»RSS Benchmark sajt

Strana 4 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 46 do 60 od ukupno 68

Tema: Mesh mreže

Member Avatar korisnika Exodusbgd
        Na forumu od
        Jul 2005
        Poruka
        5.052
        Probaću, hvala.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Member Avatar korisnika Proday
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        16.473
        Citat Citiram korisnika: Space Pogledaj poruku
        Aimesh radi savrseno. Ja sa 1gbps netom, koristim Zenwifi ax aimesh dual pack... kuca 180m2 sve pokriveno bez greske.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
        Ja sam na 80/8 mare i ova dva ac68u mi savršeno rade posao!!...jedna od boljih investicija ove godine

Inače imam neko mizerno opadanje protoka kada mi se tel zakači na nod (tipa do 15%), ni blizu kao kolega kome opada do 10x

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Newcomers
        Na forumu od
        Nov 2017
        Poruka
        80
      4. Moja mašina
        • CPU: I7 -9750H
        • RAM: 16gb RAM
        • VGA: GEFORCE GTX 1660TI
        • MON: lg 27mp77
        • LAP: Lenovo Legion Y540-17IRH
      5. Koje su cene mesh sistema od 3 noda, ja nigde ne mogu da nadjem da su dostupni za kupovinu u legalnim radnjama

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

VIP member Avatar korisnika Space
        Na forumu od
        Apr 2006
        Poruka
        4.053
      7. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7 5930k @ 4.6GHz
        • MoBo: ASUS Rampage V Extreme
        • RAM: 4x8GB Crucial 3000 CL16
        • VGA: ASUS Poseidon GTX 980 Ti
        • MON: ASUS PG348Q
        • HDD: 2 x 240GB SSD
        • Case: Super Flower Leadex Platinum 1000W
        • LAP: ASUS 1215B
        • INET: DSL
        • Ostalo: CPU: Intel Core i7 95930K (procesor ispoliran i presvučen Coollaboratory Liquid PRO tečnim metalom
      8. Vlado, ni 15% nije malo. Ja sam to resio matematičkim putem. Ruter mi je bukvalno u centru dešavanja u prizemlju. Nod mi je odmah iznad njega na spratu, bukvalno na nekih 3 metra, što je rezultovalo da pada nemam u opšte. AC68 mesh sam prodao (mozda si video i oglas) pre nekih tri nedelje... jer je ZenWifi imao bolji signal, tj. tek toliko bolji da gubitke nisam imao. Opet razlika u ceni je velika, ali da nije rešenje za velike objekte sigurno da jeste.
        Menjao Space : 23.05.2020. u 20:50

Na forumu od
        Apr 2006
        Poruka
        4.053
      10. Moja mašina
        • Ostalo: CPU: Intel Core i7 95930K (procesor ispoliran i presvučen Coollaboratory Liquid PRO tečnim metalom
      11. Citat Citiram korisnika: Mapet Pogledaj poruku
        Koje su cene mesh sistema od 3 noda, ja nigde ne mogu da nadjem da su dostupni za kupovinu u legalnim radnjama

Koliko je komplikovan objekat da ti baš treba tri?

Newcomers
        Na forumu od
        Nov 2017
        Poruka
        80
      13. Moja mašina
      14. 2 stana jedan iznad drugog ali je stara zgrada(iz 1936 godine) i debeli zidovi, trenutno sa sbb technicolor epc3928s sa paketom 250/25 koji se nalazi u gornjem stanu fizicki, imam u donjem mizernih 25mbits download. I to ne svuda nego samo u sobi ispod a hteo bih da bude rasporedjeno bar 50mbit svuda u donjem. Da dodam oba stana imaju po 70 kvadrata

Menjao Mapet : 23.05.2020. u 20:55

Member
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        4.432
        ..@DusaN nemoj deliti čoveku dezinformacije. 2.4GHz mreža koristi low number kanale, tj. to što si ti naveo nema kog 5GHz mreže, a 5GHz mu je neophodno da bi išao preko 100MBps. Kod 5GHz mreže dozvoljeni kanali su 30, 40, 44, 48, te za AX se preporučuju kanali preko 100. Međutim, najbolji kanal za mrežu treba izmeriti, ne uzima se napamet. Konektuješ se na main ruter, tj. na 5GHz mrežu, potom uz pomoć nekih od ovih alata nađeš koji je najbolji kanal za tvoje "okruženje" -
        https://www.howtogeek.com/197268/how...rating-system/ i setuješ taj kanal unutar podešavanja main rutera.
        e moj ti... i šta sam rekao što nije tačno? evo i link koji si ti postavio kaže čovek isto što i ja "Note that Wi-Fi channels overlap with nearby channels. Channels 1, 6, and 11 are the most frequently used for 2.4 GHz Wi-Fi, and these three are the only ones that don’t overlap with each other."
        Njih stavi za početak, najuniverzaliniju i ne preklapaju se, pa proverava dalje kako radi.

Member
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        4.432
        Citat Citiram korisnika: Mapet Pogledaj poruku
        Koje su cene mesh sistema od 3 noda, ja nigde ne mogu da nadjem da su dostupni za kupovinu u legalnim radnjama

Ima ih dosta, tipa TP link Deco serija, Tenda MW, imaš i Asus rutere sa onim aimesh, da ne navodim sad oglase. Ali koji god odlučiš, ako je moguće gledaj da veza izmedju samih mesh uredjaja bude LAN

Na forumu od
        Apr 2006
        Poruka
        4.053
      18. Moja mašina
      19. Citat Citiram korisnika: DusaN Pogledaj poruku
        e moj ti... i šta sam rekao što nije tačno? evo i link koji si ti postavio kaže čovek isto što i ja "Note that Wi-Fi channels overlap with nearby channels. Channels 1, 6, and 11 are the most frequently used for 2.4 GHz Wi-Fi, and these three are the only ones that don’t overlap with each other."
        Njih stavi za početak, najuniverzaliniju i ne preklapaju se, pa proverava dalje kako radi.
        "Helou" čovek ima 300MBps net a ti preporucujes da "napamet" menja kanale na 2.4GHz mrezi. Čovek hoce plus 250MBps u mesh sistemu, a ti mu preporucujes menjanje kanala na 2.4GHz mrezi... jes svestan da sa tim nece pogoditi ni 80Mbps? E moj ti!

Member
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        4.432
        "Helou" čovek ima 300MBps net a ti preporucujes da "napamet" menja kanale na 2.4GHz mrezi. Čovek hoce plus 250MBps u mesh sistemu, a ti mu preporucujes menjanje kanala na 2.4GHz mrezi... jes svestan da sa tim nece pogoditi ni 80Mbps? E moj ti!

Lepo je čovek gore napisao "Vezani su wireless na router, dve mesh tačke su na 2.4ghz a jedna je na 5ghz."
        Naravno da mora i 2,4 da menja. 5G je generalno manji problem.

A 250Mbps+ u sistemu koji nema odvojen backhaul, da li poseban 5G wifi band ili Gbps lan, sumnjam da će ikada dobiti.

edit: možda mu roaming u samoj mreži pravi problem, to bi trebalo da zavisi najviše od klijenta, pa ostaje nakačen na neki dalji mesh nod umesto na onaj koji mu je najbliži, čak i ako stoji direktno ispod njega.
        @Exodusbgd kada budeš probao ono što ti je space rekao, da izmeriš posebno ruter, posebno mesh nod, budi siguran da si baš na taj nod nakačen.
        Menjao DusaN : 23.05.2020. u 21:37

Newcomers
        Na forumu od
        Nov 2017
        Poruka
        80
      22. Moja mašina
      23. Htedoh da izbegnem oglase da bih kupio karticom posto imam neka ulaganja i u laptop i sve ali ako ne nadjem ce da dizem pare i dam odmah.

Member
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        4.432
        Oglase kao da ne reklamiram besplatno ove firme koje prodaju uredjaje a kod njih može i karticama da se plaća verovatno da ima i neki baner ovde na forumu za neku od njih, pa pogledaj na nekoliko mesta, ko šta ima i koje su cene.

Member Avatar korisnika Proday
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        16.473
        Vlado, ni 15% nije malo. Ja sam to resio matematičkim putem. Ruter mi je bukvalno u centru dešavanja u prizemlju. Nod mi je odmah iznad njega na spratu, bukvalno na nekih 3 metra, što je rezultovalo da pada nemam u opšte. AC68 mesh sam prodao (mozda si video i oglas) pre nekih tri nedelje... jer je ZenWifi imao bolji signal, tj. tek toliko bolji da gubitke nisam imao. Opet razlika u ceni je velika, ali da nije rešenje za velike objekte sigurno da jeste.
        Vidi ja sam sad sa 2.4 i 5.8ghz pokriven u *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* dole i imam tipa 4x veću brzinu u boravku/kuhinji nego što sam imao ranije (uz to bez prekida)...lično za potrebe ukućana i moje kada sam kući, meni predobro Verovatno bi to još moglo da se popravi nekim drugim firmwerom, čačkanjem itd ali nemam ni vremena ni želje!

Inače da imam mogućnosti da stavim ruter u centar kuće, mesh mi me bi ni trebao

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Na forumu od
        Apr 2006
        Poruka
        4.053
      27. Moja mašina
      28. Citat Citiram korisnika: Mapet Pogledaj poruku
        2 stana jedan iznad drugog ali je stara zgrada(iz 1936 godine) i debeli zidovi, trenutno sa sbb technicolor epc3928s sa paketom 250/25 koji se nalazi u gornjem stanu fizicki, imam u donjem mizernih 25mbits download. I to ne svuda nego samo u sobi ispod a hteo bih da bude rasporedjeno bar 50mbit svuda u donjem. Da dodam oba stana imaju po 70 kvadrata

Tu su debeli zidovi, treba izmeriti signal. Ali bolje rešenje biti bilo da se izbuši rupa, uradiš kanalicu, pa smestis jedan ripiter ili dodatni ruter. Kad kažem bolje rešenje, sve pod uslovom da ti je signal loš, a još jednom signal moraš da izmeriš.

Na forumu od
        Apr 2006
        Poruka
        4.053
      30. Moja mašina
      31. Citat Citiram korisnika: DusaN Pogledaj poruku
        Lepo je čovek gore napisao "Vezani su wireless na router, dve mesh tačke su na 2.4ghz a jedna je na 5ghz."
        Naravno da mora i 2,4 da menja. 5G je generalno manji problem.

A 250Mbps+ u sistemu koji nema odvojen backhaul, da li poseban 5G wifi band ili Gbps lan, sumnjam da će ikada dobiti.

edit: možda mu roaming u samoj mreži pravi problem, to bi trebalo da zavisi najviše od klijenta, pa ostaje nakačen na neki dalji mesh nod umesto na onaj koji mu je najbliži, čak i ako stoji direktno ispod njega.
        @Exodusbgd kada budeš probao ono što ti je space rekao, da izmeriš posebno ruter, posebno mesh nod, budi siguran da si baš na taj nod nakačen.
        Pa 5GHz je najveći problem, jer je tu signal po defaultu manji nego na 2.4GHz. Čovek je prijavio nemogućnost dobijanja ni izbliza onome što plaća. Sve preko 80MBps nema logike gađati sa 2.4GHz. Drugo, kanali rešavaju problem opterećenosti frekvencije, nasumično menjanje kanala neće mu pomoći ništa sem što će izgubiti vreme. Okačih već par alata za traženje najboljeg kanala preko obe frekvencije mreže. Postoji i aplikacija koliko hoćeš i za fon, pa može i tako da se izmeri.

Drugo, sve je do specifikacije objekta i koliko dobru "matematiku" izvedeš, dobar meš sa dobrim pozicioniranjem može da gura i na nodu bez gubitaka, ili sa gubitcima manjim od 2%... Sve se svodi na merenje signala, odabira pravog kanala, dobro pozicioniranje noda u poređenju na main ruter, i u tome leži sva filozofija.
        Menjao Space : 24.05.2020. u 12:54

Strana 4 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •