Šta je novo?

Iskustva - samsung MU6100 serija (2017)

Ne mislim da sljasti u tom smislu. Sljasti iz razloga sto je povecano pozadinsko osvjetljenje do kraja i crna boja je unistena a i prebaci se na bt.2020 opseg boja koje MU6100 nema pa samo nabije jace boje a jos postavi i dinamski kontrast do maksimuma pa unistava crnu boju jos vise a svijetle scene presvjetljuje. Drugo je kada se gleda materijal koji je sniman u HDR-u, tu je sve OK ali kada ukljucis HDR na SDR materijalu samo se dobije sljasteci pakao. Ali vidim sad da ga je kolega Jaksa obuzdao fino svojim parametrima pa zato nema taj sljasteci efekat.
 
20180907_210510.jpg

20180907_210532.jpg

Nista spec, bt je 1886, nista ne sljasti, crna je crna :)
 
Poslednja izmena:
Pa da, ukljucio si HDR a promijenio sve stavke koje HDR automatski postavi i zato ti i jest OK slika i ne sljasti. ;)
 
Ja sam sad probao kod mene ta podesavanja, al kad stavim color na 28, skoro crno bela slika ispadne :D

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Meni color 26-28, kako mi dodje. Isto tako i na staroj plazmi, ali to verujem da je slučajnost. Na rthings stavljaju na 50.
Koju dijagonalu ti imaš?
 
Kod mene je 50 inca, stavio sam ista podesavanja kao i ti sem color koji je na 40.
 
Kako streamovati sadržaj sa laptopa na ovaj TV? Sad ćete vi reći neki plex, ali ne znam kako se to namešta pa dajte i objašnjenje.
Chromecast nije opcija, a i shitty je inače :)
 
Kako streamovati sadržaj sa laptopa na ovaj TV? Sad ćete vi reći neki plex, ali ne znam kako se to namešta pa dajte i objašnjenje.
Chromecast nije opcija, a i shitty je inače :)
Ja to radim sve preko mobilnog.
Mnogo mi je lakše i brze.

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Eto, hvala ali to nije opcija :) Mislim baš na sadržaj sa laptopa.
 
Plex je jednostavan, instaliraš na laptop serverski Plex software, a na TVu Plex aplikaciju, povežeš ih preko Plex username i onda puštaš na TVu sadržaj iz zadatih foldera na laptopu. Ja stavio na stari Celeron laptop i radi.
 
Poslednja izmena:
Da, nema bolje aplikacije za stream sadrzaja sa racunara na TV od Plex-a. Ljudi ga nesto izbjegavaju jer misle da je komplikovan a kao sto je kolega @ZorMi napisao, jednostavan je da ne moze biti jednostavniji.
 
Samsung Smart View isto sve završava, a nema potrebe za bilo kakvim podesavanjima. Takođe, preko SSV može i 4K materijal bez problema.
 
Jel SSV podržava subtitles?
 
Radi sve najnormalnije. Upari se samo PC/TV i to je to.
 
Poslednja izmena:
Connect to TV, prepozna ga, zatim: Something went wrong...

"At this time TV models 2017 and newer cannot connect using Smart View due to compatibility. I apologize for the inconveniences caused"

https://us.community.samsung.com/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/tv/thread-id/26228/page/5


Stavio plex i upario, izgleda da radi ok.
Chromecast je smeće :)

Još nije rešen jedino problem sa encodingom subtitles, ne prikazuje dobro neke dijakritike....

edit: i tako to radi do 1 restarta, nakon toga:
http://127.0.0.1:32400/web
This site can’t be reached
127.0.0.1 refused to connect.

za sada bez rešenja.
 
Poslednja izmena:
Ni ja nisam uspeo da povezem smart view preko kompa, bas cest problem kod ovog modela, cudno da se ljudi zale preko 6 meseci i da nema resenja, sramotaa. Plex radi, ali kod mene net 10mb/s(nekad nije ni toliko) i nema sanse da pusti 4k snimke bes seckanja...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Smart View ne radi na novijim modelima. Plex mi je radio do 1080p, 4K nikako ne uspeva da svari. 1000 Mbit konekcija.
 
Probao sve sinoć, bez uspeha, jednostavno, plex server više neće da se otvori:

http://127.0.0.1:32400/web
This site can’t be reached
127.0.0.1 refused to connect.
Try:
Checking the connection
Checking the proxy and the firewall
ERR_CONNECTION_REFUSED

Update: plex server se startuje i aplikacije koja je u tray i ona otvara browser sa adresom http://127.0.0.1:32400/web. Ako vam to ne radi, umesto 127.0.0.1 unestite ime računara ili localhost, server će se startovati i tražiće da se logujete. Sad nemam priliku da proverim da li će ga plex app na TV videti, javljam kasnije
 
Poslednja izmena:
Connect to TV, prepozna ga, zatim: Something went wrong...

"At this time TV models 2017 and newer cannot connect using Smart View due to compatibility. I apologize for the inconveniences caused"

https://us.community.samsung.com/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/tv/thread-id/26228/page/5


Stavio plex i upario, izgleda da radi ok.
Chromecast je smeće :)

Još nije rešen jedino problem sa encodingom subtitles, ne prikazuje dobro neke dijakritike....

edit: i tako to radi do 1 restarta, nakon toga:
http://127.0.0.1:32400/web
This site can’t be reached
127.0.0.1 refused to connect.

za sada bez rešenja.

Ja nemam problema ni sa znakovima u titlovima a ni sa problemom koji si ti naveo ali ti preporucujem da procitas ovo a i da eventualne ostale probleme potrazis na ovoj stranici:
https://support.plex.tv/articles/20...-app-find-or-connect-to-my-plex-media-server/

Kazem ti, kod mene radi uredno. Ako treba mogu ti snimiti i video dokaz kada zavrsim sa poslom.

Smart View ne radi na novijim modelima. Plex mi je radio do 1080p, 4K nikako ne uspeva da svari. 1000 Mbit konekcija.

Da, Plex trenutno gura bez problema samo do 1080p. Smartview radi samo sa mobitela a sa racunara cesce ne radi nego sto radi a sto je nagore taj problem traje vec duzi vremenski period i Samsung ga ne rjesava.
 
Poslednja izmena od urednika:
Sve je to smeće :)

Ako želiš sa TV da puštaš fajlove sa laptopa, samo instaliraj Universal Media Server i pogasi sve žive opcije u transcoding meniju, šeruj folder i to je to. 4k radi kao zmaj.
Universal Media Server se pojavi kao source u meniju. Jedino sam prioritet titlova morao da promenim (stavio za 1. podešavanje ser,eng i za 2. podešavanje eng,ser;ger,ser;*,ser;*;ser). Namestiš CP1250 i neki font po želji dodaš ako treba.

Plex je fensi prikaz filmskih postera i IMDB info, za titlove mora konverzija u UTF8 (postoji plugin koji prođe kroz sve foldere i obavi to).
 
Poslednja izmena:
Plex deinstaliran, nije hteo da proradi ponovo. UMS je sledeći za probu
 
Chromecast je smeće :).

Tesko da ce da bidne tako. Ko ima Chromecast, nek proba Soda Player.

Sto se tice UMS, razlikujte DLNA serve i video cast, to nije isto. Serviio je bolji nego UMS.
 
Poslednja izmena:
Za plex, samo se doda u imenu titla na kraju ".sr.srt" kako bi prepoznao naše karaktere i u samoj aplikaciji prikazao titl kao "Srpski".
 
O tome koji tv je best baj u odgovarajucoj temi, ne ovde.
 
Imam problema sa spajanjem na wireless...Tv je uredno radio 2 mjeseca a sada se ne mogu spojiti na mrezu???

Kreirao sam guest mrezu na ruteru... I TV se spojio i radio jedan dan ... Nakon toga opet javlja da ima problema sa spajanjem.

Svi ostali uređaji uredno rade preko iste mreže... Malo sam googlao i cinimi se da nisam jedini sa ovim problemom. Resetirao sam ruter i resetirao sam mrežne postavke na TV-u ... Ništa ne pomaže

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
 
Kako je koriscenje smart funkcija sa obicnim daljinskim? Pitam iz razloga zato sto nema u prodaji 6172 nego samo 6122. Da li postoji jos neka razlika sem daljinskog upravljaca.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ne, samo je to razlika. Može i s običnim.
 
Imam problema sa spajanjem na wireless...Tv je uredno radio 2 mjeseca a sada se ne mogu spojiti na mrezu???

Kreirao sam guest mrezu na ruteru... I TV se spojio i radio jedan dan ... Nakon toga opet javlja da ima problema sa spajanjem.

Svi ostali uređaji uredno rade preko iste mreže... Malo sam googlao i cinimi se da nisam jedini sa ovim problemom. Resetirao sam ruter i resetirao sam mrežne postavke na TV-u ... Ništa ne pomaže

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
Evo...sinoc opet radi OK... Radi se o samsungu 40MU6127...nije mi jasno što se dogodilo....da li se Smart TV spaja na neke Samsung servere pa je možda tu greška? ... Uglavnom pratim dalje situaciju

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
 
Misliš na MU6172. Jel firmware ažuriran?
 
Misliš na MU6172. Jel firmware ažuriran?
Ja imam 50MU6172 Iskren da budem dok mi je bio fabrički softver,bilo je manjih problema. Nije hteo da se poveže sa mobilnim na miracastu,Smart view apk me je isto zezala...i tako manje sitnih problemima.
Od kada sam ažurirano Novi firmware-a za koji sam ovde na forumu saznao ( mislim baš od Jakše "T-KTMDEUC-1240.7") sve radi kao podmazani.
Pozdrav
P.S. link za update imaš tu na forumu samo malo pročešljaj.
Pozz

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno