Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,462
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Evo podešavanja
8fd39b259690335a9bc96d6935fd3faf.jpg


Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
I još...
6547695591ed18da83dad59db6376796.jpg


Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
 
Da li je neko koristio ssiptv umesto klasične kablovske televizije na TVu i da li se gubi neki komfor u odnosu na kablovsku tipa da ne možeš da menjaš kanale na dugmićima na daljinskom nego moraš da biraš iz liste npr.

Zanima me jer razmišljam da sa SBBa pređem na Orion optiku i neku plaćenu IPTV listu tipa tvviet

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Radi prebacivanje kanala na ch+/-, možeš da pozoveš bilo koji kanal direktno kucanjem broja, možeš da pozoveš listu sa strane i pretražuješ dok ide program. U principu ta osnovna funkcionalnost postoji. Jedino što ja nisam uspeo da ubacim listu lokalno(verovatno može ali nisam uspeo), već sam uploadovao na njihov server. To nije nikakav problem, ali ne mogu one ogromne liste od po više hiljada kanala i više megabajta, postoji neko (razumno) ograničenje, tako da bi verovatno morao malo da skratiš listu ako je baš baš velika.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
@psaras hvala na odgovoru!
Moraću da probam neki trial da vidim da li mi to radi posao, pošto mi ništa ne znači gomila kanala koje ne gledam na kablovskoj.
Da li može da se edituje lista i da se kanali poređaju po svačijem ukusu?
Pretpostavljam da nije moguće koristiti vraćanje unazad sa ssiptv aplikacijom ukoliko provajder to podržava?

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Ja koristim ssiptv dok ne uzmem neki android box... poprilicno mi je nekako ogranicena aplikacija... ne moras trial, ja recimo liste kupujem na aliju, mesec dana kosta 1,85$ ili godisnje 19,50$ sto nije skupo, ima ex-yu cca 400 kanala... i sto je najbitnije lepo radi i kad je losiji net... ne znam dal smem ovde da okacim link kao preporuku... a sto se edita liste tice, mozes napraviti listu favorita i tu upakujes i sortiras kanale kako tebi odgovara...
 
Hvala druže, bukvalno duplo lepše izgleda kablovska (netflix i yt su i po defaultu dobro izgledali), tako da sam izabrao da samo za kablovsku stoji ovo podešavanje.

Poslato sa SLA-L02 pomoću Tapatoka
Negde sam skinuo one test fotografije za podešavanje bele, kontrasta, boje itd pa sam prema tome podesio.

Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
 
pišite pun naziv modela/serije, kako ne bi bilo zabune. ninareflex pita za ovogodišnji 55A7500F https://rs.hisense.com/proizvodi/televizori/uhd-tv/55a7500f/20002880

kao što sam ranije napisao, od ove godine su drugačije oznake za modele, koje mogu da dovedu do zabune (modeli iz 2018. su HxxAyyyy, pri čemu je xx dijagonala a yyyy broj serije koji nije veći od 6500)

p.s. upravo je palo čupanje kabla iz struje. zabagovao se televizor (H50A6500) tokom gledanja televizije (CI+ modul, SBB, FOX crime), nije reagovao ni na daljinski (čak sam mu promenio baterije koje su došle uz njega, neke EVERDURA na kojima je odštampano 2020-02, mislio sam da su crkle) ni na dugme na sebi
 
Poslednja izmena:
Ja ne verujem mnogo Benchmarku kad su u pitanju TV. Previše ih sve hvale. Niti ikad pričaju kako TV procesuira domaći kablovski signal, nikad ne pokažu kako izgledaju titlovi i koja imaju podešavanja.
Mislim da prikaz tačnosti boja i nije baš neki faktor ljudima kod kupovine, možda grešim.
 
Instalirano novo azuriranje sa ceskog sajta za h55u7b mislio sam novi vidaa 4.0 ali nista sve je kao i sto je bilo...

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
@kalehri, pre proglašenja aktuelne pandemije bila je vest da će modeli sa starijom verzijom preći na novu (4) verziju VIDAA U. za Srbiju je u poslednja 2 testa napomenuto da to važi za verziju 3 (verovatno i 3.5, ako se pojavila u međuvremenu)

@Novicki, bilo je, na drugom mestu, ranije priče o testiranju kablovskog signala i slično. nije baš jednostavno sprovesti u praksi, ukratko.
 
na tom modelu nije podržano jer nema MEMC. što se prošlogodišnjih serija tiče, tek od B7500 i to od 50". možda grešim za B7300 ali ne grešim za 50" :)
 
Nazad
Vrh Dno