Šta je novo?

Xiaomi Redmi 6 Pro

Ne postoji tema za Redmi 6 ili ja ne znam da je nadjem?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
I, kakvi su utisci? Kontam da ga sada mnogi imaju, a ja vec neko vreme razmisljam da uzmem jedan 4/32.
 
Uzeh, čisto da probam.. A2 Lite 4/64

ec7623e0a72a80f53cfedae42532c890.jpg
 
Uzeh ženi ovaj telefon, tačnije A2 lite. Odličan je. Brz. Sve otvara jako brzo, nema štucanja, laga i sl. Kamera je prosečna a po danu odlične fotke pravi. Zvuk pri snimanju videa je odličan. Baterija joj izgura 2 dana a ne silazi sa instagrama, fejsa i youtuba. Za 16.500 dinara telefon je zver.
 
Ja ga platih solidno vise, ali tvoj je verovatno 3/32. Morao sam da usmem Saomi, cisto da mi i to prodje kroz ruke..

I nisam se pokajao. Sta da kazem, sve mi se vise i vise svidja. I ne pricam o izgledu, mada telefon nikako nije ruzan.

Baterija drzi 3 dana nekog obicnog, a 2 dana heavy koriscenja. Ekran mu je sasvim solidan. Sve je odlicno sem crne, nije dovoljno duboka. Kontam da je zbog osvetljenja koje je relativno visoko. Lepo optimizovan Snapdragon 625, u svakodnevnoj upotrebi deluje bas brzo. Uopste nemate utisak da ste na donjem midranger-u. Jedini lag sam primetio kad ne ostane mnogo slobodnog RAM-a, sto je svakako za ocekivati.

Losa strana su mu kamere. Glavna kamera pravi odlicne fotke pod dobrim osvetljenjem. Iznenadjujuce su dobre. Selfi kamera pravi fotke sa donekle ispranim bojama, ali su i one relativno dobre. Obe kamere imaju tendenciju da overexposuju. Fotke sa slabim osvetljenjem su ocajne na obe kamere, imaju previse suma. Bas bas lose. Doduse, bokeh efekat je odlican, posebno na prednjoj.

Sve u svemu, ne vidim mu trenutno konkurenciju kada se u obzor uzme odnos cene i kvaliteta. Jedino mozda par Oppo modela, ali je do njih dosta teze doci.
 
Stvarno ljudi jel ima tema za Xiaomi Redmi 6 ? Ili bar neko da ga ima da kaze utiske za 3/32 ili bar 4/64 ? Hvala
 
Nema ni za A2 Lite, a mnogi ljudi ne znaju da su 6 Pro i A2 Lite zapravo isti telefoni sa različitim softverom. :)

Nikako ne mogu face recognation da namestim da radi. Je l' uspeo neko? Ne znam da l' radim nešto pogrešno ili zavisi od regiona..
 
Da li je neko uspešno ubacio twrp i rootovao A2 lite?
 
Koliko sam skontao redmi note 6 pro ima ledja od aluminijuma ali okvir od plastike ?
 
Upravo sam dobio Pie OTA.
 
Hocu da poludim od ovog google vidzeta koji su na Pie stavili dole, a koji je hardkodovan i ne moze da se pomeri.

Jel postoji neki fazon da se vnogo makne bez rutovanja?
 
@ksLazy, jel imaš redmi 6 pro ili a2 lite?

Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk
 
A2 Lite i promasio je temu :D

@ksLazy

Stavi drugi launcher.
 
Haha :D

Isti su telefoni, samo za druga trzista.

Ne postoji druga varijanta?
 
I mene to mnogo nervira, do te mere da sam posle dužeg vremena korišćenja stock launchera ponovo vratio Nova
 
Ne postoji tema za Redmi 6 ili ja ne znam da je nadjem?
I ja sam tražio i nema.
Pošto je ovo možda najsličnije, ili je bar neko ovde koristio Redmi 6, da li je verzija 3/32 GB onako OK za mamu, jer ne bih da se više pati sa prvim Galaxy S :)

Ako neko može da pojasni to oko "globalnog ROM-a", šta je to? Da li ovaj telefon dolazi sa Google servisima, Play Store i ostalim? Treba li na nešto oko toga da obratim pažnju kod kupovine?

Čitao sam test na GSM Areni i kažu da ima puno bezveznih notifikacija preinstaliranih aplikacija koje gnjave, kažu da se 99% može isključiti ali ne sve. Da li je tako? Svaki Xiaomi je takav?
 
Nikako Redmi 6, fail od telefona u svakom smislu.
 
+1
Redmi 5 kompletniji uređaj.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da li je neko kod nas uspeo da nabavi Redmi 6 Pro u nekoj od radnji ili kod preprodavaca? Na KP i kad pisu da imaju ispostavi se da reklamiraju note 6.
 
Ima A2 Lite
 
Koliko vidim Redmi 5 2/16 GB košta slično kao Redmi 6 3/32 GB.

Gledao sam neke uporedne testove, neko reče da zavisi kome se kupuje, ako je neko nezahtijevan (rođak, komšija) onda bi oni preporučili Redmi 6, nešto je kompaktniji, kažu da je kamera bolja, više memorije, noviji Android. Ako je neko zahtjevniji korisnik bolji je Redmi 5 zbog Snapdragona i podrške ROM-ova.
 
Redmi 5 je u svakom smislu bolji od Redmi 6.
 
Da li se nekome desilo da telefon (konkretno Redmi 6 ali i neki drugi Xiaomi) ujutro traži PIN, ali da ne prolazi PIN, ni onaj za SIM karticu ni PIN kojim se telefon otključava? Dakle kao da je telefon preko noći usljed nečega promijenio PIN. Ostavi 4 tačkice da se unese, uz tekst da imaš još tri pokušaja. A do tada je telefon uredno otključavan preko definisanog PIN-a od 4 cifre. Sad sam malo tražio o tome i pronašao ovu temu, liči na nešto slično (Redmi 4A, mada kod njega umjesto PIN-a sad odjednom traži neki password, a kad unese svoj PIN to ne prolazi). Koliko sam vidio rješenje je samo factory reset. Da li se ovo nekome ovde desilo?
 
Nazad
Vrh Dno