Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,525
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Radice filmovi preko usb bez problema, kanali su ok.. Ništa bolju ili losiju sliku nećeš imati ni kod drugih televizora u tom cenvnom rangu...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Jel zna mozda neko zasto mi ne pusta domace serije sa fleske? Filmove pusta, neku epizodu serije pusti, a neku ne. Mp4 fajl je. Samo crna slika na sekundu i pise datoteka nije podrzana. Hvala unapred.
 
šta kaže MediaInfo, koji kodek/ci je/su u pitanju?

i, koji je model u pitanju?
 
učitaš taj fajl u program MediaInfo i vidiš podatke o fajlu, među njima i kodeke.

ovo što si naveo znači da je video kidek AVC, tj H.264, u to vi trebalo da je podržano. možda su loši fajlovi.
 
Poslednja izmena:
Moze li mi neko reci kako da sredim exported listu kanala na kompu, tj da li treba neki program za to ili sta vec? Win10 vidi onaj channel fajl kao sistemski! TV je H43A5600. Ne radi mi se sve rucno sa daljincem jer su kanali sa radijus vektora razbacani svuda....
 
Hvala
 
Koliko se sećam h50a6100 ima dvojezgarni procesor i otud vidno lošije smart performanse od 6500 serije?!?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Svi imaju po 4 jezgra , i moj smart od 39" ima 4... Ali verovatno se razlikuju po taktu pa verovatno otud i razlika u performansama, što reče Mancha u videu...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Preko toga bi presao ali me je slika razocarala na a6100. Mozda je tako podesen u Emmezeti, da ovi drugi deluju bolje? Kako god, mene je to odvratilo od kupovine a i cinjenica da nisu imali 55" dijagonalu koja me interesuje. Mada za 43k je stvarno dzabe bio. Po drugim radnjama sam za te pare vidjao neke Foxove FHD rezolucije. Onaj U7A me je kupio svime osim cenom. Nisam bio spreman da dam 75k za Hisense. Za 55k bi ga uzeo bez razmisljanja, koliko je kostao N5700 u toj dijagonali.
 
Bleda slika, boje ubijene, kao da ima mrenu preko sebe. Kao sto izgledaju jeftine marke poput Vivaxa. Kvalitet izrade bas jeftino deluje. N5700 i A6500 su izgledali dosta bolje a U7A je sijao kako je slika na njemu izgledala dobro. Bio je i ovaj od 65" izlozen, on bas izgleda impresivno uzivo u svakom pogledu. Jedino OLEDi su izgledali bolje, ali to je tipicno za velike OLED ekrane, ispadne ti vilica kada vidis kako izgleda slika na njima, kao da je ziva. Hisense U7A mi je u salonu izgledao bolje nego LG 6950 serija. Ne pricam o specifikacijama nego o utisku kako slika izgleda u izlozbenim uslovima. Ja sam u Emmezetu otisao sa namerom da kupim 55a6100 za 49k dinara.
 
Tako sam i mislio, slika na fabrickim podešavanjima je isprana, tako je bilo i na ovom mom jeftinijem h39a5600, samo treba u podešavanjima za sliku da namestis kako ti odgovara, i mnogo je bolje...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Treba imati na umu da razni Dynamic modovi mogu da izgledaju prilično impresivno na prvu, iako je realno takav prikaz katastrofa što se tiče tačnosti.
Dobro kalibrisan TV ne izgleda naročito očaravajuće, ali daje tačnu prezentaciju onog što je snimljeno.
Od 6 Hisense televizora koje sam testirao do sada, svi su imali od dobre do fenomenalne fabričke kalibracije u Cinema Day ili Cinema Night modovima, dok njihovi dinamički modovi nisu tako WOW na prvu kao kod npr. Panasonica ili LG-a.
Izuzetak su U9A i U7A kod kojih su izgleda obratili pažnju i na "Eye-Candy" pored tačnog prikaza u Cinema.
 
Poslednja izmena:
Svi imaju po 4 jezgra , i moj smart od 39" ima 4... Ali verovatno se razlikuju po taktu pa verovatno otud i razlika u performansama, što reče Mancha u videu...
koliko se sećam (ranije se diskutovalo, Rusi otkrili i njima je potvrđeno), A6500 ima 4 jezgra, ostali A6x00 2 jezgra. tj., na displayspecifications je pogrešno navedeno, uključujući i oznake chipseta (tačna je u slučaju A6500). ovo se odnosi na 50-ice, verovatno važi i za druge dijagonale.

sačekaću txt oblik recenzije, ako već nije izašao :)
inače, gledam uglavnom u Cinema modovima (H50A6500, sa mučenim MEMC-om)
 
Poslednja izmena:
A6100 imaju dual core, potvrdio Hisense nakon što su ga Rusi rastavili.

Google translate:

"Good afternoon!

We clarified the information from the developers and found out that, unfortunately, in the specifications for the A6100 series, there was an inaccuracy. In these models, dual-core processor company Mstar - Dual Core MSD6586 is installed.

Thank you for your help and apologize for the inaccuracy in the information provided!"

A6500 bi trebalo da je Quad Core/MT5658EDEJ, kažu da nema trzanja slike pri 4k HDR kao kod 6100.
Inače još nisu promenili, na sajtu stoji da h50a6100 ima quad core.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Sa ruskog sajta ixbt gde možete mnogo stvari saznati u Hisense tv_ima

https://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:22869-165

FAQ

В телевизорах Hisense установлены матрицы 8 бит и 8+FRC.
Матрицы с частотой 120 Гц используются в следующих моделях: H75NU9700; H65NU8700; H75N6800; H75U9A; H65U9A; H55U7A видеообзор; H65U7A Обзор U7A на ixbt.com.
Модель U9A будет только 75'', 65'' в Россию поставляться не будет.

"Ультрасглаженное движение" присутствует в моделях, в которых есть MEMC: H65N5750; H55N6600; N6800; NU8700; H65A6100; H75NU9800; U7A (Edge LED); U9A.

Популярные модели этой ветки:
Hisense H55A6100 - есть HDR, USB 2,0; два ядра в процессоре, модель 18 года. Обзор А6100
Hisense H55N5300 - нет HDR, USB 3,0; четыре ядра в процессоре, модель 17 года.
В данных моделях, а также в 6500 используется матрица VA с Direct LED компании "AUO".
В моделях А6500 установлен 4-х ядерный процессор.

Модели H55A6500 и H55U7A имеют проблемы с 4к роликами, хотя эти же ролики без проблем воспроизводились на младших моделях участниками данной ветки. Решается обновлением прошивки до версии I0926.

У модели H65A6100 есть полный клон DOFFLER 65DUS86, прошивка по данным обладателя подходит, однако представителем Hisense совместимость не гарантируется (на свой страх и риск).

0) ДВА ЯДРА в модели А6100!!! Ложь и введение в заблуждение представителем Hisense, выяснение истины форумчанами, признание под давлением улик.
1) Магазин приложений ув.Alex Schebelev
2) Настройки бесплатного iptv от Dimmen
3) Актуальные версии прошивок! На 03.10.2018, ещё тут на А6500 от 12.10.2018 и для моделей U7A
5) Телевизор H55U7A не видит файловую систему exFAT и не будет видеть.
6) Серия А6100 не в состоянии воспроизвести 4к видео с ютуба без лагов вне зависимости от вида подключения (Wi-Fi, ethernet кабель). Это не лечится никак, единственный выход - приставка SMART-TV.
7) На моделях 18 года видео с Ютуба в 4к60fps на кодеке 315 также лагают.
 
Moji utisci o 49N5700

TV je kod mene već 4 meseca, ovo su moje glavne primedbe i dobre strane:

- slab hardver; aplikacije na TV zaglupe nakon nekog pretrpavanja; moram da ga ugasim kako bi ponovo išao u brownser. Jednom mi se desilo i da nisam mogao pristupiti kablovskoj, imao sam net a ne i kablovsku;
- izrada; možda očekujem previše u ovom cenovnom rangu, ali osim što je plastičan, ta plastika se pomalo greje, što nije prijatano jer pomisliš da TV možda neće dugo pregurati preko 3 god garantnog roka; nije najjeftnija plastika ali je plastika...
- sporo prebacivanje kanala; nekad, naročito kad tek upalim tv, i za kanale koje imam u ugovoru stoji poruka da ne nisu dostupni jer nisam platio taj paket... to traje par sekundi dok TV ne prepozna Pošta net karticu.


+ Prezadovoljan sam panelom, boje jesu malo isprane iz "mrtvog" ugla ali to nije neki problem.
+ cijena; Kupio sam ga na akciji za 48000, uz 3 godine garancije i mislim da je to najbolja kupovina, nešto poput Xiaomi-a, Ryzena za neki drugi hardver :).
+ daljinski i meni; daljisnki lijepo leži u ruci; meni vrlo jednostavan, nemam primjedbi;


Dakle, ne vjerujem da je N6500 najbolja kupovina, mada možda grešim jer nemam više TV-a da ih poredim. A6100 je otprilike isti sa većom dijagonalom ali čini mi se da ima još lošiji hardver pa se za njega nisam odlučio.
 
Moji utisci o 49N5700

TV je kod mene već 4 meseca, ovo su moje glavne primedbe i dobre strane:

- slab hardver; aplikacije na TV zaglupe nakon nekog pretrpavanja; moram da ga ugasim kako bi ponovo išao u brownser. Jednom mi se desilo i da nisam mogao pristupiti kablovskoj, imao sam net a ne i kablovsku;
- izrada; možda očekujem previše u ovom cenovnom rangu, ali osim što je plastičan, ta plastika se pomalo greje, što nije prijatano jer pomisliš da TV možda neće dugo pregurati preko 3 god garantnog roka; nije najjeftnija plastika ali je plastika...
- sporo prebacivanje kanala; nekad, naročito kad tek upalim tv, i za kanale koje imam u ugovoru stoji poruka da ne nisu dostupni jer nisam platio taj paket... to traje par sekundi dok TV ne prepozna Pošta net karticu.
Sve to isto se dešava na LG 43UF772 koji ima ~3 godine.
 
Moji utisci o 49N5700

TV je kod mene već 4 meseca, ovo su moje glavne primedbe i dobre strane:

- slab hardver; aplikacije na TV zaglupe nakon nekog pretrpavanja; moram da ga ugasim kako bi ponovo išao u brownser. Jednom mi se desilo i da nisam mogao pristupiti kablovskoj, imao sam net a ne i kablovsku;
- izrada; možda očekujem previše u ovom cenovnom rangu, ali osim što je plastičan, ta plastika se pomalo greje, što nije prijatano jer pomisliš da TV možda neće dugo pregurati preko 3 god garantnog roka; nije najjeftnija plastika ali je plastika...
- sporo prebacivanje kanala; nekad, naročito kad tek upalim tv, i za kanale koje imam u ugovoru stoji poruka da ne nisu dostupni jer nisam platio taj paket... to traje par sekundi dok TV ne prepozna Pošta net karticu.


+ Prezadovoljan sam panelom, boje jesu malo isprane iz "mrtvog" ugla ali to nije neki problem.
+ cijena; Kupio sam ga na akciji za 48000, uz 3 godine garancije i mislim da je to najbolja kupovina, nešto poput Xiaomi-a, Ryzena za neki drugi hardver :).
+ daljinski i meni; daljisnki lijepo leži u ruci; meni vrlo jednostavan, nemam primjedbi;


Dakle, ne vjerujem da je N6500 najbolja kupovina, mada možda grešim jer nemam više TV-a da ih poredim. A6100 je otprilike isti sa većom dijagonalom ali čini mi se da ima još lošiji hardver pa se za njega nisam odlučio.

Pa to je sada diskutabilno, ja imam seriju N6500 i sa poslednjim firmwareom radi neverovatno dobro. Ispravljeni bagovi, dodate neke nove opcije pa čak testiranje slike i zvuka. Za vaš model ne znam, kao što kažete nemam ga. Što se tiče cene ja sam kupio moj model A50N6500 za 430€ kod uvoznika tako da ta cena od 48000 nešto ne pije vodu (Moje lično mišljenje). Ako niste pogledali ovaj test u sekciji testovi pogledajte. Ima jako zanimljivi stvari.

https://www.benchmark.rs/tv/hisense_ima_televizor_za_svakog_korisnika-955
 
Koliko znam firmware je isti za sve, samo za neke modele mora da se pazi na dijagonalu ,za A6500 i U7A ne mora ni to.

Inače u UK lik ima štucanje zbog MEMCa na U7A, a opet neki nemaju, ko zna šta tu ne valja, kod Rusa koji mi je testirao isti video ni A6500 nema frame dropove.
Videćemo dal će biti bolja nova serija kad stigne, ja sam moj A6500 vratio jer sam imao najgore dropove od svih :)
 
Citao sam neka oprecna misljenja o U7A po internetu, meni slika na njemu delovala odlicno u salonu. Ispade sad da A6100 i U7A imaju isti kvalitet slike, nego je U7A u napucanim modovima u salonu pa deluje bolje. Ne znam sta da mislim.
 
Ne mogu nikako biti isti, U7A je Edge LED i ima duplo jače maksimalno osvetljenje ako ništa drugo.
 
+ U7A ima širi raspon boja i bolji kontrast.

Boqy, valjda će sledeći primerak biti bolji :)
 
Poslednja izmena:
Videćemo ako stigne 50" u ....zetu, treba ih dobro istestirati prvo pre kupovine, kome je bitno da sve radi.
Bug da nakon gašenja Game moda USM zakuca na SMOOTH ima i U7A, mora još tu da se pegla softver.

BTW, Ako neko nešto kupuje u E...zeti, preko 40000 RSD, imam vaučer koj bi da unovčim, jer nisam dobio povrat, pa da pomogne :) Ovako sam vezan za njih.
 
Nazad
Vrh Dno