Šta je novo?

Iskustva - samsung MU6100 serija (2017)

Izasao je i Tizen 4.0. Open-source je od pocetka i sada se vec nalazi na gomili uredjaja sa kojima je kompatibilan. Web-os tek sada krece u tom smeru, videvsi da gube trku.
Webos jeste bio odredjeni period najzreliji sistem, ali se vremenom izgubila ta pozicija. Grbavi Android kakav je na televizorima jos nigde nisam cuo da hvale, stavise pati od gomile boljki. A proizvodjaci koji ga forsiraju definitivno nemaju kapacitet da ga u skorije vreme upeglaju na nivo konkurencije.
Alu daljinac, tm1790, kakav ide uz qled je fenomenalan i ne vidim zasto bi iko poredio jeftini plastikaner kakav je magic remote. Cak i tm1750 je daleko bolje odradjen.
 
Poslednja izmena:
Nisam ja napisao da su sharp paneli loši, nego da televizori imaju krš sliku :)
Ja sam se čak i nadao da je sharpov panel kod mene, ispalo je da nije. Hu kerz. Za qled ili oled nisam mogao da se pružim sad a i tu ima lutrije sa burninom kod oleda.

Kao sto sam napisao u prethodnom postu, imaju krs sliku zato sto to nisu Sharpovi televizori nego Vestelovi.
 
@method

:) kada budes imao neki qled ili oled nadam se da ces tada napisati neki utisak. Ja nigde ne videh da webos gubi trku sa tizenom vec da ga gazi svuda. Iskreno me i ne zanima statistika. Meni se tizen mozda vise dopadao od webos-a ali je i webos svakako jako funkcionalan i mozda bolji za out of the box, svakako ja slabo i koristim smartos. Takodje sam mislio da se necu navici na magic remote i da cu traziti klasican daljinski ali veruj jos mi nije palo na pamet da trazim zamenu. Lepo lezi u ruci i nije me briga da li je prohron, aliminijum, plastika ili zlato. Remote kao i OS je extra brz i funkcionalan, mada ni tv nije bas neka niza ili srednja klasa (priznajem webos 1 nisam probao). Takodje kao sto si negde procitao da je android grbavi sistem tako mozes cuti utiske ljudi koji ne bi menjali android ni za tizen ni za webos. cak sta vise nudi vise mogucnosti i kada bi ipeglali neke boljke tj kada bi se neka firma aktivirala da uradi sistem za tv kao sto to rade lg i samsung, ja bar mislim da ni tizen ni webos ne bi imali sta da traze pored punokrvog tv androida, kao sto su se lagano pogasili skoro svi ostali mobos.

Inace opste je poznato da kada srbin kupi nesto da to postaje najbolje na svetu i krecu hvalospevi. Evo npr ja dajem cokoladu ko primeti golim okom razliku izmedju rgbw i rgb :) , mislim da ljudi pre treba da gledaju va vs ips i mogucnosti samog tv-a u zavisnosti od njihovih potreba. Znam da je ova tema vise samsung fanboy ali bilo bi lepo kada bi svi iznosili utiske onakve kakvi jesu i time pomoci svima,a i samim sebi pri sledecem izboru tv-a. Inace stara poslovica glasi, nije zlato sve sto sija, tako mozda nije najbolje sve sto je samsung :) al svakom svoje, lepo se prodaje i bezuterija ,)

znam da nije bas ontopic (kao ni post iznad mog) ali cisto da se ljudi ne zaplase kada cuju android ili webos.
 
Poslednja izmena:
Da je samsung fanboj tema bas i nije. Npr ja se nadam da ce sledeci tv da mi bude baš oled.
 
Zasto, kada si rekao da ne vidis razliku izmedju qled 7 serije Samsunga i LG oleda C7? :)

Sto se smart osa tice, ako ne kazete konkretno sta to fali jednom, a sta drugom, rasprava je besprednetna i svodi se na "bolji je jer se meni vise svidja".

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nisu Vestel, već UMC, fabrika u Poljskoj.

Pritom je ona već godinu i kusur u većinskom vlasništvu japanskog Sharpa.

Skytec UMC today announced the successful closing of the share transfer agreement with Sharp Corporation resulting in Sharp Corporation acquiring a majority 56.7 % stake in Skytec UMC Ltd.
https://www.prnewswire.com/news-rel...jority-stake-in-skytec-umc-ltd-614451673.html

Sajt evropskog Sharpa, tj. Skytec UMC-a:
https://www.sharpconsumer.eu
 
@all Dobro je što je tema Kalibracija slike..., šta bi tek bilo da je nešto drugo... [emoji848]

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
^
slazem se. ja sam dobio zadatak da preporucim neki tv tj treba da kazem nekome koji da kupi. izbor tamo gde kupuje je jedan model lg i jedan samsung. lg sam odmah izbacio iz jednacine jer ne zelim da sutra cuje kako ne gleda "pravi" 4k iako kupuje 43 inca i gleda ga sa 3 metra i jos domaci kanali i poneki film sa laptopa (hd u najboljem slucaju), plus naravno vise voli samsung. tako da sam dosao na ovu temu jer je u drugoj pisalo podelite utiske i reko da procitam utiske :) sva srece ima zaista koristnih i objektivnih postova i mogu da mu kazem sta da ocekuje od tv-a.
 
Zasto, kada si rekao da ne vidis razliku izmedju qled 7 serije Samsunga i LG oleda C7? :)

Sto se smart osa tice, ako ne kazete konkretno sta to fali jednom, a sta drugom, rasprava je besprednetna i svodi se na "bolji je jer se meni vise svidja".

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Zasluzena primedba
 
Ja samo da napišem epilog svoje sage oko kupovine ovog televizora. Htedoh da ga vratim zbog DSE koji je naročito izražen na fudbalu, nisam uspevao da ga povežem na QNAP dlna i zbog toga što sam mislio da je prevelik (pre toga imao 32).

Na DSE ne mogu da kažem da sam se navikao ali kad sam video da i bolji/skuplji modeli imaju i izraženiji efekat, progutao sam. Podesio sam QNAP Nas (ponovo definisao shared folder) i tv se lepo povezao a poslednji problem oko veličine je nestao kada sam ga okačio na zid. Neverovatno koliko 10cm udaljenosti je doprinelo povoljnijem uklapanju u dnevnu sobu. Hvala svima koji su me odgovarali od vraćanja zbog veličine.
 
Nisu Vestel, već UMC, fabrika u Poljskoj.

To su neki novi momenti za mene. :) 100% znam da je Vestel proizvodio Sharp televizore jer imam jedan takav a za ovo prvi put cujem. Pa sto im je i dalje onako losa slika na ogromnim broju modela ako japanski vlasnici opet prodaju pod svojim brendom?
 
Poslednja izmena:
Imam Samsung 55MU7002 sa Tizenom 3.0 i jedan malo iritantan problemčić.
Često koristim Samsungov plejer i gledam serije i filmove sa 1TB ekseternog hard diska priključenog na tv. Problem je što mi u 95% odsto slučajeva plejer ne pamti poziciju od zadnjeg gledanja kad ponovo pustim isti fajl nego ga pusta od početka čim isključim tv dok za neki fajl (ali vrlo retko) pamti zadnju poziciju i posle 10-ak dana.
Imao sam više Samsung i LG televizora u proteklih 7-8 godina i ni sa jednim nisam taj problem.
Čitao sam na nekom poljskom forumu da jedan korisnik ima isti problem dok su ostali odgovorali da je kod njih sve ok.
Update-ovao sam i firmware na najnoviju verziju i opet je isto. Koliko znam, za to nema nikakvo podešavanje i plejer bi sam trebao da nastavi pustanje sadržaja gde je zadnji put stao.
Da li neko ima ima isti problem i zna li šta bi moglo da bude u pitanju?
 
Inače, TV je za gledanje fudbala odličan.
 
Da li je neko imao priliku da testira UE50MU6172 na satelitskim 4k/HD kanalima i da li i tamo imaju ti problemi?
Takodje da li je neko probao kako radi sa PS4 pro?
 
Koji problemi?

Na stranu (sitnih) mana TV prijavljujem slab ali ipak vidljiv DSEfekat, kad se gleda malo pod uglom. Ništa strašno ali tu je da vas podseća da ste u budžet a ne hi end seriji :)
Bilo je komentara o zvuku - ne znam kako je kod manjih modela ali na 65" je zvuk veoma dobar. Znatno bolji nego na plazmi 50" sa kojom je kao, nominalno isti. Ja na stranu prednosti stavljam i zvuk.
 
Na 50mu6172 ni ja ne vidim nikakve probleme osim DSE i to iskljucivo na fudbalu a na ostalom sadrzaju poput filmova, serija, sportskog sadrzaja koji nije fudbal, dokumentaraca, vijesti, crtanih filmova, itd, ne vide se nikakvi problemi. Slika je dobra, zvuk takodje, Tizen brz i stabilan. Sve u svemu, trenutno je ovo best buy TV do 500 eura.
 
Sad sam se igrao, DSE se vidi više ako je backlight na nižim vrednostima, na višim gotovo da ne postoji.
Gledao sam sad za vikend moju staru plazmu, slika je definitivno drugačija (u smislu generisanja iste). Sad mi je plazma čudna, pre 10 dana mi je slika sa lcd bila čudna. Sve je stvar navike.
 
Ja ga na fudbalu vidim a na ostalom video sadrzaju ne vidim bez obzira na jacinu osvjetljenja i ugao gledanja i u jednom i u drugom slucaju. A plazma je prica za sebe, ima bolju sliku i pokretnu rezoluciju od vecine LCD/LED televizora pa cak i onih vise klase.
 
Uzeh TV juče, pustio sam odmah onaj DSA test i deluje da ima dosta "prljavštine".
Puštao sam i ovaj 4K video na YT https://www.youtube.com/watch?v=Bey4XXJAqS8 i primetio neku belu liniju po sredini (najbolje se vidi kad i okolo ima snega), pogotovo kad pokušavam da selektujem neku od komandi (kada se ekran malo zatamni). Može li neko da proveri ovo kod sebe i potvrdi?
Večeras se testira uz fudbal :) Još da SBB dozvoljava EON na Smart TV kao i na svim ostalim uređajima bilo bi super...

Btw, je l' dobio neko VESA nosače u pakovanju? Vidim su na Samsungovom sajtu kao deo pakovanja navedeni Vesa nosač zidnog postolja i mini nosač zidnog postolja.
 
Ja nisam primjetio nikakvu bijelu liniju nego samo DSE(i banding koji pripada DSE-u). Je li linija bas cisto bijele boje?
A sto se tice Vesa nosaca mislim da si ti to nesto pogresno procitao jer nijedan renomirani proizvodjac televizora ne daje nosace u pakovanju sa TV-om. Neke od radnji znaju imati akcije u kojima poklanjaju Vesa nosac uz TV ali da Vesa nosac dodje uz televizor i to u istom pakovanju - toga nema.
 
Sigurno je rec o dostupnim dodacima za taj televizor. Samsung ne daje tako nesto besplatno sigurno.
 
Da, više je u pitanju band, nego linija. Definitivno DSE.
Inače TV je odličan, gledao basket, gledao tenis, igrao igrice, sve je vrh. Jedina mana su uglovi gledanja, ali ja gs gledam iz sredine pa mi me smeta.
 
Da li se razlikuju paneli u odnosu na veličinu? Gledam da uzmem MU6172 pa razmišljam između 50 i 55.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Da li se razlikuju paneli u odnosu na veličinu? Gledam da uzmem MU6172 pa razmišljam između 50 i 55.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Razlikuju. 50" je VA panel a 55" je IPS panel. Inace svi televizori iz MU6172 serije(40", 43", 50", 65", 75") su sa VA panelom a jedino je 55" sa IPS panelom.
 
Koji je bolji za gledanje kablovske? Gledam i LG UJ635V.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uzmi 55"
 
3.5m je razdaljina. Ovaj LG iz linka nije taj model.

Koja je razlika između 6122 i 6172 i kakva je uopšte slika sa kablovskih kanala u Srbiji na 4K televizoru?

Edit: Našao sam. Razlika je samo u daljinskom upravljaču. 6122 nema smart remote.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno