Šta je novo?

PES 2019

Ovo da se pogube izmedju sebe kod lopte potpisujem, desi se i po par puta na istoj tekmi....

Isto tako i ja Mixer, odem sa drugarima povremeno, imam demo , ali dok ja ne oslobodim to za svaki dan nije to to...
 
I ja čekam narodnu, da bih video na šta igra liči u poređenju sa gejmplejem koji je na demu. Taj demo mi je fantastičan, ubedljivo najbolji fudbal dosad, ali kažu da se igra mnogo razlikuje i da su ubrzali gejmplej. Isto to su uradili i prošle godine, pa kasnije vraćali i usporavali igru, tako da hoću da vidim kako to izgleda pre kupovine.
 
Za onakve promene u samoj igri, i PES i FIFA su odavno trebali prestati naplacivati onoliko novca. Treba to svesti na jednu igru, i izbacivati neki update. A ovako, sve isto sa minornim razlikama koje se mogu stelovati u samom gameplay-u na svakoj verziji.
 
Generalno ne bi trebali da izbacuju svake godine, već samo kad dođe to promene engine-a pa to stvarno deluje kao nova igra. Kod PES-a (pošto samo njega igram) bio je trogodišnji ciklus:
1. 2008,2009 i 2010
2. 2011,2012 i 2013
3. 2014, 2015 i 2016
4. 2017, 2018 i 2019

Uvek je bilo primetno da je prva igra u ciklusu puna bagova i generelano ne preterano dobra. Setimo se samo PES 2008 ili, definitivno najgoreg ikada, PES-a 2014. Druga inkarnacija bi ispravila većinu stvari dok bi treća bila savršenstvo - PES 2010, PES2013. Prelaskom na PS4 uveden je FOX engine koji koristi svih 6 zadnjih naslova. I dok je kod PES-a 2014 to bila prava katastrofa, već od 2016, odnosno 2017. sve se iskristalisalo. Zato i kontam da je Konami mogao da izadaje jednu igru na tri godine i samo izbacuje updejte odnsno dlc-e. Tako su mogli i da sustignu FIFA serijal.

PS: Namerno sam stavio zadnjih 6 peseva razdvojeno iako koriste isti, FOX, engine. Razlika između prva tri i druga tri izdanja za PS4 je poprilična.
 
Ovo sto je blue napisao je poprilicno tacno, takodje prilicno vise igram PES.

Onaj 014 je sigurno najgori ikada, nema sumnje, 2013 je bio najsadrzajniji i setim ga se rado svaki put kad igram novije , 2017 je bio dobar prelaz, 2018 je onako jos malo unapredjen, 2019 kad budem mogao regularno da isprobam ceo cu moci da dam vise komentara.....za sada sam izbacio neka svoja misljenja, poprilicno sam starije igrao na PC-u, a 2019 ako ne racunamo demo samo na PS4 pa cemo videti kako ce se pokazati....
 
Meni pes 18 ima mnogo nekih nebuloznih stvari. Igrači u delu odma gube loptu, lose daju lopte u prostor, nekad se igrači koje koristi kompjuter izgube tj krenu na jednog igrača i odustanu, pa nekad neće da mi prebaci na igrača kojeg ja hoću da kontrolišem, u većini slučajeva kad hoću pas pogodim drugog igrača iako je lopta mogla da ga zaobiđe itd. Meni je do sada pes 2011 i 2013 najj pes. Nadam se da je ovaj 2019 mnogo bolji jer je po meni 2018 los mnogo. Jednostavno ubija igru nekim glupim stvarima. Da ne idem u off previše ipak je tema pes 2019.

Nego da ne znate da li se pes 2019 može igrati na 5.55 softveru?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ne znam da li moze 100% , ali mislim da moze....

Proveri gamepad kojim igras, meni sve to lici na to ili jednostavno podesavanja, kalibraciju istog....ja sa 18 tih problema nisam imao, a 2013 je sigurno mozda i najbolji ikada...po sadrzajima svakako...
 
