Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,513
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Ja sam u Intesi.
Znaci, ne obicna platna, vec bas debitna?
Ma ta bre, što daju uz tekući račun. Visa Inspire. Što koristiš za dizanje plate na bankomatu. Samo ih podseti da imaju ugovor sa Intesom vezano za popust pri plaćanju tom karticom. Znaju zaposleni u Gigatronu nekad da se prave na budalu!

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ja nesto gledam H50U7B, za 54 hiljade.
Niko koga znam nema Hisence, svi nesto pricaju ne bih ja to, ne zna se ko je, itd.

Ja se dvoumih između njega i TCL 50C715. Na kraju uzeh TCL, al verujem da je i H50U7B dobar izbor (kod mene je softver presudio). Najbolju cenu videh kod jakovsistem-a - 51.141 rsd (ta se cena vidi tek kad napraviš nalog kod njih i uloguješ se, ne znam iz kog razloga su tako napravili...).
 
Par prodavaca sa KP ima u ponudi Hisense 55U7QF (u prodavnicama za sada nema ove dijagonale).
Da li je neko kupovao TV preko KP, kakvi su utisci? (sigurnost kupovine, ostvarivanje garancije, mogućnost doplate za petogodišnju garanciju)

Takođe - da li postoji neka informacija o očekivanoj cijeni za 55U7QF kada dođe u prodavnice?

Šta mislite - da li je ova razlika u cijeni (53.000 naspram oko 65.000) opravdana, ako poredim H55A7500F i H55U7QF (cijena sa KP)?

Hvala na mišljenjima.
 
Poslednja izmena:
Hvala na napomeni - to ne ide u prilog ovoj nabavci preko KP. Takođe, garancija bi se ostvarivala preko prodavca (ako se nešto dogodi - on bi reklamirao, slao preko itd...)
@djuro13 Samo da znaš da kupovinom na KP nećeš moći da ostvariš pravo na 5 godina garancije

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Juče sam u radnji sa logom roze boje pogledao 55A7500F i 50U7QF (ispred mene su otpakovali jedan QF i upalili ga i izložili).
50U7QF prelijepo izgleda u svom demo modu, sve prikazano je skoro uporedivo sa OLED ekranima (što se tiče crne, živosti boja, osvijetljenja itd...).
U radnji nisu imali opciju da ga prikače na net da pogledam bilo šta osim tog "Store Mode" (koji je svakako napucan na max što se tiče osvjetljenja, kontrasta itd...)
Da nisam imao prilike da vidim 50U7QF vjerovatno bi mi 55A7500F bio sigurna opcija izbora za kupovinu - ovako sam i dalje u nedoumici...

Pitanje - zašto je broj local dimming zones neproporcionalan između raznih dijagonala istog modela? npr. za U7QF navode da su dijagonale i zone ovakve:
50" - 32
55" - 72
65" - 96
Da li to znači da je model od 50" inferiorniji u odnosu na veća dva televizora? (stoje testovi u kojima navode da broj dimming zones treba da bude "barem 50").
Sa čim ovo ima veze?

Takođe - kolika je mogućnost da su 50" paneli inferiorniji u odnosu na veće panele istog Hisense modela? (kako je nekada bilo za recimo Samsung od 49" itd.)
Hvala na pomoći.


Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Do juce fw na 50a7500f je bio 530,jutros se pojavilo azuriranje na 901.Odradio automatski.Nikakve razlike ne vidim,Eon nema u Vidaa store ili ne znam kako naci?Neki savet?
Hvala

Ja sam jutros probao da azuriram na 55A7500F, nije ponudio verziju 901. A svakako brine da nema EON-a kod tebe na azuriranoj verziji. Zna li neko zasto, ako je vec region podesen na Srbija?
 
Ja sam jutros probao da azuriram na 55A7500F, nije ponudio verziju 901. A svakako brine da nema EON-a kod tebe na azuriranoj verziji. Zna li neko zasto, ako je vec region podesen na Srbija?
Ja sam azurirao 55A7500F na 901 i imam EON... Skini fajl sa francuskog sajta, raspakuj ga i samo stavi na flash bez foldera i pokreni azuriranje sa usb-a. Moras da vodis racuna da ti flash bude formatiran na FAT. Ako ti treba pomoc, pisi na PP

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Kad procitam ovako nesto osecam se kao potpuni slepac hahah, ako bi neko hteo da malo objasni sta zasto i kako dajte predlog za podesavanja slike na 50A7500F televizoru a verovatno moze pomoci i drugima slicnima sa tim panelom, jedino sto ja diram u podsavanjima slike je da prebacim na bioskop kad gledam film i na sport kad gledam fudbal :D

Prvo da a se razumemo, nisam nikakav expert, samo kažem kako doživljavam, imam neke kriterijume i u odnosu na to merim.

