Šta je novo?

VPN inostranstvo

dragoljub89

Cenjen
Učlanjen(a)
15.08.2010
Poruke
39
Poena
154
Pozdrav, imam nedoumice u vezi VPN, i nisam bas siguran kako funkcioniše. Uskoro putujem na Island i želim da tamo koristim servise HBO go i EON tv. Da li cu to moći da gledam ako se pretplatim na neki VPN. Kako se VPN uopšte 'ukljucuje' nakon pretplate, koja je procedura, hvala

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Skineš aplikaciju tog provajdera, konektuješ se na zemlju koju hoćeš preko nje i to je to.
E sad, EON neće da ti radi baš tako, mislim da radi samo u Srbiji, tj sa srpskim IP adresama. Ili bar to važi za većinu kanala.

Za HBO ne znam.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Probao sam sa NordVPN, ulogovao se, nakacio na Srbiju ali ne radi ni EON ni hbogo, jel postoji još nešto što bih mogao da uradim?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
ExpressVPN je top. Imas 30 dana money back guarantee pa mozes da ga probas ali moras da platis mesec. Takodje Astrill I Nord VPN. Robot VPN mozes da probas na iOS I Androidu za dz.
 
U Kanadi pre neki dan NordVPN server Serbia3 radi eon (ne rade sportklub kanali, verovatno jos neki), neko je u eon temi pisao da sa hrvatskim serverom radi.
 
Realno mislim da tv nije nizasta al dobro ...

Kakav internet imas kuci ako imas dobar:
1.Instaliras neki VPN na svoj kucni komp pod uslovom da su ti otvoreni portovi
2.Gledas preko nekog vnca/streama
3.Strimujes dekstop preko nekog stream servisa ili sam ako stu to opet ovoreni portovi :)
 
NordVPN radi eon u Australiji na svim platformama dok hbo go radi samo na windowsu... nece na androidu dok za ios ne znam...
Na eon-u je radio i hbo (ako imas taj paket na sbb-u). Za eon mozes da korisis i hrvatske i makedonske servere (proveravao sam brzine i mnogo su brzi od nasih), radio je i hbo na hrvatskim serverima dok nick junior i jos par kanala iskjucivo rade na nasim serverima.
 
Imate li slucajno neki free vpn za srbiju, treba mi samo da pokrenem orion tv ili mts go i na njima Nick Jr. U Grckoj sam inace...

Sent from my SM-N930F using Tapatalk
 
Nisam siguran da li postoje odredjeni VPN serivisi u Srbiji (ako postoje neka me neko ispravi, rado bih voleo da cujem koja je ponuda na trzistu kod nas) !?

Ali postoje odredjene strane VPN aplikacije koje mogu da se koriste i preko koji je moguce pristupiti IP adresama ovde kod nas.
 
Mislim da u Srbiji ne postoje odredjeni javni VPN serveri ili servisi koji pruzaju VPN sa srpskim adresama...ako postoji tako nesto voleo bih da me neko ispravi i kaze mi tacno koje firme to pruzaju i kako...
 
Meni treba za Windows, eon mi nekad radi a nekad ne na NordVPN, a HBO nisam nikako uspeo da pokrenem, HBO imam preko telenora

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Mislim da u Srbiji ne postoje odredjeni javni VPN serveri ili servisi koji pruzaju VPN sa srpskim adresama...ako postoji tako nesto voleo bih da me neko ispravi i kaze mi tacno koje firme to pruzaju i kako...
 
Presao sam pre par dana sa nordvpn-a na expressvpn i mogu vam reci da je nebo-zemlja... Express ga bije svuda (sem po ceni :) ali nije toliko strasno)
Sada mogu normalno da gledam eon, cak i hd radi lepo (ok, hoce nekada da zakoci ali kako je su sa nordom i obicni kanali kocili ovo je super).
 
jel ima blokiranih kanala na eonu preko tog vpn-a..
 
Ima li neko iskustva sa PureVPN? Imaju odličnu akciju preko cnet (1,32$ za plan od 5 god), nekoliko puta je jeftiniji od ExpressVPN.
https://www.cnet.com/best-vpn-services-directory/

Ili neka preporuka sada za neki pouzdan na akciji?
Bitno je da radi p2p i blokirani kanali (mts vs sbb, kad odem negde gde je mts net da mogu pogledati preko mobilnog ili laptopa nešto sa sbb aplikacije).
 
Da osvežimo temu... Upravo gledam EON kanale preko ExpressVPN, radi odlično. Test interneta: išao do 13MB/s, pojma nemam koliko je ograničenje u mestu gde trenutno sedim, ali ovo je svakako zadovoljavajuće.
 
Paket 150/10
da55d0a19a71a34df64e1bc2455645f3.jpg
 
Da osvežimo temu... Upravo gledam EON kanale preko ExpressVPN, radi odlično. Test interneta: išao do 13MB/s, pojma nemam koliko je ograničenje u mestu gde trenutno sedim, ali ovo je svakako zadovoljavajuće.
Nema bolje od ExpressVPN-a ;)
Samo što je malo skuplji u odnosu na drugi najbolji NordVPN.
 
Aj baci neki testo brzine i koji server/zemlja. U čemu je bolji od Pure?
 
Na svim mogućim sajtovima se izdvajaju expressvpn i nordvpn kao najbolji servisi. Odlično radi i sto mi se posebno svidja je to da moze u okviru aplikacije da se odradi speedtest po kontinentima za sve servere.
Meni nekako bude uvek najbolji New York i New Jersey

Radi EON (Srbija) i Netflix (USA) bez ikakvih cimanja.
 
Poslednja izmena:
Nord je dobar ali Mullvad za nijansu bolji po manjim pingovima i max brzinama, bar kod mene (Ger) je tako.
 
Na svim mogućim sajtovima se izdvajaju expressvpn i nordvpn kao najbolji servisi. Odlično radi i sto mi se posebno svidja je to da moze u okviru aplikacije da se odradi speedtest po kontinentima za sve servere.
Meni nekako bude uvek najbolji New York i New Jersey

Radi EON (Srbija) i Netflix (USA) bez ikakvih cimanja.
Ma pusti ti sajtove, sad će neko naći 10 sajtova da je najbolji neki levo VPN. Mi e test brzine sa telefona preko wifi i na PC? Napiši koja ti je brzina.


Radi li Netflix US preko pure?

Nisam probao jer mi je on na Box, ima opcija za njega kako vidim da se bira po servisima a tu je i on. Možda ima imam još opciju gratis nalog na mesec dana da napravim, ako hoćeš da probaš ?
 
Ma pusti ti sajtove, sad će neko naći 10 sajtova da je najbolji neki levo VPN. Mi e test brzine sa telefona preko wifi i na PC? Napiši koja ti je brzina.




Nisam probao jer mi je on na Box, ima opcija za njega kako vidim da se bira po servisima a tu je i on. Možda ima imam još opciju gratis nalog na mesec dana da napravim, ako hoćeš da probaš ?

Haj salji u pm
 
Odlična je brzina na ExpressVPN!
Download i upload ne idu ispod 50 mbps, a daleko sam od rutera i imam loš WiFi (velika kuća i dosta zidova između).


https://en.wikipedia.org/wiki/PureVPN
Mnogo nekih negativnih tekstova i to baš baš poznatih IT sajtova

Generalno mislim da je NordVPN najisplativiji jer sa kupovina izađe nešto oko 3$ mesečno.
 
Poslednja izmena:
^ nemoj da se nerviraš, samo sam te pitao za test brzine.

@rida, pošalji mail.
 
Haha sto bih se nervirao?
Rekoh ti koje su brzine.
 
Koristim NordVPN na Telekomovom VDSLu 50/8.
Sinoć sam gledao Utisak nedelje na Novoj (SBB), a posle toga Denver - Hjuston na Sport Kanalen (Telia Play). Zaboravio sam kada je basket pa sam gledao uživo posle Utiska, pa premotao na početak kada se utakmica završila.
Slika "štuca" ponekad, ali verujem da je do Lenovo sticka koji na sebi ima Win10 i samo 2gb rama, tako da ko zna šta on radi u pozadini. Mislim da bi bilo bolje na nekom android boxu novije generacije.
Ako pređem na optiku, uložiću malo vremena i para da dignem kućnu mrežu na viši nivo. Ovako mi je haos, sa wirelessom koji ide preko onog starog huawei rutera i mreže kroz struju na kojoj je desktop i koja se blokira s vremena na vreme.
 
Ne postoji besplatan VPN preko kojeg bi se gledao Amazon ili Netflix??

Pored pretplate, treba još pljunuti (barem ~120$ svake tri godine) da bih gledao sve full?

Zbog ograničenja sadržaja nisam ni planirao da uzimam bilo šta od streaming servisa, ali sam dobio džabe :)
I sad opet treba da nešto platim...
 
Nazad
Vrh Dno