Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,522
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Ovde je već pisano o zaglavljivanju televizora ove marke. Koliko se često to događa? I da li u nekim specifičnim situacijama ili je potpuno nasumčno bez obzira na šta se radi na TV-u?
 
H50A6500, za 16 meseci samo jednom je bilo potrebno da se vadi kabl
 
H65A6500, za prethodnih pola godine, 2 puta se vadio kabl.
 
Ja bi rekao, što ga više koristiš kao smart TV, tj YouTube i druge aplikacije, brže se zaglupi i kao da mu se napuni memorija kao kod prvih Androida i mora restart s vremena na vreme. Ko ima neki TV Box ili ga nekako drugačije koristi, to je dosta manje. Plus što za screen mirror mora da bude isključen firewall na Windows u...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Moj H55A6100 je malopre zavrsio. Panel otisao. Odbila se baterija od fiksnog telefona kad je pao i direkt udarila u panel. Ako nekom treba sa delove, tu sam. Mada verovatno cu ga baciti u kontejner ako se neko ne javi skorije.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
E *mjau**mjau**mjau*. Maler.

Ako ti se niko ne javi za delove, ja bih ga uzeo (ako je super-jeftino). Jedino ako ti nije cimanje slanje u Niš, ako jeste potpuno razumljivo.

Gledao sam na YT kako se može napraviti lažni prozor od polomljenog TV-a, pa bih to probao. Baci se panel, baci se elektronika pa se od LED i difuznih slojeva napravi zanimljiv efekat prozora (za mesta u kući koje ga nemaju).
 
HISENSE H50B7100 Smart 4K Ultra HD zainteresovan sam za ovaj model.

Ono sto me zanima da li moze da sena njihovom OS skine neki player preko koga bi puštao iptv liste?
Koja je razlika izedju play store-a i njihove prodavnice?
 
Za sve one koje zanima H50B7100.
Imao sam prilike da ga malo isprobam u kucnim uslovima i...malo je entuzijazam splasnuo.
Privukla me je cena, taman da zamenim svoj stari samsung 40D550, ali...
Najvise me je zanimalo kako se ponasa sa tv programom. Imam SBB, stari D3.
Pretpostavio sam da postoji sansa da na samsungu bude bolja slika jer je FHD i 40", pa je logicno da ce se i nedostaci manje videti, ali ne bas toliko.
Znam da je kvalitet tv signala realno krsh, ali na Hisensu se bas primecuje.
Taman se potrefilo da na Prvoj TV ide jedna popularna emisija za siroke narodne mase sa sve reflektorima, spotovima itd i u momentima kad se menja svetlo, tamno-svetlo od reflektora, to izgleda kao najgori divx.
Nije da se vidi neki sum, nego su to primetni kvadrati (kad je i moja zena skontala :) ), color banding ubija, kao da postoje gradienti u 3 nivoa i to je to. Na momente me podsetilo kao da gledam u Win95 bez instaliranih drajvera za vga.
Jeste da sam gledao sa iste razdaljine kao i 40ku, pa je logicno da ce na 50" vise da se vidi, ali nisam ocekivao bas toliko, a sebe cak ni ne smatram zahtevnim korisnikom.
Probao sam kombinatoriku sa svim filterima ukljuceno/iskljuceno i sl, nista nije pomoglo
Namerno sam vise obracao paznju na krsh kanale, svi domaci kanali SD su katastrofa prva, fox-ovi, kao i dosta stranih i izgledaju kao LQ divx sa malim bitrate-om.
Da stanem malo i u odbranu Hisensa, reklame npr ne izlgedaju toliko lose kao sam tv program, ne znam koliko ovo ima smisla. Kao da je bolji kvalitet samog materijala.
HD kanali izgledaju ok, fali mi mozda da budu malo "punchier", ali to verovatno moze da se dotera kroz podesavanje slike.
Sto se tice rip-ovanih filmova, to je sasvim ok, bar sto se mene tice.
Pricam o YIFI ripovima, sa ne nekim velikim br-om. Boje, ostrina, generalno sav prikaz mi je ok.
Isto vazi i npr za snimke sa kamerice (~5kbps, provuceno kroz Premier i Handbrake).
Ono sto mi takodje ne ide u glavu to su titlovi. Preko mreze (DLNA) ne postoji sansa da povuce prevode. Jedina varijanta je da se rucno zalepe za film, a i onda moraju da "ukljuce" kroz meni i to svaki put - ne pamti podesavanje.
Spomenuti samsung iako nije smart i jos je iz 2012.-te, samo ima LAN na sebi, radi sa prevodima bez greske preko DLNA.
 
Pa pisao sam ja ovde da SD kanali lose izgledaju na hisense.

Ja na primer imam i LG UHD, na LG ti obicni kanali izgledaju neuporedivo bolje, ne znam zasto ali je vidna razlika.
 
zbog boljeg upscalinga i boljeg algoritma, koji omogucava bolji procesor. I sam kazes da panel ne igra veliku ulogu u kompletnom tv-u ;) to ti je kao da imas npr cpu celeron iz 2010te neki najgori, 32gb rama, 1tb ssd i graficku karticu 1080, a hoces da igras gta 7 na max... radice, ali ce da secka, procesor ce biti usko grlo. A moze i obrnuti primer cpu neki najbolji i7,a graficka od 50e pa ne mozes ni max rezoluciju da poteras. Zato smo i pricali u drugoj temi da cak i na domacim kanalima ima smisla kupiti bolji tv, ako je neko u mogucnosti i interesuje ga kvalitet.
 
Za sve one koje zanima H50B7100....

Hvala za ovo. Ja sam danas u radnji baš zagledao ovaj TV, cena više nego povoljna. Računam da ga uskoro uzmem i možda za neki mesec kad uštedim da ga uparim sa android box-om. Još počeo da ložim ukućane da 50" nije prevelik za nas (moraćemo da pravimo veći razmeštaj u sobi da bi uklopili toliki TV), kad sad pročitah ovo....i ubi mi volju. :d

A skroz ista situacija kao kod tebe, i ja gledam SBB preko D3.


---

A što se tiče titlova, da li si možda pokušao da kada pustiš video kroz (pretpostavljam) Mkvtoolnix, da titlove podesiš na (Default track flag - YES) i (Forced track flag - YES)? To bi u teoriji trebalo da javi plejeru da pusti taj titl iz MKV kontejnera.
 
Poslednja izmena:
---

A što se tiče titlova, da li si možda pokušao da kada pustiš video kroz (pretpostavljam) Mkvtoolnix, da titlove podesiš na (Default track flag - YES) i (Forced track flag - YES)? To bi u teoriji trebalo da javi plejeru da pusti taj titl iz MKV kontejnera.

Na to sam mislio kad sam napisao da se "zalepi rucno" titl...ja nemam ne znam kako veliku arhivu filmova, al kad pomislim na serije i to prepakivanje...
 
Moram da pohvalim HS, od poslednjeg firmvera nema vise blokiranja tva. Nadam se da ce tako i ostati.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Moze li neko da ostavi poslednji firmware za H65A6500, i neko uputstvo za instalaciju ako je radio na tom modelu.
 
E *mjau**mjau**mjau*. Maler.

Ako ti se niko ne javi za delove, ja bih ga uzeo (ako je super-jeftino). Jedino ako ti nije cimanje slanje u Niš, ako jeste potpuno razumljivo.

Gledao sam na YT kako se može napraviti lažni prozor od polomljenog TV-a, pa bih to probao. Baci se panel, baci se elektronika pa se od LED i difuznih slojeva napravi zanimljiv efekat prozora (za mesta u kući koje ga nemaju).
Evo ga na oglasu.....
c2ffe933f74f39a25da302b2819648b9.jpg


Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Pusti autoupdate samo

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Probao i kaze da imam najnoviji.

Pise mi software version V0000.01.00a.I0413

Kako da proverim da li je to stvarno poslednja verzija ?
 
Zavrsen update na taj nacin, hvala puno !
 
čitam uputstvo https://www.hisense.fr/TV/50A6500 i ne znam da li da probam sa ažuriranjem jer traži neku oznaku koje nema na mom primerku (piše sasvim druga, jedva nađoh nalepnicu sa bar-kodom). a prošle godine sam bez problema ažurirao sa fleša (doduše, nisam čitao uputstvo :D)
 
YT radi ok za sad, pušta i 720 i 1080p.
Netflix ima aplikacija, čak i prečica na daljincu i za YT i netflix.
Za IPTV ne znam, ali neko je pominjao da ima neka varijanta, ako se ne varam.
 
Nazad
Vrh Dno