Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,506
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Kakav je hdr sadrzaj? Kakav je prikaz u tamnim scenama? A sto se tice rada eona pokusaj da iskljucis u opcijama mislim da su to napredne animacije. Nisam skoro koristio eon ali kad sam te opcije iskljucio (na mi boxu) eon je radio fluidnije. Probaj mozda ces imati bolji odaziv prilikom menjanja kanala.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

HDR fantastican,crna koliko sam ja video odlicna ,probao ono sa EON-nom nisam primetio razliku,mozda za nijansu bolje ,hvala.Uporedio sam ga sa Q60 on ni da mu prismrdi Q60 je 50".
Ima kod sd i hd kanala vidljivih skaliranja ali to je i za ocekivati nista strasno kod sporta malo izrazenije .
 
Stavi CBR u EON-u za najkvalitetniji kvalitet slike!

tcl.png
 
Na U7QF mi se pojavio EON.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Svetlost 49
Kontrast 64
Zasicenost boje 68
Ostrina 16
Prilagodljiv kontrast visok, nikako da napravim rucni kontrast da mi bude bolji nego automatika!
Temparatura boje standardan
Skala boja auto
Pozadinko 100, e sad veci je kontrast kad ga smanjis pa biraj kako ti se svidi.
 
Svetlost 49
Kontrast 64
Zasicenost boje 68
Ostrina 16
Prilagodljiv kontrast visok, nikako da napravim rucni kontrast da mi bude bolji nego automatika!
Temparatura boje standardan
Skala boja auto
Pozadinko 100, e sad veci je kontrast kad ga smanjis pa biraj kako ti se svidi.
U kom modu slike je ovo?

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
hdr, kao pocetni koristio sam nocni mod.
Probaću. Mada znaš šta se još dešava.

Namestio sam sliku u HDR dynamic da bude kako treba i kada promenim izvor i vratim na HDMI, slika bude u istom modu ali ne valja. Ja onda samo prebacim u HDR sports i vratim na HDR dynamic i ona bude kako treba.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Da, jedna od opcija baguje!!!
To sam mislio kad sam rekao da postoji opcija, ali sam zaboravio koja, kad je upalis ugasis onda se ona magla skine sa HDR i slika bude kristalno cista i kontrastna.
 
Pozdrav ljudi, planiram da kupim neki jeftiniji TV za klinca (8 god).

Ne zanima me slika preterano, klinac ce da ga koristi, a njemu je poprilicno svejedno, sve dok sa ekrana dopire Sony, crtaci i YT.

Ono sto mi je pod obavezno, jeste da mogu da ga prikljucim na kablovsku (SBB) preko EON aplikacije i registracije Smart TVa (za njega sam cuvao taj jedan smart uredjaj).
Nisam nesto u fazonu da preko kabla prebacujem do njegove sobe, raspored soba mi je takav da kablove moram da razvucem po celom stanu, a mrzi me da se zezam sa onim vodjicama ceo dan.

Gledao sam gomilu jeftinijih modela, malo u radnji, malo po YT, pokusao da dobijem neke informacije od prijatelja i poznanika, a vidim ovde da ima dosta komentara i ljudi sa iskustvom sa HiSense televizorima, pa bih voleo da cujem da li neko ima iskustva sa sledecim modelom i mojom mukom :)

Model je 32B6700HA, ima ga za nekih 20ak hiljada, sto mi odgovara.
Da li ga je neko upario sa EONom na isti nacin na koji ja planiramm, registracijom preko EON aplikacije?
Kakva su iskustva sa ovim modelom, da lepo radi EON na njemu, da li ima neke mane zbog koji bi trebalo da prestanem da razmatram ovaj model?

Naravno, otici cu u radnju da pokusam tamo da budem siguran da radi, nego me zanima da li uopste da razmatram ovaj model ili da trazim dalje.
Ponavljam, TV je za klinca, ne zanima me preterano kvalitet slike, zanima me da ispuni ovo povezivanje i da ostane u rangu 20-25000.

Ili ako neko ima TV od drugog proizvodjaca, a da se uklapa u cenu i da moze da se poveze EON kao smart uredjaj, bio bih zahvalan za preporuku

Hvala unapred.
Pozdrav,
Milos
 
@masne

Moja bi ti sugestija bila, ukoliko se ovo "da sa ekrana dopire Sony" odnosi na igranje na PS, da pogledaš neki drugi model koji ima HDMI ulaze 2.0 (ovde su 1.4). Odziv TVa bi takođe trebalo gledati zbog navedenog. Dete jeste malo, i ne verujem da u ovom momentu igra neke zahtevnije igrice ali ukoliko ne planiraš da mu u naredne dve godine zameniš TV obrati pažnju na dve stvari koje sam ti naveo.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Evo od mene jedna recenzija Hisense U8B, konkretno H65U8B. Neko će se pitati šta će nam recenzija godinu i nešto dana starog TVa? Ovo pišem nakon što sam TV prodao, pa sada mogu bez emotivne veze ili neke pristrasnosti da napišem kakav mi je utisak nakon godinu dana posedovanja.

TLDR: odličan TV, topla preporula

Krenimo redom.

Dizajn je odličan. Premijum materjal (metalno postolje, metalna lajsna sa prednje strane), kvalitetno kućište, diskretno i elegantno. Lep i iz profila pri čemu je gornja polovina izuzetno tanka, maltene samo debljina panela sa zaštitom. Jednom rečju televizor izgleda i ima premijum izgled kako god se posmatrao.

Uz takvu izradu ide i jedan od najboljih daljinskih upravljača (IR i BT) izrađen od aluminijuma. Jedini bolji daljinac koji sam koristio je LG Magic Remote, mada priznajem da mi ni kod U8B nije nedostajo air mouse nimalo. Super leži, odličan raspored, 2 programibilna tastera.

Kvalitet prikaza slike je vrhunski! Imao sam prilike da uživo vidim još nekoliko drugih televizora slične cene u vreme nabavke i tu jednostavno Hisense nema konkurenciju. Prikaz boja, osvetljenost šišaju konkurenciju lagano. Realno u tom pogledu drugi proizvođači su tada koštali i 50% više. Naravno ima i mana u prikazu slike, te crna nije savršena, edge led ima svojih ograničenja. U tamnim igrama to ume malo da zasmeta na prvu. Za filmove je apsolutno fantazija. HDR, milina u odnosu na prethodni LG. Nešto što sam primetio je mrvicu gori upscaling SD TV sadržaju u odnosu na LG, ali sam ovo primetio jedino kad priđem TVu, ne i kada sedim sa normalne distance (3.5m u mom slučaju).

Kad spomenuh gejming, iako ovo nije gejming TV, opušteno sam odigrao na njemu 5 igara bez primetnog laga. Doduše nijedna od tih igara nije bila FPS, ali je nekoliko bilo TPS. Doduše puštao sam malo CP77 čisto ložane radi, ali ne mogu da kažem da sam se nešto posebno napucavao da bi primetio da li je lag znatan. Sve u svemu, bez problema može i kao gaming TV da se koristi, a bez da ste iskeširali 2 hiljadarke.

Pre kupovine su me ljudi plašili oko operativnog sistema, bagova i slično. Ja apsolutno nikada nisam imao ozbiljnije bagove. Desi se da se neka aplikacija izbaci iz rama, ali to je to. Dešava mi se i na telefonu sa milion gb rama više. Interfejst je brz, smart funkcije brze, menjanje aplikacija u krug (Netflix, YT, Plex, live TV) ide super.

E sad, izbor aplikacija u prodavnici je jako jako skroman. Nije da mi treba 100 aplikacija ali bi voleo da je tu EON i HBO Go. Takođe Plex aplikacija je dosta stara, ok nije da joj nešto bitno fali. Ne dočekah da vidim da li će se ostvariti obećanje o ažuriranju na VIDAA U 4, koji će doneti EON, a kako tračevi kažu radi se i na dodavanju HBO Go.

Bio sam jedno vreme ubeđen da daljinac u BT modu brljavi, a zapravo sam imao sulude smetnje, čim sam otklonio taj uzrok, sve je proradilo fino i bez problema.

Sve u svemu, u tom trenutku, decembra 2019 je ovaj TV definitivno nudio najbolji odnos cene/kvaliteta tako da se definitivno nisam pokajao izborom upravo njega. A sada se nadam da će jednako dobro i lepo služiti i novog vlasnika.
 
Evo od mene jedna recenzija Hisense U8B, konkretno H65U8B. Neko će se pitati šta će nam recenzija godinu i nešto dana starog TVa? Ovo pišem nakon što sam TV prodao, pa sada mogu bez emotivne veze ili neke pristrasnosti da napišem kakav mi je utisak nakon godinu dana posedovanja.

TLDR: odličan TV, topla preporula

Krenimo redom.

Dizajn je odličan. Premijum materjal (metalno postolje, metalna lajsna sa prednje strane), kvalitetno kućište, diskretno i elegantno. Lep i iz profila pri čemu je gornja polovina izuzetno tanka, maltene samo debljina panela sa zaštitom. Jednom rečju televizor izgleda i ima premijum izgled kako god se posmatrao.

Uz takvu izradu ide i jedan od najboljih daljinskih upravljača (IR i BT) izrađen od aluminijuma. Jedini bolji daljinac koji sam koristio je LG Magic Remote, mada priznajem da mi ni kod U8B nije nedostajo air mouse nimalo. Super leži, odličan raspored, 2 programibilna tastera.

Kvalitet prikaza slike je vrhunski! Imao sam prilike da uživo vidim još nekoliko drugih televizora slične cene u vreme nabavke i tu jednostavno Hisense nema konkurenciju. Prikaz boja, osvetljenost šišaju konkurenciju lagano. Realno u tom pogledu drugi proizvođači su tada koštali i 50% više. Naravno ima i mana u prikazu slike, te crna nije savršena, edge led ima svojih ograničenja. U tamnim igrama to ume malo da zasmeta na prvu. Za filmove je apsolutno fantazija. HDR, milina u odnosu na prethodni LG. Nešto što sam primetio je mrvicu gori upscaling SD TV sadržaju u odnosu na LG, ali sam ovo primetio jedino kad priđem TVu, ne i kada sedim sa normalne distance (3.5m u mom slučaju).

Kad spomenuh gejming, iako ovo nije gejming TV, opušteno sam odigrao na njemu 5 igara bez primetnog laga. Doduše nijedna od tih igara nije bila FPS, ali je nekoliko bilo TPS. Doduše puštao sam malo CP77 čisto ložane radi, ali ne mogu da kažem da sam se nešto posebno napucavao da bi primetio da li je lag znatan. Sve u svemu, bez problema može i kao gaming TV da se koristi, a bez da ste iskeširali 2 hiljadarke.

Pre kupovine su me ljudi plašili oko operativnog sistema, bagova i slično. Ja apsolutno nikada nisam imao ozbiljnije bagove. Desi se da se neka aplikacija izbaci iz rama, ali to je to. Dešava mi se i na telefonu sa milion gb rama više. Interfejst je brz, smart funkcije brze, menjanje aplikacija u krug (Netflix, YT, Plex, live TV) ide super.

E sad, izbor aplikacija u prodavnici je jako jako skroman. Nije da mi treba 100 aplikacija ali bi voleo da je tu EON i HBO Go. Takođe Plex aplikacija je dosta stara, ok nije da joj nešto bitno fali. Ne dočekah da vidim da li će se ostvariti obećanje o ažuriranju na VIDAA U 4, koji će doneti EON, a kako tračevi kažu radi se i na dodavanju HBO Go.

Bio sam jedno vreme ubeđen da daljinac u BT modu brljavi, a zapravo sam imao sulude smetnje, čim sam otklonio taj uzrok, sve je proradilo fino i bez problema.

Sve u svemu, u tom trenutku, decembra 2019 je ovaj TV definitivno nudio najbolji odnos cene/kvaliteta tako da se definitivno nisam pokajao izborom upravo njega. A sada se nadam da će jednako dobro i lepo služiti i novog vlasnika.

Super opisano... a koji tv si sad kupio


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prodao sam i iPhone 11 iako sam bio prezadovoljan, kada je 12ica izašla [emoji1787].

Vreme je za U8QF.
[emoji106] Cekamo tvoju recenziju za U8QF[emoji106]

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
1 ne. ja na svom H50A6500 odavno imam 1 i to u donjoj levoj trećini, deo ka središtu ekrana
 
@mosab
čini mi se da smo ga negde u isto vremen kupili... moj je u gornjem desnom uglu, vidi se kad se gledaju filmovi. Na koliko mrtvih piksela može da se reklamira? Da li imamo razlog da se bojimo da će ovo da se širi?
 
Planiram majci da kupim Hisense 32A5600F. Tv ce koristiti za digitalne dvbt-2 kanale (kasnije kablovska), youtube. Zanima me posto nisam imao iskustva. Kakav je vidaa 2.5? Pre svega da li fluidno radi na ovom tv-u? Starija osoba bi koristila samo youtube. Da li ce ovaj tv u buducnosti imati azuriranje softvera (novija verzija vide). I kakav je prijem wifi-ja ovog tv-a posto ce se tv nalaziti sprat nize od modema (wifi pokrivenost cele kuce je ok), za povremeno koriscenje youtuba?







Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Pozdrav svima, podelio bih utiske o novom H43B7100 kupljenom pre 2 meseca. Generalno sam baš zadovoljan ali ima i nekih zamerki. Nisam neki ekspert ali mislim da tv vredi.

- Slika je odlična, zadovoljan sam bojama, oštrinom i osvetljenjem ali to naravno zavisi od izvora. 4k 60fps HDR rade odlično sa YouTube i fleša. Sva učitavanja/premotavanja su brza, bez kočenja i zamrzavanja. Podržava fleš u NTFS pa mogu i veći filmovi, HDD nisam probao a mislim da je neko ovde to isprobao

- Zvuk je solidan, Dolbi raducka kada ga ima. Povremeno koristim 3.5mm izlaz na nekim 5.1 zvučnicima i može se reći dobro je. U postavkama mi je na "pozorište" jer tako mi zvuči najbolje

- Titlovi imaju dosta postavki za veličinu, boju, položaj, pozadinu itd.

- Cast radi odlično u svim varijantama (svi u kući imamo Xiaomi telefone). Brzo se povezuje i nema seckanja. Remote Now je dobar za brzo puštanje slika i videa a posluži i kao tastatura/miš za Browser

- Wi-Fi je stabilan, nikad se nije diskonektovao ni posle čupanja iz struje

- VIDAA 3.0 je po meni ok i sve mogućnosti postavki slike, zvuka, okruženja su dobre. Čim se povezao na wi-fi ponudio je update na K0616 a vidim da će biti u martu osveženje

- Daljinski je dobar sa mekanim tasterima premda nekad iznenadi da traži bolji ugao sa televizorom


E sad malo i zamerke

- Primećuje se po malo probijanje osvetljenja duž ivica u ponekim bojama ali nije strašno

- Uglovi gledanja nisu baš za pohvalu ali srećom uvek smo u pravcu
 
benchmark.rs:Test: Hisense 65U8QF (tekst i video)

za ~€1.200, sudeći po rezultatima testa i specifikacijama, dobra kupovina
 
Nisam ispratio priču oko Eona na VIDAA 4, zato što ga nisam do danas imao. Da li postoji neka cak da bi ga video i prodavnici?

Verzija je K1211, lokacija Srbija.
 
Evo malo prvih utisaka (baš prvih, svega par sati korišćenja) o 65U8QF. Većina zapažanja su u poređenju na U8B koji sam imao pre njega

Prvo mane:
- ambalaža - nema zaštitnog čvrstog dodatnog kartona preko ekrana. Jednostavno se otpakuje i još jednostavnije vadi, što nije slučaj sa svim proizvođačima, naročito u ovim većim dimenzijama
- daljinac - nažalost u odnosu na U8B meni na ovom nedostaju 2 programibilna tastera. Inače sam za ovaj daljinac tvrdio da je najbolji posle Magic remotea, što je priličan kompliment.
- dizajn - lepši mi je bio U8B sa metalnom lajsnom, ali se na U8QF išlo na front facing zvučnike, pa su prekriveni mrežicom. Elegantno je to, ali više volim metal

E sada malo bitnije stvari. VIDAA U 4 je znaaaatno brža na ovom TVu nego ViDAA u 3.5 na U8B. Sviđa mi se prilično, intuitivno, jednostavno, pregledno. Izbor aplikacija je i dalje skroman. Doduše od onoga što ja koristim, jedino mi HBO Go nedostaje. Približava se polako po pitanju kvaliteta, dizajna i funkcionalnosti najvećim igračima.

Kvalitet slike mi na prvu deluje dosta bolji od U8B! Iako se neke stvari na papiru nisu mnogo promenile, prva reakcija Gospođe je jutros za doručkom bila, gle sad mogu dok jedemo da gledam normalno, slika je dobra! Inače radi se o potpuno suludom uglu gledanja iz te pozicije.

Local dimming je super napredak u odnosu na edge led! Ko god barata sa tamnijim sadržajem ovo će mu itekako značiti. Prošvrćkah se po par mračnih ćumeza u CP77 sinoć, pošto mi je to u svežem sećanju i situacija je drastično bolja.

Upscalling sadržaja je takođe dosta bolji u odnosu na U8B. Generalno u8b i ovaj tv imaju isti procesor, može se desiti da ova poboljšanja stignu i na u8b kada dođe VIDAA U 4, baš me zanima.

Sve u svemu, zadovoljan sam. Za jedno 2-3 nedelje, kad ga fino izmaltretiram, pišem svoju recenziju ovde.
 
Nazad
Vrh Dno