Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,504
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
nije p**soft nego p**shop.

Evo sada je 93000din.

Online prodavnica #kupi ima akciju 5% popusta, tamo je 95000din -5%, dobija se nosac i gratis dostava (i zastava, nebitno).

A6500 je 10000 jeftiniji, ali ima USB 3.0 i 3.5mm izlaz.

Zanima me da li je stvarno bolji panel i da li vredi dati 10k vise? Ne patim da je tv noviji ako nema nekih poboljsanja u panelu. Bluetooth mi je super sto ima, ali nejasno mi je da su izbacili usb 3.0. Takodje mi nije omiljena stvar sto kineski tv ima mikrofon da mi non stop snima sve sta pricam. Znam da zvuci paranoicno, ali nakon samsung epizode sa snimanjem svega, to mi najmanje treba.

Dakle: Da li vredi uzeti u7b za 10000din vise ili ne?
Bilo bi lepo da se javi neki vlasnik sa A6500 nakon par meseci, da li secka kada se gleda sport/trke, itd.
 
Biće ti ponovo snižena cena u7b, stara je stajala preko mesec dana. Strpi se malo, imaju vikend popuste. Lično, da se dvoumim, uzeo bi njega. Mada, što se mene tiče, izgleda da ću prelomiti sa 55 dijagonalom i uzeti lg sk8500 ima ga sad za oko 900e. Tu def. dobijaš tv za sve pare. 10 bita panel, 1000 nita hdr, 120hz, 0,2ms inp lagi, magic remote, odličan os

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Biće ti ponovo snižena cena u7b, stara je stajala preko mesec dana. Strpi se malo, imaju vikend popuste. Lično, da se dvoumim, uzeo bi njega. Mada, što se mene tiče, izgleda da ću prelomiti sa 55 dijagonalom i uzeti lg sk8500 ima ga sad za oko 900e. Tu def. dobijaš tv za sve pare. 10 bita panel, 1000 nita hdr, 120hz, 0,2ms inp lagi, magic remote, odličan os

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Da, taj LG zvuci kao ozbiljna televizorcina, ali sada sam prodao 55" LG koji je imao odlicnu sliku za moje standarde, i jedino sam prodao sto zelim veci i sto se selim pa da ne vucem sa sobom TV, lakse mi da narucim nanovu adresu :)

Tako da, 65" minimum, i da bude ispod 90k.

Bilo bi lepo da ima poredjenje panela na netu izmedju a6500 i u7b
 
nije p**soft nego p**shop.

Evo sada je 93000din.

Online prodavnica #kupi ima akciju 5% popusta, tamo je 95000din -5%, dobija se nosac i gratis dostava (i zastava, nebitno).

A6500 je 10000 jeftiniji, ali ima USB 3.0 i 3.5mm izlaz.

Zanima me da li je stvarno bolji panel i da li vredi dati 10k vise? Ne patim da je tv noviji ako nema nekih poboljsanja u panelu. Bluetooth mi je super sto ima, ali nejasno mi je da su izbacili usb 3.0. Takodje mi nije omiljena stvar sto kineski tv ima mikrofon da mi non stop snima sve sta pricam. Znam da zvuci paranoicno, ali nakon samsung epizode sa snimanjem svega, to mi najmanje treba.

Dakle: Da li vredi uzeti u7b za 10000din vise ili ne?
Bilo bi lepo da se javi neki vlasnik sa A6500 nakon par meseci, da li secka kada se gleda sport/trke, itd.

A6500 nema 3.5mm izlaz... piše u specifikaciji al nema :) Čak na samom uređaju ima izlaz koji je identičan 3.5mm ali je samo servisni. Ja sam zvučnike morao kačiti preko optičkog izlaza...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala momci, lepo je znati. Onda možda i odem na u7b. Samo razmišljam da li opravdava razliku od 10000din.
Videcu onda da pratim situaciju do sledeće nedelje pa onda da odlučim koji uzeti. Ni dres ni nosač tva mi ne treba :)
 
daj meni dres :D

uzgred, mislim da su na Benchmark-u testirani A6500 i U7B u 65" varijantama
 
Dres burazeru kad bude bilo a jesu testirani ti modeli, gledao sam po 6x oba snimka. Za a6500 nisu imali zamerku nijednu, a za u7b su rekli da fabricki boje nisu kalibrisane kako treba, sto naravno nije problem. Aj da ostavimo da se krcka do sledece nedelje, taman sam sada od kolege sa foruma uzeo neki projektor da se malo zezam, pa ce biti lakse da sacekam
 
Daju ti dres burzeru, da huligani svih nacija mogu lepo da te biju, a posle narednih 5 godina možeš da uživaš u televizoru i prelepom programu :D
 
A6500 nema 3,5mm audio izlaz. to je service port. vidi se na jednoj od slika na g*g****n sajtu

p.s. preteče me arheolog1981

Ali to ne predstavlja nikakav problem, kupih na Aliju DA konvertor za par dolara i sve radi kao sat. Ima ih u raznim varijantama, sa ugradjenim bluetooth_om, sa wifi ...itd.
 

Prilozi

  • 021211942-2.gif
    021211942-2.gif
    141.6 KB · Pregleda: 157
Daju ti dres burzeru, da huligani svih nacija mogu lepo da te biju, a posle narednih 5 godina možeš da uživaš u televizoru i prelepom programu :D
Dres je teski soc. Jos sam dobio XS :D

Pitanje H43b7500 gaming mode? Ne mogu nigde naci. Navodno h50 ga negde ima skriven pod hdr al presaltao sam sve 20 puta i ne mogu naci. Mada igre mi super rade na njemu i ovako

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Dres je teski soc. Jos sam dobio XS :D

Pitanje H43b7500 gaming mode? Ne mogu nigde naci. Navodno h50 ga negde ima skriven pod hdr al presaltao sam sve 20 puta i ne mogu naci. Mada igre mi super rade na njemu i ovako

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Ako je suditi po h43a6500 koji sam imao, nema Game mode ni taj model... i tamo su tek od 50 inča imali Game mode.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Igrao sam se sa 6100 u gg prodavnici, za 10% manje para od tamo nekog Samsunga, mnogo mnogo brže kretanje kroz menije itd. Interesuje me neko iz ličnog iskustva, kao radi cast na Hisense televizorima. Meni na primer LG ne vidi iz YT aplikacije na telefonu uvek ili sam TV ne vidi media server sve do restarta televizora, što znači da je do njega. Od smart opcije praktično koristim samo YT i Smart Share ili kako se vec zove na Hisense, retko Screen Share. Kako to radi na Hisense televizorima ? Radi li VLC Player kako ili nikako ? Ili da dodam Chromecast uz TV ?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
na H50A6500 radi cast (na Hisense je AnyCast) u vidu preslikavanja ekrana sa samrtfona, npr. YouTube radi tako što TV povežeš na svoj nalog i onda ba samrtfonu jažeš da pusti oreko TV-a (mada, jednom sam morao opet da povezujem YT sa TV-om, zabagovalo se). sa VLC-om mi nije uspelo ili nisam znao kako se povezuje (nisam skoro pokušavao)
 
Igrao sam se sa 6100 u gg prodavnici, za 10% manje para od tamo nekog Samsunga, mnogo mnogo brže kretanje kroz menije itd. Interesuje me neko iz ličnog iskustva, kao radi cast na Hisense televizorima. Meni na primer LG ne vidi iz YT aplikacije na telefonu uvek ili sam TV ne vidi media server sve do restarta televizora, što znači da je do njega. Od smart opcije praktično koristim samo YT i Smart Share ili kako se vec zove na Hisense, retko Screen Share. Kako to radi na Hisense televizorima ? Radi li VLC Player kako ili nikako ? Ili da dodam Chromecast uz TV ?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Na N5700 YT cast radi iz same aplikacije na telefonu. Ne-YT traži da se na TV izabere AnyView kao Ulaz, a na telefonu (Android) se uključi Cast i izabere TV.

Radi besprekorno.

Ne znam koliko ovo važi za nove modele.
 
Prebacio sam H43B7500 na francusku i dobio novi firmware. Par verzija veci od fabrickog. Interesantno da nije hteo ni sa jednom drugom zemljom da ponudi osim FR

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Na N5700 YT cast radi iz same aplikacije na telefonu. Ne-YT traži da se na TV izabere AnyView kao Ulaz, a na telefonu (Android) se uključi Cast i izabere TV.

Radi besprekorno.

Ne znam koliko ovo važi za nove modele.
Ok iz YT aplikacije da radi direktno ali pitam da li radi uvek i dobro, pošto moj stari LG se ne vidi uvek pa mora reset tva a imam i media server na laptopu, tako gledam filmove pa pitam da li i kako to radi na Hisense televizorima.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Da se zahvalim kompaniji Hisense na 30% popusta na TV sa njihovog zvanicnog sajta. Desetoro nas je dobilo popust zbog aktivnosti ovde! I naravno, hvala Benchmarku bez koga ovo sve nebibilo moguce!
Sa ovim popustom bez sumnje moze da se uzme odlican tv.
 
Da se zahvalim kompaniji Hisense na 30% popusta na TV sa njihovog zvanicnog sajta. Desetoro nas je dobilo popust zbog aktivnosti ovde! I naravno, hvala Benchmarku bez koga ovo sve nebibilo moguce!
Sa ovim popustom bez sumnje moze da se uzme odlican tv.

Pridružujem se "dejan#7" i takodje sve pohvale kompaniji Hisense, uvozniku EWE comp i Benchmark timu za ovaj lep gest.
 
Trazio na njihovom sajtu (ili nema ili mi je promaklo) 32" full hd, ali svi su hd .. Zna li ko ima li hisense 32" full hd?
32 inca, zato sto sam ogranicen sa sirinom od cca 770mm
 
thx.. mislio sam da hisense ima. izgleda je izbor spao na samsung 32n5002 ili 32n5302(smart)
 
Da se zahvalim kompaniji Hisense na 30% popusta na TV sa njihovog zvanicnog sajta. Desetoro nas je dobilo popust zbog aktivnosti ovde! I naravno, hvala Benchmarku bez koga ovo sve nebibilo moguce!
Sa ovim popustom bez sumnje moze da se uzme odlican tv.

30% zvuci ozbiljno fina ponuda, dajte da narucujem veceras odmah, dosta sam smarao sa pitanjima :D

Taman posle i neku recenziju da bacim, da vratim malo zajednici :d
 
Poslednja izmena:
Igrao sam se sa 6100 u gg prodavnici, za 10% manje para od tamo nekog Samsunga, mnogo mnogo brže kretanje kroz menije itd. Interesuje me neko iz ličnog iskustva, kao radi cast na Hisense televizorima. Meni na primer LG ne vidi iz YT aplikacije na telefonu uvek ili sam TV ne vidi media server sve do restarta televizora, što znači da je do njega. Od smart opcije praktično koristim samo YT i Smart Share ili kako se vec zove na Hisense, retko Screen Share. Kako to radi na Hisense televizorima ? Radi li VLC Player kako ili nikako ? Ili da dodam Chromecast uz TV ?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Ako je neki stariji LG, nemam iskustvo (imao sam non-smart). Sa novim modelima YT radi dobro; uglavnom i puštam sa telefona. Ostali video sadržaj sa telefona puštam preko one LG aplikacije; radi dobro i deljenje ekrana sa windowsa 10 (sa Surface Go uređaja), to najčešće koristim za Skype i prikazivanje fotografija. Mada najbolje ako imaš negde da sam isprobaš...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno