Šta je novo?

Nvidia GT1030, graficka novije generacije + procesor star 8 godina

Hoax

Poznat
Učlanjen(a)
04.03.2018
Poruke
9
Poena
41
Pozdrav!
Svi znamo da je GT 1030 budzet graficka, solidnih performansi za mid-range gejming, i malom potrosnjom. Planiram da uzmem ovu graficku jer nisam u mogucnosti da uzmem neku bolju a obzirom da je u rangu sa GTX750ti mislim da ce se dobro pokazati. Medjutim, uz nju planiram da uzmem i neki jeftin procesor koji sam nasao na kupujemprodajem a u pitanju je AMD Athlon II X4 645 3.1gHz 2MB.. Zanima me da li bi postojao bottleneck izmedju ove 2 komponente starije i novije generacije? :) Posto znam da se dosta vas ovde razumije u to, zelim da cujem vase misljenje ali molim vas bez upotrebe bottleneck calculatora sa neta (tamo pokazuje 11% bottleneck), ne vjerujem bas tom njihovom racunanju.. Uz to imam 4GB DDR3 rama, dodacu jos 2 pa da idu bez problema i seckanja ove igre do 2014.. Vec sam ranije pisao na slicnu temu o odnosu gt1030 i jednog dvojezgrenog procesora pa me zanima i ovaj odnos. Hvala unaprijed svima koji izdvoje vrijeme za ovo. Pozdrav!
 
Što se tiče grafičke, ako budeš uzimao gt1030 obrati pažnju na model. Postoji verzija sa DDR4 i DDR5 memorijom, uzimaj DDR5 obavezno. Gt1030 nije u rangu GTX750Ti, slabija je nekih 30%. Možda ti je bolje uzeti plovnu gtx750/Ti.

Za igrice ti je Intel dosta bolja opcija. Nisi naveo koliki ti je budžet, navedi cifru pa će ti ljudi dati neke preporuke........


edit: obavezno navedi koje napajanje poseduješ
 
Poslednja izmena:
posto imas ddr3 to znaci da imas full am3 plocu i vrlo verovatno opciju za otkljucavanje,za to umesto tog athlona ganjaj x3 phenom za malo para i da ga otkljucas u x4 i full kes,mnogo bolja varijanta od athlona.takodje,mozes mirne duse umesto te 1030 da uzmes 750ti sa 2gb sa oglasa i tako ces imati daleko ozbiljniju masinu od tog athlona + 1030 ako ne i za manje para.
 
Otkud vam to da GT1030 nije u rangu GTX750Ti? :)

Nikako ne uzimati polovnu 750Ti, ako je vise od 6000-6500din.
 
Poslednja izmena:
Napajanje je 300W 80+Bronze.. pitanje je opet koji phenom x3 ima mogucnost otkljucavanja cetvrtog jezgra
 
Sve je to u 2018. godini u istom rangu. Ne igra se sa tim kartama na visokim podesavanjima.

edit: Sad bacih pogled na domace oglase za 750Ti... Tuga.
BbzAMsc.gif
 
Poslednja izmena:

Orchard, obzirom da na nasem trzistu a prije svega mislim na kupujemprodajem, nema toliko Phenoma x3 bar za povoljnu cijenu, isplati li se isto to uraditi (otkljucati cetvrto jezgro) i sa Athlonom. Koje su mane? Vidio sam da Phenom nakon toga trosi 126w.. a sumnjam da bi moje napajanje od 300w onda zadovoljilo potrebe maticne,graficke i procesora. Sta mislis?
 
pa i taj athlon je na 95w,tebi treba deneb otkljucan u x4 sa ogranicenom voltazom sto je izvodljivo i sa kartom koja je na 75w tu si.koliko se secam athlon II 645 tj svi sa peticom na kraju ne otkljucavaju cak ni kes,taj procesor jedino ako mozes da dobijes na test i vidis sta ce da bude.

phenom II 5x0 be vrlo cesto iskoci,malo strpljenja.naravno,ne mogu da ti budu reper cene preprodavaca koji thurbane prodaju po vise stotina evra,takve likove zaoidjes i sacekas da se pojavi neko normalan.
 
Pozdrav!
Svi znamo da je GT 1030 budzet graficka, solidnih performansi za mid-range gejming, i malom potrosnjom. Planiram da uzmem ovu graficku jer nisam u mogucnosti da uzmem neku bolju a obzirom da je u rangu sa GTX750ti mislim da ce se dobro pokazati. Medjutim, uz nju planiram da uzmem i neki jeftin procesor koji sam nasao na kupujemprodajem a u pitanju je AMD Athlon II X4 645 3.1gHz 2MB.. Zanima me da li bi postojao bottleneck izmedju ove 2 komponente starije i novije generacije? :) Posto znam da se dosta vas ovde razumije u to, zelim da cujem vase misljenje ali molim vas bez upotrebe bottleneck calculatora sa neta (tamo pokazuje 11% bottleneck), ne vjerujem bas tom njihovom racunanju.. Uz to imam 4GB DDR3 rama, dodacu jos 2 pa da idu bez problema i seckanja ove igre do 2014.. Vec sam ranije pisao na slicnu temu o odnosu gt1030 i jednog dvojezgrenog procesora pa me zanima i ovaj odnos. Hvala unaprijed svima koji izdvoje vrijeme za ovo. Pozdrav!
Za AM3 uzmi Phenom II x4 955 (95W,C3 stepping) za 3k dinara i batali rizik sa otkljucavanjem,nisi napisao dali vec imas plocu,ukoliko nemas pre bi preporucio H61+i5 2400.
GT 1030 je negde izmedju gtx 750 i 750ti,1030 se lako OC-je pa dolazi blizu 750ti performansi.
 
Poslednja izmena:
Za AM3 uzmi Phenom II x4 955 (95W,C3 stepping) za 3k dinara i batali rizik sa otkljucavanjem,nisi napisao dali vec imas plocu,ukoliko nemas pre bi preporucio H61+i5 2400.
GT 1030 je negde izmedju gtx 750 i 750ti,1030 se lako OC-je pa dolazi blizu 750ti performansi.

Imam plocu, neka gateway.. Sad sam trazio Phenom II X4 955 koliko sam vidio po netu samo Black Edition se prodaje a on je oko 5,5k dinara+ 125w trosi.. ako nadjem obican opredijelicu se za njega
 
Imam plocu, neka gateway.. Sad sam trazio Phenom II X4 955 koliko sam vidio po netu samo Black Edition se prodaje a on je oko 5,5k dinara+ 125w trosi.. ako nadjem obican opredijelicu se za njega
Svaki 955 je black edition tj ima otkljucan mnozilac i imas ih na KP za 3k dinara,upravo one sa C3 steppingom i 95w tdp (stariji C2 je 125w).
 
i meni je nejasno kako i gde je on gledao,bacio jos sinoc pogled i ima phenoma koliko zelis za smesne pare...ja nadjoh i otkljucane BE u x4 za ispod 2k dinara.

ne smemo da ti kacimo linkove (politika foruma) ali u kp pod procesore ukucas phenom i poslozis po ceni.da ne jurim sendi celeron i 3570 sad bih uzeo nekog thurbana za svoju am3 masinu,konacno su pale cene.
 
Problem sa phenomima je slab set instrukcija, ne podržavaju ssse3, sse4...o avx da i ne govorimo.
Tako da mnoge igre neće da rade i na x6 thubanu, iako procesor poseduje sirovu snagu.

775 je iz tog razloga mnogo "življa" platforma za primenu.
 
imas recimo xeon e5440 za 15e, plocu za 15-20e uzmes i eto ti bolje kombinacije
 
ako bi vec menjao platformu onda mnogo pametnije da predje bar na 1155...znam da postoje 775 ploce sa ddr3 ali takve nece da nadje za 15-20e.za iste pare koje bi dao na 775 ddr3 plocu moze da nadje bar h61,a o cpu-evima i koliko su pale cene za 1155 proceve je suvisno pricati...3570 iskoci i za 6k din.
 
sve u skladu sa platežnom moći. ali , instruction-wise, 771(5) je bolja platforma od am3.
 
nisam rekao da nije,ali ste digli lestvicu sa dvadesetak evra samo na apgrejd cpu-a na 35+ a tu vec polako ulazimo u ozbiljnije 1155 vode za OP-a.ovi apgrejdi su samo za one sa postojecim plocama,ramom i plitkim dzepom.
 
Ne može pliće od 775.
 
Hvala momci na izdvojenom vremenu. Naime, ne planiram da uzimam potpuno novu plocu i samim tim prelazak na intel, vec cisto onako, obicna nadogradnja jednog low-end kompjutera.. Ionako ne planiram nesto da forsiram racunar, sluzice mi za neke srednje zahtjevne igrice poput wot-a.
 
It vil.
 
Ja se sit naigrah Far Cry Primal u full HD i solidnim podešavanjima sa pasivnom GT 1030 (DDR5) i Atlonom II X2 240 na (AM2, DDR2 i PCIe 2.0). Far Cry 5 već neće da radi zbog nedostatka SSE3 instrukcija, tako da, koliko god mi bila draga ta generacija AMD procesora, ipak je ne bih preporučio danas.

Grafika je prvenstveno kupljena za 4K HDR video na starom HTPC-u, ali tu dosta štuca zbog memorijskog protoka i PCIe 2.0...
 
Ja se sit naigrah Far Cry Primal u full HD i solidnim podešavanjima sa pasivnom GT 1030 (DDR5) i Atlonom II X2 240 na (AM2, DDR2 i PCIe 2.0). Far Cry 5 već neće da radi zbog nedostatka SSE3 instrukcija, tako da, koliko god mi bila draga ta generacija AMD procesora, ipak je ne bih preporučio danas.

Grafika je prvenstveno kupljena za 4K HDR video na starom HTPC-u, ali tu dosta štuca zbog memorijskog protoka i PCIe 2.0...

Da li si isprobao neke druge igre? Bottleneck valjda ima?
 
Jeste procesor usko grlo uglavnom. Battlefield 1 sam igrao još. Isti framerate i na 1280x720 i 3840x2160, a procesor zakucan na 100% konstantno. I pritom je overklokovan sa 2.8 na 3.3 GHz.
 
Nazad
Vrh Dno