Šta je novo?

Dali vredi instalirati Windows Enterprise LTSB ???

hamvas

Cenjen
Učlanjen(a)
24.06.2013
Poruke
382
Poena
170
Za sad koristim Windows 7 ali kad jednog dana crkne CPU ili maticna i budem morao da kupim novi komp dali vredi instalirati Windows 10 Enterprise LTSB ???
Posto vidim da su mnogu nezadovoljni Win 10, dali je ova verzija najbezbolinija ???
Sta sve mogu da radim sa Windows 10 Enterprise LTSB a sta ne ???
 
Pa većina je nezadovljno (mrze) updejte, u LTSB se lakše kontorlišu. Ja sam svo vreme na insider (beta) verzijama i ništa mi ne fali.
 
moci ces da instaliras 7icu i kad kupis novi komp, za sada radi na svakoj platformi uz dodatak usb drajvera za sta postoji super alat.
 
Jedino sto moze biti mana jeste manjak Windows Store-a, ne znam da li moze naknadno da se ubaci, tako da neces moci da igras igre koje se uzimaju preko Store-a.

Osim toga, sve je bolje na LTSB.
 
ne radi na novim apu-ima dok na ryzen 2 cpu-ima nadjoh da postoji podrska proizvodjaca ploca. msi ima neku verziju biosa za to dok asus izdaje onaj svoj EZ tools kao i za intel. recimo za plocu x470 strix moze da se skine tool sa sajta.
 
To je samo ubacivanje USB3 i RAID drjavera, to može i bez toga da se uradi, problem je sam processor. 2600 (x)- 2700(x). Jednostavno ne radi. Instalirao sam ja 7micu na x370 i 1600x/1700x ali čim sam ubacio 2700x, ni makac, čim se pokaže desktop sve stane kao ukopano. Pošto mi 10ka radi odlično a 7micu mogu u VM ako zatreba, stavio sam Mint na SSD umesto 7mice. Ako neko uspe sa 2600/2700 nek javi.
 
Poslednja izmena:
ne pratim ryzen pa nisam probao ali mi je opet logicno cim postoji isti tool kao za intel da moze i na njemu da radi normalno. ko zna sta su zamrsili, mozda i amd namerno nece da poradi na podrsci. sve su to isti dripci.
 
Dripci su i u M$-u, i to još veći. Ne verujem da hoće da se bakću sa nečim što ne donosi $$$$ više a AMD još manje briga kada već sve radi na novom OS-u. Stvarno više niko nema razloga da to radi. To je kao da očekuješ drajvere za neku prastaru kartu.
 
naravno, sve je to M$ maslo. srecom pa sam prestao da koristim windowse pre par godina. za igre je 7ica perfektna.
 
Nazad
Vrh Dno