Šta je novo?

Zotac GTX 1050ti mini

DaveKowlaski

Slavan
Učlanjen(a)
24.01.2007
Poruke
184
Poena
319
Imam ITX konfiguraciju :
Screenshot_6.jpg
I imam veliki problem vec mesecima.
Igrice ne igram, samo surf, slusanje muzike, dizajn i foto.
Iz samog kompa, USB kabl u ARCAM rDAC i onda u pojacalo.
Problem je sto mi baguje Win10 ili nesto drugo. Desava mi se (ne uvek, znaci kompletna fatamorgana) da komp zastuca, ako slusam online radio ili muziku preko Spotify, uspori se zvuk, kao da usporis gramofon sa 45 na 33, ili se cuje puno pucketanja (jittera). To traje nekad 5 sekunde, nekad ceo minut, na kraju (ali ne uvek), zacrni se ekran na sekundu-dve, pukne mi viber, PS, AI i nastavi da radi.
Od periferija imam MX Master i K360 tastaturu, Samsung M2022 stampac.
U Control Panel-u dobijam ovaj info :
Screenshot_1.jpg
Screenshot_2.jpg
Vise ne znam sta da radim. Menjao sam napajanja, posto imam ITX napajanje od 400W, stavljao standardna od 750W.
Da napomenem da kad izvadim Zotac 1050 i radim na integrusi sve radi perfektno, hoce neki put da stucne, ali to je neprimetno.
Ne znam sta vise da promenim, zamenim, ili vec sta uradim. Imam m2s SSD na ploci, a nekad mi kompjuter radi perfektno, a nekad kao puz.
Nista ali nista mi nije jasno.
Ako neko ima neku ideju (osim da prodam kompjuter i kupim drugi) neka je izlozi, bice mi drago ako uspem da resim problem.
HVALA unapred.
 
Ako so testirao napajanje, skeniraj komp da nemaš neki add ili virus. Reinstaliraj flash player. Proveri diskove. Update drajver od grafike
 
Problem ti je u tome što imaš Win10.

Da je pravi hardware kvar to radi ili ne radi. A da je progresivan kvar do sada bi ti stigao do stanja da ništa ne radi. Kad god je neki loop kvar uvek je software.
 
bar je reinstal drajvera za za gpu (uz ciscenje predhodnih sa display driver uninstaller-om) lako resenje.mozes da precesljas win i sa sfc i dism komandama ali ja bih pre svega butovao neki live linux sa usb-a i probao da repliciram u njemu problem i tako iskljucim softver iz cele price.

mozes da odradis apgred win-a (desetka moze da se gazi sa istom ili novijom verzijom) ostaje ti ceo softver ali problem ce ostati ako ti neki softver pravi problem.
 
Hvala Vam na odgovorima i savetima, sve sam ja to probao i nisam dosao do rezultata. Medjutim, sinoc sam izgleda resio problem, ali videcemo u narednim danima da li jeste to bio problem. Elem, promenio sam moje famozno ultra malo kuciste za malcice vece u koje staje klasicno ATX napajanje i kartica graficka ne ide preko rajzera nego direktno na plocu. S obzirom na konfiguraciju straog kucista i pristupacnost kablova, iskljucio sam HDMI i povezao monitor sa Display port kablom...na stranu bolja ostrina i boje na monitoru, ali mi je nestao taj bag koji sam imao. Teorija zavere lezi u tome da se izgleda bunila grafika jer kroz HDMI ide i zvuk, a ja koristim USB pa u DAC uredjaj i mislim da se tu pojavio neki problem u transportu zvuka i slike, jer su mi se i jitter-i izgubili, nema vise tog pucketanja. Nadam se je problem resen...konacno
 
Vidis da na specy-u se kuvaju diskovi 57 c temperatura?

Sada i ja hteo to da mu kazem, a posto ih lepo kuvao duze vreme, nece jos dugo ni trajati :D I sada kaze resio problem promenom kucista, pa naravno kada su garant sada temeprature pale i HDD radi normalno. Aj leba ti sada uradi taj Speecy da vidimo temperature i skini svakako poslednju verziju. P.S. Fora sto niko pre nas nije skontao da mu se hardovi crvene :smoke:
 
Nazad
Vrh Dno