Šta je novo?

Mesh mreže

Vidi ja sam sad sa 2.4 i 5.8ghz pokriven u *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* dole i imam tipa 4x veću brzinu u boravku/kuhinji nego što sam imao ranije (uz to bez prekida)...lično za potrebe ukućana i moje kada sam kući, meni predobro [emoji847] Verovatno bi to još moglo da se popravi nekim drugim firmwerom, čačkanjem itd ali nemam ni vremena ni želje!

Inače da imam mogućnosti da stavim ruter u centar kuće, mesh mi me bi ni trebao [emoji6]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Kod tebe je spratna kuća beše? Centriranje u centar kuće ti ne bi rešilo problem, tj. jedan ruter bi opet bio malo. FW ne bi resio ništa. Možda samo da se nađe odgovarajuć kanal za obe mreže, a gore napisah kako. 5min posla.
 
Poslednja izmena:
Na spratu još niko nije ali ovo kako je sada će raditi sigurno posao i kad bude gore neko...mada si mi dao ideju kad odem kući da testiram i gore zbog drugih [emoji847][emoji6]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Tu su debeli zidovi, treba izmeriti signal. Ali bolje rešenje biti bilo da se izbuši rupa, uradiš kanalicu, pa smestis jedan ripiter ili dodatni ruter. Kad kažem bolje rešenje, sve pod uslovom da ti je signal loš, a još jednom signal moraš da izmeriš.
Znas kako, imam signal skoro svuda u donjem stanu 3 od 4 crtice, ali mi wifi analyzer recimo pokazuje da je udaljenost noda tj access point-a cak 15m a nema ni 5 npr. Pa cak i da izbusim rupu i sprovedem utp iz reka u gornjem u rek u donjem stanu opet bih stavio neke ap sa 2.4 i 5ghz, da iskoristim kad vec placam vece brzine, sto se tice gornjeg stana tu su mi svi klijenti na kabl: moj lap posto radim remote od kuce i pre korone :) , eon box,mac mini, jedino mi masina za ves wifi ali za nju mi nije bitno da bude velika brzina tako da gore moze jedan nod ali moze i da ostane samo ovaj sbb epc..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ukratko da podelim jedno (ne)lepo iskustvo! Juče gazda stana donese dva asus rt-ac68u što je uzeo na moju preporuku, ne bi li konačno rešili očajni net u stanu (modem mu je u drugom stanu preko puta u kome smo mi). Plan naravno da se namesti mesh sistem kao kući što sam odneo i podesio (ranije je bio kratko ovde i super rezultate dao, shodno tome i rekoh ista dva da uzme). Prvi ruter upalim, vratim na defoult, uradim setap, nadogradi se firmware, sve top i na brzinu...
Međutim drugi ruter nema šanse da se uradi nadogradnja firmwera. Googlao i vidim da ima dosta njih koji se žale na isti problem. Jedno 4 sata sam probao sve živo sa youtuba (nemam nesretni rj45 port na laptopu); preko ssh ne mogu jel je firmware toliko mator (nešto tipa iz 2014 i nema još oociju za ssh enable). Ostaje još da nađem neki desktop/laptop sa net portom i da probam sa asus firmware repair kablom direktno da upucam poslednji firmware u nesretnu đuntu! Ako je neko imao slično iskustvo i uspeo da reši nekako problem (bez cimanja sa lan), unapred zahvalan!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
@poolmaker snašao se, probao i nažalost neće....4x me izbacio na 87% [emoji24] Ovako kao ruter radi odlično ali džaba kad nemam opciju za mesh [emoji17][emoji849] Evo tražim drugi

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Novo poglavlje, nova muka...Naime kupih krele dsl ac68u umesto rt ac68u (znači modem\ruter) umesto čistog rutera (ništa me ne pitajte, sam sebe bih roknuo sada)! Jel mogu ja ovaj modem sad da nakačim na postojeći modem i da radi samo i isključivo kao ruter? Sprava podržava aiMesh al samo kao primarni da bude neće kao nod da radi :(
 
Rešeno...hvala i kolegi @Space na savetima...

Jednostavno u wan opciji isključio dual wan, prebacio na lan 4 da bude wan i modem bez problema povukao sve podatke sa prvog modema...a ruter sam samo raskačio, vratio na fabrički i ubacio kao node! Imam gubitak od nekih 1/3 protoka (120mb/s dirket sa modema, a 80 kada se nakačim na node u drugom stanu) ali sam u globalu prezadovoljan kao i svi ostali kolege/cimeri [emoji847]

Još jednom sve preporuke za AiMesh sistem [emoji56]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Molim pomoć, za Mesh.
Trenutno imam Asus RT-AC-66U, koji godinama radikao sat. Pojačao bih 5GHz signal u drugom delu stana. Sa kojim od boljih modela mogu da ga uparim u Mesh? Pretpostavljam da treba da bude isto iz AC serije - koji?
Hvala :wave:

Edit: trenutna internet veza je 150/10 SBB, moguć je prelaz na MTS, ali ne preko 400/80 paketa. Koristi se do 15 uređaja u stanu, to će sigurno rasti (razni home automation gedžeti)
 
Poslednja izmena:
Molim pomoć, za Mesh.
Trenutno imam Asus RT-AC-66U, koji godinama radikao sat. Pojačao bih 5GHz signal u drugom delu stana. Sa kojim od boljih modela mogu da ga uparim u Mesh? Pretpostavljam da treba da bude isto iz AC serije - koji?
Hvala :wave:

Edit: trenutna internet veza je 150/10 SBB, moguć je prelaz na MTS, ali ne preko 400/80 paketa. Koristi se do 15 uređaja u stanu, to će sigurno rasti (razni home automation gedžeti)
Asus 68 ili Netgear Nighthawk R7000 njemu moze da se instalira Merlin i radni nesto bolje na 5GHz od Asusa 68
 
Pozdrav,Trebalo bi da dodju sutra iz SBB da mi ugrade mesh uredja u stanu,jer sam imao problem sa extendeerom i nikako nisam mogao da dobijem stabilan interent u decijoj i radnoj sobi.
Kakv asu vas iskustva sa ovim njihovi muredjajima?
Ujedno ,da li ndeko ima ideju zasto sam na svakih par sati gubio internet na extenderu ,koji ukaci glavni ruter i super radi par sati ,a nakon par sati samo ispadne i ostane bez interneta tj.bez konekcije sa ruterom.
MAticni ruter j eSBB technicolor,a extender je bio Netis E3 AC1200 dual band?
 
Generalno 2-3 ac68u lepo rasporediti po stanu, nema potrebe ni za merlinom niti bilo čim drugim.
 
Ujedno ,da li ndeko ima ideju zasto sam na svakih par sati gubio internet na extenderu ,koji ukaci glavni ruter i super radi par sati ,a nakon par sati samo ispadne i ostane bez interneta tj.bez konekcije sa ruterom.
MAticni ruter j eSBB technicolor,a extender je bio Netis E3 AC1200 dual band?
Да би екстендер радио добро морају и екстендер и рутер да буду добри. Довољно је да било који од та два уређаја нису стабилни да дође до проблема. Први провајдеров рутер који сам користио да ради стабилно и добро покрива простор је Јетелов ЗТЕ, и њега сам упарио са ТП-Линк екстендером да покријем ћошак стана са слабим сигналом. Сви претходни рутери различитих провајдера (СББ, Супернова, ПТТ) су имали неупотребљив вифи.
 
Nazad
Vrh Dno