Šta je novo?

32" za sve i za malo

Abdee

Slavan
Učlanjen(a)
30.11.2004
Poruke
1,341
Poena
350
Da li neko može da mi preporuči jeftin 1080 p32" TV a koji istovremeno može da se koristi i kao pristojan monitor za nezahtevnog korisnika?
 
Čovek traži TV. Valjda zna šta mu treba :)
Normalno, preporučili bi mu za isti novac 43", ali možda je limitiran prostorom...
Još ako ima grafu koja ne može da potera više od 1080p...onda tek svaka diskusija gubi smisao u pravcu alternativa.
 
i 720p izgleda sasvim lepo na ovom monitoru,cak i diablo 2 (800x600,doduse uz semplovanje i tezak AA) izgleda maestralno.ako je analogni signal dilbrejker i to pored racunara i interneta toliko presudan,onda okej.
 
Nisam mislio da potera igrice kada sam pominjao grafu i 1080p.
Bio sam prisutan u jednoj radnji kada je lik hteo da kupi QHD monitor. Doneo je čak i priključio svoj lap (i to ne slabašan, ali malo starije generacije) na njega preko HDMI-ja i onda dobio centriranu sliku sa debelim bezelima :) Kratko guglanje je dalo odgovor o sposobnostima integrisane grafike.
Čak i da je postojala mogućnost razvlačenja slike od strane elektronike, to jednostavno ne liči više na ono šta bi trebalo.
 
Poslednja izmena:
ovo je monitor,nema nikakvih problema sa skaliranjem preko HDMI-ja ma kojeg,cak i ps3 radi savrseno.

sve se svodi na analogan signal i dal su zvucnici dilbrejker,mada ti zvucnici na toliko jeftinim TV-ovima ne mogu da budu bolji od najjeftinije polovne linije od koje stotine dinara na pijaci ili cak bilo kojih pristojnih pc zvucnika.
 
PS3 je mašina (konzola), a igrice sa ovim nemaju veze.
Mislim da nisi obratio pažnju na poentu, verovatno se nisi susreo sa situacijom.
Monitor ima native rezoluciju. Ona je uvek maksimalna. I ne samo monitor, nego bilo koji digitalni uređaj zadužen za prikaz slike, bio on TV ili kako god.
Intelove integruše imaju limite, i nikakva elektronika monitora ne može da ih ispegla. Probano više puta u praksi. I ja hoću 2560 na monitoru, jer hoću veliku radnu površinu, ali moja grafa to ne može da prikaže i šta sad? Naravno, promeniću laptop ili kupiti drugi monitor.
Mislim, možemo mi da diskutujemo do sutra :), a pokretač teme se ne javlja.
 
ne diskutujemo,koliko vidim ti meni kontriras iz ko zna kojeg razloga ne pisuci nista konkretno i ne nudeci nikakav konkretan predlog ili resenje.ne moze se ni zakjuciti sta ti uopste predlazes sem nekog okvirnog predpostavljanja da je trazio TV jer mu je analogni signal presudan,i pricas kako si video da je neki laptop imao problem sa skaliranjem na 4k TV-u.

ovaj monitor,kao uostalom svaki monitor nema problema sa skaliranjem,znace sta treba i sa 480i ili kao iz primera sa diablom cak i sa 800x600 signalom kamoli 1080p.sa bilo kakvog izvora.zato sam i spomenuo ps3 jer sam probao u praksi na ovom monitoru 720p sa starog 1.4 ili cak 1.3 hdmi ili koji je vec na ps3 i nije bilo problema.poprilicno sigurno se moze predpostaviti da je kod njega mnogo moderniji hdmi jer se ni na grafike ni na laptope ni na ploce nije uopste ni stavljao pre neke 2010te kad je odavno bio 1.4 koji moze 2k u 60hz sa kojim sva tvoja paranoja pada u vodu.

situacija na trzistu je takva da po pitanju 32" suludo je uzeti bilo sta drugo sem ovaj monitor za njegov scenarij koriscenja.ostaje samo pitanje analognog signala i zvuka i dal ima para za njega ili mora da se kopa polovno.
 
Ne kontriram ti, ali ti definitifno ulaziš u bespotrebnu raspravu. Napraviću siže:
Na tržištu ima cela dva jeftina TV-a od 32". Pomenuti su u temi koju sam linkovao, nema šta da se ponavljam. I oni su preskupi gledano kroz to šta nude, a oni od boljih marki tek su neopravdano skuplji.
Nije poenta u skaliranju, nego prikazu. Čovek je tražio FHD TV, ti predlažeš QHD monitor. Ok.
Ja samo napominjem da na takvim monitorima može da se javi problem nemogućnosti dostizanja željene rezolucije. Kakva je poenta skaliranja? Kupujem 2560 na kome moja grafička može da prikaže FHD. Šta će mi uveličavanje slike? A još i ako gledam izbliza, slikom sigurno neću biti zadovoljan. Valjda je poenta iskoristiti pun potencijal monitora ako već biram njega.

I da, naveo sam kao primer tu kupovinu kojoj sam prisustvovao, što me je inače nagnalo da isprobam sve prisutne modele laptopova u firmi da vidim da li će me nečiji zahtevi dovesti u sličnu situaciu. I zamisli, čak kod tri modela (dva netbook-a i jedan standardni) naišao sam i na gore probleme. Adekvatni noviji drajveri ne postoje i limitiran si time.
 
potrebna je jer siris dezinformacije,pride su apsolutno bespotrebne u ovom slucaju jer ne vaze ni za moj predlog ni za tvoje predloge koje i sam nazivas preskupim,te se onda postavlja pitanje sto ih uopste i predlazes.

to sto tebe zulja sto ne mozes da projektujes 2k sliku takodje nema veze ni sa cim.iz prve ruke mu je potvrdjeno da moj predlog nema problem ni sa 800x600 a naverovatnije ce moci da projektuje svih 2k u 60hz ako bude zeleo.po izradi,kvalitetu slike,kvalitetu panela,konektivnosti i opcijama ovo je prvi 32" displej koji treba da se gleda,nevezano za rezoluciju.prosto je,za ove pare ne postoji bolji 32" displej,vrlo verovatno ne postoji nista bolje za 211e da se usetas,pogledas kakav je panel,dobijes garanciju i kupis legalno u srbiji nevezano koja je rezolucija,velicina ili bilo sta drugo.uostalom po oglasima tipa 630gt je koju hiljadu,ima i starijih radeona sa DP za tepsiju ribe.

cela prica se objektivno i liseno tvojih paranoja,predpostavki i ostalog svodi na to dal je analogan signal obavezan i dal' ikako moze bez integrisanih zvucnika.dakle jedini scenarij u kojem mozda postoji bolje resenje od AOC-a je da mu treba sto minimalniji setap i sto veci uglovi gledanja,mada nije katastrofalan ni po tom pitanju,mnogo je bolji od starijih TFT-ova,ali za 200 i kusur evra moze vec da se poceprka 32" IPS nekako sa ipak boljim uglovima gledanja.a sa obzirom da je trazio da moze da dabluje i kao zamena za monitor,tesko da je u pitanju bas takav scenarij,i da je ovo prosto najidealnije moguce resenje i da je poprilicno srecan jer AOC iz nekog razloga zeli svega ovoliko novca za ovo.
 
...
Izađi malo, prošetaj...upoznaj svet oko sebe.
 
Nauči se pravopisu, mladiću. Mogao bi malo i kulturi
Nisam nijednu reč rekao protiv tvojih "argumenata", niti sam izneo ikakvu pretpostavku o tvom karakteru ili nečem sličnom. Ti si u svom pretposledmnjem postu izneo gomilu toga na moj račun, odakle ti samo takve pomisli neću da ulazim u to uopšte.
To već dobrano govori o tebi.
 
Ja lično koristim PC+TV i laptop+TV kombinacije već 10 godina, na 4 različita PC-a i dva različita laptop-a i 3 različita televizora.

Jedini limitirajući faktor je kad laptop - PC u control panelu grafičke kartice ili display resolution podešavanjima ne daje mogućnost rezolucije koja je u isto vreme najviša koju može monitor da prikaže. Tada se prikazuje slika sa crnim ivicama oko windows prozora. Što je manja rezolucija to je manje iskorišćen ekran. Sa 1366x768 rezolucijom iskorišteno je oko 60% ekrana.

U zavisnosti od hardware-a, npr. ako je ekran laptop-a manjih mogućnosti za prikaz rezolucije, windows dozvoljava samo donekle rezoluciju, npr. 720p, ali kada se poveže na TV koji je 1080p, i podesi opcija samo prikazivanja slike na TV-u, znači isključi mirror(prikaz i na TV i laptopu), onda se otključaju sve rezolucije koje TV može da prikaže. Što znači da laptop prikazuje sliku u zavisnosti od tehničkih mogućnosti monitora na koji je priključen.

TV koji ima 1080p maksimalnu rezoluciju takođe može da prikazuje i svaku rezoluciju iznad toga, koristeći skaliranje, gde sve postaje sitnije, ali se dobija veća radna površina, ako PC-laptop koji obrađuje sliku ima u control panelu grafičke kartice mogućnost odabira veće rezolucije preko opcije za skaliranje, kod nVidije to je: DSR( Dynamic Super Resolution ).
 
Poslednja izmena:
Pre svega, hvala svima!

Po svemu sudeći, izbor će biti između pomenutog Philipsa i Samsunga.
 
Nazad
Vrh Dno