»RSS Benchmark sajt

Strana 117 od 117 PrvaPrva ... 1767107113114115116117
      Prikazani rezultati od 1.741 do 1.753 od ukupno 1753

Tema: Hisense televizori

Member
        Na forumu od
        Apr 2009
        Poruka
        699
        Ja bi rekao, što ga više koristiš kao smart TV, tj YouTube i druge aplikacije, brže se zaglupi i kao da mu se napuni memorija kao kod prvih Androida i mora restart s vremena na vreme. Ko ima neki TV Box ili ga nekako drugačije koristi, to je dosta manje. Plus što za screen mirror mora da bude isključen firewall na Windows u...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Member Avatar korisnika RazbojNick
        Na forumu od
        Feb 2004
        Poruka
        5.584
        Citat Citiram korisnika: liverpoll Pogledaj poruku
        Plus što za screen mirror mora da bude isključen firewall na Windows u...
        Gašenje celog fajervola? Samo propusti potrebne portove ili aplikaciju koja radi miroring.
        Imagine what you'll know tomorrow

Member Avatar korisnika mige
        Na forumu od
        Sep 2005
        Poruka
        2.623
      4. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i7-4770K + Noctua NH-U12S
        • MoBo: GIGABYTE G1.Sniper Z87
        • RAM: 16Gb HyperX Predator DDR3
        • VGA: 2x ASUS ROG Strix RX 480
        • MON: Dell U2410 H-IPS
        • HDD: Samsung SSD 850 EVO 250gb
        • Case: Cooler Master V1000
        • INET: DSL
        • Ostalo: Apple Aluminum Wired keyboard, Logitech Performance Mouse MX™, Logitech Driving Force GT
      5. Moj H55A6100 je malopre zavrsio. Panel otisao. Odbila se baterija od fiksnog telefona kad je pao i direkt udarila u panel. Ako nekom treba sa delove, tu sam. Mada verovatno cu ga baciti u kontejner ako se neko ne javi skorije.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
        Pravo iz Japana, svercujem ja Soni, ako ti se ne svidja igram tenis toni

Member
        Na forumu od
        Nov 2011
        Poruka
        77
        E *mjau**mjau**mjau*. Maler.

Ako ti se niko ne javi za delove, ja bih ga uzeo (ako je super-jeftino). Jedino ako ti nije cimanje slanje u Niš, ako jeste potpuno razumljivo.

Gledao sam na YT kako se može napraviti lažni prozor od polomljenog TV-a, pa bih to probao. Baci se panel, baci se elektronika pa se od LED i difuznih slojeva napravi zanimljiv efekat prozora (za mesta u kući koje ga nemaju).

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2019
        Poruka
        2
        HISENSE H50B7100 Smart 4K Ultra HD zainteresovan sam za ovaj model.

Ono sto me zanima da li moze da sena njihovom OS skine neki player preko koga bi puštao iptv liste?
        Koja je razlika izedju play store-a i njihove prodavnice?

Member
        Na forumu od
        Feb 2003
        Poruka
        466
        Za sve one koje zanima H50B7100.
        Imao sam prilike da ga malo isprobam u kucnim uslovima i...malo je entuzijazam splasnuo.
        Privukla me je cena, taman da zamenim svoj stari samsung 40D550, ali...
        Najvise me je zanimalo kako se ponasa sa tv programom. Imam SBB, stari D3.
        Pretpostavio sam da postoji sansa da na samsungu bude bolja slika jer je FHD i 40", pa je logicno da ce se i nedostaci manje videti, ali ne bas toliko.
        Znam da je kvalitet tv signala realno krsh, ali na Hisensu se bas primecuje.
        Taman se potrefilo da na Prvoj TV ide jedna popularna emisija za siroke narodne mase sa sve reflektorima, spotovima itd i u momentima kad se menja svetlo, tamno-svetlo od reflektora, to izgleda kao najgori divx.
        Nije da se vidi neki sum, nego su to primetni kvadrati (kad je i moja zena skontala ), color banding ubija, kao da postoje gradienti u 3 nivoa i to je to. Na momente me podsetilo kao da gledam u Win95 bez instaliranih drajvera za vga.
        Jeste da sam gledao sa iste razdaljine kao i 40ku, pa je logicno da ce na 50" vise da se vidi, ali nisam ocekivao bas toliko, a sebe cak ni ne smatram zahtevnim korisnikom.
        Probao sam kombinatoriku sa svim filterima ukljuceno/iskljuceno i sl, nista nije pomoglo
        Namerno sam vise obracao paznju na krsh kanale, svi domaci kanali SD su katastrofa prva, fox-ovi, kao i dosta stranih i izgledaju kao LQ divx sa malim bitrate-om.
        Da stanem malo i u odbranu Hisensa, reklame npr ne izlgedaju toliko lose kao sam tv program, ne znam koliko ovo ima smisla. Kao da je bolji kvalitet samog materijala.
        HD kanali izgledaju ok, fali mi mozda da budu malo "punchier", ali to verovatno moze da se dotera kroz podesavanje slike.
        Sto se tice rip-ovanih filmova, to je sasvim ok, bar sto se mene tice.
        Pricam o YIFI ripovima, sa ne nekim velikim br-om. Boje, ostrina, generalno sav prikaz mi je ok.
        Isto vazi i npr za snimke sa kamerice (~5kbps, provuceno kroz Premier i Handbrake).
        Ono sto mi takodje ne ide u glavu to su titlovi. Preko mreze (DLNA) ne postoji sansa da povuce prevode. Jedina varijanta je da se rucno zalepe za film, a i onda moraju da "ukljuce" kroz meni i to svaki put - ne pamti podesavanje.
        Spomenuti samsung iako nije smart i jos je iz 2012.-te, samo ima LAN na sebi, radi sa prevodima bez greske preko DLNA.

Member Avatar korisnika bakara
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        5.444
        Pa pisao sam ja ovde da SD kanali lose izgledaju na hisense.

Ja na primer imam i LG UHD, na LG ti obicni kanali izgledaju neuporedivo bolje, ne znam zasto ali je vidna razlika.

Member
        Na forumu od
        Jun 2007
        Poruka
        1.547
      11. Moja mašina
        • Ostalo: se stalno menja :D
      12. zbog boljeg upscalinga i boljeg algoritma, koji omogucava bolji procesor. I sam kazes da panel ne igra veliku ulogu u kompletnom tv-u to ti je kao da imas npr cpu celeron iz 2010te neki najgori, 32gb rama, 1tb ssd i graficku karticu 1080, a hoces da igras gta 7 na max... radice, ali ce da secka, procesor ce biti usko grlo. A moze i obrnuti primer cpu neki najbolji i7,a graficka od 50e pa ne mozes ni max rezoluciju da poteras. Zato smo i pricali u drugoj temi da cak i na domacim kanalima ima smisla kupiti bolji tv, ako je neko u mogucnosti i interesuje ga kvalitet.
        UBC- torrent recenzije i pozivnice ł

Member
        Na forumu od
        Nov 2011
        Poruka
        77
        Citat Citiram korisnika: robikica Pogledaj poruku
        Za sve one koje zanima H50B7100....
        Hvala za ovo. Ja sam danas u radnji baš zagledao ovaj TV, cena više nego povoljna. Računam da ga uskoro uzmem i možda za neki mesec kad uštedim da ga uparim sa android box-om. Još počeo da ložim ukućane da 50" nije prevelik za nas (moraćemo da pravimo veći razmeštaj u sobi da bi uklopili toliki TV), kad sad pročitah ovo....i ubi mi volju.

A skroz ista situacija kao kod tebe, i ja gledam SBB preko D3.

---

A što se tiče titlova, da li si možda pokušao da kada pustiš video kroz (pretpostavljam) Mkvtoolnix, da titlove podesiš na (Default track flag - YES) i (Forced track flag - YES)? To bi u teoriji trebalo da javi plejeru da pusti taj titl iz MKV kontejnera.
        Menjao Novicki : 13.11.2019. u 01:48

Member
        Na forumu od
        Feb 2003
        Poruka
        466
        Citat Citiram korisnika: Novicki Pogledaj poruku
        ---

A što se tiče titlova, da li si možda pokušao da kada pustiš video kroz (pretpostavljam) Mkvtoolnix, da titlove podesiš na (Default track flag - YES) i (Forced track flag - YES)? To bi u teoriji trebalo da javi plejeru da pusti taj titl iz MKV kontejnera.
        Na to sam mislio kad sam napisao da se "zalepi rucno" titl...ja nemam ne znam kako veliku arhivu filmova, al kad pomislim na serije i to prepakivanje...

Member Avatar korisnika Dovahpig
        Na forumu od
        Dec 2011
        Poruka
        2.362
      16. Moja mašina
        • CPU: Cyrix PR233MX
        • MoBo: Lucky Star VIA 75Mhz Bus,3x,4SIMM,1DIMM,3PCi,4ISA Slot
        • RAM: 16MB EDO RAM
        • VGA: Permedia 3000
        • MON: Samsung 14" SyncMaster 400b
        • HDD: Western Digital 2 GB
        • OPT: Teac 14x Citac
        • Case: Hipomedia 300W
        • SND: Sound Blaster 16
        • INET: Modemska veza
      17. Moram da pohvalim HS, od poslednjeg firmvera nema vise blokiranja tva. Nadam se da ce tako i ostati.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
        They see me bacon. They hatin.

Member Avatar korisnika DBraveZ
        Na forumu od
        Apr 2010
        Poruka
        2.234
      19. Moja mašina
        • CPU: i5 6600K
        • MoBo: Asus Z170-A
        • RAM: Corsair Vengeance LED 16GB 3200MHz
        • VGA: Sapphire RX480 8GB Nitro+
        • MON: Dell U2412M
        • HDD: Crucial SSD MX300 275GB + Toshiba 2TB HDD + Crucial SSD MX300 525GB M.2
        • Case: Fractal Define R5 + Corsair RM650x
        • SND: Asus Xonar U7 + THONET-VANDER Hoch BT
        • LAP: Lenovo Legion Y530
        • TV: Panasonic TX-42AS650E + Hisense H65A6500
        • INET: Kablovska
      20. Moze li neko da ostavi poslednji firmware za H65A6500, i neko uputstvo za instalaciju ako je radio na tom modelu.

Member Avatar korisnika Dovahpig
        Na forumu od
        Dec 2011
        Poruka
        2.362
      22. Moja mašina
        • CPU: Cyrix PR233MX
        • MoBo: Lucky Star VIA 75Mhz Bus,3x,4SIMM,1DIMM,3PCi,4ISA Slot
        • RAM: 16MB EDO RAM
        • VGA: Permedia 3000
        • MON: Samsung 14" SyncMaster 400b
        • HDD: Western Digital 2 GB