Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,513
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Jeste i više puta sam rekao da je taj grafikon čista *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ština.
Po njemu i sa 100" treba sedeti na 2m, ali zato ako imate 20" stari crt njega možete gledati sa uživanjem i na 6m [emoji28]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Grafikon je potpuno tačan i ispravan. Ja kad gledam nešto u 4k rezoluciji na svom 50" tv-u, moram da sednem na metar-metar i po. Sve dalje od toga kvari doživljaj. Za manje rezolucije može i sa veće razdaljine.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Па мора близу за оне који гледају пикселе а ко хоће садржај програма, може одакле хоће. Шта се ради када се у некој просторији заузму сва места на 2м од телевизора? Остали не гледају или се за сваку просторију купи по теве да би сви гледали са 2м? Како у биоскопима неки седе у првом реду, неки у средини а неки богами и у последњем реду?
Када стигну 8к и више, гледаће се са 20цм?
 
da se vratimo na temu: Hisense televizori
za udaljenost u odnosu na rezoluciju i dijagonalu otvoriti posebnu temu u odgovarajućem delu foruma, ako ista već nije otvorena.

H50A6500:
- nije loše da se makar prelista uputstvo :D onaj džojstik u donjem levom delu se može koristiti i za menjanje kanala i pojačavanje/smanjivanje zvuka a ne samo za izbor ulaza i isključivanje/uključivanje
- poput ostalih modela sortira kanale po nazivu
- radi sa D3cam karticom (SBB), uključujući i 4K kanale. nisam probao premotavanje (timeshift) jer nemam nijedan slobodan flash za takvu namenu. a i ne znam koliki je max podržani kapacitet fleša
 
Poslednja izmena:
Ogromna mana mi je što je ne mogu da uključim game mode na TV izvoru, na h50a6500. Sve ostalo je više nego korektno za pare koje sam ga platio.
 
Mislio sam da kad gledam DTV ne mogu da ugasim game mode, što me baš smara. Za sport ne smeta, ali ne mogu da gledam filmove, sve izgleda kao 60fps.
 
Kupio sam H43A5600 zelim da registrujem za 5 godine garancije ali nigde nema da pise serijski broj SN?Pozadi na tv-u pise samo model tv.Ima na kutiji ispod barcoda ali nisam siguran da li je to taj broj.
 
Cesto se spominje da je preporucljivo smanjiti pozadinsko osvetljenje, pa me zanima kako da dodjem do te opcije na 43A5100 modelu, posto pretpostavljam da to nije standardno osvetljenje koje se smanjuje u meniju?
 
Trebalo bi da imas u podešavanjima slike Pozadinsko Osvetljene, ja mom h39a5600 ima. Nisam kući trenutno, pa ne mogu da vidim gde tačno.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Podešavanja>Slika>Podešavanje režima slike>Pozadinsko, i onda prebacujes pritiskom dole gore Kontrola dinamičkog pozadinsog osvetljenja i Pozadinsko osvetljene

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Nema?

jl312g.jpg
 
@ale

Ovo je totalno drugačiji interfejs. Jel to neka nova verzija? Ili se stvarno smart i non smart toliko razlikuju.
Osvetljenost (Brightness) , trebalo bi da imas Pozadinsko Osvetljene (Backlight), ako se ne varam, da bi regulisao jačinu led dioda.

Vidim pojavio se konkurent Hisensu.. TCL 40", samo što je android. Cena je cini mi se identična 35-36k.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li se jos nekome desava da se gube favorit liste? h43a5600 model je u pitanju i ostane mi ono srce pored kanala kao da je u favoritima i dalje a fav folderi prazni!!! Mnogo sam vremena izgubio dok sam to sredjivao i ne zelim opet da radim ako ce to da se desi! Da li to mozda Supernova promeni raspored kanala pa zato brljavi?
 
Najgore je što kad hocu da ubacim ponovo kanal u favorite, kaže da je već tamo, a lista prazna! A da li kad se sačuva na usb lista kanala tu budu i favoriti? Da probam da bekapujem!
 
Da li ima neki model sa ambijentalnim senzorom da automatski podesava osvetljenje ekrana?
 
Najgore je što kad hocu da ubacim ponovo kanal u favorite, kaže da je već tamo, a lista prazna! A da li kad se sačuva na usb lista kanala tu budu i favoriti? Da probam da bekapujem!

Ja sve prebacim na USB i sredim na kompu (i favorit liste), pa onda vratim nazad. TV je H49N5700. Nisam imao problema sa nestajanjem kanala u favorit listama. Ja sam na SBB-u i koristim CAM modul.

Znam da ima neka opcija da TV sam ažurira kanale i da ako provajder promeni frekvenciju kanala, da onda može da nestane kanal.
 
Jos uvek nema pravog testa H9F, ali bi mogao da bude sasvim dobar izbor ako cena bude ~1000 eur. Da li ce ga biti kod nas?

 
ne. za ovaj deo sveta su druge oznake (kao za prošlu godinu, samo što je B umesto A).
 
Nazad
Vrh Dno