Pozdrav. Znam da ima patch dje se mogu promijeniti dresovi klubova, grbovi itd. Ali me int da li ima neki patch dje se to moze isto sve primijeniti i na nacionalne timove? Kad igram sa reprezentacijama da znam igrače sa kojima igram a ne da lupam ko je ko.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Jel izlecena igra ili jos ne? [emoji316]

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Meni pes 18 ima mnogo nekih nebuloznih stvari. Igrači u delu odma gube loptu, lose daju lopte u prostor, nekad se igrači koje koristi kompjuter izgube tj krenu na jednog igrača i odustanu, pa nekad neće da mi prebaci na igrača kojeg ja hoću da kontrolišem, u većini slučajeva kad hoću pas pogodim drugog igrača iako je lopta mogla da ga zaobiđe itd. Meni je do sada pes 2011 i 2013 najj pes. Nadam se da je ovaj 2019 mnogo bolji jer je po meni 2018 los mnogo. Jednostavno ubija igru nekim glupim stvarima. Da ne idem u off previše ipak je tema pes 2019.

Nego da ne znate da li se pes 2019 može igrati na 5.55 softveru?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Moram da te razočaram, sve sto si naveo u 2018 se desava i u 2019, sto vise igram sve me vise izludjuje zbog gluposti. Pored toga da dodam lose sudjenje prekrsaja, komentatori kasne za akcijom, i ne znam dal sam ikad u zivotu pogodio vise puta stativu nego u ovom pes-u..

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Igrao sam vec nekoliko puta pes 2019 od kad je izašao. Bolji je od 2018, ali ne toliko drasticno. I dalje ima nekih nebuloznoh stvari, i slažem se sa tobom nikad vise stativa nisam ni ja pogodio :D najgora mi je stvar sto uposljavanje igrača nije najj riješeno jer u 90% slučajeva pogodim igrača iz suprotnog tima. Takodje je problem ako pretisnem trougao do kraja tj da max udari loptu on uposli igrača koji mu je najbliži a ne onoga koji je dalji i koga sam ja htio.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Igrajte na manualu,druga je prica.Odigrao sam preko 450 utakmica sve online divizije i ako sam desetak puta pogodio stativu,precku.

Meni je najveca mana onaj filter za matchmaking gde kad stavis similar u mom slucaju zelja da igram samo sa ljudima koji su na manual podesavanjima on se odnosi samo na pass.I onda se desava da mu je pass na manualu a sut na assisted,trougao i ostalo pa je to onda neka mesavina a ne punokrvni manual kao kod konkurencije.

Kad vec spominjem konkurenciju iako imam obe igre posle 7-8 godina izgleda da sam opet na Pes-u.Nisam palio Fifu dobrih mesec dana.

Ne znam da li je bitno ali onaj cirkus od myClub-a i Fut-a me ne interesuje tj. ne igram ga.:)
 
Poslednja izmena:
Na koji manual tacno mislis?
 
Reci mi prvo kako ti je podesen pass,trougao,sut,nabacivanje...?Ako si po defoultu onda je sve na asissted.U prevodu stisnes dodavanje i 95% lopta ide pravo u noge tvom saigracu.Znaci,zilet preciznost i ne preostaje ti nista drugo nego samo da stiskas sto brze dugmice...Na manualnom pasu npr. odredjujes pored smera kretanja lopte i jacinu dodavanja i to je nesto sto treba probati,osetiti.

Radujes se svakom uspesnom pasu,sutu...nemas problem sa stativama.
 
Sve je po difoltu. A iskreno i bolje mi ovako posto PES igram iskljucivo sa ortacima, neki mini turnir 1v1. Mada probacu bas da iskljucim da vidim kako ce biti, hvala na sugestiji!


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
 
Pa po difoltu bi trebalo da "klizi" bez problema, a na difoltu ima problem (npr gubljenje igraca) toliko da sam par puta primio gol jer su se moj AI igraci pogubili dok PC AI nije.
Jos jedna jakooo zanimljiv bug koji mi se desio tri put, protivnicki igrac trci s loptom ka mom golu, ulazi u kazneni prostor ispred gola, moj igrac rusi protivnickog igraca sa loptom, protivnicki igrac pada, lopta nastavi dalje, moj igrac (koji je srusio protivnickog) dotrcava do lopte, sudija svira faul, protivnicki igrac dobija zuti karton, moja lopta... dva puta sam bio u wtf fazonu sada sam vec navikao
 
Mozete li mi preporuciti neki najj patch za pes 2019 na ps4? Da ima i nasih klubova (makar C. Zvezda i Partizan), da su ispravljeni grbovi i dresovi i imena u reprezantacijama i stranim klubovima.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
I meni to treba! I pitanje, da li posle moze da radi live update ili?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na to pitanje ti ja mogu odgovoriti jer sam čitao malo o ovoj temi. Sve zavisi kakav je patch ali ugl možeš i ne briše se patch naravno poslije toga.
Samo je problem sto sad imaju neke verzije v1, v2, v3 I naravno da je v3 najnoviji pa me interesuje može li da se odma instalira v3 bez prethodno instalirana ove dvije verzije?

https://www.hcl.hr/prohodi-i-tutorijali/pes-2019-dresovi-prava-imena-126727/

Ovdje ti je uputstvo za patch naravno prva verzija je u pitanju. Ovdje nema C. Zvezde i Partizana vjerovatno a moguće da nema ni Bundeslige.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Pa po difoltu bi trebalo da "klizi" bez problema, a na difoltu ima problem (npr gubljenje igraca) toliko da sam par puta primio gol jer su se moj AI igraci pogubili dok PC AI nije.
Jos jedna jakooo zanimljiv bug koji mi se desio tri put, protivnicki igrac trci s loptom ka mom golu, ulazi u kazneni prostor ispred gola, moj igrac rusi protivnickog igraca sa loptom, protivnicki igrac pada, lopta nastavi dalje, moj igrac (koji je srusio protivnickog) dotrcava do lopte, sudija svira faul, protivnicki igrac dobija zuti karton, moja lopta... dva puta sam bio u wtf fazonu sada sam vec navikao

Jel si svestan da od nekog pesa, recimo 2016, postoji simuliranje ?
 
Mislim da nema bas toliko , ali recimo da zadnje 3,4 igram sa time svesno, hocu reci da pokusavam to, samo jednom mi je proslo na 18, ostalo sve po zuti...nekad cak i drugi zuti...
 
Mislim da nema bas toliko , ali recimo da zadnje 3,4 igram sa time svesno, hocu reci da pokusavam to, samo jednom mi je proslo na 18, ostalo sve po zuti...nekad cak i drugi zuti...

Al sam lupio i pogodio, tačno 10 godina. Ja sam isto samo jednom uspeo da izvučem faul od tada to mislim da je bilo baš na 2008. To je ujedno i prvi PES koji nosi godinu u imenu, pre toga su išli po rednim brojevima PES 1,2,3,4,5,6 ovaj je trebao da bude PES 7 ali su prešli na format kao FIFA.

http://pes.neoseeker.com/wiki/Diving

P.S. u stvari to je 11 godina 2008 je izašla oktobra 2007 godine
 
Poslednja izmena:
@tomejto & @ emaremare | +100

@BugSu, sad znas sto je bila tvoja lopta :D Nejmar se i ovako valja pola sata...
 
Je l' neko uspeo da aktivira igru na svom nalogu preko Steam Family Share?

Ja sam napravio GER nalog da bih aktivirao kod pošto igra ne postoji na Steam Store za SRB ali sad ne uspevam da sa tog GER naloga upalim Family Share da mogu da igram igru sa SRB naloga.
 
Nazad
Vrh Dno