Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,526
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Mislim da u moru brendova,ovaj Hisense se i nije lose pokazao...Posto se sa sat.tv i opremom jako dugo bavim govorim vam iz pozicije montazera sat opreme i strasnog ljubitelja slike...4K slika sa satelita na Hisense S2tjuneru je iznenadjujuce odlican i lako se instaliraju sateliti ,cak su i boje iznenadjujuce dobre...Model koji sam testirao pri instalaciji je h50a6100 koji je uzeo kolega a ja sam ga instalirao ,sluzi najvise za gledanje sporta preko satelitskog risivera koji je isto 4k...
i cena koju je platio za njega je oko 48000,sto mislim da je ok.
 
Kako primetiš jedan piksel na tolikom tv-u?

ovaj piksel sam primetio slučajno u srednjoj donjoj devetini. na TV-u, kao drugom monitoru (TV je iznad monitora) je virtuelna mašina u prozorskom modu. pomerih malo i slučajno primetih nešto crno u status baru virtuelke. pomislih da je trunčica prašine kad ono mrtav piksel.
 
Na mom n5700 dolazi do ozbiljnih usporenja menija i cestog razlivanja boja na kanalima.

Sve se sporadicno desava. Meni je standardno spor. Ne deluje mi da ce da izgura jos dugo bez odlaska u servis.
 
Takodje na mom h39a5600 dodje povremeno do primetnog usporenja sporo ulazi u meni i sporije reaguje na komande. I ponekad(srećom veoma retko) se desi da zabaguje, ne reaguje na daljinski dok se ne isključi iz struje..
Sa slikom do sad nikakvih problema...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Sada kada vratim film u nazad, svi oni popusti izgleda nisu bili bez osnova / pozadine.

Ja pomislio najzad i u Srbiji evropske / svetske cene a ono vrv tezak skart. Kakva naivčina.

Videcemo koliko ce da potraje i sta ce garancija da kaze.

Ovo za sada nije da se nosi u servis. Razlivene boje se srede posle kraćeg vremena, a užasvajuće spor meni ne verujem da potpada pod "osnov" za reklamaciju.

Ne volim loše i nefunkcionalne proizvode ma koliko bili jeftini. Zato nisam ni uzimao u obzir vox fox tesla i ekipu

Ovde me nahvataše na foru popusta i vrhunskih iskustava sa ostalim kineskim gedžetima.

Ali džabe, poluproizvod.
 
Poslednja izmena:
Pa ja stalno pričam da su to sve poluproizvodi i da se TV ne stoji samo od panela i da zapravo postoje samo dva proizvodjaca.

Znajuci to ja sam kupio običan hisense :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
A6500 nije imao te probleme sa softverom, sem što je moj imao defekt sa procesorom slike.
Bitno je uvek imati najnoviji softver, ali kod Hisensa mu nije lako ući u trag.
Sa U7A su nešto bolja iskustva, ali isto ima bagova i bubica.
Da je poluproizvod, jeste.
 
Išao danas do jedne prodavnice. Da li se meni čini ili Hisense ima malo tamniji ekran u odnosu na druge proizvođače ?

na mom H50A6500 se pojavio mrtav piksel (crn je) :(
kakva je uopšte garancija po ovom pitanju?

Da li ti je došao takav ?
 
inače, ne slažem se baš da su Hisense televizori poluproizvodi. dobra slika (veoma tačne boje, sudeći po rezultatima testova), zvuk takođe, daljinski dobar. A6500 ima i metalni ram (neki kažu da je bolje da je ram siv a ne crn zbog kontrasta). softver se i ne može porediti sa WebOS (koji u poslednjoj verziji podržava mređne foldere, koliko sam načuo), Tizenom ili Android-om. uglavnom, mnogo dobra ponuda za date novce (ovde ne računam U9A sa jakom cenom iako ima 8bit+FRC panel)

Da li ti je došao takav ?
mislim da nije. TV je kupljen u julu a piksel primetih pre oko 10 dana.
 
Ima neko iskustva sa A5100 modelom?

Jurim neki što jeftiniji TV a kapiram da je ovo ipak znatno kvalitetnija opcija nego Fox, Vox, Tesla i slično?
Pričam u kontekstu da je manja šansa da crkne ubrzo po kupovini pa da moram da se smaram da opet kupujem.
 
Ima neko iskustva sa A5100 modelom?

Jurim neki što jeftiniji TV a kapiram da je ovo ipak znatno kvalitetnija opcija nego Fox, Vox, Tesla i slično?
Pričam u kontekstu da je manja šansa da crkne ubrzo po kupovini pa da moram da se smaram da opet kupujem.
Što se tiče crkavanja, ne verujem da to ima neke veze. Sve crkava. Razlike su uglavnom u kvalitetu izrade i panelima.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ima neko iskustva sa A5100 modelom?

Jurim neki što jeftiniji TV a kapiram da je ovo ipak znatno kvalitetnija opcija nego Fox, Vox, Tesla i slično?
Pričam u kontekstu da je manja šansa da crkne ubrzo po kupovini pa da moram da se smaram da opet kupujem.
Dobar ti je 5100 nema šta da te nervira na njemu

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Imam, kupi slobodno
U toj klasi mislim da nema bolji, eventualno ako kupujes za keš LG od madjara je bolja opcija

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Uzeo, nego me zanima koja podesavanja za sliku i zvuk koristis? Doduse, za sada se gledaju samo nasi domaci kanali preko obicne antene, ali cisto da probam, posto se jos igram sa podesavanjima.
 
Poslednja izmena:
Dobar je a5100, vazno da nije smart [emoji16]
Hisense paneli su kvalitetniji od Vox, Fox i ostalih jeftinih kineza. Tako da slobodno uzmi taj...

Edit
Sta te muci sa zvukom?
Ja sam za sliku sebi namestio zivlje malo boje, fabricki su isprane..

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da, i ja sam stavio malo jace boje, ali nisam nista pustao kvalitetnije sa flesa pa da budem siguran da je to prava kombinacija.

Ne znam, nekako mi je cudan, vise mi se svidjao zvuk na starom Samsung CRT televizoru :) Ako stavim mod Film, previse basa, svi ostali mi lice jedan na drugi.
 
Poslednja izmena:
Pa vidi ovde ako imas, ja na mom a5600 imam... Pa podesi kako ti odgovara, ja nisam čačkao ništa..
ba62109b8fb1c8e62f43ef7e8d2ff95d.jpg


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Nije tako na ovom modelu :) Bas su osnovna podesavanja, nema ekvilajzer, total sonic itd...

Ma ne ocekujem nista, samo sam hteo da vidim da li moze nekako drugacije da se podesi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno