Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,505
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Imam jednu nedoumicu, konkretno na prenosima F1, prosto nije lepa slika, sve one bele linije na stazi, su nekako iskrzane, nisu jasne i prosto nekako kao da ima sitna seckanja, i te bele linije su posebno izrazene u daljini, sta mi je ciniti


Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Imam jednu nedoumicu, konkretno na prenosima F1, prosto nije lepa slika, sve one bele linije na stazi, su nekako iskrzane, nisu jasne i prosto nekako kao da ima sitna seckanja, i te bele linije su posebno izrazene u daljini, sta mi je ciniti


Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
A u pitanju je koji televizor?

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
A u pitanju je koji televizor?

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
Imam jednu nedoumicu, konkretno na prenosima F1, prosto nije lepa slika, sve one bele linije na stazi, su nekako iskrzane, nisu jasne i prosto nekako kao da ima sitna seckanja, i te bele linije su posebno izrazene u daljini, sta mi je ciniti


Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
A7300F


Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
gde gledaš F1? ja sam ranije gledao, direktno preko kabla, na Sport Klubu 4K prenos F1 i na svom H50A6500 iz 2018. (čiji je ovogodišnji naslednik verovatno 50A7500F, tj. model iznad tvog A7300F) nisam primetio nikakve krzave bele linije. slika je veoma oštra i bez opera soap (ipak jeSport Klub 4K na 50Hz)
 
gde gledaš F1? ja sam ranije gledao, direktno preko kabla, na Sport Klubu 4K prenos F1 i na svom H50A6500 iz 2018. (čiji je ovogodišnji naslednik verovatno 50A7500F, tj. model iznad tvog A7300F) nisam primetio nikakve krzave bele linije. slika je veoma oštra i bez opera soap (ipak jeSport Klub 4K na 50Hz)
Gledao na SK1HD, i na SK4K je isti slucaj, ne mogu sad da slikam jer nema opcije vracanja unazad na 4k kanalu

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
pretpostavljam da si gledao preko EON box-a. u tom slučaju, možda je do samog box-a
 
Imam jednu nedoumicu, konkretno na prenosima F1, prosto nije lepa slika, sve one bele linije na stazi, su nekako iskrzane, nisu jasne i prosto nekako kao da ima sitna seckanja, i te bele linije su posebno izrazene u daljini, sta mi je ciniti


Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

Definitivno je neki problem do tebe, moguce i do box-a. Ja bas pratim stalno F1, na SK 4K je slika savrseno ostra i tecna. Bas je zadovoljstvo gledati ga
 
gde gledaš F1? ja sam ranije gledao, direktno preko kabla, na Sport Klubu 4K prenos F1 i na svom H50A6500 iz 2018. (čiji je ovogodišnji naslednik verovatno 50A7500F, tj. model iznad tvog A7300F) nisam primetio nikakve krzave bele linije. slika je veoma oštra i bez opera soap (ipak jeSport Klub 4K na 50Hz)
Meni je na eon boxu namesteno 4k60Hz a ima i 4k50Hz i da automatski bira

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Meni je na eon boxu namesteno 4k60Hz a ima i 4k50Hz i da automatski bira

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
Stavi na 4k 50Hz. Meni na mi boxu kada gledam sport u podesavanjima mi boxa stavljam 1080p 50hz a ne 1080p 60hz je mi je tako slika narocito za sport mnogo bolja, nekako mi bolje izgleda narocito za fudbal.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Odlucio sam da kupim Hisense tv, e sad je ostao upitnik da li uzeti 55A7500F ili 55U7B. Cena je slicna pa pomagajte [emoji848]
Hvala unapred

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Jel može neko sa 4k tv-om i prime nalogom da proveri kvalitet signala? Ide mi neki muljavi HD na serijama koje su 4k (The Boys).

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
test: 65U7QF


najpovoljniji pravi HDR

8bit+FRC, quantum dot, FALD, 700 (izmereno preko 1000) nita, 96 zona, 10,5ms, JBL zvučnici, EON
 
Poslednja izmena:
Zanima me U8QF isto da čujem šta će reći i koje su razlike.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
SBB platforma za gledanje tv kanala bez uredjaja samo se ulogujes.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Da li je neko probao da instalira EON?
Planiram da kupim 55A7500F. On dolazi sa VIDAA 4. Drugar ima VIDAA 3 i on na marketu ni ne vidi EON. Da li je to normalno i market izbavuje samo aplikacije koje su aktivne za sistem koji je trenutno na TV-u ili gresim?
 
ima i verzija 2.5. ako pričamo o VIDAA U :p

uglavnom, kao što je više puta spomenuto, EON je podržan na verziji 4. takođe je spomenuto da će modeli koji su na 3 biti nadograđeni na 4.
 
Nazad
Vrh Dno