Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,531
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Možda 43-ka neki vivax + mi box s (na KP) , dodje te na isto. Verujem da je mi box bolji od ovog što je u hisense-u.
 
Cek, cek, cek, mogu od tv-a koji nije smart da napravim smart?? Slabo se razumem u TV, ne gledam ga pa samim tim i ne pratim sta sve moze.

Onda je realno da se uzme neki full hd pa po potrebi da se pretvori u smart.
 
Poslednja izmena:
Ne možeš od tv-a koji nije smart da napraviš smart. Ali ako imaš tv sa hdmi ulazom, možeš da dokupiš android box, i imaćeš gomilu mogućnosti, čak i više nego na nekim smart televizorima, u zavisnosti od toga koliko si spreman da se ispružiš. Prelistaj temu malo, zadnjih ko zna koliko stranica se ponavljaju pitanja sa predlozima.

https://r.tapatalk.com/shareLink?ur...share_tid=291706&share_fid=10983&share_type=t
 
Odlicno, svakako cu uzeti neki sa hdmi-jem.
 
svi su sa HDMI-jem :D al' da se vratimo na temu: Hisense televizori
 
Samo jedno.. da pohvalim zastupnike Hisense-a za Srbiju, na čelu sa gospodinom Damirom.

I posle isteka roka na popust od 30%, ( skoro 2 meseca ), na bilo koji TV iz njihove ponude.. isti mi odobren bez problema. Tako da, iduće nedelje očekujem jedan lepi, novi H55B7500..

Pozdrav za gospodu sa Bench-a i Hisense-a Srbija :wave:
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima,
Planiram da kupim novi televizor od 55" i za oko mi je zapao ovaj model: HISENSE 55" H55B7500 Brilliant Smart LED 4K Ultra HD digital LCD TV
Da li mozete da mi kazete da li vredi uzimati ovaj TV i koja je razlika izmedju Brilliant Smart LED i Smart LED

Hvala na pomoci....
 
Ja imam HISENSE H58A6100 Smart LED 4K Ultra HD digital i jako sam zadovoljan odnosom cena kvalitet
A sad planiram da uzmem jedan manji Hisense 32B6700HA Android treba mi za YT i EON u ordinaciji
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima,
Planiram da kupim novi televizor od 55" i za oko mi je zapao ovaj model: HISENSE 55" H55B7500 Brilliant Smart LED 4K Ultra HD digital LCD TV
Da li mozete da mi kazete da li vredi uzimati ovaj TV i koja je razlika izmedju Brilliant Smart LED i Smart LED

Hvala na pomoci....
Tu je reč samo o marketingu, ne obraćaj pažnju na to "Brilliant".

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Tačan model i podmodel televizora može da se vidi na nalepnici na poleđini televizora. Trenutna verzija instaliranog firmwarea može da se vidi u meniju Support / System information.
 
Tačan model i podmodel televizora može da se vidi na nalepnici na poleđini televizora. Trenutna verzija instaliranog firmwarea može da se vidi u meniju Support / System information.

Poleđina TV-a mi je nedostupna, ali pretpostavljam da se vidi tačan model i na nalepnici sa donje strane TVa blizu IR prijemnika.
 
https://www.bcgroup-online.com/televizori/hisense-40b6700pa-smart-android-full-hd-lcd-59066

Koristi li neko ovaj TV, kakva su iskustva? Najvise naginjem ka njemu, mislim da se isplati dati par hiljada vise za 5 godina garancije, a pritom kontam da je bolji od Vox, Fox, Tesla itd...

@bakara trebalo bi da ima, na sajtu pise da postoji sleep funkcija.
Sinoc sam kumu namestao ovaj model kupljen u toj prodavnici. Ononsto me je prvo iznenadilo je kvalitet zvuka. Nisam to ocekivao iz dva zvucnika od po 7w. Nisam mogao da instaliram Eon smart jer mu je vec instaliran na Lg tvu. Probao sam cast sa telefona iz Eon aplikacije i radi bez problema. Instaliraobsam mu kodi sa sa onim buildom za iptv kanale i radi sasvim ok.Dalje RTS Planeta radi fluidno i on je bas zadovoljan kvalitetom prikaza. E sad,posto on ima neku staru budjavu ptt kds analognu kablovsku namestio sam mu i to. Slika je blagi uzas. Osim sto je losa ,a to je zbog same kablovske a ne tv-a,
Sam od sebe je izbacivao na pocetni android ekran. Recimo menjam kanal ka kablovskoj a on izbaci na home skrin. Nije imao antenu da probamo Dvb t2 pa smo to ostavili za drugi put. Mislim da je to odlican tv za te novce. Android radi lepo,slicno kao na Eon ili Miboxu. Zvuk je bas dobar i slika takodje. I da,ima slip opciju,moze se podesiti vreme gasenja uredjaja.
 
Samo jedno.. da pohvalim zastupnike Hisense-a za Srbiju, na čelu sa gospodinom Damirom.

I posle isteka roka na popust od 30%, ( skoro 2 meseca ), na bilo koji TV iz njihove ponude.. isti mi odobren bez problema. Tako da, iduće nedelje očekujem jedan lepi, novi H55B7500..

Pozdrav za gospodu sa Bench-a i Hisense-a Srbija :wave:
Samo da se pridruži za pohvalu [emoji16]
Sve više nego korektno od strane Damira

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 
Pozdrav svima,
Planiram da kupim novi televizor od 55" i za oko mi je zapao ovaj model: HISENSE 55" H55B7500 Brilliant Smart LED 4K Ultra HD digital LCD TV
Da li mozete da mi kazete da li vredi uzimati ovaj TV i koja je razlika izmedju Brilliant Smart LED i Smart LED

Hvala na pomoci....

Ja posedujem H50B7500 prezadovoljan sam slikom i uopste televizorom, jedino mi je zao sto bar nisam uzeo 55 kao sto ti nameravas.
Briliant smart se moze podvesti pod neke mogucnosti i poboljsanju kod VIDAA 3 operativnog sistema u odnosu na starije modele i modele nizeg cenovnog ranga.
Recimo H50b7100 nema Bluetooth konekciju taj tvoj model ima itd...
 
Tačan model i podmodel televizora može da se vidi na nalepnici na poleđini televizora. Trenutna verzija instaliranog firmwarea može da se vidi u meniju Support / System information.
Hm... poledjina mi je nedostupna, ispod YVa su neli drugi brojevi, a iz sw info ne mogu da saznam model. Neko da pomogne na osnovu slika?
5a45ef744e1b67d86b8e93c206b04e40.jpg
45591ff5229bb08c1bb90b309550ca11.jpg


Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Ne znam otkud, ali ima, moguće jer sam na h50a6500 updateovao fw vrlo brzo po kupovini, ali znam da je bio tu. Tv je kupljen 2018. Na drugom hisenseu imam od početka 100% al' dobro taj je noviji.
 
sećam se da je Deezer oduvek tu (H50A6500 kupljen u julu '18.)
 
Nazad
Vrh Dno