Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,531
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Kupih Hisense H43ae6030 za 290€(Njemacka), nisam puno gledao kakav je..

Dizajn pristojan, plastika jest ali nije ona jeftina..

Vida 2.5 je na njemu, smart funkcije odradjuju posao, youtube brzo ucitava i navigiranje je ok kroz opcije..

Slika u HDR-u preko youtube-a meni odlicna, pusta bez problema.. nisam probavao SD rezolucije..

primjetio sam da su losiji uglovi gledanja kad nisi direktno pred tv-om isto tako rubovi tj kutovi pri bijeloj pozadini nekako kao da nema dovoljno jacine svijetlosti nego kao sredistu zaslona..

Ako netko vise zna o ovom modelu neka se raspise..

Probao sam i "Anyview Cast" sa mobitelom i odradjuje posao.

Zvucnici su malo plitki ali cuo sam i gore na vivax-u..

Sve u svemu ja sam prezadovoljan :)
 
Poslednja izmena:
Ni ja ne baratam informacijama ali prijatno sam iznenadjen sa Hisense markom za male pare dobra telka, moram jos napomenuti kako je daljinski kvalitetno i intuitivno odradjen te ima i mase..
 
Meni to glavni parametar pri izboru televizora, bukvalno.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Nekom je nesto bitno, zato i postoji forum gdje se moze "razglabati" o svemu..

Ne svidja mi se sto OS je po defaultu siva pozadina, mogli su ga malo uljepsati.. moram isprobati reprodukciju sa usb-a..

Nigdje ne vidim game mode opciju.. izgleda da model H43AE6030 ne posjeduje.
 
najslabiji A model koji ima Game Mode je H50A6500, kao što je već rečeno. slabijim modelima nije potreban jer nemaju MEMC
 
Da li neki Hisense tv podrzava DTS zvuk?
Koji paneli su u njima?
 
Jesi li probao da staviš region na neku zapadno/severno evropsku zemlju pa da isforsiraš update? Moguće da imaš mator softver pa zato secka.
Meni neki kanali koji seckaju na boxu, na h50a6500 rade pefektno, baš preko ssiptv. Jeste da je drugi hardver ali ipak probaj.
 
Poslednja izmena:
Region mi je njemacka, provjerio sam update azurno je, ne vjerujem da je do hardvera jer na youtube-u u 4k hdr-u gledam bez problema.. vjerovatno do same aplikacije

*mjau**mjau**mjau* a zadovoljan sam brzinom aplikacije i šaltanjem kanala..
 
Poslednja izmena:
Kad Vam zeza SSIPTV loše kompresovan signal dobijaš od provajdera. Znam jer i sam prodajem i imam dva servera za IPTV. Kad je loša kompresija materijala ume da zašteka i na jačim markama IPTV. Doduše ako si povezan na WIFI a ne LAN kablom i to hoće da zeza za IPTV. Naravno pričamo o plaćenim listama, kod "free" lista normalno je da secka.
 
Probao sam listu na androidu i ne sjecka..

Da placena je lista, normalno radi na manjim rezolucijama ali na hd-u bas sjecka, moguce da je zbog kompresije bas cu probat TV povezati direkt sa ruterom..

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
 
Ja sam na mom h39a5600 pre probao free liste jednodnevne na ssiptv, i hd su radili sasvim korektno bez nekog seckanja, jeste da nisam dugo gledao, samo za probu. Ali nije bilo problema u reprodukciji. Preko wifi.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Par meseci koristim Hisense 43"A 6100 , i veoma sam zadovoljan istim. Interesuje me kako da resetujem isti. Problem mi se javlja da kanali koju su zakljucani ( erotski paket i HBO od skora ) nemogu da otvorim stalno mi trazi sifru roditeljskog nadzora koju nisam nikada postavio.Sifra zakljucanih kanala je (0000 ) uredno ukucam ali uvek mi ukazu da je neispravna i traze sifru roditeljskog nadzora koju nemam - nisam nikada postavio. Inace kablovski operater je Kopernikus , iz njihove tehnicke podrske neznaju resenje za takav problem kazu da je do samog televizora. Probao sam u podesavanjima i vracanje na fabricko podesavanje ali uvek isto.
 
Piljo mislim da nema tu pomoci sve dok se hisense ne smiluje i apdejtuje softver, jer je i kod mene tako, takodje a6100 samo 55 inca. Ako uzimate ovaj model uzmite ga samo kao izvor slike za komp, konzolu, risiver jer je slika dobra.

Ako ocete da ga koristite kao smart i gledate televiziju preko ci modula onda je mozda bolje da zaobidjete jer je softver UZASAN. Aplikacija nema mnogo a i ono sto ima lose radi. Npr netflix sam koristio i onda sutradan kad ocu ne moze da se konektuje i jedini lek da se vrati na fabricka podesavanja. Cesto zabaguje i kod obicnog prebacivanja kanala. Sva sreca uzeo sam ga zs ps4 pa mi ovo ni ne smeta toliko jer retko i gledam televiziju al eto i pored toga sto retko gledam baguje cesto. Da ga koristim primarno zbog toga verovatno bih poludeo i zamenio ga na kraju.

Sto se tice koriscenja sa ps4 tu nemam nekih zamerki, sem sto mi ponekad pocrni slika odjednom i nestane zvuk i onda moram da ga ugasim pa upalim da se vrati


Eh da i jutjub je solidno radio ali sam ga korostio svega 5-6 puta tako da ne znam kakav je na duze staze

Sent from my LEX829 using Tapatalk
 
Stigo 55 6100 izašo 52000din sa gratis držačem na 6 rata firma na BC... već treći TV kupujem od njih i neću da menjam.
Prvo plastika je mogla biti bolja nije to loše al nije ni sjajno rand vox fox...
Hd kanalai na kablovskoj su ok. Sd kanali loše naravno nije negledljivo ali loše, mada su na Sony 55 xe 85 seriji mnogo bolji tj Sony je u svemu mnogo bolji TV iskreno. Dakle loše radi upscaling. Dalje dosta je nekako "tamna" slika. Kao da fali živosti u svim modovima slabije osvetljeno nekako. Uglovi skroz ok i mislim da preterujete sa time u svakoj temi. Kad se normalno sedi kako se TV gleda nema problema, ko želi iz "kujne" da gleda nek kupi 2 Tva :)
Sony PS ok radi i tu nema baš neke zamerke šta znam mada ne igram sportske igre tako da...
SSIPTV baguje definitivno previše. Probao sa oba moja servera koji savršeno rade kod preko 500 ljudi dakle to TVa je. Pomoć vadjenje iz struje. Dakle neupotrebljiv. Problem ima i sa 4k youtube snimcima nije fluidno i kao da pozadina secka ne znam kako da objasnim tu pojavu, oće i zvuk da kasni posle nekih 10tak minuta ako je duži klip. Netflix takodje zna da zabaguje često i vadjenje iz struje jedini lek. Ama isti problemi koje sam imao i 32 inča model original dakle do lošeg softwera je. Dakle smart opcije neupotrebljive ali nije ni kupljen zbog njih povezan je na HTPC tako da je to i nebitno al eto da napomenem da znaju ljudi.
Slika je ok uveče za film ali kao da mi fali živosti ili sam previše očekivao od skoro 3 puta jeftinijeg TVa...
USB nisam probao planiram večeras prebacio sam film u 4k da vidim da li će da zeza.

Šta znam možda sam previše hteo za 440e :)
5.god garancije je plus svakako i ono što me i navelo da prelomim da ga pazarim.

Android box ili HTPC obavezan !
 
Poslednja izmena:
Niža klasa TV-a u tolikoj veličini daje najlošiju moguću sliku. Sreća sto se čovek vremenom navikne pa i ne primećuje toliko.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Pozdrav,
Uzeo sam h43a6500 i generalno sam zadovoljan. Odmah da kazem pustao sam i kablovsku i hd kanalima sam zadovoljan a ostatak..pa nije se ocekivalo vise. Pustao sam 4k materijale sa yt i slika je zaista odlicna ali me pomalo nervira neki efekat koji se javlja pri mracnim, crnim scenama. Kao da postoji blag ghosting i da je taj deo kao peskiran. Ima li neko podesavanje koje to moze da ispegla?
 
Sto se tice YouTuba radi sasvim korektno, probao sam gledanje filmova preko usb-ea odlicno radi sa dosta stelovanja titla. Kao i sto sam mislio mora novi apdejt softvera ili da kablovsku gledam preko stb uredjaja.
 
Sto se tice YouTuba radi sasvim korektno, probao sam gledanje filmova preko usb-ea odlicno radi sa dosta stelovanja titla. Kao i sto sam mislio mora novi apdejt softvera ili da kablovsku gledam preko stb uredjaja. Nisam imao nikakvih problema sa 4k materijalom ( sa youtuba ili snimljenog na fleski).povezavsi ga na desk komp isto jako sam zadovoljan istim . Posle razocarenja u LG tv ( koji je crkao posle ravno 5godina) za oko 360 evra ovo je sasvim ok tv, sa svim svojim " manama".
 
da li ovaj tv može da "boji titlove" u žuto ?
 
55k je bila cena u Skycom-u pre 2 meseca, nema ga više tamo. To je bilo najniže što ja znam.

@nagard - gde si video da je 54? Na sajtu stoji 62k.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Par meseci koristim Hisense 43"A 6100 , i veoma sam zadovoljan istim. Interesuje me kako da resetujem isti. Problem mi se javlja da kanali koju su zakljucani ( erotski paket i HBO od skora ) nemogu da otvorim stalno mi trazi sifru roditeljskog nadzora koju nisam nikada postavio.Sifra zakljucanih kanala je (0000 ) uredno ukucam ali uvek mi ukazu da je neispravna i traze sifru roditeljskog nadzora koju nemam - nisam nikada postavio. Inace kablovski operater je Kopernikus , iz njihove tehnicke podrske neznaju resenje za takav problem kazu da je do samog televizora. Probao sam u podesavanjima i vracanje na fabricko podesavanje ali uvek isto.

Isti problem sam imao. Moraš CI modul sa karticom da ubacis u neki drugi TV koji nije Hisense i u CI modul podešavanjima promeniš PIN koji nije 4 ista broja ili isključiš maturity rating.
 
Hmm, imam ja Hisense i Kopernikus. Ako nisi pretplacen na zaključane kanale nema teorije preko ikakve šifre ih otključati. A kad je u pitanju roditeljski nadzor šifra je 0000 i radi normalno. Ali pošto nisam pretplacen na xxx kanale koji imaju roditeljski nadzor ne može takodje da se gleda, samo skine roditeljski nadzor.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno