Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,531
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Ali i da dobiju nadogradnju sa njom nece dobiti nista znacajno.

Dobice drugaciji UI i podrsku za sadrzaj koji svakako ne radi u Srbiji..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Pa to pise u clanku koji si postavio.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Sto rece moma gore, kvartal se zavrsava za manje od nedelju dana - da je nesto epohalno razlicito trubilo bi se na sve strane o tome.

Uostalom, ne znam sta ocekujes? Da ce da izbace patch koji ce da ga ucini jednakim sa ostalim android tv-ima po smart mogucnostima.

Da su hteli to da urade, android modeli ne bi bili rezervisani samo za US trziste. Ovde nisu da se takmice sa top brendovima nego da gadjaju sredinu i tu moraju da postoje kompromisi..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Toshiba je u Evropi Vestel, dok važi ugovor (e, sad do kada važi, nemam blage)
 
a nema nadogradnje za starije modele (barem ne za A6500, tj. TV mi nije ništa javio)
 
Pozdrav svima,

Pisao sam i u temi: "Koji TV kupiti", pa evo i ovde možda preporuku za Hisense ili neki drugi. Izvinjavam se adminima ako kršim pravila.

U pitanju je selidba u drugi stan pa je potrebna hitna preporuka za TV.
Ono što je bitno jeste da ga ima na stanju u Beogradu da može odmah da se uzme pre ove 24h zabrane (ako je uopšte i bude bilo).

- do 40.000 (+- ukoliko se mnogo više dobija za koju hiljadu više)
- 43" (ili veći)
- pretežno za filmove i serije (SBB kablovska EON Duo Light paket)
- da može preko USB-a da se puštaju filmovi, serije, listaju slike ili još bolje direktno preko kompa putem wifi-a ili kabla
- da može preko telefona da se cast-uju video zapisi i listaju slike (wifi ili bluetooth konekcija)
- poželjno da je smart (ali i ne mora jer trenutno nije neophodno jer postoji mogućnost u narednih nekoliko meseci da se dokupi android box pa da se reši taj problem)

U drugoj temi mi je potvrđeno da bi mi ovaj završio posao:
Philips Smart televizor 43PUS6554/12

Dve godine kako koristim Sony Bravia KDL-32S5500 (32") sa čijom slikom sam baš zadovoljan, a roditeljima sam po preporuci ovde sa foruma prošle godine uzeo Hisense H39A5100 (38.5"). Nažalost nisam mogao da ih uporedim jer na Sony imam SBB kablovsku, a na selu kod roditelja na Hisense Mts IPTV pa mi se čini da nije baš za poređenje.

Hvala puno!
 
Pozdrav svima,

Dobio sam skoro na poklon H55A6100 TV, ali sam celu temu procitao pre par meseci pa sam pozaboravljao dosta stvari, pa ne zamerite ako pitam nesto sto je vec pomenuto u temi. Svakako sam pokusao da pretrazujem temu, ali nisam za sada nasao odgovore.
Televizor je prikljucen na SBB + CAM modul.

Imam sledeca pitanja tj probleme:

  1. Prevodi na TV kanalima nisu automatski ukljuceni nego je potrebno na svakom kanalu rucno ukljuciti titl. U podesavanjima je postavljen srpski za primarni jezik titla, engleski kao sekundarni, mada sam probao i sve da stavim na srpski ali ni to ne pomaze. Da li neko ima resenje?
  2. Plex koji dolazi preinstaliran na televizoru koristim za gledanje filmova i serija sa kompa na kom je instaliran Plex stalno zabada pri gledanju tj pojave se tri tackice kao da baferuje video, tada ga obicno pauziram na par sekundi pa nastavim dalje, pa onda opet posle nekog vremena pauza pa nastavim dalje i tako u nedogled. Mislio sam da je problem WiFi konekcija jer je etar jako zagusen i SBBov modem je djubre sto se WiFi-a tice pa sam ga nakacio na LAN, ali se isto desava, mozda cak i cesce nego na WiFi konekciji. Da li je jos neko imao ovakvih problema?
  3. Zbog gore pomenutog problema sam film zajedno sa titlom, koji je istog naziva, prebacio na USB i pokusao da pustim na TVu. Video krene da se reprodukuje, ja upalim titl i svaka linija titla se prikaze ali bukvalno na 1s i onda nestane sa ekrana. Jel neko ima iskustva sa ovim?
  4. Kada sam povezao TV na LAN prestala je da mi radi Hisense remote now aplikacija i Youtube stream na TV, u YT aplikaciji uopste nije prisutno stream dugme kada je TV povezan preko LANa. Da li je ovo normalna pojava?

Da li postoji neka alternativa za streaming video materijala na TV osim Plexa koji je vec spomenut?
Takodje neka preporuka sto se tice aplikacija koje se mogu instalirati na TV a koje bi bile korisne ili koje neko vec koristi bi bila zanimljiva kako bi se iskoristio pun potencijal televizora.

Trenutna verzija softvera na TVu je V01.00a.J0624, ovu verziju ne vidim na Ceskom sajtu koji je kolega vec postavio i ako dobro razumem naming convention ovo je FW od 24. Juna 2019 a na pomenutom sajtu ta verzija ne postoji vec J0603, J0809 i poslednja J1211 iz decembra. Da li je pametno odraditi upgrade i ako je vec poznata neka verzija koja ima probleme da je izbegavam?

Hvala unapred, i izvinite ako sam postavio pitanje na koje je vec 1000 puta odgovoreno :wave:
 
Poslednja izmena:
Jedina opcija ti je da pokusas sa update firmwera, neces sigurno nista izgubiti, 6100 je entry model sa porilicno slabasnim hardwerom 2 core! Na sajtu displayspecifications pise da podrzava 5ghz mrezu, pa probaj!
Ja bih na tvom mestu isao na neki jeftin anroid box!
 
[*] Prevodi na TV kanalima nisu automatski ukljuceni nego je potrebno na svakom kanalu rucno ukljuciti titl. U podesavanjima je postavljen srpski za primarni jezik titla, engleski kao sekundarni, mada sam probao i sve da stavim na srpski ali ni to ne pomaze. Da li neko ima resenje?
Sve vreme bio sam ubeđen da mi prevod neko gasi [emoji23]

Znači to je još jedna hisense bubica


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Jedina opcija ti je da pokusas sa update firmwera, neces sigurno nista izgubiti, 6100 je entry model sa porilicno slabasnim hardwerom 2 core! Na sajtu displayspecifications pise da podrzava 5ghz mrezu, pa probaj!
Ja bih na tvom mestu isao na neki jeftin anroid box!
Pokušao update FWa sa sajta koji je postavio kolega pre nekoliko stranica, ali mi TV kaže da nije našao ništa na USBu.
Prebacio sam na root USBa I zip fajl i folder sa otpakovanim bin fajlom i sam bin fajl, ali kad pokušam upgrade TV kaže da ne vidi FW fajl.
Flash je od 2GB formatiran u FAT32 i MBR kao što kaže u nekom korisničkom uputstvu koje sam iskopao na netu.
Da li ima neka caka što se tiče upgradea FW sa USBa pa ja nešto pogrešno radim?

Izgleda da će morati da radi neki Android box ili RPi sa Kodijem jer izgleda da ovako nema vajde.

TV stvarno ima super sliku, ali taj sw kvari celokupni utisak. Valjda je dobro da bar postoji rešenje...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kome treba, sve najnovije firmware-a za sve modele Hisense televizora možete da nađete na sledećoj adresi:

http://hisenseczech.myqnapcloud.com:8082/share.cgi?ssid=0MmKZDg

Šifra za pristup je: Hisense1234

Sve sa navedene adrese instalirate na sopstvenu odgovornost. :D

Na ovoj stranici se nalazi nekoliko update-a za moj televizor B5600 koji su noviji od verzije J0322 koja je instalirana na njemu. Zanima me da li su ovo javne verzije, posto mi je cudno da nisam dobio ove nove verzije? Od cega to zavisi?
 
Ko ce ga znati.
Ja sam instalirao poslednju verziju sa te stranice i radi normalno.
Nema nekih razlika u odnosu na staru.
Jedino mozda novije verzije aplikacija ali i tu samo kozmeticke promene.
 
Nije mi jasno zasto ne pokusas update preko mreze, vidaa 2.5 bi sama trebala da nadje update, da ga skine i da ga instalira!Prvo probaj da promenis region i jezik na na primer UK!

https://www.youtube.com/watch?v=CntEHnmLY7E

Pokusao sam preko mreze, ali mi kaze da nema novih update-a, menjao sam regione, bukvalno sam krenuo redom Nemacka, Austrija, Francuska, Spanija niigde nista nije nasao novije. Da li je potrebno da se ugasi i upali TV kada se promeni region? Ja sam proveravao update odmah nakon promene regiona u meniju.

Ko ce ga znati.
Ja sam instalirao poslednju verziju sa te stranice i radi normalno.
Nema nekih razlika u odnosu na staru.
Jedino mozda novije verzije aplikacija ali i tu samo kozmeticke promene.

Molim te za instrukcije kako si uradio upgrade firmware-a, posto ja nisam uspeo. Pisao sam u prethodnom postu o tome.

Takodje izgleda da mi sada Plex kroz LAN mrezu radi bez zastajkivanja, da li je do LAN konekcije ili sto pustam sa Linuxa umesto sa Windowsa nemam pojma :D
 
Vidiš isto kod mene. Ne vidi update preko mreže, bez obzira na region, sa fleša ne vidi raspakovan fajl, prebacim isti na ext hdd, prođe apdejt bez problema. Flaš file system je fat32, hdd mislim exFat ili ntfs.
40B5600 model

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Možda grešim, mislim da je bio zip fajl, ima tome. Kako god, razumeli smo se

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Meni nikako nije jasna rwzlik izmedju b7100 i b7500 modela. Osim nedostatka wifi direkt i bluetooth šta je toliko bitno da opravda znacajnu razliku u ceni?
 
Nazad
Vrh Dno