Drugo grešiš druže, slino grešiš, to je blagoslov :D. Ako već ne praviš razliku, nemoj da čačkaš mečku, izabereš jedan od tih ponudjenih i udri, šta će ti problemi koje ja imam, večito nezadovoljan slikom, stalno tražiš manu, umesto da uživaš u sadržaju, veruj mi ne treba ti ta muka :D

Što se samih podešavanja tiče, veoma je subjektivno kao što reče kolega Razor, a takođe zavisi i od sadržaja, nije isto da li je film, sport, ili dokumentarac, da li je mračno ili puno boje, pa kvalitet snimka.... zato stalno čačkam podešavanja, devojka će da dobije tikove kad uzmem daljinac :D.
Ono što ne znam je kako slika treba zaista da izgleda, tj šta je reper, pa da možeš da uporediš, već se namešta po subjektivnom kriterijumu.
Namestiti sliku da bude kako treba je "kvaka 22", čista crna (barovi ispod i iznad filma) treba da budu što bliže crnoj, a da pritom ne ubiješ detalje koji su u mraku(senci), da ostatak slike bude živ, a ne mračan, a opet da vam neki izvor svetlnosti u kadru (npr prozor) ne pojede ostatak slike(toliko je jak, da se detalji na ostatku slike ne vide).
... rekoh, muke ....


Juče sam u radnji sa logom roze boje pogledao 55A7500F i 50U7QF (ispred mene su otpakovali jedan QF i upalili ga i izložili).
50U7QF prelijepo izgleda u svom demo modu, sve prikazano je skoro uporedivo sa OLED ekranima (što se tiče crne, živosti boja, osvijetljenja itd...).

Koliko je tebi druže dobro kad možeš da porediš U7QF sa Oledom, prosto sam ljubomoran :D , za 100k uzmeš 65" "Oleda" i sreća sreća radost uživancija
 
Poslednja izmena:
Da li postoji neka opcija da se na Hisense OS VIDAA 4.0 gleda HBO Go (sa urednim nalogom, naravno)?

Znam da aplikacija još uvijek ne postoji - da li je moguće uraditi neki sidework ili gledati HBO iz browsera?
Da li neko ima takvih iskustava?

Hvala.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Treba mi pomoc za kupovinu. Vidim da vrlo malo spominjete Hisense 58a7100f vise 7500. 7100f sam nasao jako povoljno(48.000) sa 5 god garancije,ok vida 3.0 od marta vida 4.0 i sa njim eon. VA zadovoljavajuci,lep dizajn malo losiji kontrast nista znacajno sem za zahtevnije korisnike. Pored njega u mogucnosti sam da uzmem Philips 58PUS7555/12 takodje sa 2+3god garancije i sjajnim va panelom,losijim os mali broj aplikacija i nemogucnost instaliranja eon app. I treca opcija LG55un74003lb sa IPS panelom(poznato da imaju losiji kontrast od va ali sa boljim uglovima gledanja)sa odlicnim web os i mnostvom aplikacija,magic remote itd,ali sa 2 god garancije i manjom dijagonalom i razlikom u ceni u odnosu na hisense nekih 60-tak evra.
Zanima me sta bi vi odabrali i meni preporucili i zbog cega? hvala unapred poz svima
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Tacno,trilema. Izbacice me zena iz kuce tri dana gledam samo televizore,sto vise gledam sve vise sam neodlucan :) Hvala na preporuci,ali tv je 55.000 i neki dobar box ode na 60.000 za taj novac mislim da ima boljih opcija :/
 
Nije bilo na sajtu ni kad sam ja uzimao, na KP sam našao ponudu, pa sam ih zvao.
Tako da ih nazovi sutra
Ne bih se zezao sa KP. Malo mi je to sumnjivo što na sajtu uopšte nemaju Hisense. Tv ima za 63k da se nađe gde hoćeš tako da je to suviše mala razlika da bih se zajebavao. Poručim u BC, Comtrade ili Tehnomediji i isporuka je besplatna a ovi još traže i poštarina da se plati.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Imicom postoji 100godina, na dusanovcu je maloprodaja, platio sam ebankingom na račun firme, dobio fiskalni, rekoh registrovao sam 5god garanciju (nepo sistem je uvoznik). A ako je i dalje 60k to je 3k razlike, mozes da platis postarinu i da ti ostane kusur.

Da li ste uspeli da se rešite reklama na Youtube? ne može da si živi od njih, probao sam preko DNS-a ali nisam uspeo
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno