Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,509
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Ima toga kod svih, ali tako učestalo kao kod Dovahpig nema. Izvadis iz struje jednom i teraj...Meni je npr kad sam ga kupio pre godinu dana prvih meseca dva, znao po par puta u mesecu da zabaguje. Od nove godine npr pa do leta sad, to je par meseci, i ništa a evo sad od skora 2 puta mi se desilo. Ali nikako da provalim sta mu smeta, da se greje greje se, ali otkud onda tolike puze kad radi ok, pa onda opet malo zabaguje.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Nešto razmišljam da patentiram novu disciplinu koji bih nazvao "čupači kablova". Prava bih prodao bolnicama za mentalno zdravlje, a služila bi za lečenje i disiplinu pacijenata :D
 
Vidim da je kod G.......a trenutno akcija za 43A5100 i 43A5600. Vrlo je mala razlika u ceni.
Imam dilemu u vezi sa 5600 jer vidim da ljudi imaju probleme sa Hisense smart TV-ima - ne znam da li i na 5600 ima tih problema koji se resavaju cupanjem kalblova.
A iskreno meni taj smart trenutno nije toliko ni bitan je ne moze da se instalira ni Kodi ni EON - odnosno cini mi se da nista od tih smart funkcija ne bih ni koristio. Ako neko moze da mi navede neku od smart funkcija koju koristi (a da nije Youtube ili Netflix) bio bih mu zahvalan - jer iskreno ne znam sta od korisnih smart funkcija ima na VIDAA sistemu - mozda se ipak "zapalim" i kupim smart :)
Da li je moze neko od vlasnika 43A5100 moze da mi kaze nekih znacajnijih problema - i generalno kako su zadovoljni?
Nadam se da ce mi neko pomoci u vezi sa ovom dilemom (5100 ili 5600) da napomenem najbitnije mi je da je na TV-u korektna slika i da je TV pouzdan, (nedopustivo mi je da TV zablokira).
 
Ako je nedopustivo da zablokira onda preskoci. Ocigledno da se desava ponekad.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Ta A5600 serija televizora nije nešto, ako se ne varam imaju dual core procesore i smart funkcije dosta loše rade. Ako se već ide na jeftinija hisense smart rešenja bolje B serija. Što se tiče konkretnog pitanja, ima yt, netflix, amazon, deezer, ssiptv (znači može da se gleda iptv), cast, i to je otprilike to.
 
Ja gledam vremensku prognozu :)
 
Hvala na odgovorima. :) Ispada da mi je smart primamvljiv samo zbog tog casta. Ali nisam siguran da li zbog casta da rizikujem sa zakucavanjima sistema, Razlika u ceni je samo 900 din u korist 43A5100 tako da jos uvek prelamam izmedju njega i 43A5600. Po specifikaciji vidim da je u 5600 ugradjen procesor sa 4 jezgra a ne 2, ili je greska u specifikaciji.
Da li ima i koliko cesto FW updateova za 5600, da li resavaju neki od krupnijih problema?
 
Greška, nisi ispratio temu od početka. A6500 ima qc, A5600 ima dc, Rusi su ih provalili, ima negde u temi i link.
 
Ako neko moze da mi navede neku od smart funkcija koju koristi (a da nije Youtube ili Netflix) bio bih mu zahvalan - jer iskreno ne znam sta od korisnih smart funkcija ima na VIDAA sistemu - mozda se ipak "zapalim" i kupim smart
Ja koristim Dance Television, Red Bull, NASA i TED aplikacije na vidaau.
Moj model je H40B5600 i ni jednom se nije desilo da se zaglavio.
Smart gledaj jer se u njih stavljaju bolji displeji.
 
Izasao novi fw za B7500, sa 0722 skace na 0922. Dve verzije gore. Ima dosta ispravki , nadam se da su resili blokiranje tva

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ne znam da li se ranije spominjalo, ali da li mozda neko zna da li ce H9F biti i za nase trziste (ili barem za HU) ili ce nas preskociti kao i H8F?
 
Bas cu da pisem hisense-u da pitam.. Bas me kopka sad. Trebace mi tv u narednih pola godine, i koliko vidim U7B je jedino oko 1000e a da vredi...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
uopšte neće biti na ovom tržištu (Evropa) modela za američko (H8F, H8E). već je rečeno više puta u ovoj temi kao i to da ne znamo koji evropski modeli su im pandami. podsetiću i da označavanja modela nisu ista za sva tržišta (u prvoj poruci je dat primer za označavanje prošlogodišnjih modela za evropsko tržište. ovogodišnji su B umesto A + B7xxx nasleđuje A6xxx)
 
Poslednja izmena:
Izasao novi fw za B7500, sa 0722 skace na 0922. Dve verzije gore. Ima dosta ispravki , nadam se da su resili blokiranje tva

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Da li su rešili ? Šta je novo ? Na koju zemlju radiš Update (Francusku)? Da li radiš preko fleša ili preko TV a ?
 
Ne znam da li su i sta resili, nisam imao blokiranje od onda. Stoji na Srbiji sve regularno, autoupdate je u pitanju. Sam ponudi, skine i auzirira. Nema jebavanja sa flesevima

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Pozdrav ljudi.
Na ivici sam da kupim H43A5600 ali ne mogu da nađem nigde info da li rade bežični miš i tastatura sa njim.
Bilo bi nezgodno da ne radi
 
Ja nakon 1 godinu i malo jače, da sumiram utiske u vezi 49N5700
- opšti utisak, tv je za taj novac pristojan, sa manama ali ipak vrijedi tadašnjih 48.000.
- daljinski koji je inače odličan, on/off dugme ne radi, ili radi sa dosta ali treba pritiska, u servisu traže da donesemo i TV i daljinski da bi utvrdili da je do daljinskog (!)
- kad je povezan sa PCem, Win 10, ako PC ode u sleep, TV nepovratno gubi vezu sa njim (možda je do drivera na kompu);
- bežična tastaura ne radi sa youtube aplikacijom, tako da se youtube pretraga mora raditi preko daljinskog
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno