»RSS Benchmark sajt

Strana 5 od 5 PrvaPrva 12345
      Prikazani rezultati od 61 do 65 od ukupno 65

Tema: Mesh mreže

VIP member Avatar korisnika Space
        Na forumu od
        Apr 2006
        Poruka
        4.052
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7 5930k @ 4.6GHz
        • MoBo: ASUS Rampage V Extreme
        • RAM: 4x8GB Crucial 3000 CL16
        • VGA: ASUS Poseidon GTX 980 Ti
        • MON: ASUS PG348Q
        • HDD: 2 x 240GB SSD
        • Case: Super Flower Leadex Platinum 1000W
        • LAP: ASUS 1215B
        • INET: DSL
        • Ostalo: CPU: Intel Core i7 95930K (procesor ispoliran i presvučen Coollaboratory Liquid PRO tečnim metalom
      3. Citat Citiram korisnika: Proday Pogledaj poruku
        Vidi ja sam sad sa 2.4 i 5.8ghz pokriven u *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* dole i imam tipa 4x veću brzinu u boravku/kuhinji nego što sam imao ranije (uz to bez prekida)...lično za potrebe ukućana i moje kada sam kući, meni predobro Verovatno bi to još moglo da se popravi nekim drugim firmwerom, čačkanjem itd ali nemam ni vremena ni želje!

Inače da imam mogućnosti da stavim ruter u centar kuće, mesh mi me bi ni trebao

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
        Kod tebe je spratna kuća beše? Centriranje u centar kuće ti ne bi rešilo problem, tj. jedan ruter bi opet bio malo. FW ne bi resio ništa. Možda samo da se nađe odgovarajuć kanal za obe mreže, a gore napisah kako. 5min posla.
        Menjao Space : 24.05.2020. u 13:03

Member Avatar korisnika Proday
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        16.384
        Na spratu još niko nije ali ovo kako je sada će raditi sigurno posao i kad bude gore neko...mada si mi dao ideju kad odem kući da testiram i gore zbog drugih

Newcomers
        Na forumu od
        Nov 2017
        Poruka
        71
      6. Moja mašina
        • CPU: I7 -4720HQ
        • RAM: 12gb RAM
        • VGA: GEFORCE GTX 950M
        • LAP: Asus k550JX-DM014D
      7. Citat Citiram korisnika: Space Pogledaj poruku
        Tu su debeli zidovi, treba izmeriti signal. Ali bolje rešenje biti bilo da se izbuši rupa, uradiš kanalicu, pa smestis jedan ripiter ili dodatni ruter. Kad kažem bolje rešenje, sve pod uslovom da ti je signal loš, a još jednom signal moraš da izmeriš.
        Znas kako, imam signal skoro svuda u donjem stanu 3 od 4 crtice, ali mi wifi analyzer recimo pokazuje da je udaljenost noda tj access point-a cak 15m a nema ni 5 npr. Pa cak i da izbusim rupu i sprovedem utp iz reka u gornjem u rek u donjem stanu opet bih stavio neke ap sa 2.4 i 5ghz, da iskoristim kad vec placam vece brzine, sto se tice gornjeg stana tu su mi svi klijenti na kabl: moj lap posto radim remote od kuce i pre korone , eon box,mac mini, jedino mi masina za ves wifi ali za nju mi nije bitno da bude velika brzina tako da gore moze jedan nod ali moze i da ostane samo ovaj sbb epc..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Member Avatar korisnika Proday
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        16.384
        Ukratko da podelim jedno (ne)lepo iskustvo! Juče gazda stana donese dva asus rt-ac68u što je uzeo na moju preporuku, ne bi li konačno rešili očajni net u stanu (modem mu je u drugom stanu preko puta u kome smo mi). Plan naravno da se namesti mesh sistem kao kući što sam odneo i podesio (ranije je bio kratko ovde i super rezultate dao, shodno tome i rekoh ista dva da uzme). Prvi ruter upalim, vratim na defoult, uradim setap, nadogradi se firmware, sve top i na brzinu...
        Međutim drugi ruter nema šanse da se uradi nadogradnja firmwera. Googlao i vidim da ima dosta njih koji se žale na isti problem. Jedno 4 sata sam probao sve živo sa youtuba (nemam nesretni rj45 port na laptopu); preko ssh ne mogu jel je firmware toliko mator (nešto tipa iz 2014 i nema još oociju za ssh enable). Ostaje još da nađem neki desktop/laptop sa net portom i da probam sa asus firmware repair kablom direktno da upucam poslednji firmware u nesretnu đuntu! Ako je neko imao slično iskustvo i uspeo da reši nekako problem (bez cimanja sa lan), unapred zahvalan!

Member Avatar korisnika poolmaker
        Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        8.914
      10. Moja mašina
        • CPU: Intel i5-4690K
        • MoBo: Asus Z97M-PLUS
        • RAM: 2x4GB Kingston HyperX
        • MON: HP Pavilion 23xi
        • HDD: Samsung 850 EVO 250GB, HDD Western Digital 2TB
        • Case: Fractal Design Arc Mini, Seasonic M12II-520 EVO
        • SND: Microlab Solo 6C
      11. Snadji se za komp sa lanom pa obavi sa asus firmware restoration utility, on je baš za takve i slične situacije.

Strana 5 od 5 PrvaPrva 12345

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •