Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,531
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam Hisense h50a6500 zbog 4k filmova ali nece da pusti ni preko fleske, strima ili plex 4k film. Kako ste uspeli? Inace zadovoljan sam odnosom cena-kvalitet tv samo jos ovaj problem nekako da resim
 
Posle gledanja po forumu i razmisljanja odlucio sam se za 43", 50 je preveliko tj ne bi moglo da stane na komodua zao mi da na njoj nista ne stoji a iznad tv na zidu, a i da kacim na zid i da se cimam i da sakrivam posle kablove i to nesto mi se i ne da, a realno gledano ako gledam neki stari Samsung koji crt i ne smeta mi, sto bi mi onda smetalo 43" i to mi bilo kao malo.

Merkam ovaj model HISENSE H43A5100, jer on nema smart a to mi ne treba a tv ce biti na 2 metra od kompa i zakacen za hdmi medjutim sad je HISENSE H43A5600 jeftiniji za 5hiljada od ovog prvog, nelogicno totalno, ali tako je, ovaj bez smarta je 35k a ovaj sa 30k, sad me zanima da li smart taj baguje i usporava tv, jer kontam da mnogo lepse leti bez njega pa dal platiti 5k vise i ne imati smart ili dati 5 manje i imati smart ?:D (jer sam vidjao i cackao dosta smart televizora koji baguju, posle ne mogu se otvoriti odredjene aplikacije, pa mora neki restart i onda ides ispocetka namestanje drzave, jezika i tako to, ona pocetna podesavanja kao kad ga kupis i posle proradi)

Gledajuci Nemacke prodavnice i Austrijske, Hisense u Srbiji su bas povoljni i ok sa cenama, jeftiniji nego tamo, pa mislim da je to za nas ovde best buy, jer uvek se iznerviram kad vidim koliko zgrcu para prodavnice za jace marke tipa LG, Samsung i slicno, to je kod njih dosta jeftinije a kod nas skuplje, tako da i iz nekog principa cu uzeti Hisense, a ko hoce da bude prevaren i plati vecu cenu od realne nek kupuje slobodno LG, Samsung itd...
 
Poslednja izmena:
Pa razlika postoji u korist SAmsunga, LGa pre svega u radu uredjaja (smart sistema). Sad zavisi , nekome je ok dati vise novca zbog pouzdanijeg sistema, neko napravi kompromis. Uglavnom Hisense je odlican tv po pitanju reprodukcije video materijala, smart opcije su ono sto ne radi bas onako kakko mnogi zele. Vazno da imamo izbor za svaciji dzep.

@Sapra

Tako da posto ce ti komp biti blizu TVai ja bih ti ipak onda preporucio obican Hisense. Imam 39a560, radi ok ali jednostavno nekad ima neka usporenja (kretanje kroz meni, listanje kanala, zabaguje smart pa moras vaditi iz struje...) koje znaju da irititraju. Verujem da obicna verizija nema tih problema.
 
Hvala na odgovoru @dejan#7
To sam i mislio i trebao mi je neko samo da potvrdi.
@bakara
Ocigledno nisi skontao sta sam napisao, LG i Samsung su kvalitetniji od Hisense televizora i to ne sporim, ali primera radi neki LG je kod nas 60hiljada dinara a u Nemackoj isti izadje 50hiljada dinara, dok sa Hisense je obrnuta situacija i kod nas su jeftiniji nego tamo, stvarno daju ekstra cene nasi prodavnici za Hisense, i to sam samo spomenuo a ne da je Hisense bolji od pomenutih, nego samo best buy jer su im cene ok.
 
Koji model bi mi preporucili za filmove i sport?

Dijaginala 50 - 55 - 58 mozda ako ne bude preveliko :)

Vidim da ste pricali o H58A6100 ok je cena ali me interesuje kako se pokazao za filmove i sport?

Inace smart mi je ne bitan imam eon tako da mi je ta opcija nebitna skroz...
 
Hisense nema novih modela u najavi?

Ovo sto sad ima se vrti zadnje 2 ipo godine.. u7a i u9a ne nude nista posebno za svoju visoku cenu
 
Onda bolje sacekati.

Samsung je vec sa Nu8002 uveo freesync i neke lepe novotarije dok Hisense stagnira.

Bilo bi lepo da za 500eur ponude pravi hdr10 tv
 
Planiram uskoro da uzmem ovaj model H39A5600.
Da li ga neko ima,ili slican po karakteristikama,da mi kaze utiske.
 
Ja imam taj model i generalno sam zadovoljan s obzirom na cenu. Smart sam koristio samo za youtube, tako da tu bas ne mogu mnogo da pomognem. Kvalitet slike je zadovoljavajuci, bolji od najjeftinijih brendova a malo slabiji od LG, Samsung, Sony.
 
Imam takođe taj tv. Što se se tiče tiče slike i reprodukcije sadržaja, veoma dobar tv. Smart ok za youtube ili deljenje slike sa teleofna na tv.
Pisao sam već pre ovde, probaj na search da nađeš h39a5600...

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Ja imam taj model i generalno sam zadovoljan s obzirom na cenu. Smart sam koristio samo za youtube, tako da tu bas ne mogu mnogo da pomognem. Kvalitet slike je zadovoljavajuci, bolji od najjeftinijih brendova a malo slabiji od LG, Samsung, Sony.

Imam takođe taj tv. Što se se tiče tiče slike i reprodukcije sadržaja, veoma dobar tv. Smart ok za youtube ili deljenje slike sa teleofna na tv.
Pisao sam već pre ovde, probaj na search da nađeš h39a5600...

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

Hvala momci.

Recite mi samo jos,da li posle par meseci nema nekih bagova,ako je i bilo da li je ispeglano,i da li se redovno azurira softver?
 
Software je jedini problem ovde. Dal zbog dual core procesora, ili baš zbog Vida operativnog sistema, ne znam.
Uglavnom ima nekih bagova ponekad (zna da zamrzne, pa onda isključis iz struje, onda radi sve ok opet)
Ja sam ažurirao software samo jednom, prebaci na zemlju Nemačka i onda odeš software update i izbaci ti ako ima ažuriranje.
S obzirom da je npr LG sa WebOS koji je odličan ipak skuplji oko 100e, mora biti neki kompromis ako nisi u mogućnosti da izdvojis toliko novca.
Hisensa takodje ima i 3god garancije.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Software je jedini problem ovde. Dal zbog dual core procesora, ili baš zbog Vida operativnog sistema, ne znam.
Uglavnom ima nekih bagova ponekad (zna da zamrzne, pa onda isključis iz struje, onda radi sve ok opet)
Ja sam ažurirao software samo jednom, prebaci na zemlju Nemačka i onda odeš software update i izbaci ti ako ima ažuriranje.
S obzirom da je npr LG sa WebOS koji je odličan ipak skuplji oko 100e, mora biti neki kompromis ako nisi u mogućnosti da izdvojis toliko novca.
Hisensa takodje ima i 3god garancije.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

Za sve modele poslednje izdate nadogradnje.....
https://www.hisense.fr/telechargements?title=&type=televiseur
 
imaš lepo listanje po modelima, a i linkove za download u pdfovima koliko sam video. Uputstva u pdfovima su jasna i sa slikama, tako da ne bi trebalo da bude problema.
 
imaš lepo listanje po modelima, a i linkove za download u pdfovima koliko sam video. Uputstva u pdfovima su jasna i sa slikama, tako da ne bi trebalo da bude problema.

Posto ti izgleda znas odlicno francuski reci koji da skinem da ne skidam sve.:)

EDIT:
Ima dva pdf,ali nigde nema nikakav link u sklopu za skidanje.
 
Poslednja izmena:
Nemam pojma fra, ali sam na brzinu skinuo i pregledao za h50a6500 i delovalo mi je prilično jasno kako i šta, dve strane, sve u slikama, a bio je i link za download fw-a.
 
Da li je neko kupio i koristio Hisense H58A6100 UHD nigde ni najmanjeg testa ovog modela? Smart nije potreban neće biti povezan na net. Filmovi serije sa računara preko HDMI i Playstation samo.
 
Mislim da je za te uslove taj tv best buy. Meni isto smart ne treba, planiram njega da uzmem.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno