Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,524
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
pojavila se na display specifications 4 ovogodišnja modela za ovaj deo sveta: 2 32-jke i 2 40-ice, svi ispod 4K rezolucije
 
Poslednja izmena:
Pa ima ona opcija da se cekira prilikom skeniranja da ti složi kanale po rasporedu provajdera.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Sve sam zivo pretrazio i nisam nasao to,bio bih ti zahvalan ako bi me uputio gde se nalazi? Verzija mi je I0525...
 
Pozdrav svima, da li neko zna gde se tačno nalaze serijski broj i product code na TV-u koji su neophodni za registraciju produžene garancije? Na nalepnicama na samom TV-u i kutiji ima više "kodova" tj. kombinacija brojeva i slova ali ni za jedan ne piše konkretno serial number, product code ili slično. Ispod bar koda ima dve kombinacije od 13 i 10 karaktera, verujem da je to to, ali bih bio zahvalan ako je neko registrovao TV putem sajta da mi pojasni. Hvala
 
Pa da, mi imamo isti softver....
 
Ko će pohvatati sada ove oznake? :D H8F od ovih bi trebao da bude najbolji, jel tako!?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
H8F je za Severnu Ameriku. HxBy su za ovaj deo sveta (Evropa) (x - dijagonala, y - serija)
 
A koja serija je pandan toj sto ce biti u Americi?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Znači B7500 serija. Ja čekam tu novu seriju da vidim, pa da padne 55 neki ili možda 65.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
kako ta serija kad nije pandam H8F? nema FALD, ima slabije osvetljenje, razlika i u HDMI portovima, itd. ne bi me čudilo da je B7500 naslednik A6500.
 
Nisam ni izvalio. H8F me zanima, tj pandan tome. A ako ne bude bilo kod nas, baš je jadno.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Onome kome ne radi daljinski, kao meni, kome je otkazala tipka za on /off, treba da u servis nosi i daljinski i TV!
Tako mi rekoše juče u Nepo sistems. Rok za utvrđivanje kvara 8 dana.
 
Onome kome ne radi daljinski, kao meni, kome je otkazala tipka za on /off, treba da u servis nosi i daljinski i TV!
Tako mi rekoše juče u Nepo sistems. Rok za utvrđivanje kvara 8 dana.
Hahaha, pa svaka im čast :D Jel to radi još neki proizvođač, nisam do sad imao iskustva da nekom crkne daljinski u garanciji?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Kako su ti to objasnili, majke ti? Msm, IR daljinac ima lampicu na vrhu koja svetli kada se pritisne dugme, tj kada se emituje signal. Možeš isto proveriti komunikaciju i preko mobilnog koji ima IR, sa nekim od programa. Ja ni ne koristim daljinske već preko MI remota kontrolišem. Nositi tv ako je očigledno do daljinca je veoma neozbiljno zahtevati od nekog, da ne kažem zaj3b4ncija.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
na https://www.hisense.es su se pojavili neki od ovogodišnjih modela za Evropu. tu su i ULED modeli, za sada najjači H65U8B (ne znam je li pandam za H8F). OLED (ovo je prva godina za OLED) je H55O8B. koliko vidim, nema nijednog Androida
 
Moralo bi i u EU da imaju televizori koji je pandan H8F, ne bi drugačije imalo smisla.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
H8F peak brightness 700, U8B brightness 450
ne zna se peak za U8B
 
@Kal-El, koliko sam skontao, peak dođe kratkotrajni max, ili maximalni max koji bljesne. ako ne piše peak, onda dugotrajni max.
 
Otvorih novu temu za moj problem ali me uputiše na ovu...
Dakle, kupio sam H43A5100 i kad sam ga priključio na stb ("Horizont", Supernova - bivši Vektor) izbacuje mi "HDCP Greška".
Jel neko imao ovakav problem kod nekog operatera?
 
Da vidimo šta će ponuditi... 5god garancije što se vidi, i to je super.
2283a509f1d4e07d9234f00b07daccc5.jpg


Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Meni je onaj 58 bio dobra kupovina za tu dijagonalu. Sada čekam da vidim kakvi će biti ovi novi modeli.

@momasb, slični su koliko vidim. Koja je suštinska razlika?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno