Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,513
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Ako cemo realno, pod uslovom da uzmemo KP u obzir, za taj novac se kupuje OLED pa ovi QLED, ULED, sta vec, nijedan nema sta da trazi :) Jedino sto moze npr. LG CX "samo" 55ica za slican novac.

Slažem, zato mi je apsurdno gledati ove outsidere kad se predje neka cifra, jer se ulazi u zonu ozbiljnih igrača, cenovna razlika mora biti baš velika tipa 50%



Ko hoće 65, nema tu šta da traži 55 model.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk

Iz moje perspektive da, ali neko će možda za iste pare da izabere kvalitet ne kvantitet.

Moje razmišljanje je ili ću da uzmem ono što hoću, ili neki zamenski uredjaj koji je daleko jeftiniji, ili neću uzeti uopšte
 
Ako cemo realno, pod uslovom da uzmemo KP u obzir, za taj novac se kupuje OLED pa ovi QLED, ULED, sta vec, nijedan nema sta da trazi :) Jedino sto moze npr. LG CX "samo" 55ica za slican novac.

Ako fasujes burn in, nema zamene ako je kupljen u Madjarskoj. Proctaj iskustva @shin-bojan.
 
Isto tako, moze koliko sutra na ulici da me zgazi autobus....i sta onda?

Ponavljam od gore, tehniku uzimam zato sto mi nesto treba i zato sto nesto zelim, ne razmisljam o nicemu drugom. Ako ce da crkne, nek crkne....A kao sto covek rece gore, taj burn in postade u Srba veci problem od promaje...
 
Isto tako, moze koliko sutra na ulici da me zgazi autobus....i sta onda?

Ponavljam od gore, tehniku uzimam zato sto mi nesto treba i zato sto nesto zelim, ne razmisljam o nicemu drugom. Ako ce da crkne, nek crkne....A kao sto covek rece gore, taj burn in postade u Srba veci problem od promaje...
I plivajuceg zamajca [emoji16]

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Jel se dešavalo nekome da mu se tv uključi sam od sebe ( H55u7b) imam ga nešto više od godinu dana i ovo mi se prvi put danas dešava, 5-6 puta se uključio pošto ga ugasim što na jedan sto na drugi daljinski?

Sent from my Mi MIX 3
 
Jel se dešavalo nekome da mu se tv uključi sam od sebe ( H55u7b) imam ga nešto više od godinu dana i ovo mi se prvi put danas dešava, 5-6 puta se uključio pošto ga ugasim što na jedan sto na drugi daljinski?

Sent from my Mi MIX 3
Da nemaš povezan neki uređaj preko HDMI pa ga CEC funkcija pali?

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Povezan je D3 mini, usb od tastature(daljinskog) i optika sa resiverom i tako je od prvog dana, eliminisao sam prvo jedan pa drugi daljinski pa onaj xiaomi ir remote control i nista nije pomoglo

Sent from my Mi MIX 3
 
Ja sam azurirao 55A7500F na 901 i imam EON... Skini fajl sa francuskog sajta, raspakuj ga i samo stavi na flash bez foldera i pokreni azuriranje sa usb-a. Moras da vodis racuna da ti flash bude formatiran na FAT. Ako ti treba pomoc, pisi na PP

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk

I ja sam stigao da flash-ujem novi firmware sa USB-a; pojavio se EON i radi pristojno. Druge razlike ne primecujem. Hvala.
 
Arc pored svega navedenog moze kontrolisati dva uredjaja odjednom, npr. spojeni audio risiver ce se paliti i gasiti u isto vreme kad i televizor na koji je zakacen, ili obrnuto!
 
Nisam kuci pa nisam ni pogledao u koji hdmi je uključen ali je staro dobro čupanje iz struje trenutno rešilo problem, videću kako će biti u narednom periodu

Sent from my Mi MIX 3
 
Da li taj update sto instaliratebsa usb radi samo na vida 4...ili moze i na 3.5.

Konkretno na b7100 50inch ..mogunlindobiti na njemu eon ili cekam mart


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ugasi hdr sadrzaj, pusti sdr [emoji2369]
Hdr nije opcija koja se pali i gasi, nego mod slike koji se aktivira kada se pusta hdr sadrzaj.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Koji to uredjaj pusta tv kanalenu hdru?
Ako imitira nesto, mora da moze da se iskljuci.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
To nema veze sa Hisense televizorom.
Idi na Supernova temu i tamo pitaj.

Ako je nekom magijom force-ovan HDR na uredjaju, to moras namestiti u podesavanjima box-a, ne TV-a.
Standardni kanali su nize rezolucije od full HD, osim nekoliko HD kanala i moguce da imas neki 4k kanal, kao na Eon-u sto postoji 1 4k kanal, ali cisto sumnjam.
 
Poslednja izmena:
Možda misli na neki mod koji se zove HDR (npr. na TCL postoji mod "smart HDR"), koji nije ništa drugo nego jači brajtnes, prenaglašenija kalibracija boja...

EDIT: To se rešava promenom moda sa tog HDR na Cinema ili Movie mod koji po defaultu daje nejrealniji prikaz za svakodnevnu upotrebu...
 
Poslednja izmena:
Možda misli na neki mod koji se zove HDR (npr. na TCL postoji mod "smart HDR"), koji nije ništa drugo nego jači brajtnes, prenaglašenija kalibracija boja...

EDIT: To se rešava promenom moda sa tog HDR na Cinema ili Movie mod koji po defaultu daje nejrealniji prikaz za svakodnevnu upotrebu...
To mi i jeste problem. Prenaglašen brightnes. Ali svi modovi slike kada gledam preko ovog imaju prefiks HDR. HDR Dynamic, HDR sports, HDR Cinema night...

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Biće zanimljivo videti njihov OLED, a i kakav će IPS biti.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Ova A6G serija bi trebala biti naslednik A7000F ako se ne varam...Sta znam, meni je nekako IPS uvek bio lepsi za oko od VA, sve dok mu kontrast nije koma...Imam jedan Philips IPS u kuci i zaista sam zadovoljan...Na njemu sam se izigrao na PS4 i ako na papiru kontrast ne briljira, sasvim korektno je to. Bar moje oko ne vidi neku bitnu razliku u toku igranja u odnosu na VA na Hisense-u koji je u sobi pored....

A svakako OLED je nesto sto se ceka od njih. Zbog cene naravno, ako zadrze politiku :D
 
Lično nisam ljubitelj IPS-a, ali pretpostavljam da postoji razlog zbog čega ne nude nijedan high-end VA model za narednu godinu. Nadam se da su napravili neki proboj po pitanju IPS panela i da imaju način da nadoknade kontrast potreban za HDR.
Biće jako zanimljivo u svakom slučaju jer je ovo prilična promena kompletne ponude.
 
@[Mancha], pogledao sam recenziju za U8QF i video da nema onaj problem kao što ima U7QF. E sada pitanje što se tiče U7QF, hteo sam da ga pazarim matorcima, ali pretežno će se koristiti za gledanje kablovske, a biće povezan i sa PC-em.
Da li je taj problem moguće rešiti na softverskom nivou ili treba zaobići tv zbog toga?

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno