Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,513
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Kupio sam majci hisense 32a5600f. Prilikom strimovanja filma iz kompa ne mogu da ucitam prevod (prevod isti naziv kao naziv filma) pustano preko default playera. Nisam probao sa plex-om. Jel jedini nacin gledanja filmova i normalno koriscenje prevoda samo preko plexa ili postoji neki drugi player ili nacin. Koristio sam ranije plex ali nisam ga jos probao na hisensu.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Kupio sam majci hisense 32a5600f. Prilikom strimovanja filma iz kompa ne mogu da ucitam prevod (prevod isti naziv kao naziv filma) pustano preko default playera. Nisam probao sa plex-om. Jel jedini nacin gledanja filmova i normalno koriscenje prevoda samo preko plexa ili postoji neki drugi player ili nacin. Koristio sam ranije plex ali nisam ga jos probao na hisensu.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
Ja brate film sa kompa iskopiram na fleshku i ubodem u TV. I sve radi kako treba. Jedino što me smara što svaki put moram da uključim titl. Ne znam da li postoji mogućnost da to ostane zapamćeno.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Da li neko možda ima 65A7300F i kakva su mu iskustva? Takođe me interesuje mogućnost koju verziju VIDAA ovaj model od 65" ima i da li je moguće da ako ima 3.0 da li se može nadograditi na 4.0 zbog EON-a.
Hvala unapred na eventualnom odgovoru.
 
Ima li hisense neki model sa vidaa 4 u klasi 43"-50" a da nisu ovi skupi qledi? Na hisense Srbija ne vidim u specifikacijama za svaki tv koji je os.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Ok, hvala.

Ako je neko upoređivao panele a7300f i a7500f mogao bi da baci neki utisak, dvoumim se između 43a7500f i 50a7300f. 50a7500f je već izvan budžeta. Ne bih uzimao veći ako je vidno lošiji panel. Treba za majku i unuci kad dođu da gledaju YT.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ok, hvala.

Ako je neko upoređivao panele a7300f i a7500f mogao bi da baci neki utisak, dvoumim se između 43a7500f i 50a7300f. 50a7500f je već izvan budžeta. Ne bih uzimao veći ako je vidno lošiji panel. Treba za majku i unuci kad dođu da gledaju YT.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
A o kojoj cifri pričamo? Koliko vidim 50 A7500F je oko 50k, a ovaj 7300 mi nešto ne deluje mnogo jeftiniji.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Ok, hvala.

Ako je neko upoređivao panele a7300f i a7500f mogao bi da baci neki utisak, dvoumim se između 43a7500f i 50a7300f. 50a7500f je već izvan budžeta. Ne bih uzimao veći ako je vidno lošiji panel. Treba za majku i unuci kad dođu da gledaju YT.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
Obzirom na namenu stvarno pričate o tome kakav je panel? Uzmi veći.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
kolegi koji je pre neki dan uzeo 50U7QF radi. mada, bio je problem nakon ažuriranja. naime, nestao mu je EON pa se isti vratio nakon reseta na fabrička podešavanja
 
nije baš u skladu sa onim što su rekli benchmark-u a to je da EON radi na VIDAA U 4 i da će modeli na VIDAA U 3 preći na VIDAA U 4. ranije napisah da to vervoatno ima veze sa time što je u pitanju isti čipset na serijama iz 2019. i 2020. godine (2019. - 3, 2020. - 4). a modeli iz 2018. (pa i 2017. ako su kupljeni tokom 2018.), koji su na VIDAA U 2.5, su i dalje u garantnom roku od 3 godine :D

prvo je bilo reči o martu 2021., sada je promenjeno na jun-jul?
 
Pozdrav raja. Prvi problemi na novom u7qf. Otac kupio danas tv i eon ne radi bas kako treba. Navodno ima najnoviji softver, tako pise kad hocu da ga apdejtujem. Naime, Kad se prebaci na bilo koji kanal, slika je katastrofa tek posle skoro 5 sekundi se izostri slika. Isto kao kad na yt gledate video u 240p i stavite posle na 1080p. Situacija je identična. Jel ima neko jos ovaj problem? Brzina interneta je 50/10, to nije sigurno problem. Film kad pustimo preko usb, cim naidje na slova sa kvacicom, ne ispise celu rec. Naprimer (kva- kvačicom) i da li vam se vide ovi kvadrati?
 

Prilozi

  • IMG_20210223_200136.jpg
    IMG_20210223_200136.jpg
    74 KB · Pregleda: 48
preporuka, nevezano za marku, jeste da titlovi budu u UTF-8. iskreno, ne znam zašto se, za ovaj deo sveta, i dalje prave titlovi koji nisu UTF-8

ili je tebi problem do naziva fajla? nisam najbolje razumeo
 
Pozdrav raja. Prvi problemi na novom u7qf. Otac kupio danas tv i eon ne radi bas kako treba. Navodno ima najnoviji softver, tako pise kad hocu da ga apdejtujem. Naime, Kad se prebaci na bilo koji kanal, slika je katastrofa tek posle skoro 5 sekundi se izostri slika. Isto kao kad na yt gledate video u 240p i stavite posle na 1080p. Situacija je identična. Jel ima neko jos ovaj problem? Brzina interneta je 50/10, to nije sigurno problem. Film kad pustimo preko usb, cim naidje na slova sa kvacicom, ne ispise celu rec. Naprimer (kva- kvačicom) i da li vam se vide ovi kvadrati?
To je zato sto ti je u aplikaciji podesen Auto bitrate.
Pocne sa malim i zato je slika mutna.
Kada detektuje da je brz net, onda poveca i slika bude kvalitetnija.
Mozes da forsiras max kvalitet i tako probaj.
 
Hteo sam da uzmem H43B7500 ali ga nema nigde, imate li neki predlog šta umesto toga? Koliko je H43B7300 lošiji?
 
Poslednja izmena:
ne mogu da editujem prethodni post više.

Da li je 43A7500F bolji od H43B7500?
 
Čemu služi taster sa oznakom "I/II"?
Programibilni tasteri koji mogu da služe čemu hoćeš. Meni na jednom automatski otvara SSIPTV aplikaciju.
Post automatically merged:

ne mogu da editujem prethodni post više.

Da li je 43A7500F bolji od H43B7500?
Mislim da u samom panelu nema velike razlike. B modek je iz 2019 dok je A iz 2020. Jedino što A ima noviji operativni sistem. Chipset je identičan.
 
Hisense H40B6700PA izbegavati za kupovinu, izuzetno los televizor. Boje su katastrofalne i nerealne, slika se zaledi pri menjaju kanala, plastika jeftino odradjena. Mozda su ostali modeli dobri, ovaj definitivno nije.
 
Nazad
Vrh Dno