Šta je novo?

PES 2019

Da li su popravili pas u prazno odnosno kontre. Moj ceo stil igre, počev od PES2008, na ovamo je u korišćenju trougla (pas u prazno) za kontre. U ovom PES-u je to totalno uništeno. 90% pasova ne stignu moji napadači već odbrabeni igrači koji su u momentu slanja pas u prazno išli u kontra pravcu. Znači idu kontra od lopte, a moj napadač u pravcu.
 
Poslednja izmena:
Da li su popravili pas u prazno odnosno kontre. Moj ceo stil igre, počev od PES2008, na ovamo je u korišćenju trougla (pas u prazno) za kontre. U ovom PES-u je to totalno uništeno. 90% pasova ne stignu moji napadači već odbrabeni igrači koji su u momentu slanja pas u prazno išli u kontra pravcu. Znači idu kontra od lopte, a moj napadač u pravcu.

Da li su popravili to o cemu pricas ne znam, ali su drugacija dodavanja generalno a i ubacivanje deluje malo drugacije u odnosu na Pes 18.
 
Generalno je igra na trougao uništena. Sama igra je približena FIFA serijalu. Bolja mi je bila kad je bila više arkadno orjentisana. Da hoću da igram FIFA serijal igrao bih FIFA a ne PES. Meni je predhodni bio vrh. Valjda ću se privići.
 
Na svu sreću, to je konačno zaustavljeno. Godinama su mnogi ljudi koristili samo trougao, a igra im je to omogućavala, iako je potpuno nerealno, a sada ne znaju šta da rade i kako da kombinuju normalne, realne pasove (ništa lično, naravno, to je generalni utisak o o igračima koji su eksploatisali taj stil). Ovo sada je sjajno.

Ne bih se složio da je približena FIFA serijalu. FIFA je arkadetina, tamo su pas u šut komični i džabe sve moguće opcije, komentatori, stadioni, grafika itd, kad su osnovne stvari na nivou PES 2008. Novi PES je odličan - nema više ispadanja odbrane kao u prethodnih nekoliko verzija, menjanje igrača je najzad sređeno, igrači i lopta se kreću mnogo prirodnije, pasovi su gotovo savršeni... Sama igra je malo ubrzana u odnosu na demo koji je za mene savršen fudbal, ali to ubrzanje nije veliko, tako da ne smeta mnogo.

Igram PES od 2004. godine i za mene je PES 2019 ubedljivo najbolji dosad.
 
Ovo ti je dobra fora. Hoćeš da kažeš da u pravom fudbalu pas u prazno nema prođu. Pa kako su Francuzi osvojili svetsko prvenstvo. Pola golova su dali na sprint napadača. To je ono nije važno koliko su pretrčali nego koliko su ključnih sprintova imali. Tu je recimo naša reprezentacija (između ostalog) podbacila. Među reprezentacijama sa najviše pretrčanih kilometara, ali bez sprinteva.

Ja recimo 10 godina igram sa istim društvom. Svako od nas ima neki stil. Moj najbolji ortak ceo život igra po boku i sa centrašutom. Bilo je par PES-ova gde je to prolazilo samo tako (napadač naskače kao superman na loptu). Treba li da totalno onemoguće centaršut? Svaka verzija PES-a se ispegla vremenom kroz patch-eve.
 
Ne, hoću da kažem da pravi fudbal ne može da se igra tako što će neko samo dugim pasom u prazan prostor da pobeđuje. Tj. može da se igra tako, ali taj neko neće da pobeđuje. Isto važi i za centaršuteve. Ono što je Konami konačno uspeo je da nema više jedne stvari koja može da se siluje do mile volje, kao što je npr. bilo ulaženje u šesnaesterac, pa zalamanje paralelno sa gol-aut linijom ka golu i pas u peterac u PES4, kao što je bilo driblanje jednim igračem od gola do gola u verzijama 2010 i 2012, kao što je pas u prazan prostor po zemlji ili preko odbrane u 2017 i 2018 itd itd.

U ovom PES-u najzadpostoji balans i nema jedne napadačke ideje koja gotovo uvek prolazi, već mora sve da se kombinuje i prilagođava konkretnoj partiji i protivniku.
 
Poslednja izmena:
Mnogo pricas. Kazi kad i gde.

I ponesi joypad:)

Ili ako dolazis na Srebreno jezero, svrati. Ja drzim igraonicu.

Oko nekih stvari ne vredi raspravljati. Igramo u 3 dobijene ko pobedi u pravu je.
 
Poslednja izmena:
Meni ce ovo biti 20a sezona da sam na PESu to jest nekad davno Winning Eleven.

Sad sam pribavio i Fifu i Pes i odigracu po 5 utakmica bas da vidim gde je Fifa posle toliko god. Od 94 do 99 sam iskljucivo pikao Fifu. Do neke 2001 WE i FIFU i posle samo WE odnosno PES do 2019. Probao sam pre mesec dana FIFU 18 pa me povuklo da ovu 19 "istestitam".

Sad se setih da sam 95 ili 96 pikao i ISS preteču WE na SNESu. To je bila fudbalica deluxe.
 
Poslednja izmena:
Mnogo pricas. Kazi kad i gde.

I ponesi joypad:)

Ili ako dolazis na Srebreno jezero, svrati. Ja drzim igraonicu.

Oko nekih stvari ne vredi raspravljati. Igramo u 3 dobijene ko pobedi u pravu je.


Opa, rukavica u lice. Što se mene tiče može i večeras ako imaš demo, valjda ćemo uspeti da se ukačimo. Uskoro ću da kupim igru, pa možemo i tad, pošto ne verujem da ću u pravcu Gradišta u skorije vreme.
 
Poslednja izmena:
Sačekaću da uzmeš igru i ja da krenem da igram 19icu. Vreme je da pređem na nju. Trenutno bi popio disk u prvih 20 minuta meča:) Celo mi je društvo ostalo na 18ici pa i ja. Ono malo što sam igrao, deca me drala samo tako.
 
Deal. Btw ja igram na PC-ju, pišem ovde samo zato što je tema na PC podforumu manje aktivna.
 
Odigrao sam 5 sezona sa klubom + nacionalnim timom, znaci naigrao sam se utakmica od kad je izasao PES 19 pa da kazem koju.
Trougao teze prolaz (u poredjenju sa onomad kad sam ja igrao, pre 10godina) medjutim kroz praksu skontas kada i kako treba da ga koristis, pa onda pas u prazno sa trouglom mozes da izvedes ako znas da ti odredjeni igrac brzi od odbrambenog.
Sa strane pa centarsut sam i ja koristio pre, nije problem sada da ubacis loptu (cak je i previse jednostavno) problem nastaje kod skoka igraca gde loptu udare totalno cudno.
Penale AI moze se predvideti, do sada sam imao 10ak penala i koliko sam primetio AI prvo suta levo, pa desno, centar pa opet ispocetka u krug, tako da ako zapamtis gde je sutao na poslednjem penalu velika sansa da ces odbraniti.
+ stvar koja me jako nervira kada drziz X da prati protivnickog igraca s loptom, on udje u kazneni prostor i ako pritisnes Y (ocekujem da golman krene na loptu) ustvari uradis faul i zaradis crveni :) jos ne mogu da se naviknem na to.

Ja i dalje stojim iza svojih izrecenih reci (na prethodnim stranicama) da je los, i da imam opciju uradio bi refund bez razmisljanja.
 
Ne kapiram uopšte. Za PS4, PES19 prodat u nešto više od 300.000 kopija, FIFA 19 preko 5.3 miliona. PES ne može da prebaci milion prodatih kopija na PS4, kombinovano na svim platformamam 1.5 miliona. Max. Skoro 20:1 prodaja FIFA VS PES. Predhodnih godina slično. A po meni FIFA smešna. Svaka čast Konamiju kako uopšte uspeva da izbaci svaku godinu novi PES. Broj zagriženih PES fanova kreće se oko milončeta svake godine.
 
Poslednja izmena:
Pa zato što PES većina igra ilegalno ali ne verujem da stižu cifru od FIFE baš.


Zapravo ovo sto sam napisao nema veze s mozgom. Kao da Konami zbog pirata izbacuje igru[emoji23]

Ono sto sam hteo reci jeste da ima mnogo mnogo vise zagrizenih fanova ali ne kupuju igri i samim tim ni ne podrzavaju Konami.

Ja licno vise ne vidim poentu da svake god izlazi nova kad postoji live update. Sto ne naprave jednu igru pa je updateuju 3 sezone pa izbace sledecu. Nego ovako svake izbacuju, otklone 2 greske ubace 3....
 
Poslednja izmena:
Ilegalno mogu na PC. Na PS4 i XO ne (barem do skora). Ali je cifra prodatih kopija poražavajuća za Konami. Zadnjih 10tak godina razlika se kretala od 10:1 do 20:1. Najjači PES, 2013, jedva je prebacio 1.5 miliona prodatih kopija za sve sisteme. Znači PES u svom prime-u nije mogao da se poredi sa FIFA. Ja sam recimo igrao FIFU do 2000-te, posle sam napravio pauzu, pa od 2007 igram PES (kako sam otvorio igraonicu). FIFA mi, bez obzira na licence i tehničke detalje, deluje smešno. Neko pomenu davanje golova koje je komično u odnosu na PES. Slažem se.
 
Pratim 2-3 foruma engleskih fudbalskih klubova i tamo svi igraju Fifu. Lože se na njene opcije, FUT i ostalo, gejmplej ih manje zanima. Recimo, na RedCafe-u, najvećem forumu navijača Manchester Uniteda, FIFA tema ima 57 strana, a PES svega pet. Konamiju ne ide na ruku ni to što mu je online igranje gotovo svake godine očajno, što se ne bavi čiterima, što se razlikuje online i offline gejmplej, što ne možeš da se povežeš sa drugarom da igrate, osim ako nabadate da se konektujete u slično vreme itd.
 
To da, pazario sam 2017 PES ako se ne varam zbog online. Odigrao 3 utakmice i ogadila mi se igrica. Kao da sam igrao neku škloopociju. Totalno uzas iskustvo.
 
Zdravo ljudi. Evo da kazem i ja malo moje utiske pre-orderovao sam Pes Beckham edition i igram je od 31.8. Posle bash dosta odigranih utakmica u myClub-u mogu da kazem da su mi utisci generalno pozitivni, ali moglo je to i dosta bolje.

Negativne stvari:

1. Vise puta mi se desilo da me zadnji igrac odbrane obori i ne dobije karton ili samo zuti WTF???
2. Mislim da su ocene igraca malo prenaduvane recimo Ziyech ima 97 na AMF (featured 2. ili 3. nedelja)
3. Verovatno negde greshim ali iz centarsuta nikako ne mogu da dam gol glavom, isto vazi i za korner (u 2018. mi je ovo bio stil igre sa dva brza krila po bokovima)

Pozitivne stvari:

1. Zadrzali su online local co-op, nevidjena stvar za igru sa prijateljima
2. Ako samo drzis X gubish 10:0 lagano
3. Trougao vishe ne prolazi tako lako

sajberista_uk ako je neko zainteresovan za tekmu psn naravno
 
U pravu ste da FIFA najviše poena dobija na dodatnim opcijama a ne na samom gameplayu. Klinci se samo tako lože na FUT. Čak i na mobilnom telefonu. Tu i jeste Konami izgubio bitku. Ne mogu da shvatim da to nisu mogli da isprave u zadnjih par godina. Čak sam mom klincu i par drugih kupio svojevremeno FIFA 14 kako bi igrali ultimate team.
 
Instalirao pre neki dan PES 2019, i danas stigao da ga isprobam.
Prvi utisci da je ovo ako ne najbolji PES onda drugi najbolji PES. Koliko su doterali kretanje u odnosu na PES 18 neverovatno. Pokretni realniji, dodavanje mi se svidja jako zasad.

Ako nekome treba proveren patch -

https://www.pessmokepatch.com/2018/11/EXECO19-1104.html

i fix za juventusov stadion u sklopu ovog gore patch-a smoke

https://www.pessmokepatch.com/2018/11/p2019stadiumfix.html
Ovo je patch samo za PC jel tako? Oće neko postaviti i za PS4?

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
 
Ali nema linkova za download.
Ili ja ne tražim dobro.:)

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
 
Kod ketubana dok nadjes link koji te ne provede kroz 76 pitanja i raznih gluposti PED zastari [emoji23]
 
Ali nema linkova za download.
Ili ja ne tražim dobro.:)

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

Pa pogledaj dobro, imas ispod svakog patch-a pise plavim CLICK HERE. Onda te vodi jednom ili dva puta na neke stranice gde treba da skipujes reklame i na kraju dodjes do linka. Ja koristim ketubanjiwa.com sajt vec godinama za PES.
 
Meni to ne pokazuje. Kao što vidiš na slici. Moguće da mi nešto promiče.
75aaa5a5da32a1597b6445fea22b80fb.jpg


Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Može li mi neko reci kako da se u pesu poništi dodavanje lopte? Za šut znam da je x ali za pas jednostavno ne mogu da provalim. A to me izludjuje i kvari igru.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Može li mi neko reci kako da se u pesu poništi dodavanje lopte? Za šut znam da je x ali za pas jednostavno ne mogu da provalim. A to me izludjuje i kvari igru.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Ponistis super cancel-om. R1+R2

Time mozes da ponistia i sut i centar sut i igracem kojim utrcavas da izadjes iz "ose"...

Idi na YT pogledaj malo
 
Poslednja izmena:
Nema na cemu.
Moracu i ja da pokrenem ove god sam na soniju samo opicio nekoliko utakmica.

Probao Fifu i mogu reci da definitivno komplet igra bi bila Fifine licence i "prezentacija" a Pesov gameplay.
 
Nazad
Vrh Dno