Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,464
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Ako vec ne mozes da se protegnes do 80k za ovogodisnji U8B, koji nudi 1000nit osvetljenje dakle pravi hdr ili konkurentni model iz panasonic-a, onda lepo uzmes h55b7500 i ostavis nesto para u dzepu. Ili cak b7300 model koji je 48k akciji kako kaze covek, odlican deal.
 
Hisense confirms HDR10+, Dolby Vision & Dolby Atmos support for 2020 TVs
https://www.whathifi.com/news/hisen...y-vision-and-dolby-atmos-support-for-2020-tvs (vest za evropske modele. koliko znam, UK modeli su i dalje evropski)

od ove godine su drugačije oznake za modele
ako sam dobro razumeo, sufiks označava godinu, a prefiks A "obične" a U ULED 4K modele. ranije je bilo reči u temi da se ove godine vraća A za 2020. kao i 2018. ali izgleda da nije to već ovo što sam napisao. za ovu godinu sufiks je F.
 
Stigo mi je tv...postavio ga na zid...Pa cu da posle da se zezam oko slike itd

Video sam na brzaka da mora malo stelovanka da dobije na bojo, kontrast..itd

Pa bi vas zamolionda stavite vase postavke za sliku.

Za sad sto sam video na dinamisku mi nekako najbolje izgleda..ali moze da se steluje da bude jos bolje


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I koliko traje to ''resenje'' sa brisanjem kesa? Da li je to jedini bag tog modela ili ih ima jos? Zanima me pouzdanost u radu jer sam cuo za ''kucanja'' odredjenih Hisense modela (koja navodno zahtevaju cupanje iz uticnice) i slicne propuste. Da li je H50U7B generalno dobar i pouzdan TV? Mislim pre svega za starije korisnike, koji bi koristili samo osnovne opcije i mogucnosti povezivanja (uz D3/sbb) ali uz uslov da sve radi provereno dobro i bez bagova.
 
Poslednja izmena:
Imam H55u7b skoro godinu dana i nisam imao bas nikakvih problema, zakacen je na D3 i smart se vrlo retko koristi i to samo youtube

Послато са Mi MIX 3 помоћу Тапатока
 
Evo i kod mene 50U7B,nekih 5 meseci,poprilicno sam zadovoljan,jedina mana mu je sto nije veci :) ipak sam se trebao jos malo ispruziti za 55" U7B model,to bi bila prava mera :) Njegov smart ne koristim,imam MiBox S,slika je po meni jako jako dobra kada se sve fino podesi,kontrasta na pretek,crna boja odlicna,nema probijanja u mraku....odlican tv.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Nisi imao više akcija čupanja iz zida?

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Kad udjem u ove aplikacije i odem na informacije, izbaci mi ovako, a u pitanju je hisense 50b7100...a pokazuje ovako na:

Youtube

9d718189e7863fd787a02f8f111094da.jpg


Ss-iptv

c834a2bf870c56c2596d4187a0505e09.jpg



Proverite kako je kod vasih tv na nekoj od aplikacija, da li je to samo verzija aplikacije ili nesto nije uredu.


Mozda glupo pitanje: moze li se po serijskom broju utvrditi koji je model?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@hsv.stoned, ispunjenje tog uslova kod bilo kog VIDAA U modela ne može niko da garantuje. recimo, ja imam H50A6500 (A6500 je odmah ispod U7A) i za skoro 2 godine sam morao 2, možda 3, puta da čupam iz struje. dešava se i na novijim i boljim i lošijim VIDAA U modelima. na jednom Android modelu se dešava nešto drugo a takođe čudno https://forum.benchmark.rs/showthread.php?428379-Hisense-televizori&p=6064783&viewfull=1#post6064783 mada može biti da je konkretni primerak u kvaru.

Hvala, Realno, to mi se ne svidja ali vidim sinda je napisao da je veoma zadovoljan sa tim modelom i nije navodio takve probleme i bagove..

Sad vidim da je U7B dobro ocenjen, u okviru te cenovne klase, i pored odredjenih mana: https://www.avforums.com/reviews/hisense-u7b-h55u7buk-4k-tv-review.16513

Ako neko smatra da u GT ponudi postoji bolji model nekog drugog proizvodjaca za 60k din neka napise.

Samo se nadam da nece bagovati i zahtevati ta cupanja iz struje, to mi je trulo i za TV od 20k din a kamoli od 60-70k din.
H50B7500 takodje deluje zanimljivo ali mi je logicno da je U7B ipak malo bolji.

@sinda

Dakle, nisi primetio nikakva zaglupljivanja softvera, bagove ili ''kucanja'' koja zahtevaju cupanje iz uticnice? Ako stvarno radi dobro i pouzdano onda da se naruci sto pre.

I da, zanima me kakvi su uglovi gledanja? Znam da je VA panel ali u nekim testovima kazu da su ''losi'', valjda nisu bas toliko losi da kvare utisak pri nekim manjim, normalnim uglovima gledanja.

@Dexxy S2
Meni se jednom desilo. Ako mislis koliko traje proces brisanja kesa...2 sekunde.

Mislio sam da li je to resenje trajno ili se ponovo manifestuje posle x dana/nedelja upotrebe pa je potrebno ponovo ocistiti kes?
 
Poslednja izmena:
@HSV

Za ovih 5 meseci imao sam dva zaglupljivanja,i to kada sam drndao neki sadrzaj sa usb flesa koji je bio utaknut u tv,ali nisam morao cupati iz uticnice (ako se dobro secam). Posle toga je isao uodate sistema,i vise nemam problema. Uglovi gledanja....*mjau**mjau**mjau*,jesu losi,kada se gleda bas bas sa strane,ja sedim direkt ispred,mozda se eventualno nekada pomerim metar levo desno i tu nemam problema.Gledam sa nekih 2.5m udaljenosti.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Hvala, Realno, to mi se ne svidja ali vidim sinda je napisao da je veoma zadovoljan sa tim modelom i nije navodio takve probleme i bagove..

Sad vidim da je U7B dobro ocenjen, u okviru te cenovne klase, i pored odredjenih mana: https://www.avforums.com/reviews/hisense-u7b-h55u7buk-4k-tv-review.16513

Ako neko smatra da u GT ponudi postoji bolji model nekog drugog proizvodjaca za 60k din neka napise.

Samo se nadam da nece bagovati i zahtevati ta cupanja iz struje, to mi je trulo i za TV od 20k din a kamoli od 60-70k din.
H50B7500 takodje deluje zanimljivo ali mi je logicno da je U7B ipak malo bolji.

@sinda

Dakle, nisi primetio nikakva zaglupljivanja softvera, bagove ili ''kucanja'' koja zahtevaju cupanje iz uticnice? Ako stvarno radi dobro i pouzdano onda da se naruci sto pre.

I da, zanima me kakvi su uglovi gledanja? Znam da je VA panel ali u nekim testovima kazu da su ''losi'', valjda nisu bas toliko losi da kvare utisak pri nekim manjim, normalnim uglovima gledanja.

@Dexxy S2


Mislio sam da li je to resenje trajno ili se ponovo manifestuje posle x dana/nedelja upotrebe pa je potrebno ponovo ocistiti kes?
Pogledaj da li ima neki LG u toj cenovnoj klasi, po meni su najbolji za ulozen novac, Hisense je nov na nasem tržištu i odlično se probija i prodaje zasad, e sad ne znam da li je za to uticaj ove garancije od 5 god i cene. Ja ih licno nisam koristio osim sto vidim da se odlicno prodaju, imas Sharp, Panasonic i Philips ali svuda samo 2 god garancije. Generalno mislim da je to najbitnija stavka (dužina garancije) :)

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Meni se za sada kod Hisense sviđaju na primer dve bitne stvari,
prva je da može da se isključi global dimming, kod prethodnog lg to nije moglo, ne znam kako je kod ovih novih, meni je ovo presudno,
a druga stvar je što optički izlaz za zvuk radi non stop, negde sam pročitao da kod LG nekih modela mora da se bira u opcijama i da radi ili samo optički izlaz ili tv zvučnik, opet ne znam kako je kod ovih novijih, ali meni je ovo takođe jako bitno.

Naravno obe ove stvari nisam znao pre kupovine, ispostavilo se srećom da je takav slučaj, poželjno je ako mogu pre kupovine da se isproveravaju ove stvari, kako je kome bitno i ako je moguće naravno.
Meni su na primer ove dve stavke bitnije od boljeg ekrana, i oled ako ima global dimming koji ne može da se isključi meni bi bio užasan.
 
Poslednja izmena:
a druga stvar je što optički izlaz za zvuk radi non stop, negde sam pročitao da kod LG nekih modela mora da se bira u opcijama i da radi ili samo optički izlaz ili tv zvučnik, opet ne znam kako je kod ovih novijih, ali meni je ovo takođe jako bitno.
.
Pogrešno si pročitao ili pogrešno piše.

Ima kod LG dosta opcija oko audio izlaza da se bira ali svakako može istovremeno zvuk na optički.

Kod hisensa ne koristim ali baš ću da pogledam
cd0a2b49188b5d917d524a478ac4ba32.jpg


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam zadovoljan sa u7b ali...

Ne koristim TV kao što većina ljudi koristi tako da je moje mišljenje zasnovano na vlastitom iskustvu koje je limitirano za potencijale pomenutog TV-a.

TV koristim kao monitor, povezan je sa računarom putem HDMI kabla, nikakvih problema nemam, sve funkcioniše odlično.

Nekoliko filmova sam puštao preko fleške, sve odlično šljaka, veliki plus je podešavanje titlova.

Od smart opcija ponekad pustim muziku preko yt-a.

Kvalitetom slike zadovoljan, ovo uzeti sa rezervom, poređenje je sa tv-om starim 10 godina tako da verujem da bih bio zadovoljan sa slikom kod većine savremenih televizora.

TV koristi najviše noću a i sama prostorija je mračna i sijalica se koristi u izuzetnim prilikama [emoji3], crna boja je zaista dobra.

TV se ne gleda pod uglovima tako da ne znam kako se tu pokazao...ako nekoga to interesuje, nije problem da proverim i taj segment.

Zvuk je predobar, tu me je TV prijatno iznenadio.

Nisam imao problema sa zamrzavanjem i ostalim problemima kojima je rešenje "nadvlačenje konopca".

Daljinac je dobar, lepo reaguje na komande, dugmići lepo raspoređeni, lagan.

TV lepo izgleda, završna obrada i materijali su ok, postolje mi se ne dopada i voleo bih da je to drugačije rešeno ali tv je stabilan da ne brinete o tome, ne znam da li TV može da se rotira u postolju.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Kad udjem u ove aplikacije i odem na informacije, izbaci mi ovako, a u pitanju je hisense 50b7100...a pokazuje ovako na:

Youtube

9d718189e7863fd787a02f8f111094da.jpg


Ss-iptv

c834a2bf870c56c2596d4187a0505e09.jpg



Proverite kako je kod vasih tv na nekoj od aplikacija, da li je to samo verzija aplikacije ili nesto nije uredu.


Mozda glupo pitanje: moze li se po serijskom broju utvrditi koji je model?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Da li je ovo neki proverio


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Provericu ja danas na svom U7B cim dodjem s posla pa cu postovati rezz....

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Samo se nadam da nece bagovati i zahtevati ta cupanja iz struje, to mi je trulo i za TV od 20k din a kamoli od 60-70k din.

Ja sam bratu uzeo 50U7B polovinom januara i konkretno kod nas nijednom do sada nije bilo nikakvog bug-a ili čupanja kabla iz struje.
 
Kolko ste vi platili H55U7B kad ste uzimali?



Послато са MI 9 помоћу Тапатока
59.990 na nekoj akciji,par dana pre nove godine.Doduse moj je 50".

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno