Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,462
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Apsolutno, pa ja sam ga prvi kupio i apsolutno ga preporučujem za te novce (tj. uz tv)
A kao što rekoh, ima specifikacija na sajtu pa i dimenzije: 85 cm visina i 15x15cm (širina, dubina) - dakle prilično je veliki. Postolje takođe nije odvojivo! Svakako nije za horizontalno postavljanje... btw ja sam i rekao (bar sam hteo reći:D) da je zvuk bolji nego na tv-u (pogotovo bas), ali meni su zvučnici na tv-u sasvim ok (a uzevši u obzir da uglavnom puštam sadržaj sa pc-ja tek mi ne treba zvučnik). Dakle ne koristim ga, ali sam ga probao (bio direkt ispod tv-a) i sasvim je ok. Hoću reći sa 4m rastojanja stvarno nisam primetio neku razliku u pogledu stereo zvuka u odnosu na tv.
Evo ovako da formulišem: zvuk je malo bolji, ali je zato zvučnik mnogo veliki pa u odnosu na veličinu zvučnika... diskutabilno je da li ga postaviti.
Ja na kompu imam logitech z533 to je 2.1 sistem i ovaj zvučnik ne može ni blizu da priđe, i to ne mislim na stereo... doduše nije to za porediti, osim možda po ceni, jer ovaj energy tower u gore spomenutoj firmi košta skoro kao i z533. Tako da kao što kažeš, ako se već kupuje tv, kupiti ga sa zvučnikom pa ga posle prodati:)
 
A reci mi koliko je stabilan taj zvučnik?
Da li bi tv mogao da se montira na njega, u smislu DIY rešenje, napravi se adekvatna "ruka", dole zašrafi u zvučnik, gore vesa mount, koliko bi to bilo stabilno!
Taman da se ne buši zid pošto je taj zid gde sam ja predvideo TV montažna verzija (gips ploče i šta već ide unutra) pa mi ne deljuje previše sigurno kačiti tv na gips ploču!
Kontam da ni ono TV na zvučnik rešenje nije ništa sigurnije ali je mobilnije :D
Tv tipa 45"-50"
 
Stabilan je za sebe, ali za tv na njemu, to nikako! Prethodni tv mi je bio na sopstvenom postolju (jedna sipka na sredini), mogao se okretati ali nije delovalo stabilno cak ni na fabrickom postolju (40"). A da ga stavis na zvucnik koji je 85cm visok sa osnovom 15x15cm, apsolutno ne preporucujem, cak ni 32" a kamoli veci! Nije da ne bi stajalo, ali rizik od pada bi bio prevelik... Mozda kad bi ga uglavio u cosak, pa da ga zidovi pridrzavaju sa obe strane...
A da uzmes onaj zglobni drzac pa montiras na plafon...
Ne znam, ali ja ne bi rizikovao...

Kad pomenuh prethodni tv, postolje te njegove sipke je bilo vecih dimenzija od 15x15, a visoko mozda 10cm pa se klatilo samo tako (doduse sama sipka je bila tanka). Ma prevrnulo bi se i bez vetra:D
 
Poslednja izmena:
Predpostavio sam ali sam se ipak nadao :d
Nosač sa plafona tek ne bi bio praktičan jer ima duplo više prostora od plafona do tva nego od poda.
Nešto će se već smisliti, za početak može da stoji i na sopstvenim nogicama.
 
Uzeo sam 5100 sa zvucnikom u nameri da zvucnik prodam, ali su me deca nagovorila da ga probamo i eto, ostao je, svideo nam se. Kad sam pazario nije bila varijanta da se dobija mobilni. Za eventualnu prodaju bolje je uzeti telefon, ne verujem da postoji neka velika potraznja za ovakvim zvucnikom.
 
:lupko:
 
Za te pare sa poklonom je odlična kupovina.5god garncije, model je nov 2019 god. I trebalo bi da je sve uredu ako uporedimo sa modelima a5600 za prošlu godinu.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Jel to neki naslednik 65 B6500?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pa nije naslednik osim sto je iste dijagonale.
Ovo bi trebalo da je ULED model
 
Ako sam dobro skontao, U8B će biti najbolji, U7B slabiji i B7500 još slabija serija?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ali svakako gradacija ide onako kako sam napisao?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
moguće da je tako. mene zbunjuje B7500 pa U7B. pretpostavljam da je B7500 naslednik A6500 koji je nasledio N5700.
 
Pa ni meni nije jasno baš. Čeka se neka recenzija tih televizora.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Troumim se izmedju

Heisense H50B7500 - nov model, manja dijagonala

Heisense H55A6100 - povoljna cena ali "stariji" model

H55A6500 - bolji procesor, noviji model ali skuplji

ako moze neka pomoc, sta bi mi preporucili….
 
Kada će doći veće dijagonale pitam se.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
50" 4K da. ovaj grafik je kačen više puta u drugim temama

DfRkuV1X4AA2PqD.jpeg
 
Nazad
Vrh Dno