Šta je novo?

Xiaomi Redmi 6 Pro

DarioDj

Poštovan
Učlanjen(a)
16.10.2017
Poruke
88
Poena
60
Prvi telefon iz Redmi serije koji ima izrez u vrhu ekrana. Možda nagoveštaj kako će izgledati sledeća generacija Redmi (note) telefona, bar što se tiče dizajna.

Ostale karakteristike:

Snapdragon 625
3/32; 4/32; 4/64
4000 mAh baterija
1080p ekran
Dual kamera 12+5 (prednja 5)

Cena: 153 - 200 dolara
Trenutno objavljen samo za tržište Kine, ali to će se verovatno promeniti.
75e7cfde30d9634001388850cee1b580.jpg


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
dakle ovo je isto sto i redmi 5 samo sa izrezom i nesto vecom baterijom?
 
Vise je kao redmi 5 plus sa izrezom i 2 kamere iza... :)
 
ma nije bitan tacan model 5. nisam ni uspeo da ispratim koliko verzija je izaslo. 5, 5plus, pro, note. dva od ovih su zapravo samo jedan...:lupko:
ono sto mi je najgluplje je sto nisu makli od sd625 koji je bio dostupan i na rn4. zasto bi neko sa rn4 prelazio? godinu i po dana kasnije, dobijamo isti telefon.
 
Da, moglo bi se reći da je ovo naslednik redmi 5 plus telefona. Unapređena je zadnja kamera, a ekran je "modifikovan" da bude u skladu sa trendovima.[emoji16]

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nasao sam neki snimak na netu i okvir sa strane je previse velik...cini mi se da ni nema 2.5d staklo, kao i redmi s2....ovo je bukvalno neki frankenstajn....iskreno, pre bih uzeo redmi 5 plus nego ovo :D
 
Znači uskoro redmi note 6 sa obrvom ? :)

Po meni dok xiaomi na miui ne reši notifikacije u gornjim ćoškovima ne vredi uzimati njihove telefone sa obrvom.
Mislim da Asus ima dobro rešenje, kada pipnes te ćoškove gore on ti spusti malu trakicu dole na kojoj su iscrtane not i procenti baterije.
 
Poslednja izmena:
Nasao sam neki snimak na netu i okvir sa strane je previse velik...cini mi se da ni nema 2.5d staklo, kao i redmi s2....ovo je bukvalno neki frankenstajn....iskreno, pre bih uzeo redmi 5 plus nego ovo :D
Telefon izgleda identicno P20 lite, koji je "wow" i "cool" a ovaj je frankenstajn...valjda zato sto je 100e jeftiniji i sto Xiaomi zvuci "jadno i bedno" a Huawei bas onako "mocno i premium"
 
Poslednja izmena:
Hahahahaha...pazi, moj sledeci fon je xiaomi, ne volim huawei, tako da nemoj da mislis da prozivam samo zato sto sam hejter...iskreno, p20 lite ima manji okvir oko ekrana, narocito sa strane, a ove ga i video.
naravno p20lite je mnogo skuplji uredjaj, a redmi serija je najjeftinija xiaomi serija, tako da ce oni imati sigurno i neki sa manjim okvirom... :)
 
meni se sviđa, nije preglomazan, a opet veliki ekran, više nego solidne kamere, velika baterija i proveren soc...

možda ga i kupim da malo probam fon s obrvom :D
 
Sta fali 625, najbolji je sto se baterije tice, a u radu se nikakva razlika ne primeti u odnosu na 636 koji nije toliko stedljiv.
 
Hahahahaha...pazi, moj sledeci fon je xiaomi, ne volim huawei, tako da nemoj da mislis da prozivam samo zato sto sam hejter...iskreno, p20 lite ima manji okvir oko ekrana, narocito sa strane, a ove ga i video.
naravno p20lite je mnogo skuplji uredjaj, a redmi serija je najjeftinija xiaomi serija, tako da ce oni imati sigurno i neki sa manjim okvirom... :)

Ne vidim kako 2 telefona od po 5.84" i istih dimenzija kucista mogu imati razlicite bezele ali ajde...
1IjEJP4.jpg
 
Ne znam...meni na ovom videu izgleda kao da je okvir sa strane veci malo...tipa, mnogi bi rekli da je okvir na redmi note 5 i na redmi s2 isti, ali nije...videcemo, kad izadju jos neki snimci... :)

imx 486 se nalazi i u redmi s2, i pravi losije fotke od redmi note 5 pro(indijske verzije, koja ima isti senzor)....nesto je i do objektiva i do optimizacije... :)
 
Inace lep telefon al steta sto su ovi notchevi popularni sada.
 
Ne znam...meni na ovom videu izgleda kao da je okvir sa strane veci malo...tipa, mnogi bi rekli da je okvir na redmi note 5 i na redmi s2 isti, ali nije...videcemo, kad izadju jos neki snimci... :)

imx 486 se nalazi i u redmi s2, i pravi losije fotke od redmi note 5 pro(indijske verzije, koja ima isti senzor)....nesto je i do objektiva i do optimizacije... :)
S2 je 2mm i duzi i siri od RN5... Sto se kamere tice valjda nece biti gora od Redmi 5(+), Note je ionako druga klasa.
 
Prelep telefon. Verujem da će biti extra ponuda u odnosu na cenu koju bude imao.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Notch frankenstajn, nesto izmedju RN5 Pro i Redmi 5 Plus sa notchom.
 
u čemu je problem kad ima opcija da se softverski isključti notch?
 
u čemu je problem kad ima opcija da se softverski isključti notch?

nije problem nego volimo da kukamo.
Isto sam rekao i u mi8 temi. Meni je notch sasvim ok ako se isključi i prokazuje par informacija u tom delu, a ostatak normalno ispod.
Mislim da ću ovo uzeti čim se pojavi u prodaji u mojoj radnji
 
Poslednja izmena:
Pa nisam rekao da je lose, frankenstajn znaci da je sklepan iz delova koje su vec imali(kamera, SD 625, baterija).
 
U Kini sam trenutno, i imao sam priliku da uzivo vidim Redmi 6 Pro. Moje zapazanje je da izgleda vrhunski. Mene samo zbunjuje da li kod nas moze taj kineski rom da se isflesuje na global. Cena mu je 191 dolar. Zahvalan sam na odgovoru, nisam se bavio tom problematikom nikada, a mogucnosti za surf po forumu bas i nemam jer je internet jako spor i los. Hvala unapred.
 
Koliko vidim izgleda da cu da uzmem matorom jedan 4/32 kao zamenu za redmi 4x 3/32. Ono sto je njemu najbitnije je jaka baterija, a da mob nije cigla. Vagao sam da li da mu uzmem r5 zbog 3300mAh baterije i bolje sto nisam jer bi ovo trebalo da bude pun pogodak, samo da ne zacepe cenu nasi ovde. Kontam dok izadje global, gok stigne kod nas rn5 4/64 ce biti vec uveliko ispod 200e tako da nema logike da ovaj bude skuplji.
 
https://youtu.be/HycCTU0hoRs
Xiaomi bi trebao da je doktorirao ovaj 625. Otkud ovoliki lag odjednom? A i kamera je ocajna bar po ovim fotkama sto je lik snimio. Ili je lik ekstremni noob pa ko zna sta je radio ili je xiaomi ocajno optimizovao ovaj model. Valjda ce ovo srediti inace ga ne vredi ovako uzimati.
 
Kao sto sam predpostavio...ok je fon, a i kao sto mi se ucinilo, okvir sa strane je ipak veci nego na proslim telefonima...neko je postavio sliku p20 lite i ovog telefona jedan do drugog i na promo fotkama izgledaju poprilicni slicno, ali je okvir ipak veci na xiaomiu...sd625 izgleda da radi bolje nego na proslim telefonima, lepo su ga optimizovali...kamere su onako, prednja ne preeksponira toliko, a na zadnjoj fokus malo seta i open camera nema stabilizaciju kada se snima 4k...u sustini, super je ovo fon, manji je od proslih telefona, ima veliku bateriju, ostale karakteristike su takodje okej...mada, sad ne vidim poentu redmi s2, narocito ako ovaj fon bude jeftiniji od njega, ili tu negde... :)

 
Nazad
Vrh Dno