misliš da ga podesiš?

Ako misliš na generalna podešavanja tv-a, pogasi sva procesuiranja slike u picture settings ako ih ima, dakle sve na "off".

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To ti je to što se tiče input laga, pretpostavljam da je to i bila poenta pitanja. Što se tiče kvaliteta slike, tu ti ne mogu pomoći, nađi negde setovanja na internetu ili se igraj sa podešavanjima.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Game mode je u stvari za lag...ili generalno ima jos nesto osim podesavanja slike?
Za lag je ok posto mi služi kao drugi monitor..nije za igre itd..

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Parametre slike podesavas po svom nahodjenju, onako kako ti se svidja, imas brdo opcija, od promene game do saturacije, balansa bele boje, nema sad tu tacne specifikacije kako treba da se setuje, ono sto se svidi meni ne mora da se svidi tebi, neko voli sto tacnije boje, nako voli napucane jarke boje, sed i malo eksperimentisi, evo probaj za pocetak da promenis gamu sa 2.2 na 2.4!
 
Vec sam namestio kako mi se svidja. Nego pitam da li skuplji model koji ima game mod ima dodatno bolji displej ili bilo sta u odnosu na ovaj.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Vec sam namestio kako mi se svidja. Nego pitam da li skuplji model koji ima game mod ima dodatno bolji displej ili bilo sta u odnosu na ovaj.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Naravno da ima, bolje osvetljenje + MEMC! U stvari u tvom slucaju je samo bolje osvetljenje!!
Hisense u 43ke nije stavljao MEMC. Ali je osvetljenje bolje za sledeci model!
 
Poslednja izmena:
@psaras koji TV imaš pošto meni ne radi promena IPTV kanala na ch +/- nego mi na te dugmiće podigne time bar na donjoj strani ssiptv-a.
Probao sam i kod mene na H55A6100 i kod burazera na H43A6100 i ista je priča.
Pojačavanje i kucanje broja kanala radi normalno, samo me ovo smara.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Ovo i mene zanima. Gledao sam u 2 navrata zemaljske programe na 55u8qf, i ghosting je do te mjere bio grozan da je negledljivo. E sad, jesu krive postavke, los panel ili sta... A bas se zagrijao za njega zbog dobrih specifikacija i niske cijene :(

Najverovatnije nije u pitanju ghosting, već MPEG artefakti, jer je TV-u problem da skalira sliku tako niske rezolucije kao što je 576p. Dešava na dosta novih 4K televizora svih proizvođača, dok od 720p na dalje radi ok.
 
Jel ovaj model ima game mod 43A7300F?
u prethodnim generacijama game mode je išao uz dijagonalu od 50+" serije x500 (x je 6 za '18., 7 za '19. i '20.). ako u specifikacijama ne piše da ima MEMC, onda nema game mode jer se game mode svodi na (totalno?) isključivanje MEMC-a. malo o MEMC (Motion Estimation/Motion Compensation) https://www.reviewed.com/televisions/features/should-i-turn-off-motion-smoothing https://en.wikipedia.org/wiki/Motion_interpolation

sudeći po ovome, taj model nema game mode
 
Uzeo sam H43B7300 namestio sam sliku ali ipak ima malo kasnjenje. Sluzi mi kao drugi monitor nije strasno ali me malo nervira...

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Kada izjednačim rezoliciju sa prvim monitorom 2560x1440 onda je cini mi se skroz ok nema nikakvo kasnjenje. Da nije to zbog razlicite rezolucije.. nema veze sa game mode?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno