Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,509
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Da ovaj bi me izasao oko 63500 ako ga uzmem u G pa imate onaj popust od 2.5% na Sa nama na putu karticu koje mozete iskoristiti za gorivo.
Nista ja cu onda u ponedeljak poruciti.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Meni se za sada kod Hisense sviđaju na primer dve bitne stvari,
prva je da može da se isključi global dimming, kod prethodnog lg to nije moglo, ne znam kako je kod ovih novih, meni je ovo presudno,
a druga stvar je što optički izlaz za zvuk radi non stop, negde sam pročitao da kod LG nekih modela mora da se bira u opcijama i da radi ili samo optički izlaz ili tv zvučnik, opet ne znam kako je kod ovih novijih, ali meni je ovo takođe jako bitno.

Naravno obe ove stvari nisam znao pre kupovine, ispostavilo se srećom da je takav slučaj, poželjno je ako mogu pre kupovine da se isproveravaju ove stvari, kako je kome bitno i ako je moguće naravno.
Meni su na primer ove dve stavke bitnije od boljeg ekrana, i oled ako ima global dimming koji ne može da se isključi meni bi bio užasan.

oled nema ni global ni local dimming ;)
 
Da ovaj bi me izasao oko 63500 ako ga uzmem u G pa imate onaj popust od 2.5% na Sa nama na putu karticu koje mozete iskoristiti za gorivo.
Nista ja cu onda u ponedeljak poruciti.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
To je odlicna cena,msm da za tu lovu nema nista pametnije od 55" za uzeti....

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Ja sam isto imao par puta da blokira tv u da mora vadjenje kabla .pa je nesto crklo i dobih pare nazad jer nisamnhteo da popravljaju...sad cekam neku akciju lg pa cu pre lg da uzmem sem ako ne bude super povoljan hisense..imao sam 58" 6100 ili vec koja oznaka sto je u gigatronu sada 53k. Slika zvuk insve bilo odlicno. Sem sto je crkao posle 15 meseci :)
 
Od ta dva definitivno U serija.
 
Valjda ovo snizenje nece trajati jos samo danas, ne znam da li cu stici da odem do GT-a.. :d
Ne znam ni kada su snizili cenu U7B, ni koliko traju te njihove akcije, da li jednu radnu nedelju ili kako to vec ide?
 
Poslednja izmena:
Ja sam zadovoljan sa u7b ali...

Ne koristim TV kao što većina ljudi koristi tako da je moje mišljenje zasnovano na vlastitom iskustvu koje je limitirano za potencijale pomenutog TV-a.

TV koristim kao monitor, povezan je sa računarom putem HDMI kabla, nikakvih problema nemam, sve funkcioniše odlično.

Nekoliko filmova sam puštao preko fleške, sve odlično šljaka, veliki plus je podešavanje titlova.

Od smart opcija ponekad pustim muziku preko yt-a.

Kvalitetom slike zadovoljan, ovo uzeti sa rezervom, poređenje je sa tv-om starim 10 godina tako da verujem da bih bio zadovoljan sa slikom kod većine savremenih televizora.

TV koristi najviše noću a i sama prostorija je mračna i sijalica se koristi u izuzetnim prilikama [emoji3], crna boja je zaista dobra.

TV se ne gleda pod uglovima tako da ne znam kako se tu pokazao...ako nekoga to interesuje, nije problem da proverim i taj segment.

Zvuk je predobar, tu me je TV prijatno iznenadio.

Nisam imao problema sa zamrzavanjem i ostalim problemima kojima je rešenje "nadvlačenje konopca".

Daljinac je dobar, lepo reaguje na komande, dugmići lepo raspoređeni, lagan.

TV lepo izgleda, završna obrada i materijali su ok, postolje mi se ne dopada i voleo bih da je to drugačije rešeno ali tv je stabilan da ne brinete o tome, ne znam da li TV može da se rotira u postolju.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Ja sam vlasnik 55-ice par meseci i sve od gore mogu potpisati ( zaključno sa komentarom u vezi postolja, koje je neskladno sa tv-om, glomazno ).
Panel uniforman, bez ikakvih anomalija. Uglovi gledanja osrednji, ali ništa preterano loše da bi posebno smetalo.

Gde sam razočaran.. folija, a ne staklo preko panela.
Nije prošlo ni sedam dana, neko je foliju zagrebao pored leve ivice panela. Niko od ukućana ne zna kako je do oštećenja došlo, ja nisam sigurno, pa ne znam koliko je foliju "lako" zagrebati. Pošto ništa drugo nije oštećeno, verujem da sa staklom ne bi ni bilo vidljive ogrebotine.

Tako da vam skrećem pažnju, da dodatno pričuvate tv i vodite računa čime i kako brišete panel.
 
Hvala svima na odgovorima. Sad je dilema da li H50U7B ili H50B7500, mada je logicno da je U7B bolji a trenutno je i malo jeftiniji.
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/948eb80c1
Vidi,meni je u planu bio 7500 55",medjutim kada sam video sliku na njemu i odmah pored njega U7B....nisam imao dileme. Jedino sto sam onda morao na manju dijagonalu (50") zbog razlike u ceni...bio je pored izlozen i taj ogromni 6100 58",svi su mi smesno delovali sa slikom pored U7B.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
oce neko malo vise o dubini crne u totalno mracnoj prostoriji, kao i motion handlingu? da li je tv 24p judder free? imam samsung 7100 i ubi me seckanje u filmovima kad god se kamera pokrece (to mu je jedina mana, koristim ga kao monitor preko hdmi). neko pomenu i da ima samsung 8000 za 80.000 mada ne znam gde to?
 
Pitanje za vas sa u8b ili u7b modelima, da li je kod vas ukljucena opcija ultra smooth motion? Kod mene na u8b modelu kada se skroz iskljuci ta opcija slika poprilicno secka, na standardnom podesavanju se vidi zamucenje slike. Kako ste podesili tu opciju?
 
Juce sam registrovaontv na sajtu za produzu garanciju, sve je proslo ok...stigla je potvrda na mail..

Ali u onom pdf formatu kad pogledam pod polje serijski broj ne stoji ceo...fale nekoliko slova i broja..kao da nisu mogla da stanu u ono polje.
f37cb17893b9e2ae089faa65736adea1.jpg


Nedistaju 7 znaka


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Serijski broj je zalepljen iza na televizoru. Ima 23 cifre. Kad popunis da nece stati sve ali to je ok. Racun treba da uploadujes. Ja sam ih zvao kazu da je ok.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
oce neko malo vise o dubini crne u totalno mracnoj prostoriji, kao i motion handlingu? da li je tv 24p judder free? imam samsung 7100 i ubi me seckanje u filmovima kad god se kamera pokrece (to mu je jedina mana, koristim ga kao monitor preko hdmi). neko pomenu i da ima samsung 8000 za 80.000 mada ne znam gde to?
Teh***ija uz super karticu

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Serijski broj je zalepljen iza na televizoru. Ima 23 cifre. Kad popunis da nece stati sve ali to je ok. Racun treba da uploadujes. Ja sam ih zvao kazu da je ok.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Upisao sam ja celi broj od 23 cifre
Uplodovao sam racun i uz pdf dobio broj fala racuna.

Na koji broj se zove da proverim da li je ok


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mozes da upise i redom bilo koje brojeve isto ti stize fala [emoji4] a broj imas na meilu koji si dobio lepo sve pise...mada kad se jave nece da proveravaju da li je ok..

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Pitanje za vas sa u8b ili u7b modelima, da li je kod vas ukljucena opcija ultra smooth motion? Kod mene na u8b modelu kada se skroz iskljuci ta opcija slika poprilicno secka, na standardnom podesavanju se vidi zamucenje slike. Kako ste podesili tu opciju?
Tu opciju drzim uvek iskljucenu,i sve je OK,nema nikakvog seckanja,ili sta vec...ponekad je upalim za sport,ali to je jako jako retko.

@polarnimeda

Sto se crne tice,ja sam prezadovoljan,pisao sam vec da bukvalno nisam moga da verujem kakva je crna kada sam kupio tv....nema isijavanja,sve tip top!

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moze li savet od nekoga ko se razume. Velicina koja mi odgovara je 43.Gledao sam ima hisense 43b7100 i 43b7500. Ja se uopšte ne razumem i ne znam koji je bolji od ova dva. Ili ako imate neku preporuku za tv ali 43 veličina. Hvala.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
hvala. nisam uopste izvalio gornju cenu, ali sta vredi kada ne mozes da ga narucis online.
znaci da nema bezuslovnog vracanja 2 nedelje i ako mu nesto fali, tu je kraj. koliko znam u toj prodavnici bas tesko uvaze reklamaciju, kamoli da se pozalim ako (makar i cim stignem kuci) vidim neki mrtvi pixel ili teski clouding koji tamo ne bih mogao ni da primetim zbog svetala u radnji. :(
verovatno i nije slucajno da ga ne dostavljaju. ne znam.
 
Ja sam kupio h55b7300. Probao razna podesavanja ...slika je oštra cista ali mi je nekako sterilna ...kao da vuce na neku plavo belu varijantu. Sve sam probao..sada je na warm i na gama 2.4.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno